Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 302523 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #15 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 10:01:34 »

Gratulálok Endre az utánkereséshez! Igen
Jó véreb lenne belőled! Bion
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #16 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 10:09:08 »

End!  Igen Igen Igen
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #17 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 10:18:59 »

No, hát ezt szoktam volt emlegetni én is. Szétlőtt szív, oszt mégis elmegy...nyista tűzberogyás...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Viktor
Vendég
« Új üzenet #18 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 10:25:35 »

No, hát ezt szoktam volt emlegetni én is. Szétlőtt szív, oszt mégis elmegy...nyista tűzberogyás...

Igen, Te vagy a példa arra, hogy szív nélkül egy komplett életet le lehet élni... Taps
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4578



« Új üzenet #19 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 11:00:15 »

Idézet
No, hát ezt szoktam volt emlegetni én is. Szétlőtt szív, oszt mégis elmegy...nyista tűzberogyás...

Hát ez az! Szívlövéssel nekem még semmi nem maradt helyben!

Akkor inkább jobb volt, mikor egy kan szívet tartó nagy ereit találtam el és szó szerint leszakadt a szíve. Helyben ez se maradt, de csak 3-at lépett. Ezután csak oda fogok célozni...  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #20 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 11:29:38 »

Gratulálok Endre az utánkereséshez! Igen
Jó véreb lenne belőled! Bion

Három pálesz után, már kiskutyám voltam  Kalapal
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #21 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 11:34:10 »

Hát ez szerencse volt.
Mi lesz, ha a nagy kerti kan áll ki elétek.  Bion Hetente hízik öt kilót, most, hogy bezártátok az éléskamrába. Ördög

Hát keresés közben, ismét megálapítottuk, hogy nappal nem szabad bemenni szétnézni... Fejvakarás
Amúgy meg a fene eszi ezt a pásztort, tegnap lábbal lenyomtuk hogy majd gyorsan átrántjuk rajta a sügencet, mire levettük a lábunkat 3-rom olyat kaptunk.. MeCry Fej a falba, pedig gumitalpú cipő, csak kicsit vizes volt. Nyihi
Tegnap elött azért bement rajta egy malacos koca, meg egy nagyobb disznyó, meg kis is mentek Vállat von
Úgyhogy szép az élet.....
 Wave
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #22 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 11:37:58 »

No, hát ezt szoktam volt emlegetni én is. Szétlőtt szív, oszt mégis elmegy...nyista tűzberogyás...

Hát bakker láttam már pár szívlövés, de ilent mint tegnap... csak a felső 1 cm maradt valamenyire ép a többi mint a tubarózsa...
Oszt mégis mennyit ...tunk.
Én magam részéről nem igazán szeret amúgy sem, mert kevésbé vérzik mint a tüdő, meg meszebbre kell menni utána, és szerintem kevesebb is a stop hatása.
De ez csak az én véleményem. Wave
Naplózva

Üdv End
Steve
Vendég
« Új üzenet #23 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 11:48:54 »

Az tény, hogy ha szét lövöd a pumpát nincs mi nyomja a vér kifelé(is)... Vállat von
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #24 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 13:33:17 »

No, hát ezt szoktam volt emlegetni én is. Szétlőtt szív, oszt mégis elmegy...nyista tűzberogyás...

Hát bakker láttam már pár szívlövés, de ilent mint tegnap... csak a felső 1 cm maradt valamenyire ép a többi mint a tubarózsa...
Oszt mégis mennyit ...tunk.
Én magam részéről nem igazán szeret amúgy sem, mert kevésbé vérzik mint a tüdő, meg meszebbre kell menni utána, és szerintem kevesebb is a stop hatása.
De ez csak az én véleményem. Wave

A szívlövést elviheti a vad komoly távolságra, és általában el is viszi. Nekem egyetlen ellentétes tapasztalatom volt, de az nem 9,7g os lövedék volt, hanem 17,5g-os.
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #25 Dátum: 2008. Augusztus 31. - 20:02:55 »

Egyik ismerősöm íjjal lőtt szíven egy süldőt. Leszakadt a szíve. Így is ment vagy 4-5 métert.

A múltkori szívlövésemnél a kannak jobb pitvaron át ment a nyílvessző bal kamrába. Futott vagy 20-30 métert, mire eldőlt. Váltón ment, bár íjjal meglőve általában váltón megy. A rálövés helyén legyező alakban fújta a vért, és erős vérnyomon tudtunk menni. Könnyű volt megtalálni.

Nekem érdekes, hogy a lőszer szétvágta a szívet, mégis ilyen sokat ment vele a disznó. Mint ha az izmok addig hajtanák, amíg van elég oxigénjük. 130 métert néhány másodperc alatt meg tud tenni futva. Addig van oxigén tartalék?
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #26 Dátum: 2008. Augusztus 31. - 20:07:19 »

No, hát ezt szoktam volt emlegetni én is. Szétlőtt szív, oszt mégis elmegy...nyista tűzberogyás...

Igen, Te vagy a példa arra, hogy szív nélkül egy komplett életet le lehet élni... Taps

 Meghajol Röhög


Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #27 Dátum: 2008. Szeptember 20. - 15:33:15 »

Üdv!

Ha már a vérebvezetők fukarkodnak a szóval, én "görbelábú-vezető" megszólalnék, hiszen kutyavezető életem egyik legszebb eseménye történt meg velem tegnap. Sebzett bikát kerestem tacskómmal Limpivel és a vezetékmunkát követő hajsza és állítás után sikerült megadnom a kegyelemlövéseket egy bikának.

A bikát 375 -össel (RWS TUG) lőtték meg...Kicsit srégen állt háttal. A lövedék magasan a lap mögött pontosan hatolt a testbe, és feltehetően a lapockacsont által megvezetve a nyakban állt meg. A mellüregbe nem tudott behatolni. A rálövésnél semmi, később is ritkán volt vér, de akkor rendesen. Mialatt elmentem a tacsival vagy 120-140 métert a sebzett nyomán, jelzett a vadász, Aki egy dombtetőről figyelt, hogy látja a bikát, egy műúton túl a réten fekszik a szomszéd területen.

A formaságok lebeszélése után átmentünk, de a vadász elől felkelt a bika, átment három lábon egy meredek vasúti töltésen és eltűnt a sűrűben- nem tudta megadni a vadász a kegyelemlövést.

Jeleztem, hogy mindenképpen kell hagyni a bikának lebetegedési időt.

Bő 3 óra múlva egy hiv. vadásszal karöltve (Aki ismeri a területet velem ellentétben) felvettük a sebzett nyomát a töltésen.

Ment a blöki ment, de egyszer- egyszer vissza kellett menni az utolsó vérig...Vérzés ugyan úgy, mint korábban, 100 méteren egyszer, de akkor sok, tenyérnyi-féltenyérnyi. Láttuk, hogy csak egy oldalon vérzik. Kb. 300-350 méter után látom ott fekszik szépen a bika.

Gyanús volt, hogy feje lent nyugodott ugyan az orrán, de egyenesen...szól a kísérő kollega, hogy vigyázz!...él. Ebben a pillanatban már ugrott is...elb.sztam a lövést....nem lőttem, mert a vezeték a kezemben volt, és gyorsan próbáltam rátaposni, fixálni, nehogy a kutya elszaladjon a vezetékkel.

Bika el, kutyát eresztettem rögtön.

Futottunk a bika elé, közben hallottam, hogy Limpike már a bikát csaholja. Egyszer megállt a bika, de messze volt még, takarásban, majd továbbszaladt. Aztán kb. 200 méter futás után megállt, szembefordult a kutyával, és "bólogatott" felé. Kutyám folyamatosan hevesen ugatta, egy helyről, nem kerülgette, mint a disznót...

Mire jó széllel rájukcserkeltem, a nagybeteg bika lefeküdt a kutyával szemben és úgy bólogatott a kutyára. 25-30 méterről is csak a csípőjét és hátvonalát láttam.

Csípőnlőttem.

Erre elfeküdt, de rugdalózott még szegény, Limpike már fogta. Közelebb menve még mellkason lőttem (Limpi hátul fogta, így volt helyem).

Így történt. Nagyon boldogok voltunk.

A bikla egy szép villás, jégágas 5,5-6 kilós középkorú bika szép sötét szárakkal.

Végül megjegyzem, melőtt megköveznek páran, hogy tudom hogy felelőtlenség tacskóval bikát keresni, komolyabb hajsza esetén nem tudta volna apró lábaival követni a bikát, de láttuk, hogy a bika nagybeteg, nehezen és lassan megy, ezért mertem megkockáztatni a keresést.

Szerencsére sikerült!
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #28 Dátum: 2008. Szeptember 20. - 17:32:11 »

 Igen
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #29 Dátum: 2008. Szeptember 20. - 17:54:57 »

Anti! Igen
Limpi Igen
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: