Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 303054 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #60 Dátum: 2009. Január 15. - 11:49:24 »

Én letettem volna a puskát, és JAJJ lett volna annak, aki megpróbált volna távoltartani a kutyámtól...

Az biztos, hogy jajj lett volna annak az embernek, mert ahhoz Limpinek is lett volna egy-két szava, főleg a vad mellett! Ördög
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #61 Dátum: 2009. Január 15. - 11:55:59 »

Én letettem volna a puskát, és JAJJ lett volna annak, aki megpróbált volna távoltartani a kutyámtól...
Nem tudom milyen hatalom tudna visszatartani...szerintem semmilyen.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #62 Dátum: 2009. Január 15. - 11:58:46 »

Szervusz Zoli!

És gondold el komolyan, hogy éppen ezért meg kellett volna verjék a kutyámat (mint ahogyan az nagy valószínűséggel szegény vérebbel is történt), hogy odaférjenek a vadhoz.

Erre tényleg csak egy bibliai idézet jut eszembe: "Bocsáss meg nekik, nem tudják, mit cselekednek"....

Szegény véreb, kapott biztos....de kapnia kellett volna a degenerált szomszédoknak is, itt kevés a lelki ráhatás.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #63 Dátum: 2009. Január 15. - 12:01:12 »

Szervusz Zoli!

És gondold el komolyan, hogy éppen ezért meg kellett volna verjék a kutyámat (mint ahogyan az nagy valószínűséggel szegény vérebbel is történt), hogy odaférjenek a vadhoz.

Erre tényleg csak egy bibliai idézet jut eszembe: "Bocsáss meg nekik, nem tudják, mit cselekednek"....

Szegény véreb, kapott biztos....de kapnia kellett volna a degenerált szomszédoknak is, itt kevés a lelki ráhatás.

Bizony, szegény eb...
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #64 Dátum: 2009. Január 15. - 12:03:06 »

Szervusz Zoli!

És gondold el komolyan, hogy éppen ezért meg kellett volna verjék a kutyámat (mint ahogyan az nagy valószínűséggel szegény vérebbel is történt), hogy odaférjenek a vadhoz.

Erre tényleg csak egy bibliai idézet jut eszembe: "Bocsáss meg nekik, nem tudják, mit cselekednek"....

Szegény véreb, kapott biztos....de kapnia kellett volna a degenerált szomszédoknak is, itt kevés a lelki ráhatás.

De ilyenkor jogosan merül fel a kérdés, hogy valami előzménye csak lehetett az esetnek.
Nem valószínű, hogy a kutya csak úgy hoci-nesze átengedte a bikát...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #65 Dátum: 2009. Január 19. - 11:38:19 »

Szervusztok!

Szombaton tanulságos keresében volt részem. A szomszéd vadőr hívott, hogy este 8-kor arconlőttek egy nagy kant, a rálövésnél fogdarabokat találtak és szegény disznó nyelvéből egy 8 centis darabot.

Szerencsére este nem mentek a nyomon sokat.

Másnap 9-kor kezdtük a keresést. A vadőr egyáltalán nem bízott a dologban, de -mint mondta- keressünk becsületből. A sebző vadász is kint volt.
Ilyen pofalövéses disznót még nem kerestem, de azt tudtam, hogy nem lesz egyszerű. A többiek szemébe nézve mondtam, hogy lőjenek, ha látják a disznót, de a kutyámra nagyon-nagyon figyeljenek, mert disznót lőhetnek még jópárat, de nekem nem lesz több Limpim...

A vezetékmunka kellemes csalódás volt. A 13 órás nyomon játszva ment az eb, vér pedig bőséggel volt. Csak mennem kellett Limpike után. A hegyes vidéken kacskaringókat leírva, árkon, szálason, fiataloson keresztül elértünk egy nagy cseres-szedres fiatalost. Nem is mentünk sokat eddig, egy jó kilométert. A tőlem 10-15 méterre jövő vadőrnek mondtam, hogy szerintem itt lesz a disznó. A szedres cseresben kinlódás volt a vezetékmunka, mert nagyon nehezen tudtam csak követni ebem, Aki több-kevesebb türelemmel meg-megállva várta, hogy tovább tudjam küzdeni magam.
Kb. 300 méteren belül találtunk is 2 sebágyat. Aztán nemsokára megtaláltuk a meleg otthagyott sebágyat is, kutyám vakkantott is egyet, valószínűleg Ő látta a kiugró disznót. Gyorsan elengedtem. Hallottam amint nagy hévvel csaholni kezdi a disznót, aztán pedig azt, hogy a disznó, mint az ördög, nagy zörgés - "morgás" kíséretében ront neki a kutyámnak. Limpike mentette a kis kabátját, egy darabig csöndben is volt.
Én megállva figyeltem, hátha jön a disznó, mozogni nem mertem, mert akkor nem hallottam volna a disznó mozgását és könnyen bajba kerülhettem volna. Aztán az eb megint ugatni kezdte a Disznót. A kan megindult pont a vadőr irányába. Hallom a gyors duplát, majd még egy lövést. Kiáltok rögtön, megvan -e a disznó? Nincs...Elhibázta az 50 méterre keresztben szaladó disznót a bock sörétessel.

Sajnos a vadőr nem úgy tett, agogy korábban mondotta volt. A sűrűt elválasztotta egy meghagyott szálas sáv, azt mondta abban fog jönni, de nem így tett, hanem a sűrűben jött 50-60 méterre tőlem. A sűrűből pedig nagyon nehézkes volt lőni.

Én már csak a gerincen pillantottam meg a disznót, jó 150 méterre. Nyílt irányzékkal futó disznóra (horizontra) nem lőttem...

Még láttuk a disznót vagy 400 méterre, ahogy fut az oldalban, és hallottuk a kutyát, amint hangja a disznó nyomán halad.

Ezután két órát kerestük őket, de ki tudja meddig szaladtak. Utolérte -e eben a disznót, vagy sem...

Aztán az 12-30 kor megérkezett ebem az autóhoz, igen csalódott állapotban, rám se nézett...

Én is nagyon szomorú voltam. Szerintem ezt a disznót egyedül egy agilis rámenős legalább 3 példányból álló erdélyi kopó falka tudta volna csak megállítani...

 Vállat von
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #66 Dátum: 2009. Január 19. - 11:47:12 »

Szia Anti!

Azért gratulálhatunk neked és limpinek is, mert ezek az esetek ritkán végződnek sikerrel.
 Emelem Emelem
Naplózva

Üdv End
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #67 Dátum: 2009. Január 19. - 11:48:22 »

Le a kalappal előtted és a kicsi Limpike előtt is! Emelem
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #68 Dátum: 2009. Január 19. - 11:59:15 »

Ügyesek voltatok, nem rajtatok múlott, hogy elmaradt a teríték!!! Igen Emelem
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #69 Dátum: 2009. Január 19. - 12:07:32 »


Anti!  Emelem

Szerintem Te nem hibáztál sehol, meg a kutyád is jól dolgozott!
Egy kis szerencsével meg lett volna!

Legyen annak lelkiismeretfurdalása, aki elengedte a lövést!
Gondolom, nem szemből lőtt rá, hanem fejbe akarta lőni a sokkal biztosabb váll-lap helyett!
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #70 Dátum: 2009. Január 19. - 12:34:12 »

 Emelem
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #71 Dátum: 2009. Január 20. - 10:44:49 »

Gondolom, nem szemből lőtt rá, hanem fejbe akarta lőni a sokkal biztosabb váll-lap helyett!

Szervusz Csaba!

Kikérdeztem a vendéget! Ő egy sportlövő, tehát igazából biztosan átlagon felül képes jól lőni. De rosszak voltak a látási viszonyok, és a disznó már kifigyelte őket. Lapon szerette volna lőni a disznót, nem fejbe, de így sikerült. Sürgette a kísérő....

Mondtam is neki a hiv. vadász előtt, hogy legközelebb ne hagyja magát befolyásolni senkitől...ő érzi, tudja, hogy mit lát, nem a kísérő. Inkább engedték volna el a disznót és mentek volna ki másnap is rá. Rendszeresen járt a szóróra a hivatásos elmondása szerint.

Biztos legközelebb megfontoltabb lesz a vendég!
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #72 Dátum: 2009. Január 20. - 10:48:10 »

Szervusztok!

Szombaton tanulságos keresében volt részem. A szomszéd vadőr hívott, hogy este 8-kor arconlőttek egy nagy kant, a rálövésnél fogdarabokat találtak és szegény disznó nyelvéből egy 8 centis darabot.


Kár hogy nem értétek el, csúnya sorsa lesz.  Bár nem rajtatok múlt, mindent megtettetek. Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #73 Dátum: 2009. Január 20. - 10:55:41 »

Szervusz Csaba!

Kikérdeztem a vendéget! Ő egy sportlövő, tehát igazából biztosan átlagon felül képes jól lőni. De rosszak voltak a látási viszonyok, és a disznó már kifigyelte őket. Lapon szerette volna lőni a disznót, nem fejbe, de így sikerült. Sürgette a kísérő....

Mondtam is neki a hiv. vadász előtt, hogy legközelebb ne hagyja magát befolyásolni senkitől...ő érzi, tudja, hogy mit lát, nem a kísérő. Inkább engedték volna el a disznót és mentek volna ki másnap is rá. Rendszeresen járt a szóróra a hivatásos elmondása szerint.

Biztos legközelebb megfontoltabb lesz a vendég!
Az élet produkál néha fura véletleneket is. Magam is megéltem, hogy keresztben álló disznó hirtelen befordult és a kamrára szánt lövésem álkapcson találta, szerencse a lövedékrészek még értek életet is, így egy rövid, gyomorszorongató keresés után meglett.
Bármennyire is jól lövünk, ezek a helyzetek azok, ahol előjönnek a vastag kaliber előnyei. Azt, hogy ez a sebzés jóra fordult, egyértelműen a 9,3-asnak köszönhetem.
Üdv, H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #74 Dátum: 2009. Január 20. - 11:18:07 »

Szervusztok!

Tegnap ismét nagy élmény volt!

Vasárnap este 7-8 körül 7-es Magnummal (RWS TIG) 8 méterről rálőtt egy vadász egy egyes nagy disznóra. A lövésre a disznó ordított, a rálövésnél hájdarabot találtak, a disznó magasan kétoldalt kent. Veselövésre gondoltam (amikor elmesélték). Este esett 2-3 centi friss hó. Másnap délelőtt 11-ig keresték hárman a vadsertést, szétrugdosták a nyomokat, hogy felleljék a vért. El is mentek jó 5-600 métert, míg elértek egy égereshez, ahol elvesztették a nyomokat. Ekkor hívtak. Én halaszthatatlan dolgomat intéztem otthon, kétórás autózás után du. 3-ra értem vissza a szállásra. Fél 4 kor, 20 órás nyomon kezdük a keresést Limpi Őfőméltóságával, és a területrész gazdájával, Aki szintén vad. társasági tag.

Kellett vagy 3-4 perc, amíg a kiskutya azonosította a sok lábnyom között a disznószagot, leírt jópár kört, aztán megindult, mintha húznák, és én csak mentem utána. Ritkán volt már csak vér, azt is nagyrészt csak ott láttam, ahol a kiskutya beletaposott, és átolvadt a havon.

Mentünk egy sűrű kökényes cseresben, majd egy tisztáson áthaladva egy kefesűrű fagyalosban, kökényesben. A kutyát közel tartottam magamhoz, hogy az esetlegesen támadó disznónak ne legyen kiszolgáltatva a vezetéken haladó kiskutya.

Sokszor szólnom kellett a kutyának, hogy álljon meg, várjon. Megtette.

Aztán elértünk a sebágyhoz. Onnét fogva látom ám, hogy friss nyomok vannak a hóban, egy-egy vércsepp. De nem csahol a kutya, nem rángat... Fejvakarás Akkor talán mégse olyan friss? Aztán szépen egy kört írtunk le és visszaértünk a sebágyhoz...Megyünk tovább. Egyszer csak disznószagot érzek!!! A hét szentségit, ez a disznó itt lopakodik közöttünk. A segítőm ck. 50 méterre srég előttem volt, ahonnét jöttünk.
Felé haladt a disznó, de ő nem hallotta, nem látta!

Nosza engedem is el a kiskutyát, "fogd meg a disznóóót!" felkiáltással.

Pár másodpercre rá már fogta is a disznót.

Elvoltak vagy 10-15 percet ide -oda mozogva a cseres sűrűben, mire határozottam megindultak lefelé kis sűrűből, vissza arrafelé, ahonnét a disznó jött a lövés után. A gerincről csodálatos látványban volt részem. Ahogy lenéztem a legelőt elválasztó patak irányába, látom ám, hogy a siskanádasban forgatja görbelábú kiskutyám a nagy disznót. Láttam a disznó mozgásán különben, hogy nagyon beteg.

Átcsörtettem a sűrűn, és mire kiértem, láttam, hogy a disznó már majd' elérte azt a cseres sűrűt, ahol a sebzés történt. Rohantam utánuk. Majd' kiköptem a tüdőmet, hiába no, fogyni kéne legalább 10 kilót...

Aztán a disznó belépett a cseresbe, nyomában az ebbel. Óvatosan mentem utánuk vagy 150 métert, mire végre hallom, hogy felém ugat a kiskutya, megállt a disznó. A disznó fejét lehajtva állt velem szemben, szerintem filózott már, hogy nekemjön. 4-5 méterről sütöttem el a begyorsított vegyescsövűt. Jót szólt...A kutya már tépi a disznót, de a disznó még rugdalózik. Na mondom, adok Neki még a sörétes csőből is a kutyát a hátuljához zavarva, de hiba húzom a billentyűt, semmi. Nyitom a puskát, és látom, hogy leányos zavaromban a sörétes csövet sütöttem el, mire elment a begyorstott golyós cső is...Kapott ck. 40 grammot hirtelen a disznót.

Új skulót betolva megadom a Vadnak még az utolsó kegyelemlövést.

Különben a disznó egy 75-80 kg zsigerelt testtömegű koca volt.

Ölben vittem a kiskutyát vissza az autóhoz, mivel a szombati keresés óta sántított, mert a jeges hó felrepesztette a mancsát.

Azóta úgy mászkál a házban, mint egy gróf... Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: