Oldalak: 1 ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 [98] 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 302941 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1455 Dátum: 2016. április 15. - 07:00:13 »

Sziasztok!

Régen írtam már, elég nagy a pangás mostanában, bár hétvégétől indul az őzbak vadászat. Addig is itt van egy év eleji történet, amiről röviden már beszámoltam, de nemrég volt időm részletesebben is leírni:


Gratulálok !   Nagyon tanulságos !     Emelem
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1456 Dátum: 2016. április 15. - 12:34:51 »

egyre többször látom viszont a képeimet, ahogyan mások sajátjukként adják elő őket.

Istenem, de szánalmas!...  Nem

Hihetetlen, hogy mindig van lejjebb...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #1457 Dátum: 2016. április 17. - 01:54:39 »

Gratulalok,Dani!  Igen  Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1458 Dátum: 2016. április 19. - 10:13:31 »

Istenem, de szánalmas!...  Nem

Hihetetlen, hogy mindig van lejjebb...

A képek lopása szerintem is az ajjjjajaj a dolognak.

Dani nektek meg egy kalappal a továbbiakhoz.

 Emelem Igen Wave
Naplózva

Üdv End
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1459 Dátum: 2016. április 20. - 07:22:22 »


Úgy volt hogy keresni kéne egy süldőt .  Ördög

Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1460 Dátum: 2016. április 20. - 08:00:49 »

Úgy volt hogy keresni kéne egy süldőt .  Ördög


Jól megtalálta azt a süldőt  Fejvakarás  Igen
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #1461 Dátum: 2016. április 20. - 08:58:59 »

Úgy volt hogy keresni kéne egy süldőt .  Ördög

A rálövés után mennyi időt kell várni az után keresés megkezdésével hogy a süldőből egy ilyen kan legyen?
Naplózva
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #1462 Dátum: 2016. április 20. - 10:23:35 »

Úgy volt hogy keresni kéne egy süldőt .  Ördög


életerős "süldő" lehetett, ha elvitte a fültőlövést...  Röhög  (vagy rosszul látok?  Meglepődött )
Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #1463 Dátum: 2016. április 20. - 10:36:53 »

Úgy volt hogy keresni kéne egy süldőt .  Ördög

Ilyen sokáig kereste? Kitartó kutya... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #1464 Dátum: 2016. április 20. - 11:10:45 »

Úgy volt hogy keresni kéne egy süldőt .  Ördög

Végül is 50kg alatti(az agyara). Ördög Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1465 Dátum: 2016. április 20. - 11:17:35 »

életerős "süldő" lehetett, ha elvitte a fültőlövést...  Röhög  (vagy rosszul látok?  Meglepődött )

A rálövés után mennyi időt kell várni az után keresés megkezdésével hogy a süldőből egy ilyen kan legyen?

Úgy másfél óra múlva már ekkora lett . De az én szemem is a duplájára nőtt mikor megláttam.     Csodalk     Tacsi Wildboar

Tegnap este úgy fél tíz körül berreg a telefonom - a szomszéd körzetből hív a hivatásosunk hogy kéne egy kis segítség mert egy süldő már a platón van a másik kevés vérrel , sebzetten átúszott
a Sárvíz alias Nádor csatornán ami tulajdonképpen annak a két biztonsági körzetnek is a határa amelyben voltunk. Hogy pontos legyen az átkelés helye megvárnak a túlsó parton és majd átjönnek egy távolabbi hídon. Így is történt , amíg körbeértek én Csipetkévek "megnéztem" hol jöhetett pontosan át a disznó . hosszában gyalogoltunk a töltésen majd rövidesen belehúzott tacskóm a pórázba
és a víz felé indult. Meg is látszott lent a parton hogy át jött valami mert csupa vizes a fű de se vért se értékelhető nyomot nem láttam .  Fejvakarás Jó meredek oldalba fel is tudott menni a "süldő" a
gátra . Na nézzük van e közelbe vér ? Jó sűrű felé indult Csipetke és úgy 15-20 méter után találtunk is nem kevés vért. Megjelöltem a helyet és megvártam a többieket , A hivatásosunknál volt egy jó 16-os dupla sörétes ."Elég lesz az hármónknak egy süldőre" gyerünk -  Kalapal   . Az igazság az hogy nem "hibás" ebben senki csak a "azt hittük" bácsi ! A süldőt egy kondából lőtte vadásztársam a  két napja vetett kukoricán és rendbetétele után indultak vele a hűtőhöz mikor 400 méter után találkoztak újra a kondával ( de melyikkel ?)  és rálőtt azokból is egyre. Csipi vezetésével elindultunk a véren és 30-50 méter után zörgést is véltünk hallani , majd egyre erősebb és egyértelműbb disznószagot éreztünk . Valószínűleg itt már össze- vissza tekergett a sebzett mert visszatérő hurkokat írt le tacskóm a társaim is a vér keresésével voltak elfoglalva úgy 10-15 méterre mikor felemelkedett előttem egy nagy fekete disznó villogó fehér sarlókkal a pofájában és nemtetszését is kifejezte borzasztó csattogásával. Hátrahökköltem és Csipit is hátra rántottam . "Itt van !!! Lófaxt nem süldő ez egy kan !" kiáltottam de ők is hallották a csattogás . A disznó nem támadt  és láthatóan a hátsó részére rogyadozva távolodott . Közbe odaért vadőrünk és jó fényű lámpámmal hamar megláttuk újra a disznót . Meg is kapta fültőre a megváltó lövést. Ez után már a szokásos dolgok és a fényképezés következett majd mivel az elejtő több versenyen is érmes pálinkával dicsekedhet hát tort ültünk a szerencsés végű keresésre.   Emelem




Kan 80 kg zsigerelve . 30-06 S&B 11,7 gr lövedék , vese mögött comb hátsórészén kimen lövedék.   
 
Naplózva
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #1466 Dátum: 2016. április 20. - 14:36:17 »

Úgy másfél óra múlva már ekkora lett . De az én szemem is a duplájára nőtt mikor megláttam.     Csodalk     Tacsi Wildboar

Tegnap este úgy fél tíz körül berreg a telefonom - a szomszéd körzetből hív a hivatásosunk hogy kéne egy kis segítség mert egy süldő már a platón van a másik kevés vérrel , sebzetten átúszott
a Sárvíz alias Nádor csatornán ami tulajdonképpen annak a két biztonsági körzetnek is a határa amelyben voltunk. Hogy pontos legyen az átkelés helye megvárnak a túlsó parton és majd átjönnek egy távolabbi hídon. Így is történt , amíg körbeértek én Csipetkévek "megnéztem" hol jöhetett pontosan át a disznó . hosszában gyalogoltunk a töltésen majd rövidesen belehúzott tacskóm a pórázba
és a víz felé indult. Meg is látszott lent a parton hogy át jött valami mert csupa vizes a fű de se vért se értékelhető nyomot nem láttam .  Fejvakarás Jó meredek oldalba fel is tudott menni a "süldő" a
gátra . Na nézzük van e közelbe vér ? Jó sűrű felé indult Csipetke és úgy 15-20 méter után találtunk is nem kevés vért. Megjelöltem a helyet és megvártam a többieket , A hivatásosunknál volt egy jó 16-os dupla sörétes ."Elég lesz az hármónknak egy süldőre" gyerünk -  Kalapal   . Az igazság az hogy nem "hibás" ebben senki csak a "azt hittük" bácsi ! A süldőt egy kondából lőtte vadásztársam a  két napja vetett kukoricán és rendbetétele után indultak vele a hűtőhöz mikor 400 méter után találkoztak újra a kondával ( de melyikkel ?)  és rálőtt azokból is egyre. Csipi vezetésével elindultunk a véren és 30-50 méter után zörgést is véltünk hallani , majd egyre erősebb és egyértelműbb disznószagot éreztünk . Valószínűleg itt már össze- vissza tekergett a sebzett mert visszatérő hurkokat írt le tacskóm a társaim is a vér keresésével voltak elfoglalva úgy 10-15 méterre mikor felemelkedett előttem egy nagy fekete disznó villogó fehér sarlókkal a pofájában és nemtetszését is kifejezte borzasztó csattogásával. Hátrahökköltem és Csipit is hátra rántottam . "Itt van !!! Lófaxt nem süldő ez egy kan !" kiáltottam de ők is hallották a csattogás . A disznó nem támadt  és láthatóan a hátsó részére rogyadozva távolodott . Közbe odaért vadőrünk és jó fényű lámpámmal hamar megláttuk újra a disznót . Meg is kapta fültőre a megváltó lövést. Ez után már a szokásos dolgok és a fényképezés következett majd mivel az elejtő több versenyen is érmes pálinkával dicsekedhet hát tort ültünk a szerencsés végű keresésre.   Emelem



Kan 80 kg zsigerelve . 30-06 S&B 11,7 gr lövedék , vese mögött comb hátsórészén kimen lövedék.   
 

 
Hát így már minden részlet értelmet nyer  Mosolyog  emlékezetes élmény lehetett! Igen  Emelem
Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1467 Dátum: 2016. április 26. - 08:39:45 »

Na ezért van az, hogy én puska nélkül nem indulok semmi után...

 Igen Igen Emelem Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1468 Dátum: 2016. április 26. - 13:29:30 »

Na ezért van az, hogy én puska nélkül nem indulok semmi után...

 Igen Igen Emelem Emelem Wave

Nagyon igaz ! De valami katasztrófa a pórázzal fejlámpával és még a puskával a kézben a legnagyobb sűrűben tekeregni.  Tegnap lőttem egy süldőt már a hűtőbe is betettem és éppen azon eszeltem hazafelé hogy jó hideg fröccsöt vagy sört kéne inni mikor hívtak hogy meglőttek egy disznót két repce föld között a vetésen  Suicide és kéne egy kis vadásztársi segítség . Na azt a 300 métert a repcében .  :Mosolyog   Nem lett meg de nem a Csipetke a hibás.  Emelem


Azért tegnap is volt mit tépkedni Csipetkének !    Foez Koccint    /De nem vagyok ám húsvadász !  Stoel  /

Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1469 Dátum: 2016. április 26. - 15:34:28 »

 Igen Wave Emelem
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 [98] 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: