Oldalak: 1 ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 302884 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #1410 Dátum: 2015. December 28. - 11:16:45 »

Hihetetlen miket szedtek elő!

Gratulálok!
 Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1411 Dátum: 2015. December 28. - 17:37:02 »

Gratulálok Dani!  Igen Emelem Emelem Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1412 Dátum: 2015. December 29. - 16:14:20 »

 Igen Igen Emelem Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1413 Dátum: 2015. December 31. - 08:10:35 »

Köszönöm nektek! Mi is boldog új évet kívánunk nektek!

Naplózva

forester73
Vendég
« Új üzenet #1414 Dátum: 2015. December 31. - 09:16:11 »

Dani ez a kép mindent visz le is mentem engedelmeddel !BUÉK nektek is !
Naplózva
jatti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


« Új üzenet #1415 Dátum: 2015. December 31. - 10:26:19 »

 Kedves Dani! én is lementette! Emelem Nagyon Boldog Új Esztendőt kívánok!! Wave
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1416 Dátum: 2015. December 31. - 13:49:47 »

Köszönöm nektek! Mi is boldog új évet kívánunk nektek!



Viszont kívánjuk !    Röhög Röhög Röhög

Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #1417 Dátum: 2015. December 31. - 14:04:01 »

Ez is komoly banda Pista ! Igen Röhög Wave
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1418 Dátum: 2015. December 31. - 14:36:54 »

Ez is komoly banda Pista ! Igen Röhög Wave

Lajos tacskóm szokás szerint lemaradt - mindig külön programja van .  Ördög
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1419 Dátum: 2016. Január 04. - 10:29:35 »

Jó képek...  Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1420 Dátum: 2016. Január 24. - 23:41:12 »

Sziasztok!

Az év eleje is elég sűrűre sikeredett. Ráadásul mindhárom eb jól teljesített.
Az idei első terelésére indultunk épp, amikor egy barátom hívott. Rálőtt egy bikára, de semmit nem talált. Ellenőrizzük már le. Kéty kb 150-200 méterre a rálövés helyétől mutatott egy vércseppet. Onnan már nem volt kétséges. Egyre szaporább véren értünk a bika sebágyához egy kökényesben. Amíg a sebágyat nézegettem, a bika megneszelt és elugrott a néhány méterrel odébb lévő második sebágyából. Kéty utána eredt és hamarosan megállította. Akkor sikerült is rálőnöm  sűrűben, de még odébb szaladt és ott kapta meg a megváltó lövést. 1000m volt a csapázás, 800 m a hajsza. Magas hátsó láblövése volt.


A bika dolgát elrendezve pont időben értünk a terelésre. Várt is ránk néhány feladat. Egy szarvastehén a lövésre elesett, majd elszaladt a rudlival, eltűntek a horizonton. Elindultunk a véren, és el is értünk vagy 300 méterre egy dermedt gímborjúhoz. Csakhogy az nyakon volt lőve. Tűzben rogyott. Újra végigvettük a dolgot és kiderült, hogy a borjú a tehén csapáján fekszik. Mögötte néhány méterre folytatódott a vér. Egészen 2800 méterig vezetéken mentünk, de Kéty már meg volt bokrosodva. Gyanítottam, hogy nyomjuk magunk előtt a beteg vadat, mert hangosan recsegett a fagyos avar. Elengedtem és ő a gps szerint 600 méterre egy helyben kezdett forogni. A közelébe érve már hallottam, hogy a vadat állítja. Elsőre elugrottak, de rövid vágta volt csak, és másodjára már meg tudtam lőni. Magas mellső láblövése volt, Visszakutyagoltuk azt a majd 4 kilométert és hozzáláttunk a harmadik lábon lőtt szarvashoz, de 3 km után fel kellett adnunk átmenetileg, mert átment a szomszédba. (aznap Kéty 20 km fölött ment, meg én is...)


A sötétedésig már csak fél óránk volt, így Somával ellenőriztünk még egy disznó sebzést. 550 m vezetékmunkával megkerült egy dermedt, gyomorlövött süldő. Az érdekessége az volt az esetnek, hogy a csapa egy idő után egybefutott egy másik vércsapával. Hirtelen azt is hittük, hogy Soma tévesztett, hiszen teljesen eltérő jellegű és színű vérzés volt a kettő. Viszont 100m után megint szétvált a két vér és Soma a miénket követte! Nem zökkentik őt ki ilyen apróságok  Mosolyog


Egy héttel később ismét terelés következett. Első nap volt néhány kontroll és egy nagyon gyenge sebzés, amit sokáig követtünk. Majd a második hajtás végén, erős szürkületben kezdtünk keresni egy szarvast, átengedve a lehetőséget egy barátnak és fiatal kutyájának. Mint kiderült, ott is két sebzés volt egy rudlin belül. Az erősebben vérzőt próbáltuk követni, mert az tűnt esélyesebbnek. Sok sebágy és számtalan kereszteződés után felugrott előttünk egy disznó. Pont az egyik újabb sebágy mellől. Kiderítettük, hogy az nem volt sebzett, csak pont oda feküdt le. 50 méterrel odébb viszont már egészen frissnek látszó sebágyhoz értünk, úgyhogy az idő rövidségére való tekintettel elengedtem Kétyt. Amint ugatni kezdte a szarvast, ment a fiatal kutya is. Nagyon rövid hajsza volt, a szarvas gyorsan megkapta a kegyelemlövést. Egyébként combon volt lőve. Kb 500  m volt az egész.


Másnap reggel megint kontroll munkák egy újabb helyszínen, majd az egyik kontrollnál találtunk egy csepp vért. Visszafelé haladva egy marék csövescsontot szedtünk össze. 2200 m vezetékmunka volt, amiben volt egy nehéz, hurkolós, tekergős szakasz. Aztán felugrott előttünk a csánk fölött eltalált vad és kezdődött a hajsza. Kb 1500 m futással bírta egy szakadékos árokba szorítani Kéty, ahol sikerült meglőnöm. Ez a keresés egyben eredményes fővizsgát is jelentett Kéty számára, amit szépen teljesített. Aztán ennek az lett a vége, hogy a nagy izgalomban még egy rendes kép se készült, csak ahogy elesett a vad és mellé értünk.


Aznap a második kör után még egy combon lőtt szarvast is megtaláltunk. Az 550 méter vezetékmunka volt, rövid hajszával a végén. A forgatókönyv ugyan az volt, mint előző este, hagytam keresni a fiatal kutyát vezető barátomat, csak a hajszát intézte Kéty. Így is majdnem ránk sötétedett mire kiértünk a tetthelyről.


Következő nap már "csak" bogarászással telt, de az estig tartott. Több kontroll, majd Darázs megtalált nekem egy kocát. Előző nap a kondából kettő helyben maradt, kettő még találat gyanúval ment el. A süldőt a barátom találta meg, a kocát - nem tudom mi alapján, mert temérdek nyom volt, vér nélkül -, Darázs kezdte követni. Aztán 250 méternél volt pár csepp vér, majd odébb néhány sebágy és a legutolsóban egy szakadék szélén felakadva a dermedt vad.


Amikor már minden aznapi nyomot leellenőriztünk, elmentünk egy 48 órás nyomot is megnézni. Sok remény már nem volt, de gondoltam legalább Soma is csinál valamit. Erre biztattak a barátaim is. Keressen most Soma. Minimális hó is volt még a környéken, így viszonylag könnyen ráakadtunk a vérre, vagyis Soma talált rá. Majd úgy 3-400 méter után megtaláltuk a dermedt szarvast is. Sajnos már használhatatlan volt. részint a rókák, részint az eltelt idő miatt, így az enyészeté lett. Kár érte.


A következő hétvégén egy disznórálövés kontroll után egy szarvasra tett lövést is ellenőriznünk kellett. Semmit nem találtak, pedig egy kis tacskóval is megnézték, de gyanús volt a helyzet. Kéty egyből jelezte a vért, igaz csak beljebb a sűrűben, ahová beugrott a rudli. Onnan már aránylag sűrűn látható vér mentén értünk a májon lőtt vadhoz. Szerencse, hogy reggel nem találták, mert épp akkor lehelte ki a lelkét, amikor mellé értünk. Szó szerint. Ha reggel felugrasztják, akkor mehettünk volna utána.


Most legutóbb pedig egy hajtáson sebzett kocát kerestünk meg Darázzsal Ez volt az idei legjobb keresés, mert Darázs is feljebb lépett egy szintet és én is sokat tanultam megint. Nagyon nem szaporítom a szót, mert az eset "megköveteli", hogy részletesebben is elmondjam, mi történt ott a Kurva-hegyen (nem vicc, ez a térkép szerinti neve). A száraz tényadatok szerint a hajtásban 20 órával korábban gyengén sebzett kocát 3400 méter után értük utol egy mocsár jegén a nádban. Majd hajsza, állítás, Darázs begyűjtötte az elő komoly pofonokat, újabb hajsza, de a disznó lelécelt, aztán sok bolyongás a kusza vércsapán, majd egy kis motiváció egy barátom és kutyája által, így Darázs az irigységtől erőre kapott, újabb szép vezetékmunka és végül meglett. Darázs 12.200 métert ment ezért a disznóért. Én csak 8200-at  Mosolyog


Üdv, Dani
Naplózva

Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #1421 Dátum: 2016. Január 25. - 06:02:32 »

Sziasztok!

Az év eleje is elég sűrűre sikeredett. Ráadásul mindhárom eb jól teljesített.

Üdv, Dani

Elismerésem!  Emelem
Kaliberről, lőszerről nem vezetsz véletlen nyilvántartást?  Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1422 Dátum: 2016. Január 25. - 09:56:16 »

Jó beszámoló, csak írj és fotózz is Dani, kellenek a kalandjaitok!  Igen Wave Taps
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
jatti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


« Új üzenet #1423 Dátum: 2016. Január 25. - 12:49:13 »

 Kedves Dani!  Emelem
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1424 Dátum: 2016. Január 25. - 13:16:28 »

Kaliberről, lőszerről nem vezetsz véletlen nyilvántartást?  Emelem

Ugyan ezt akartam kérdezni...
Érdekes lehet, persze nem a comblövötnél.



Gartulálok, izgulok minden olvasváskor. Könyvbe való történetek lennének!
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Oldalak: 1 ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: