Oldalak: 1 ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 [97] 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 302881 alkalommal)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #1440 Dátum: 2016. Január 27. - 09:21:36 »

Dani, a vérebről mesélnél kicsit, hogy miért és hogyan került hozzád? Gratulálok a munkáitokhoz egyébként!  Emelem  Igen
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #1441 Dátum: 2016. Január 27. - 09:31:16 »

Lehet, hogy én voltam figyelmetlen, de nekem valahogy nem jött át az írásból, hogy a spíszer is hajtásban terelésben lett sebezve-nem mintha abban szabadna lőni... Fejvakarás
Azt írta Dani, "48 órás" nyom. Akkor, ha a másik sebzés hétvégi volt, ez egy hétköznapi történet... Vállat von
Jogos!  Igen Stoel
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16587



« Új üzenet #1442 Dátum: 2016. Január 27. - 11:29:08 »

 Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1443 Dátum: 2016. Január 27. - 11:58:32 »

Nem semmi, miket szedtek össze Dani!
Elismerésem!  Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1444 Dátum: 2016. Január 28. - 00:35:33 »

Köszönnöm Horrido! Igyekszünk megtenni, amit lehet.

Oceanwave:

Kéty, a véreb egy barátomé volt, aki szintén tagja az egyesületünknek. Úgy adódott, hogy tavaly nyáron külföldre költözött, olyan helyre, ahová nem vihette magával Kétyt. Többen pályáztak rá - mert igen jó származású, ráadásul teljesen egészséges, dysplasia mentes kutya, - én meg nem szerettem volna, ha rossz kezekbe kerül. Kiskorától ismertem, bár nem olyan gyakran találkoztam vele. Elsősorban tehát érzelmi okai voltak annak, hogy hozzám került. Ezt talán ő is érezte, mert amikor elmentem érte és indultunk haza, ő egy szóra beugrott az autómba és jött velem. Darázzsal azonnal nagy barátok lettek, Somával azért voltak hatalmi harcok, de rendet tartok. Soma az első és kész. A főnök meg én vagyok, akinek ez nem tetszik, azt megharapom!  Mosolyog

Nyilván nem szerettem volna, ha csak az udvarban senyved, kallódik, keresni is akartam vele. Aztán kiderült, hogy igen nagy fába vágtam a fejszét. Felnőtt kutya, már elmúlt 4 éves, kialakult jellem, sok eredményes utánkereséssel. Vadászni nagyon szeret, de amolyan önálló, "rabsic" módon tette volna. Ami mozog, azt elkapni...! Csak a VAV vizsgája volt meg, én viszont felgyűrtem az ingujjat és gyakorolni kezdtem vele mesterséges csapán. Elterveztem, hogy megcsinálom vele a vérebek számára kialakított elővizsgát majd a fővizsgát.
Sokat "küzdöttünk" egymással. Edzette az idegeimet  Mosolyog de azok elég vastag szálakból vannak. Tudtam, hogy jó az orra, játszva ment a három napos mesterséges csapán is, ha akart, de többnyire nem akart. Olyan bután és ártatlan képpel tudott rám nézni, hogy az már művészet. Leszidni véletlenül se volt szabad, mert leállt a "működése", elém ült és csak nézett. Az értelmi képességét meg egy tacskóhoz véletlenül se szabad hasonlítani, ezt is be kellett látnom. Viszont kiválóan apportíroz, pedig nem tanulta  Mosolyog

A gyakorláshoz használt szarvasláb viszont neki már nem jelentett semmit. Egyformán jól vagy rosszul ment bármilyen hosszú vagy rövid, friss vagy több napos csapán. Ahogy kedve tartotta. Ezért aztán egy idő után úgy gyakoroltunk, hogy nem gyakoroltunk semmit. Vadásztunk, barátkoztunk, de keresni nem vittem, csak pár alkalommal bikára. Akkor szépen ment. A lövéstől nem félt, fegyelmezett volt, hallgatott rám, nagyon ragaszkodó lett. Aztán jelentkeztünk vizsgára. Előtte még egyet gyakoroltunk és csodák csodája, egész jól ment. Megjött a kedve. Talán az én kedvemben akart már járni, nem tudom, de a vizsga is sikerült.
Aztán végre elkezdhettünk igazán utánkeresni. A valódi dolgokat nagyon szereti. Nagyon nagy kedvvel dolgozik. A vezetékmunkáján még van mit csiszolni, de egyre inkább ráébreszt, hogy hihetek neki nehéz helyzetekben is. A hajszán meg hihetetlen gyors, és ha lehetőséget lát rá, akkor rámenős is. Pl. a szemem láttára húzott földre egy megtermett, combon lőtt gímtehenet... Télen már szépen dolgozott és sikerült teljesítenünk a fővizsgát is egy jó munkával.

A szarvasokat most már Kéty keresi. Kímélem Somát a nehéz hajszáktól. Ő már pihenhet - még ha neki erről más is a véleménye. Vigyázok rá, kell még sokáig a tudása. Darázs szép lassan átveszi majd a helyét, de még sokat kell, hogy segítse őt Soma. Persze semmi nincs kőbe vésve. Mindhárom kutya keres mindent, ha úgy adódik. Sőt együtt is, bármilyen párosításban.

Üdv, Dani
Naplózva

nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1445 Dátum: 2016. Január 28. - 05:20:57 »

Komoly trió nagyon, elismerésem.  Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1446 Dátum: 2016. Január 28. - 07:34:29 »

Az értelmi képességét meg egy tacskóhoz véletlenül se szabad hasonlítani, ezt is be kellett látnom.

A gyakorláshoz használt szarvasláb viszont neki már nem jelentett semmit.


    Igen       Röhög

Tipikus !  Ha már vannak eredményes munkái a kutyának ( én csak tacskóról tudok írni ) egyre kevésbé hozza tűzbe egy gyakorló munka . Nagyon meg tudják különböztetni , meg megcsinálja de nincs az a vehemencia . Főleg hosszabb szünet után azért jobb aktivitást mutat a hideg csülökre is.         Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1447 Dátum: 2016. Február 05. - 15:35:25 »

Esett nálatok bika a Zsoltién kívül?
Mert, ahogy hallottam elég komoly bikák mozogtak a környéken!


 Emelem


Szia!

Most vettem észre...
Nem tudok róla,
hallani én is halottam nagy koronásokról, egyet én is elengedtem az kb -5 pontos volt..., de most már le is léptek innét szerintem...

 Emelem
Naplózva

Üdv End
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1448 Dátum: 2016. Március 02. - 20:40:16 »

Hátha...
"ELSZÖKTEK!!! Ma esti órákban lógtak meg Rony és Dagi névre hallgató bajor vérebeim, kérek mindenkit aki látja őket kérem hívjon 06-30-99-55-095 Feltünhetnek:Dédes Uppony,Tardona,Sajóvelezd,Sajómercse,Nagybarca,Vadna ....településeken.(Sajnos nem volt rajtuk nyakörv) Köszönettel:Gábor Szabon"
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11248


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1449 Dátum: 2016. Március 02. - 20:48:08 »

Hátha...
"ELSZÖKTEK!!! Ma esti órákban lógtak meg Rony és Dagi névre hallgató bajor vérebeim, kérek mindenkit aki látja őket kérem hívjon 06-30-99-55-095 Feltünhetnek:Dédes Uppony,Tardona,Sajóvelezd,Sajómercse,Nagybarca,Vadna ....településeken.(Sajnos nem volt rajtuk nyakörv) Köszönettel:Gábor Szabon"

Bszki... Arrafelé még meg is eszik őket... Fejvakarás
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1450 Dátum: 2016. Március 02. - 20:49:26 »

Bszki... Arrafelé még meg is eszik őket... Fejvakarás
Csak nem...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1451 Dátum: 2016. Március 03. - 08:49:18 »

Bszki... Arrafelé még meg is eszik őket... Fejvakarás

Az már ott Mordor Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11248


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1452 Dátum: 2016. Március 03. - 08:55:56 »

Az már ott Mordor Ördög
Hétvégén rebbent fel egy ölyv egy disznóhulláról...A négy láb kivágva...A többit már ők sem merték megenni... Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1453 Dátum: 2016. Március 03. - 17:45:30 »

Hétvégén rebbent fel egy ölyv egy disznóhulláról...A négy láb kivágva...A többit már ők sem merték megenni... Ördög


Nagy kár !    Ördög
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1454 Dátum: 2016. április 14. - 22:36:11 »

Sziasztok!

Régen írtam már, elég nagy a pangás mostanában, bár hétvégétől indul az őzbak vadászat. Addig is itt van egy év eleji történet, amiről röviden már beszámoltam, de nemrég volt időm részletesebben is leírni:

Gímbika reggeli helyett

Terelővadászatra indultunk aznap utánkeresni, készülődtünk ráérősen, amikor megcsörrent a telefonom. Egy gímbikára lőtt rá egy barátom, de a bika nyom nélkül eltűnt. Mivel – majdnem – biztos volt a találatban, kért, hogy nézzünk utána a dolognak, mert nem hagyja nyugodni. Közel is volt, útba is esett, időnk is volt, elvállaltam.
Öt perc alatt indulásra készen voltunk, hiszen már minden be volt pakolva a terepjáróba, csak a reggeli maradt így el. A kutyák lelkesen elfoglalták a helyüket hátul a szállító boxokban és már indultunk is. A feladatot Kétynek szántam, hiszen ez az ő dolga, ő a véreb, de Soma tacskóm vezetékét azért a barátom kezébe adtam. Luxus lenne az ő rutinját, tapasztalatát az autóban hagyni, ha már egyszer van, aki vezesse mögöttem.

A rálövés egy bokros, ligetes, széles völgy oldalban történt. Nappali nyughelye felé vonult vissza a bika csapat, amikor a kiszemelt példányra irányozva eldördült a lövés. A rudli megugrott, majd gyorsan távozott. Azon a tájékon kezdtük a nyomok keresését.

Kéty érdeklődve járta körbe a rétet, amit ott alacsony kökénybokrok, meg egy kis szeder tagolt csak. Egy erősebben kijárt váltóra állva aztán elindult abba az irányba, amerre a bikák is eltűntek. Nem találtunk semmit. Se vért, se szőrszálakat, se egy csontszilánkot, semmit, Kéty viszont elég jó tempóban haladt. Elmentünk vagy 150-200 métert, amikor végre a földre bökött az orrával. Egy csepp vér volt ott a füvön. Nagyon megörültünk ennek. Az utánkeresésben az egyik legnehezebb dolog talán idáig eljutni. Hagyni addig a kutyát, bízni benne, amíg megtalálja az első vércseppet.

Az események innentől kedvező fordulatot vettek. Kéty növekvő kedvvel húzta a vezetéket. Rövidesen újabb vércseppet találtunk, majd egyre sűrűbben “jöttek szembe” velünk a jelek. Elértünk egy meredek falú, elég mély árokhoz. A bika oda beváltott, de a túloldalon már nem akart, vagy nem tudott felmászni. A leérkezés sem lehetett teljesen sima “ügy”, mert egészen sok vért találtam az árok fenekén. Mivel néhány alacsony kenést is láttam fent a bokrok levelein, láb lövésre kezdtem gyanakodni, mégpedig hátsó lábra. Erre utalt az is, hogy a bika lefelé indult tovább az árok fenekén. Egy patakmederhez értünk. A víz be volt fagyva, de a bika alatt beszakadt a jég, mutatva nekünk a további irányt.

Kéty ott letért a csapáról, de hamar gyanússá vált neki is, nekem is, hogy valami nem stimmel, és visszamentünk a jéghez, ahol elég sok vér volt szétfröcskölve. Onnan a bika éles jobb kanyarral fordult be a szemben lévő domboldal sűrűjébe. Arra folytattuk a keresést. A sűrű kökényesben csak hajlongva, helyenként négykézláb tudtunk előre haladni. Amint kiértünk egy nyiladékra, megkértem a barátomat, aki eddig  kissé lemaradva követett, hogy várakozzon most már egy helyben Somával. Majd jelzek, ha jöhetnek, mert a helyzet komolyodni látszott. Eljöttünk már vagy 8-900 métert, amikor Kéty egészen izgatott lett. Nem sokat kellett már előre nyomulnunk a sűrűben, elértük az első sebágyat. Letérdelve tanulmányozni kezdtem a helyet, amikor vérebem felkapta a fejét, feszülten figyelt előre, s a következő pillanatban tőlünk nem túl messze, nagy robajjal elugrott a sebzett bika. Kéty csaholni kezdett, alig bírtam levenni róla a hámot. Vágtatva tűnt el a keresett vad nyomán, éles hangja messzire hallatszott.

Gyorsan vissza siettem a nyiladékra, ahonnan a barátom éppen jól látta a kutyával a sarában menekülő bikáját. Meghagytam neki, hogy semmi esetre se mozduljanak el, majd én is a bika után futottam. Tőlünk 700 méterre állapodtak meg. Egy kis bokor takarását kihasználva jutottam a közelükbe. A szelem ideális volt, de takarás híján tovább egy métert se mehettem. Úgy 50 méterről figyeltem, ahogy forgolódtak előttem a kökényesben. Kéty ki-be rohangált a sűrűbe, de a bika sehogyan se akart kimozdulni. A kontúrját jól láttam, ahogy körbe forgott a kutya felé bólogatva. Végre egyszer szabaddá vált a bal lapockája, és bár rézsút állt, odalőttem. Nyomban elugrott ismét, Kéty csaholva a nyomában. Mire beértem őket a bika már lefeküdt, jó helyen érte a lövés, de a fejét még méltósággal tartotta, s közben agancsát forgatva intette óvatosságra a máskor oly rámenős vérebet. Nyakát érte a második, megváltó lövedékem, s arra elterült végleg az erdők koronás ura.


Jól sejtettem, a sebzést okozó lövés a jobb hátsó lábát érte, azért kerülte a meredek emelkedőket.


Test középen az első lövésem kimeneti nyílása, Kéty bal fülénél pedig a sebzés kineneti nyílása látható



Üdv, Dani

u.i.: van még néhány sornyi történet a fejemben csak idő legyen leírni :-) Remélem a képek nem túl nagyok, de egyszerűbb dolog közvetlenül bemásolni őket. A "vízjel" miatt pedig elnézést, de egyre többször látom viszont a képeimet, ahogyan mások sajátjukként adják elő őket.
Naplózva

Oldalak: 1 ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 [97] 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: