Oldalak: 1 ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 [96] 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 302885 alkalommal)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1425 Dátum: 2016. Január 25. - 13:45:54 »

Sziasztok!

Most legutóbb pedig egy hajtáson sebzett kocát kerestünk meg Darázzsal Ez volt az idei legjobb keresés, mert Darázs is feljebb lépett egy szintet és én is sokat tanultam megint. Nagyon nem szaporítom a szót, mert az eset "megköveteli", hogy részletesebben is elmondjam, mi történt ott a Kurva-hegyen (nem vicc, ez a térkép szerinti neve). A száraz tényadatok szerint a hajtásban 20 órával korábban gyengén sebzett kocát 3400 méter után értük utol egy mocsár jegén a nádban. Majd hajsza, állítás, Darázs begyűjtötte az elő komoly pofonokat, újabb hajsza, de a disznó lelécelt, aztán sok bolyongás a kusza vércsapán, majd egy kis motiváció egy barátom és kutyája által, így Darázs az irigységtől erőre kapott, újabb szép vezetékmunka és végül meglett. Darázs 12.200 métert ment ezért a disznóért. Én csak 8200-at  Mosolyog


Üdv, Dani

 Igen Dani ez múlt heti esemény? Ismerős a hely, csak azért kérdeztem, ha időd engedi, írhatnál erről (is) bővebben. Köszi, d.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #1426 Dátum: 2016. Január 25. - 16:58:35 »

Igen Dani ez múlt heti esemény? Ismerős a hely, csak azért kérdeztem, ha időd engedi, írhatnál erről (is) bővebben. Köszi, d.

Amíg Dani ideér. Kacsint
 Mohorai társaság területéről ment át az Érsekvadkertiekhez, Kurva-hegy déli oldalán fejeződött be a munka. Pénteken volt azon a területen terelés/hajtás, szombaton kerestünk ott. Emelem
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1427 Dátum: 2016. Január 25. - 17:39:04 »

Amíg Dani ideér. Kacsint
 Mohorai társaság területéről ment át az Érsekvadkertiekhez, Kurva-hegy déli oldalán fejeződött be a munka. Pénteken volt azon a területen terelés/hajtás, szombaton kerestünk ott. Emelem

Köszi, hirtelen leléptem fejben a 12 km-t és nem volt meg a nádas (sem)  Stoel Stoel Ördög Ördög   

 Wave Wave
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16587



« Új üzenet #1428 Dátum: 2016. Január 25. - 17:59:24 »

Dani!  Emelem

Azért a spíszerért elbeszélgetnék egy kicsit a t. elejtővel... Tasli
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #1429 Dátum: 2016. Január 25. - 19:39:14 »

Köszi, hirtelen leléptem fejben a 12 km-t és nem volt meg a nádas (sem)  Stoel Stoel Ördög Ördög   

 Wave Wave


A nádas a Medve tónál volt.
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1430 Dátum: 2016. Január 25. - 23:13:11 »

Sziasztok!

Köszönöm nektek  Emelem

Egyéni vadászatnál többnyire kiderül a kaliber, a lőszer típus ritkábban. Esetleg, ha ott van a sebző, de van, hogy ő sem tudja mit használ.... Hajtás, terelés után már sokszor csak másod, harmadkézből kapott információk alapján keresünk. Szinte semmit nem tudni a kaliberről, lőszerről. Legfeljebb, ha megtaláljuk a kilőtt töltényhüvelyt, akkor derül ki.
Ennek én nem is tulajdonítok nagy jelentőséget, pknt úgy mint annak, hogy hallottak-e becsapódást.
Az ésszerűtlenül kis kaliberek esetén tudom, hogy az esélyeink kisebbek, de akkor is megpróbáljuk. 7mm-től felfelé meg már csak az számít, hogy hová csapódott be az a lövedék. Ha jó helyre, akkor jó, ha nem, akkor lehet az .375 is, meg fog gyűlni a bajunk. Pl bikára 8mm alatt nem engednék rálőni, mint ahogy hajtásban is megkövetelném legalább ezt a kalibert. De mondom, a legtöbb baj nem a lőszerrel vagy a kaliberrel van, hanem a fegyelemmel, a felelőtlenséggel. Az irdatlan lőtávolsággal, a rosszul álló vadra tett lövésekkel.

A kurva-hegyi disznó Csesztve és Érsekvadkert közötti területen esett. A 12 km-t pedig ne hosszában képzeljétek  Mosolyog Egy nagy U alakú csapa volt, amin Darázs sokat ment oda-vissza, és persze a disznó vargabetűit követve. Ha az A-ból B-ig nézzük a csapát, akkor lehet, hogy csak 5-6km az egész táv. Meg lesz örökítve a klaviatúrán, csak idő legyen rá.

A spíszer lövöjével pedig szívesen beszégetnék én is. Aztán, jajj, miket lehet látni néha. A szőr áll időnként a hátamon...

Üdv
Dani
« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 25. - 23:23:28 írta Boar » Naplózva

Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1431 Dátum: 2016. Január 26. - 11:38:26 »

Ejjjj  Emelem Emelem Emelem Emelem


"A spíszer lövöjével pedig szívesen beszégetnék én is."
Szerintem meg fölösleges lenne... én ennél komolyabbat engedtem el idén vagy 5-ször egymás után, volt hogy 4-5 lépésre odagyalogolt, mégsem lőttem meg.
Pedig sok helyen még meg is dicsértek volna érte, mert jó az kóbászba...

 Wave
Naplózva

Üdv End
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #1432 Dátum: 2016. Január 26. - 13:39:15 »

Ejjjj  Emelem Emelem Emelem Emelem


"A spíszer lövöjével pedig szívesen beszégetnék én is."
Szerintem meg fölösleges lenne... én ennél komolyabbat engedtem el idén vagy 5-ször egymás után, volt hogy 4-5 lépésre odagyalogolt, mégsem lőttem meg.
Pedig sok helyen még meg is dicsértek volna érte, mert jó az kóbászba...

 Wave

Esett nálatok bika a Zsoltién kívül?
Mert, ahogy hallottam elég komoly bikák mozogtak a környéken!


 Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16587



« Új üzenet #1433 Dátum: 2016. Január 26. - 15:05:30 »

Ejjjj  Emelem Emelem Emelem Emelem


"A spíszer lövöjével pedig szívesen beszégetnék én is."
Szerintem meg fölösleges lenne... én ennél komolyabbat engedtem el idén vagy 5-ször egymás után, volt hogy 4-5 lépésre odagyalogolt, mégsem lőttem meg.
Pedig sok helyen még meg is dicsértek volna érte, mert jó az kóbászba...

 Wave
Nem csak azért, mert meglőtte.
De ha már rálőtt és vér is volt, ráadásul párszáz méter után ott feküdt dermedten, akkor mi az anyja keserviért nem kereste meg Nem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #1434 Dátum: 2016. Január 26. - 19:06:56 »

Nem csak azért, mert meglőtte.
De ha már rálőtt és vér is volt, ráadásul párszáz méter után ott feküdt dermedten, akkor mi az anyja keserviért nem kereste meg Nem
Talán mert tilos a lőállást elhagyni míg a felvezető meg nem érkezik ! Stoel Utána meg a hajtók vagy hivatásos vadászok keresnek a lőtt vagy sebzett vad után.
 Emelem
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #1435 Dátum: 2016. Január 26. - 19:20:16 »

Meg elég sz@r a hajtásban vagy terelésben eltévedt vadász "keresgélése" miközben akár 20-25 vadász várakozik a következő hajtásra!
Szerencsére csak egy, vagy egy sem hajtásban résztvevő vadász teszi meg ezt a felelőtlen és balesetveszélyes vad után keresés dolgot!
Szóval ha valaki "sebzett" vagy rálőtt akkor jelölje meg a helyet , de ne mászkáljon a maga feje után mert az balesetveszélyes és nem megengedett!
Ezt csak azért írom , mert az új és tanuló vadászok el ne kövessék ezt a hibát amire a vadászatvezető amúgy is felhívja a figyelmét mindenkinek!
 Emelem
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #1436 Dátum: 2016. Január 26. - 20:12:02 »

Meg elég sz@r a hajtásban vagy terelésben eltévedt vadász "keresgélése" miközben akár 20-25 vadász várakozik a következő hajtásra!
Szerencsére csak egy, vagy egy sem hajtásban résztvevő vadász teszi meg ezt a felelőtlen és balesetveszélyes vad után keresés dolgot!
Szóval ha valaki "sebzett" vagy rálőtt akkor jelölje meg a helyet , de ne mászkáljon a maga feje után mert az balesetveszélyes és nem megengedett!
Ezt csak azért írom , mert az új és tanuló vadászok el ne kövessék ezt a hibát amire a vadászatvezető amúgy is felhívja a figyelmét mindenkinek!
 Emelem

 Igen

Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16587



« Új üzenet #1437 Dátum: 2016. Január 26. - 20:48:20 »

Talán mert tilos a lőállást elhagyni míg a felvezető meg nem érkezik ! Stoel Utána meg a hajtók vagy hivatásos vadászok keresnek a lőtt vagy sebzett vad után.
 Emelem
Lehet, hogy én voltam figyelmetlen, de nekem valahogy nem jött át az írásból, hogy a spíszer is hajtásban terelésben lett sebezve-nem mintha abban szabadna lőni... Fejvakarás
Azt írta Dani, "48 órás" nyom. Akkor, ha a másik sebzés hétvégi volt, ez egy hétköznapi történet... Vállat von
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1438 Dátum: 2016. Január 26. - 21:28:56 »

Mindenki jól látja a dolgot, és közelít is az elképzelés a valósághoz, de engedjétek meg nekem, hogy nem fedjem fel a teljesen azt. Ha mindent elmondanék, amiket tapasztalok, hát... Ki tud ábrándulni az ember.

Hiba volt, hogy nem korábban lett keresve a szarvas, ennek sok oka volt, ami persze a végeredményen nem változtat.

Nagy kár, hogy annyi fontos dolog van egy vadásztanfolyamon és vizsgán, csak épp az utánkeresésre nem jut idő, nyilván mert nem olyan lényeges dolog, vagy eleve mindenki ért hozzá egyébként is... Szerencsére van már e tekintetben is kirívó jó példa, ahol ezt is okítják.
Naplózva

Janikafox
Vendég
« Új üzenet #1439 Dátum: 2016. Január 27. - 08:24:15 »

Lehet, hogy én voltam figyelmetlen, de nekem valahogy nem jött át az írásból, hogy a spíszer is hajtásban terelésben lett sebezve-nem mintha abban szabadna lőni... Fejvakarás
Azt írta Dani, "48 órás" nyom. Akkor, ha a másik sebzés hétvégi volt, ez egy hétköznapi történet... Vállat von

Így ismét elolvasva igazad lehet  Fejvakarás
Naplózva
Oldalak: 1 ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 [96] 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: