Oldalak: 1 ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 [85] 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 302514 alkalommal)
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1260 Dátum: 2015. Február 02. - 00:35:28 »

Köszönöm nektek!

A könnyebbeket most már Darázs csinálja - miközben Soma, mint tartalékos, éktelen ugatást véges a dobozába zárva.
A csapán haladva még egy egyszerűbb esetnél is megesik, hogy egy-egy szakaszon nincs vér és olyankor gyarló módon próbálja terelgetni az ember a kis tanulót (vagy épp szándékosan igyekszik elbizonytalanítani), de ennek a Darázsnak olyan kemény feje van, hogy ő akkor is ragaszkodik a saját elképzeléséhez  Mosolyog - szerencsére...

Naplózva

Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #1261 Dátum: 2015. Február 02. - 06:22:17 »

Dani, Darázs!  Emelem
Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1262 Dátum: 2015. Február 26. - 13:59:02 »

 Igen Igen Emelem Emelem
Naplózva

Üdv End
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #1263 Dátum: 2015. Március 14. - 17:19:42 »

Ismét egy sikeres után keresés!Reggel 6-kor indultunk egy sebzett süldő keresésére,amit tegnap este lőttek meg.A helyszinre érve egy fehér ruha darab árulkodott a rálövés helyéről,valamint egy jókora rekesz izom darab.Nudli indult is azonnal a kezdetben vérnélküli csapán.1km vezeték munka után ugrott fel mellettünk a süldő és futott úgy 20m-t!Nudlit útjára engedtem.Neki is rontott rögtön a süldőnek,akitől akkora maflást kapott,,hogy fordult vagy kettőt a levegőben!A nagy kiabálásra a komám (aki lemaradt) is kapkodni kezdte a lábát!A kutya vissza szaladt hozzám!Azonnal szemügyre vettem,lett-e baja!Hála Isten semmi gáz,de mostmár farkas szemet néz velünk a süldő!Jött a haver és megváltotta szenvedéseitől!Nagyon alacsony haslövést kapott!A belei kint lógtak szegénynek!Dolgunk végeztével tetőtől-talpig gőzöltem!Ilyen sűrű terepet nem kívánok még az ellenségemnek sem!(igaz nincs is Vigyorog)
Tapasztalat:mindenképp illő lett volna élő disznónak is bemutatni Nudlit!Szegény hozzá szokott a dermedt vadhoz és fogalma sem volt mit kell csinálnia!

http://imagerz.com/QBUUWktvAwMMXl1MFQVR
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1264 Dátum: 2015. Március 14. - 21:26:34 »

Ismét egy sikeres után keresés!Reggel 6-kor indultunk egy sebzett süldő keresésére,amit tegnap este lőttek meg.A helyszinre érve egy fehér ruha darab árulkodott a rálövés helyéről,valamint egy jókora rekesz izom darab.Nudli indult is azonnal a kezdetben vérnélküli csapán.1km vezeték munka után ugrott fel mellettünk a süldő és futott úgy 20m-t!Nudlit útjára engedtem.Neki is rontott rögtön a süldőnek,akitől akkora maflást kapott,,hogy fordult vagy kettőt a levegőben!A nagy kiabálásra a komám (aki lemaradt) is kapkodni kezdte a lábát!A kutya vissza szaladt hozzám!Azonnal szemügyre vettem,lett-e baja!Hála Isten semmi gáz,de mostmár farkas szemet néz velünk a süldő!Jött a haver és megváltotta szenvedéseitől!Nagyon alacsony haslövést kapott!A belei kint lógtak szegénynek!Dolgunk végeztével tetőtől-talpig gőzöltem!Ilyen sűrű terepet nem kívánok még az ellenségemnek sem!(igaz nincs is Vigyorog)
Tapasztalat:mindenképp illő lett volna élő disznónak is bemutatni Nudlit!Szegény hozzá szokott a dermedt vadhoz és fogalma sem volt mit kell csinálnia!

http://imagerz.com/QBUUWktvAwMMXl1MFQVR

Ha nem vette el a kedvét a "disznlkodástól" akkor még jó lecke is lehetett !
A kép alapján továbbra sem fél a disznótól !   Kacsint       Emelem
Naplózva
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #1265 Dátum: 2015. Március 14. - 22:06:16 »

A haver pontosan ugyan így vélekedett!Azt mondta ez jó lecke volt és a következőnél már óvatosabb lesz!Egy biztos!Ha kannal történik,nem valószínű,hogy orvosi segítség nélkül túléli a tacsi!
Naplózva
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #1266 Dátum: 2015. Március 15. - 14:32:56 »

Ismét egy sikeres után keresés!Reggel 6-kor indultunk egy sebzett süldő keresésére,amit tegnap este lőttek meg.A helyszinre érve egy fehér ruha darab árulkodott a rálövés helyéről,valamint egy jókora rekesz izom darab.Nudli indult is azonnal a kezdetben vérnélküli csapán.1km vezeték munka után ugrott fel mellettünk a süldő és futott úgy 20m-t!Nudlit útjára engedtem.Neki is rontott rögtön a süldőnek,akitől akkora maflást kapott,,hogy fordult vagy kettőt a levegőben!A nagy kiabálásra a komám (aki lemaradt) is kapkodni kezdte a lábát!A kutya vissza szaladt hozzám!Azonnal szemügyre vettem,lett-e baja!Hála Isten semmi gáz,de mostmár farkas szemet néz velünk a süldő!Jött a haver és megváltotta szenvedéseitől!Nagyon alacsony haslövést kapott!A belei kint lógtak szegénynek!Dolgunk végeztével tetőtől-talpig gőzöltem!Ilyen sűrű terepet nem kívánok még az ellenségemnek sem!(igaz nincs is Vigyorog)
Tapasztalat:mindenképp illő lett volna élő disznónak is bemutatni Nudlit!Szegény hozzá szokott a dermedt vadhoz és fogalma sem volt mit kell csinálnia!

http://imagerz.com/QBUUWktvAwMMXl1MFQVR



Gratulálok az eredményes kereséshez! Nudlinak biztos jó lecke volt a következőnél már óvatossabban fogja állítani a disznót. Emelem
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #1267 Dátum: 2015. Március 15. - 14:45:01 »



Gratulálok az eredményes kereséshez! Nudlinak biztos jó lecke volt a következőnél már óvatossabban fogja állítani a disznót. Emelem
Köszönöm!Jó lecke ez nekem is!Ugyan olyan kezdő vagyok,mint Nudli! Kacsint
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1268 Dátum: 2015. Március 15. - 20:22:15 »


Szerintem ha így tépkedi a pofon után akkor nem vette el a kedvét a további munkától.  Röhög  Nekem egyszer a vizslám kapott egy jó nagyot (ölben vittem be az orvoshoz) egy kantól . Ezután még a süldőt fogta , földhöz vágta de ha visszahökkölt a rálövés helyéről és nem akart menni a vad után az akkor biztos kan volt mert azt a szagot nagyon megjegyezte. Le is mondtam a vizslával való utánkeresésről.  Emelem
Naplózva
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #1269 Dátum: 2015. Március 16. - 03:30:18 »

Remélem így van Stefi!Mondjuk ma takarítottam a terepjárót és mikor meglátta,hogy indulok egy szempillantás alatt az ajtajánál volt!Várta az indulást.Borzasztó mód meg tud sértődni,ha nem viszem magammal! Vigyorog
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1270 Dátum: 2015. Március 16. - 20:53:16 »

Remélem így van Stefi!Mondjuk ma takarítottam a terepjárót és mikor meglátta,hogy indulok egy szempillantás alatt az ajtajánál volt!Várta az indulást.Borzasztó mód meg tud sértődni,ha nem viszem magammal! Vigyorog

Sértődékeny ?  Akkor fajtiszta tacskó !    Röhög
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1271 Dátum: 2015. Március 16. - 21:28:31 »

Ismét egy sikeres után keresés!Reggel 6-kor indultunk egy sebzett süldő keresésére,amit tegnap este lőttek meg.A helyszinre érve egy fehér ruha darab árulkodott a rálövés helyéről,valamint egy jókora rekesz izom darab.Nudli indult is azonnal a kezdetben vérnélküli csapán.1km vezeték munka után ugrott fel mellettünk a süldő és futott úgy 20m-t!Nudlit útjára engedtem.Neki is rontott rögtön a süldőnek,akitől akkora maflást kapott,,hogy fordult vagy kettőt a levegőben!A nagy kiabálásra a komám (aki lemaradt) is kapkodni kezdte a lábát!A kutya vissza szaladt hozzám!Azonnal szemügyre vettem,lett-e baja!Hála Isten semmi gáz,de mostmár farkas szemet néz velünk a süldő!Jött a haver és megváltotta szenvedéseitől!Nagyon alacsony haslövést kapott!A belei kint lógtak szegénynek!Dolgunk végeztével tetőtől-talpig gőzöltem!Ilyen sűrű terepet nem kívánok még az ellenségemnek sem!(igaz nincs is Vigyorog)
Tapasztalat:mindenképp illő lett volna élő disznónak is bemutatni Nudlit!Szegény hozzá szokott a dermedt vadhoz és fogalma sem volt mit kell csinálnia!

http://imagerz.com/QBUUWktvAwMMXl1MFQVR

Gratulálok! Azért jobb lesz, ha viszel magaddal puskát is máskor. Ahogy az írásból kiveszem, csak a barátodnál volt, ami nem túl szerencsés, ha nincs mindig közvetlenül melletted.

Üdv, Dani
Naplózva

ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #1272 Dátum: 2015. Március 17. - 05:40:35 »

Köszönöm Dani!Igen így volt!Mindíg,csak egyikőnknél van puska.(ha van)
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1273 Dátum: 2015. április 18. - 21:23:15 »

Sziasztok!

Darázs 3. hivatalos, eredményes utánkeresése  Mosolyog Este sebezték a kansüldőt, ami törve-zúzva ugrott el, de vér nem maradt utána. Gondoltam, hogy ez lehet nehéz, de akár könnyű eset is. Kapjon esélyt az ifjú eb.
Éjjel esett rá egy kis eső, ami inkább jó volt, mint rossz, ebben a nagy szárazságban. Amíg Darázs dolgozott, Soma a sebzőnél várakozott - meglehetősen türelmetlenül. A "kicsi" a héten ünnepelte első születésnapját, ennek megfelelő vehemenciával húzott be a kökénybe a rálövés körülbelüli helyén. Elsőre tettünk egy kis ellenőrző kört, majd valamivel odébb újra be a kökénybe és ott - úgy 20 méterre a rálövéstől - már egy csepp vér is akadt. Onnan hamar a dermedt vadhoz értünk, negyed óra volt az egész keresés, de a mostanra unalmassá vált mesterséges csapák között mégis nagy jelentőséggel bírt ez a fiatal kutya számára. Aztán kértem, hogy engedje szabadon Somát a vadász. Pár perc alatt ő is odaért hozzánk, és fiához csatlakozva, a legnagyobb egyetértésben együtt kopasztották a disznót.

Tipikusan az az eset, amire a gondatlan vadász rálegyint. Á, nincs vér, meg semmi, biztos nem találtam el - a vad meg az enyészeté lesz. Szerencsére egyre többen tudják, hogy amit mi nem látunk, azt a kutya azért érzi.



Üdv, Dani
Naplózva

pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #1274 Dátum: 2015. április 18. - 22:58:29 »

Dani! Igen Mosolyog Mosolyog Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Oldalak: 1 ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 [85] 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: