Oldalak: 1 ... 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 [102] 103 104 105 106 107 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 302947 alkalommal)
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #1515 Dátum: 2016. November 18. - 20:46:58 »

Dani!  Emelem
Gratulálok nektek!  Igen Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #1516 Dátum: 2016. November 25. - 08:17:29 »

http://vadaszlap.hu/2016/11/23/verebeket-bantalmaztak-munka-kozben/
Nabazdmeg... Fejvakarás
Anno Tóth Pali bácsinak két kutyáját lőtte le hajsza közben egy német "vadász".
Ha a fia nem veszi ki Palibácsi kezéből a puskát, meglehet, a germán is odafeküdt volna a kutyák mellé. Jó lenne belelátni az ilyen "emberek" fejébe, persze ehhez kellene egy jókora nyílás... Kalapal
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #1517 Dátum: 2016. November 25. - 08:22:30 »


Basszus....
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1518 Dátum: 2016. November 25. - 08:38:11 »

Ez azért elég dirva sztori....

Hol van ilyenkor a vadászellenesség meg a sok kutyakedvelő...
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1519 Dátum: 2016. November 25. - 08:58:37 »

http://vadaszlap.hu/2016/11/23/verebeket-bantalmaztak-munka-kozben/
Nabazdmeg... Fejvakarás
Anno Tóth Pali bácsinak két kutyáját lőtte le hajsza közben egy német "vadász".
Ha a fia nem veszi ki Palibácsi kezéből a puskát, meglehet, a germán is odafeküdt volna a kutyák mellé. Jó lenne belelátni az ilyen "emberek" fejébe, persze ehhez kellene egy jókora nyílás... Kalapal
Nagyon szerencsétlen eset,borzalmasan sajnálom,de: Egy pillanatra álljunk meg azért...Honnan kellene tudni egy laikusnak azt,hogy ez a két kutya munkáját végző véreb? Látnék egy vérző szarvast "üldöző" kutyafalkát...hááát nem tudom... Márciusi szalonkalesen alkonyatkor az elnökünk vizslájára már átraktam a 6-os srétet...nem láttam embert,csak a fák között ide-oda rohangáló fácánt hajszoló kutyát...(utánam "iratkozott be"  Woest senkinek sem jelezve,hogy ott lesz)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #1520 Dátum: 2016. November 25. - 09:07:46 »

Nagyon szerencsétlen eset,borzalmasan sajnálom,de: Egy pillanatra álljunk meg azért...Honnan kellene tudni egy laikusnak azt,hogy ez a két kutya munkáját végző véreb? Látnék egy vérző szarvast "üldöző" kutyafalkát...hááát nem tudom... Márciusi szalonkalesen alkonyatkor az elnökünk vizslájára már átraktam a 6-os srétet...nem láttam embert,csak a fák között ide-oda rohangáló fácánt hajszoló kutyát...(utánam "iratkozott be"  Woest senkinek sem jelezve,hogy ott lesz)

Pl. ott virított a kutya nyakán a gps nyomkövető, ami azért elég feltűnő egy eszköz.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1521 Dátum: 2016. November 25. - 09:33:09 »

Pl. ott virított a kutya nyakán a gps nyomkövető, ami azért elég feltűnő egy eszköz.
Neked. A bazári árusnak nem.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1522 Dátum: 2016. November 25. - 09:55:08 »

Nagyon szerencsétlen eset,borzalmasan sajnálom,de: Egy pillanatra álljunk meg azért...Honnan kellene tudni egy laikusnak azt,hogy ez a két kutya munkáját végző véreb? Látnék egy vérző szarvast "üldöző" kutyafalkát...hááát nem tudom... Márciusi szalonkalesen alkonyatkor az elnökünk vizslájára már átraktam a 6-os srétet...nem láttam embert,csak a fák között ide-oda rohangáló fácánt hajszoló kutyát...(utánam "iratkozott be"  Woest senkinek sem jelezve,hogy ott lesz)

Az ilyen elnök meg kapja be ! Hogyan tart rendet ha ő is ilyen ilyen  fa@  ?  Rííí  Bocsánat de az ilyen felelőtlen fegyelmezetlenségekre nagyon allergiás vagyok.   Tasli
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1523 Dátum: 2016. November 25. - 09:58:53 »

Az ilyen elnök meg kapja be ! Hogyan tart rendet ha ő is ilyen ilyen  fa@  ?  Rííí  Bocsánat de az ilyen felelőtlen fegyelmezetlenségekre nagyon allergiás vagyok.   Tasli
Mint ahogy te is tudod-többek között-az ilyen esetek miatt is,léptem ki innen. Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #1524 Dátum: 2016. November 25. - 10:08:14 »

Szervusztok .
Onnan lehet tudni,hogy a kuyta "munkáját" végzi,hogy rajta van a naracssárga nyakörv+Gps . illetve az egyik bántalmazó Vadásznak mondja tartja magát.
Azt még a laikusoknak is feltünik,hogy nem 3db falusi korcs kutya üldöz ill állit egy sebzett szarvast.
Azt nem tudni,hogy miért választotta a sebzet (elsőláb lövött) tehén az ember közelségét de a településre ment be.
Remélhetőleg a jog a "mi" oldalunkon áll és a megtett feljelentés eléri a célját a méltó büntetést kap az elkövető.

Üdv:HSanyi
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #1525 Dátum: 2016. November 25. - 10:08:46 »

Szervusztok .
Onnan lehet tudni,hogy a kuyta "munkáját" végzi,hogy rajta van a naracssárga nyakörv+Gps . illetve az egyik bántalmazó Vadásznak mondja tartja magát.
Azt még a laikusoknak is feltünik,hogy nem 3db falusi korcs kutya üldöz ill állit egy sebzett szarvast.
Azt nem tudni,hogy miért választotta a sebzet (elsőláb lövött) tehén az ember közelségét de a településre ment be.
Remélhetőleg a jog a "mi" oldalunkon áll és a megtett feljelentés eléri a célját a méltó büntetést kap az elkövető.

Üdv:HSanyi


 Igen
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1526 Dátum: 2016. November 25. - 10:17:18 »

Neked. A bazári árusnak nem.

A verőlegények között ugye állítólag "vadász" is volt. Na ott a baj ! Ha tényleg az volt akkor minimum az etikai eljárás és a vadászjegy bevonása után az újravizsgáztatás - had tanulja meg a vadászat minden csínját-bínját . ( Csak merem remélni hogy a jó drága,kötelező és sok sok órás vadászvizsga felkészítésen legalább minimális szinten az utánkeresésről és utánkereső kutyákról , vadászkutyákról és azon lévő immár kötelező jelzésekről is esik szó.)   Emelem
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #1527 Dátum: 2016. November 25. - 11:03:56 »

Szervusztok.
Maga az ügy már országos nyilványosságot kapott, minden média ossza a bejegyzést (facebook,Vadászlap ). Nagyon sokk jó érzésü embert háborit fel a történtek.De vannak akik  struc modjára viselkednek .
Mivel a keresés  Állami erdészet területén és megbizásábol  történt ( és az erdészet is a mi oldalunkon áll) így a bizunk benne ,hogy a jog és az ész érvek megfelelő fórumon érvényesülni fognak.
Sajnos ithon a jog gyakorlatban nincs ilyen eset.Sajnos ezek az "emberek" olyan károkat okozhattak az anyagiakon kivűl amit csak késöbb lehet felmérni.
Egy ilyen dolgzó aktiv kutyának ketté törheti az életteljesitményét ( ha jol tudom több mint 300 eredményes munka van Ronyban), nem tudni még hogy mit vált ki benne.
És ezt a rengeteg időt/pénzt amit a gazdája belefektetet ,és Rony értéket mentet ( a megtaált Trófea érték + hús érték) és nem beszélve arról mennyi örömet szerzet azoknak a vadászoknak akik bizalmat szavaztak nekeik és kértek segitséget , ezt nem lehet pénzben kifejezni.
De bizunk abban,hogy Rony felépül és abban ,hogy a Magyar Jogrend és példát statuál az ügyben.

üdv:HSanyi


Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1528 Dátum: 2016. November 25. - 11:08:51 »

Most pont olyan elvakultak akarunk lenni,mint az "állatvédők". Nem védem a kollégát sem,de...Állok egy bazársoron,befut a "tömegbe" egy vérző szarvas,nyomában 2 kutyával."Pánik". Felfokozott idegállapot,kiabálás,sikítozás. (szándékosan sarkítok) Vadász létemre (pont azért,mert "védeném" a vadat) nekiállok ütni a kutyát. Talán a második vagy harmadik ütés után lesz gyanús valami. Nem tudom... (a vadászok nagy százaléka nem látott még utánkeresőt. Nem csak az olyan  hétvégi kocavadász mint én,hanem a többiek sem. Az elnök kutyájánál,nekem is görbült már az ujjam. Még mindig görcsbe ugrik a gyomrom,mikor eszembe jut. Éppen ezért nem ítélek el kapásból senkit,mert velem is  történt (hálistennek nem végzetes) hasonló.
(nem kívánok vitát generálni,de mindenképpen árnyalnunk kell a képet, mintahogy mi is elvárjuk mindenkitől fordított helyzetben) Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #1529 Dátum: 2016. November 25. - 11:31:56 »

Szervusz.
Én sem szeretnék semilyen vitát,itélkezést generálni.Mivel semélyes az érintetség ( a barátom kutyáit érte a támadás), de ha az első pillanatban nem ismerem fel a helyzetet.
Akkor nem félholtra verem a kutyát .
Én sem voltam ott de csak gondolj bele ha van nála fegyver akkor lelővi öket .
Ez nem egy egyszerü helyzet ,és biztosan lesz megoldás az ügyben.

Biztós kapok majd tájékoztatást az ügy állásáról, azt majd megosztom veletek.

üdv:HSanyi

Naplózva
Oldalak: 1 ... 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 [102] 103 104 105 106 107 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: