Oldalak: 1 ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 302517 alkalommal)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1275 Dátum: 2015. április 19. - 07:50:14 »



Tipikusan az az eset, amire a gondatlan vadász rálegyint. Á, nincs vér, meg semmi, biztos nem találtam el - a vad meg az enyészeté lesz. Szerencsére egyre többen tudják, hogy amit mi nem látunk, azt a kutya azért érzi.





Le a kalappal a csapat előtt! Igen
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1276 Dátum: 2015. április 19. - 08:15:09 »

Sziasztok!
 negyed óra volt az egész keresés, de a mostanra unalmassá vált mesterséges csapák között mégis nagy jelentőséggel bírt ez a fiatal kutya számára. .

Tipikusan az az eset, amire a gondatlan vadász rálegyint. Á, nincs vér, meg semmi, biztos nem találtam el - a vad meg az enyészeté lesz. Szerencsére egyre többen tudják, hogy amit mi nem látunk, azt a kutya azért érzi.



Üdv, Dani


 Igen     

Ha olvassák a fórumot !        Ördög            Igen
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1277 Dátum: 2015. április 19. - 08:27:43 »

Dani!  Igen Emelem Emelem Emelem Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2658


« Új üzenet #1278 Dátum: 2015. április 19. - 08:32:10 »

Dani! Gratulálok a segítő társaidnak, és természetesen neked is!  Igen Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1279 Dátum: 2015. április 19. - 12:23:48 »


 Igen     

Ha olvassák a fórumot !        Ördög            Igen

Hát...ezzel a kvalitással szerintem még olvasni is tudnak! Vigyorog Igen
Száz szónak is egy a vége, Dani büszke lehet a két "szagértőre"! Igen
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
kardi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #1280 Dátum: 2015. április 19. - 20:12:17 »

Gratulálok a "csapatnak"!   Okos Okos Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1281 Dátum: 2015. április 20. - 08:51:40 »

 Igen Igen Emelem Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #1282 Dátum: 2015. április 20. - 20:48:05 »

Gratulálok! Emelem
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1409



« Új üzenet #1283 Dátum: 2015. április 22. - 23:38:05 »

Sziasztok!

Darázs 3. hivatalos, eredményes utánkeresése  Mosolyog Este sebezték a kansüldőt, ami törve-zúzva ugrott el, de vér nem maradt utána. Gondoltam, hogy ez lehet nehéz, de akár könnyű eset is. Kapjon esélyt az ifjú eb.
Éjjel esett rá egy kis eső, ami inkább jó volt, mint rossz, ebben a nagy szárazságban. Amíg Darázs dolgozott, Soma a sebzőnél várakozott - meglehetősen türelmetlenül. A "kicsi" a héten ünnepelte első születésnapját, ennek megfelelő vehemenciával húzott be a kökénybe a rálövés körülbelüli helyén. Elsőre tettünk egy kis ellenőrző kört, majd valamivel odébb újra be a kökénybe és ott - úgy 20 méterre a rálövéstől - már egy csepp vér is akadt. Onnan hamar a dermedt vadhoz értünk, negyed óra volt az egész keresés, de a mostanra unalmassá vált mesterséges csapák között mégis nagy jelentőséggel bírt ez a fiatal kutya számára. Aztán kértem, hogy engedje szabadon Somát a vadász. Pár perc alatt ő is odaért hozzánk, és fiához csatlakozva, a legnagyobb egyetértésben együtt kopasztották a disznót.

Tipikusan az az eset, amire a gondatlan vadász rálegyint. Á, nincs vér, meg semmi, biztos nem találtam el - a vad meg az enyészeté lesz. Szerencsére egyre többen tudják, hogy amit mi nem látunk, azt a kutya azért érzi.



Üdv, Dani

Gratulálok a sikeres kereséshez!
A kaliberről és a találat helyéről meg lehet tudni valamit?
 Emelem
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1284 Dátum: 2015. április 23. - 22:27:00 »

Köszönöm nektek!

A találat kissé hátra csúszott, májat érte szerintem, de nem vártam meg a zsigerelést. A kalibert nem tudom, 30-06 talán, ha jól emlékszek.

Üdv, Dani
Naplózva

Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1285 Dátum: 2015. Május 04. - 23:24:54 »

Sziasztok!

Darázs ismét feljebb lépett egy létrafoknyit, túl van az első hajszás keresésén. Egy sebzett süldőhöz hívtak a hétvégén, ami előző este kapta sebét. Gyanús volt, hogy láblövésről van szó. Legalábbis a sebző úgy vélte, még egy darab csontot is talált.
Csak 11 óra felé jutottunk ki, már elég meleg volt, a talaj még a fák takarásában is porszáraz volt. Darázs kezdett keresni, Soma pedig hátul a sebzővel együtt kísért bennünket. Kevés kent vért találtunk néha, de semmi egyebet. Viszonylag simán - nagyjából 1000 méter vezetékmunkával - eljutottunk egy nyiladékig, ahol Darázs már nem nagyon találta a folytatást. Soma a nyiladékra kiérve egy erdőszéli bokor alá húzott, nem véletlenül. A ledőlt csipke-kökény sűrű alatt sebágyat találtam. Minimális vér volt benne. Onnan folytatva Darázs sok körözés után sem találta meg a kivezető csapát. Volt ott sok régi és friss disznóvacok, nem könnyű feladat. Az is szép volt tőle, hogy addig eljutott.
A már nagyon türelmetlenkedő Soma került előre. Bebújtunk vele a bokrok alá, és próbáltuk megtalálni a kiutat. Valahogy olyan érzésem volt, hogy ezt a vadat lehetetlen nem megtalálni. A kutyák lelkesek voltak, idő volt, még hullajtott agancsot is találtunk menet közben. Csupa jó jel.
Soma rutinosan kezdte végigvenni a váltókat. Sejtettem, hogy a süldő jól összejárta a helyet, mielőtt odébbállt. Egyre bővülő körben lefelé haladtunk és egy helyen a mögöttünk jövő sebző friss vért talált egy fűszálon. Újra bizakodni kezdtünk, de furcsa volt, hogy Soma nem jelezte a vért, pedig ott jöttünk el mi is. Aztán, amíg kicsit pihentünk és megitattam a két kutyát, fény derült a vér származására. Darázs pofáját valami tüske felszakította, csupa vér volt. Nyilván ő kente a fűre a vadász előtt haladva.
Vissza is mentünk a sebágyhoz és újra, még alaposabban kezdtünk nyomozni. Soma az összes váltót végigjárta néhány tíz méter hosszan. Aztán mikor leértünk egy völgybe, sarkon fordult és visszament egyenesen a rálövéshez. Nekem is épp ez járt már a fejemben.
Újra végigmentünk a csapán, a sebágyhoz közeledve aztán Soma igen sziszifuszi munkába kezdett. Centiről-centire szagolta végig a talajt, a behajló fűszálakat. Nem ment el a nyiladékig, hanem most bal kéz felé, vagyis a domb oldalon fölfelé haladt. Ott is volt jó néhány váltó, de egyik sem volt számára meggyőző.Aztán egy helyen ismét bebújtunk a bokrok közé és igen! Ott volt a leveleken egy kis száraz vér. Onnan már eléggé felgyorsultak a dolgok. Váltóról váltóra haladtunk egyre feljebb a domboldalon, mígnem egy bokor alá befordulva szembe találtuk magunkat az épp lábra kapó süldővel.
Egy pillanatig tétovázott a vad, hogy nekünk jöjjön-e vagy sem, de gondolom túl nagynak talált bennünket, így elugrott ellenkező irányba.
Somát azonnal utána engedtem, majd Darázst is leoldottam a vezetékről. Kisvártatva ugatták a süldőt. A puskát lekaptam a hátamról és a sebzőt hátra hagyva igyekeztem szél alá kerülni, ami a sűrű kökényben nem bizonyult egyszerűnek.
Végül csak akadt egy kis tisztás rész, ahol csak combig ért a kökény. Ott voltak a közepében. A két tacskó rettentő mód fogta, csipkedte a velük szembe szegülő disznót. Csak úgy hullámzott a kökény,de látni alig lehetett belőlük valamit. Különösképp a disznó nem akart a szemem elé kerülni, pedig csak néhány lépésre voltam tőlük.
Aztán a zűrzavart kihasználva egészen a kutyák mögé léptem és vártam a megfelelő alkalmat. A disznó egyik ijesztése olyan jól sikerült, hogy a két kutya a lábam mellett rebbent szét, s a vad máris szembe találta velem magát. Ahogy elfordult, a puskát előre nyújtva csővégről sikerült nyakon lőni, ami földhöz vágta. Majd végleg sikerült megváltani a szenvedéstől.



Végre Darázs is elfáradt egy kicsit

A bal hátsó lábán egy igen csúnya seb éktelenkedett, de a lövés horzsolta a jobb első lábát is. A mozgásán ennek ellenére semmi rendkívüli nem látszott.

Aztán még aznap este hívtak egy őzbak rálövés kontrollra. Darázst is elvittem, csak, hogy ne vegye büntetésnek, az otthon maradást, de szerepet csak a mama kapott. Soma kb 10 perc kereséssel meg is találta a dermedt bakot. Egy szikra vér nem volt, se más egyéb, de olyan lelkesen bújt végig (velem együtt) az esőtől áztatott kökénysoron, hogy hagytam hagy menjen. Aztán egyszer csak ott feküdt előttünk a kimúlt vad.


Üdv, Dani
Naplózva

Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #1286 Dátum: 2015. Május 05. - 06:20:23 »

Dani!

Gratulálok!  Emelem Jó hogy itt vagy és gondolatébresztőnek megosztod velünk!  Wave
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #1287 Dátum: 2015. Május 05. - 06:53:57 »

Dani, Soma, Darázs!

Gratulálok nektek! Emelem

Üdv: Karcsi
Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2658


« Új üzenet #1288 Dátum: 2015. Május 05. - 15:26:47 »

Gratulálok a csapatnak!  Igen Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1670


Koma


« Új üzenet #1289 Dátum: 2015. Május 05. - 17:02:05 »

Nagyon jó olvasni a történeteid!

Csuda fajin kèt kutya!

Gratulálok!
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Oldalak: 1 ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: