Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 303049 alkalommal)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #135 Dátum: 2010. Február 23. - 16:03:08 »

Sziju! Túl sokáig tartott az utánkeresés abban a forró, száraz környezetben a kudunál. A másodiknál meg én nem akartam...! Vigyorog A keselyűk meg "mutatták az utat a szegénylegénynek!
Robi! Még utóbb, a csalizás végén , olyan whiskysen tartom majd a puskát... Rííí
Üdv Nekteknek!
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #136 Dátum: 2010. Február 23. - 18:26:50 »

Károly!
Nem akartad, de hagytad.  Ördög A disznó meg rád vetette magát. Hun a foga? Vállat von Vagy ő vitte el a tiedet?
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #137 Dátum: 2010. Február 23. - 19:11:20 »

A bal oldali, az alsó!! Bion
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #138 Dátum: 2010. Február 23. - 21:26:10 »

Jól le vannak "nyomva" a betonra a fogak, engem a frász kerülgetne.
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #139 Dátum: 2010. Február 23. - 21:38:40 »

A bal oldali, az alsó!! Bion

Azért megérte véghezvinni azt a disznótort, felemelő érzés ha a fogánál fogva hazahúzhatja az ember a kanját! Igen (legalább is a platóig)
Érdekesség  Meglepődött ami nem fért az alsó kép aljára. Lesz folytatás? Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #140 Dátum: 2010. Május 07. - 08:56:46 »

A csapázás vége... Nyihi Ördög Vigyorog
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #141 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 01:08:47 »

Folytatás az őzhívásból:

A kocsiban a kutya már-már önkívületi hangulatban várt. Hallotta a lövést és nagyon jól tudta, hogy én voltam…
Közben eltelt vagy félóra, de a nap még magasan áll. Elmegyünk a rálövés helyére, tacskó vezetéken, de nem találunk semmi lőjelet. Előttünk a nagy égerbokor, körben derékig érő fű, mely szigetszerűen válik ki a Nemzetipark által nyírásra engedélyezett kaszálóból.
Sehol semmi vér, hiába megyünk végig sokadszor a rét szélén. Tacskó menne be a gazba, elengedem. Nem ott megy, ahol én gondolnám, de magasakat ugrálva próbál légszimatot fogni.
Rövidesen bebújik az égeresbe, sőt locsogni és nyűszíteni kezd…. Aggódok!!! Nehogy baja essék… elakad és ott fullad meg…mit mondok a csajoknak otthon…
Életszerűtlen szerencsére és a tacskóm máris a kaszálatlan réten ugat.
Megkerülöm az égerest, nem látom a kutyámat…. Amikor észreveszem, megugrik előtte a  bak és látszólag egészségesen fut ki  a rétre, egyenesen az államhatár irányába, bár  a jobb hátsó lábát kíméli erősen….
Olcsi utána!
Rákiáltok, hogy „Dropp-Lass” és láss csodát az én tökfejem lehasal!!! Olyan büszke vagyok hogy IHAJ.
A problémánkat ez az érzelmi túltengés nem oldja meg. Várunk!
Ahova a bak beszaladt, az egy alig húsz méter széles gazos. Amennyiben átmegy az osztrákokhoz újra át kell kelnie egy vagy 500 méteres tarlón.
Fél óra után indulunk. Nagyságrendileg láttuk, hol bújt be a bak a sávba, találunk is egy kis kenést egy fűszálon.  A várakozásnak megfelelően és szerencsére a bak nem ment át  a sávon, hanem abban elindult északi irányba felénk.  Vér nincsen, csak a kutyára tudok hagyatkozni. Immár legalább 400 métert megyünk a határsávban, néha vért is találunk, de csak kent vérnyomot, tacskó büszkén és nagy fontoskodva, farokcsóválva mutatja.
Még mindig határvonal és közel fél kilométer után találunk egy sebágyat tele vérrel és egy kis béldarabbal. A bak persze már előttünk kiugrott és továbbállt.
Ekkor úgy döntöttem, hogy megállunk és várunk. A határt képező patakból igazán jót ittunk, jobban esett bármi hamvas hosszúlépésnél…. Tacskómat alig bírtam fogni, de hamar rájött, hogy technikai szünet és meg is mártózott a határpatakban.
Fél órán belül mennünk kellet, mert a napnak kezdett vége lenni. Olcsi nagyon biztosan tartotta a nyomot, mely továbbra is az „éles”-el párhuzamosan haladt.  Nem mertem hinni benne, de mintha egyre gyakrabban mutatott volna a tacskó vért, sőt egy csalánon egyenesen vérfröccsenést találtunk. Most kellett volna megállni és reggel a bakot dermedten összeszedni, de mivel a saját sebzésem és hamarosan sötétedik tovább mentünk.
Iszonyú sűrű szedres….fenyves fiatalos… vér… egyre több…sőt mintha főér szakadt volna!
Megmondom őszintén, abban bíztam, hogy  a bak ellőttünk fekszik már kivérezve ezért elengedtem a tajtékzó tacskómat.

Pillanatok alatt felveszi a nyomot és máris nyomja az állóra ugatást!!! Bejött! Gondoltam és elkezdtem bemászni a sűrű fenyvesbe. Alig húsz méter után már látom kutyámat, ahogy ugat és előtte látom a vörös foltot is, a fejszegett bakot.
Valahogy olyan egyértelmű, hogy megvan, nem gondolok semmi másra. Odaküzdöm magam, a hasig érő aljnövényzetben és nézem az agancsot, valójában olyan-e mint amit ígért. Nem látszik, mert fűben a fő, tacskó is rajta.
Próbálok mögé állni, amikor a bakom hirtelen felhörög, majdhogynem artikulátlanul riaszt egyet (eszembe is jut Karl!!!) majd elég flott tempóban elindul, hátsó fertálya félig hűdve.
Magam ledermedek a hang hallatán, majd kapom  a Steyert, hogy lőjek….nincs lehetőség…. Az én hűséges barátom rajtavan a bakon, folyamatosan ugatja és próbálja fordítani. Nem lehet tőle lőni.
Körbefutok…nem megy…kiabálok a tacskónak, hogy Dropp!!!...magam sem hiszem, hogy bejön…
Közben a bak elindul és lassan a jobb hátsó lábat kímélve elindul újra. Tacskó rajta, sőt,  a bak futni kezd, Olcsi utána és ráfog  a hátára! Sohasem hittem volna, hogy a tacskóm ilyet tud! A helyzet nem egyszerű! Előttem megy a bak lépésben, kutyám a marján szorításban én meg nem tudok lőni, mert féltem a tacskómat. A bak nyaka szabad, de nem akarok odalőni a kutyám elé vagy húsz centimétert….Futok utánuk én is, kilazítom a kést…nem tudom mit akarok vele….közben a bak lerázza a tacsit, oldalt ugrik, a kutya elém kerül elkapom a bolhanyakörvet….hátrafogom ballal és jobbal a nagybeteg bakot három méterről a 6,5-essel nyakon lövöm!
Vége mindennek!
Jegesedő szemek, remegő pupillák, menekülő szarvaslégy; őrjöngő- büszke elégtétel, diadal; megnyugvás,tisztelet, alázat, könnyek…
Waidmannsheil!











« Utoljára szerkesztve: 2010. Augusztus 12. - 02:04:23 írta Horrido » Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #142 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 05:20:41 »

 Igen Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #143 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 05:21:38 »

Gratulálok! Emelem
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #144 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 05:22:41 »

Szépen végig jöttem a nyomont, egészen a képekig. Vigyorog
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #145 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 06:00:35 »

 Emelem Igen
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #146 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 06:19:02 »

 Emelem  Igen
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #147 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 08:37:09 »

 :buba



Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #148 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 08:59:17 »

Izgalmas volt olvasni is! Emelem
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #149 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 09:07:21 »

Ha vendég lennél nálam, én bizony nem kísérgetnélek, legfeljebb csak ha beszélgetni is szeretnél !
Egyébként meg mehetnél szabadon vadászni . Még bikára is ! Nem kell ide segéderő !!  Emelem
Weidmannsheil !
Karl  Wave Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: