Oldalak: 1 ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 303012 alkalommal)
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1230 Dátum: 2014. December 16. - 23:55:21 »

Gyerekek! Sírtunk mind a ketten. Soma is én is...

Eltűnt, elment egy sebzett süldővel csütörtök délben, elveszett a jel, kb 6km-re onnan akadtunk rá este, szürkületben. Még őrizte a disznód, de én örültem, hogy meg van, hagytunk csapot-papot. Abban a kökényben esélytelenek voltunk ott a sötétben. Este békésen tértünk nyugovóra. Reggel kerestünk tovább...
Aztán ez nem volt elég, pénteken délután elment egy sebzett, lábon lőtt szarvasborjúval, 100m után elveszett a gps jel, onnan hétfő 11-ig semmit nem tudtam róla. Soma valószínű egész éjjel űzte a szarvast, aztán meg őrizte, amíg pihentek. Ki tudja. Az borzasztó három nap volt. Kint voltam éjjel-nappal. Néha egy-egy félórát aludtam a kocsiban, a 4 nap alatt összesen tán 5 órát. Gyalogoltam vagy 60 kilométert, de az is lehet hogy sokkal több volt, nem tudom. Minden követ megmozgattam, amit lehetett, három napig mégis tehetetlennek éreztem magam ott a 30000 ha erdő szélén. Közben Darázs "felnőtt", vele folytattam a kereséseket, persze hívtam segítséget is, mert én csak az ottani sebzéseket akartam befejezni.
Aztán lassan, Szabon Gábornak és Rony  vérebének köszönhetően szűkülni kezdett a kör, és mikor hétfőn feltűnt az elengedés pontjától 5 km-re - persze nem hagyta magát megfogni -, akkor már tudtam, hogy nincs baja, csak idő kérdése minden. Végre otthagyta a szarvast és keresni kezdett engem. Éjjel is járőröztem a két pont között, többször teljesítve a kéktúra ezen szakaszát...
Reggel pedig olyan egyszerűen megoldódott. Soma bejött az egyik szomszédos faluba és "feladta magát"  Vigyorog
Van egy kis vágás a mellkasán, karcolások, tüskék, a talpairól helyenként lekopott a bőr, soványra fogyott, de amúgy jól van. A kedve mit sem változott. Ahogy sírva üdvözölt, abban pedig minden benne volt, amit átélt a négy nap alatt.

Egyszer lehet, hogy ezt is megírom...
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #1231 Dátum: 2014. December 17. - 07:33:27 »

Gyerekek! Sírtunk mind a ketten. Soma is én is...

Eltűnt, elment egy sebzett süldővel csütörtök délben, elveszett a jel, kb 6km-re onnan akadtunk rá este, szürkületben. Még őrizte a disznód, de én örültem, hogy meg van, hagytunk csapot-papot. Abban a kökényben esélytelenek voltunk ott a sötétben. Este békésen tértünk nyugovóra. Reggel kerestünk tovább...
Aztán ez nem volt elég, pénteken délután elment egy sebzett, lábon lőtt szarvasborjúval, 100m után elveszett a gps jel, onnan hétfő 11-ig semmit nem tudtam róla. Soma valószínű egész éjjel űzte a szarvast, aztán meg őrizte, amíg pihentek. Ki tudja. Az borzasztó három nap volt. Kint voltam éjjel-nappal. Néha egy-egy félórát aludtam a kocsiban, a 4 nap alatt összesen tán 5 órát. Gyalogoltam vagy 60 kilométert, de az is lehet hogy sokkal több volt, nem tudom. Minden követ megmozgattam, amit lehetett, három napig mégis tehetetlennek éreztem magam ott a 30000 ha erdő szélén. Közben Darázs "felnőtt", vele folytattam a kereséseket, persze hívtam segítséget is, mert én csak az ottani sebzéseket akartam befejezni.
Aztán lassan, Szabon Gábornak és Rony  vérebének köszönhetően szűkülni kezdett a kör, és mikor hétfőn feltűnt az elengedés pontjától 5 km-re - persze nem hagyta magát megfogni -, akkor már tudtam, hogy nincs baja, csak idő kérdése minden. Végre otthagyta a szarvast és keresni kezdett engem. Éjjel is járőröztem a két pont között, többször teljesítve a kéktúra ezen szakaszát...
Reggel pedig olyan egyszerűen megoldódott. Soma bejött az egyik szomszédos faluba és "feladta magát"  Vigyorog
Van egy kis vágás a mellkasán, karcolások, tüskék, a talpairól helyenként lekopott a bőr, soványra fogyott, de amúgy jól van. A kedve mit sem változott. Ahogy sírva üdvözölt, abban pedig minden benne volt, amit átélt a négy nap alatt.

Egyszer lehet, hogy ezt is megírom...

Nem menne ilyen jól a keresés vezetéken ? Nekem kétszer ment el Csipetke néhány órára de az is végtelenségnek tűnt.
El tudom képzelni min mentél keresztül , hogyan érezted magad .   Nem szól szám  MEG VAN ! Ez a lényeg .     Taps Táncol Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1232 Dátum: 2014. December 17. - 07:57:49 »

Gyerekek! Sírtunk mind a ketten. Soma is én is...

Eltűnt, elment egy sebzett süldővel csütörtök délben, elveszett a jel, kb 6km-re onnan akadtunk rá este, szürkületben. Még őrizte a disznód, de én örültem, hogy meg van, hagytunk csapot-papot. Abban a kökényben esélytelenek voltunk ott a sötétben. Este békésen tértünk nyugovóra. Reggel kerestünk tovább...
Aztán ez nem volt elég, pénteken délután elment egy sebzett, lábon lőtt szarvasborjúval, 100m után elveszett a gps jel, onnan hétfő 11-ig semmit nem tudtam róla. Soma valószínű egész éjjel űzte a szarvast, aztán meg őrizte, amíg pihentek. Ki tudja. Az borzasztó három nap volt. Kint voltam éjjel-nappal. Néha egy-egy félórát aludtam a kocsiban, a 4 nap alatt összesen tán 5 órát. Gyalogoltam vagy 60 kilométert, de az is lehet hogy sokkal több volt, nem tudom. Minden követ megmozgattam, amit lehetett, három napig mégis tehetetlennek éreztem magam ott a 30000 ha erdő szélén. Közben Darázs "felnőtt", vele folytattam a kereséseket, persze hívtam segítséget is, mert én csak az ottani sebzéseket akartam befejezni.
Aztán lassan, Szabon Gábornak és Rony  vérebének köszönhetően szűkülni kezdett a kör, és mikor hétfőn feltűnt az elengedés pontjától 5 km-re - persze nem hagyta magát megfogni -, akkor már tudtam, hogy nincs baja, csak idő kérdése minden. Végre otthagyta a szarvast és keresni kezdett engem. Éjjel is járőröztem a két pont között, többször teljesítve a kéktúra ezen szakaszát...
Reggel pedig olyan egyszerűen megoldódott. Soma bejött az egyik szomszédos faluba és "feladta magát"  Vigyorog
Van egy kis vágás a mellkasán, karcolások, tüskék, a talpairól helyenként lekopott a bőr, soványra fogyott, de amúgy jól van. A kedve mit sem változott. Ahogy sírva üdvözölt, abban pedig minden benne volt, amit átélt a négy nap alatt.

Egyszer lehet, hogy ezt is megírom...
Többször írod, hogy elmegy a gps jel. Ennyire gyenge az a készülék? Nincs belőle valami izmosabb verzió? Ami gps jeladót mi használunk az egy filléres kis kütyü de ahhoz nagyon "árnyékba" kell lennem, hogy kihagyjon a jel.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1233 Dátum: 2014. December 17. - 08:03:34 »

Többször írod, hogy elmegy a gps jel. Ennyire gyenge az a készülék? Nincs belőle valami izmosabb verzió? Ami gps jeladót mi használunk az egy filléres kis kütyü de ahhoz nagyon "árnyékba" kell lennem, hogy kihagyjon a jel.

Szépen megkérlek, megírnád a nevét, típusát?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1234 Dátum: 2014. December 17. - 08:17:56 »

Szépen megkérlek, megírnád a nevét, típusát?
Nem mész vele semmire, ez csak egy jeladó amivel a raktáraink helyzetét rögzítjük. Felküldi a sarkok koordinátáit, gsm hálózaton(gprs-en? ), ezt egy központi szerveren tárolják stb. Tehát ez nem egy folyamatos üzemű eszköz, kijelzője, ilyesmije sincs csak pár led. Azért hozakodtam elő vele mert amúgy egy igazán gagyi kis kütyü de ennek ellenére ritka a jelvesztés.
Egyébként ez az:
http://www.teltonika.lt/en/pages/view/?id=982
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1235 Dátum: 2014. December 17. - 08:38:12 »

Nem mész vele semmire, ez csak egy jeladó amivel a raktáraink helyzetét rögzítjük. Felküldi a sarkok koordinátáit, gsm hálózaton(gprs-en? ), ezt egy központi szerveren tárolják stb. Tehát ez nem egy folyamatos üzemű eszköz, kijelzője, ilyesmije sincs csak pár led. Azért hozakodtam elő vele mert amúgy egy igazán gagyi kis kütyü de ennek ellenére ritka a jelvesztés.
Egyébként ez az:
http://www.teltonika.lt/en/pages/view/?id=982

Köszönöm!  Emelem
Akkor ezt sajnos nem tudom használni!  Mazsi eddig még nem "veszett" el, de azért nyugodtabb lennék ha egy biztos kütyü lenne rajta.

« Utoljára szerkesztve: 2014. December 17. - 09:09:20 írta Pyrus » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1236 Dátum: 2014. December 17. - 11:25:26 »

Garmin Astro 220 gps-t használok, dc40 nyakörvekkel. Megbízható szerkezet, eddig nem volt gond. Egyszer viszont ez is elromlik, eltört Soma nyakörvének antennája. Darázsé adta a jelet, Somáé nem. Darázs viszont még kezdő kb 500 m-t hajszázott csak, ebből lett a gond, mert Soma nem adta fel.
Itthon leteszteltem, Soma nyakörve 250 m-ig ad jelet csak. Megcseréltem a két antennát, akkor a Darázsé nem adott jelet. Már megremdeltem a csere darabot, meg egy-egy tartalékot. Ezután hetente próba teszt lesz.
Rendeltem egy erősebb antennát a kézi gps-re is. Bár eddig, ha a tagolt terep miatt el is ment a jel, az utolsó pontban mindig visszajött.

Remélem nem lesz több ilyen eset.
Naplózva

Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #1237 Dátum: 2014. December 17. - 12:12:20 »

Ezt írja a Garmin:

You can track up to 10 dogs at one time with Astro, at a distance of up to 7 miles away (depending on terrain).

Nagyjából azt jelenti, hogy akár tíz kutyát követhetsz az Astro-val, akár 7 mérföldről a terep/domborzattól függően. Szerintem, de javítsatok ki, ha nem így van, valami URH adó lehet a nyakörvben, annak meg nagyon domborzatfüggő a távolsági teljesítménye: ha pl egy mély árokban van a kutya, ha nem felette állsz lehet, hogy nem lesz jel, de akár egy hegy két oldalán is lehet gond.

A próba mindenképp nagyon hasznos lesz, de a jön-megy a jel dolgot "élő adásban" szerintem elég nehéz lenne teljesen kiküszöbölni. Ha GSM alapú lenne a dolog, ott a térerő okozna problémát a terepen......
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1238 Dátum: 2014. December 17. - 13:42:06 »

Ezt írja a Garmin:

You can track up to 10 dogs at one time with Astro, at a distance of up to 7 miles away (depending on terrain).

Nagyjából azt jelenti, hogy akár tíz kutyát követhetsz az Astro-val, akár 7 mérföldről a terep/domborzattól függően. Szerintem, de javítsatok ki, ha nem így van, valami URH adó lehet a nyakörvben, annak meg nagyon domborzatfüggő a távolsági teljesítménye: ha pl egy mély árokban van a kutya, ha nem felette állsz lehet, hogy nem lesz jel, de akár egy hegy két oldalán is lehet gond.

A próba mindenképp nagyon hasznos lesz, de a jön-megy a jel dolgot "élő adásban" szerintem elég nehéz lenne teljesen kiküszöbölni. Ha GSM alapú lenne a dolog, ott a térerő okozna problémát a terepen......

 Emelem

Mibe fájnak ezek a kütyük amúgy?

Most, hogy 7 hónapos lesz a kutyám, meg már látott két gím borjút meg egy sertevadat én is gondolkozom vmi ketyerében. Viszont csak saját használatra, max ismerősöknek dolgozna, mert másra nincs időm, így a költség oldala is számít.

Egy ilyen mondjuk megfelelő lehet?

http://aboltom.com/Mini%20val%C3%B3sidej%C5%B1%20GPS%20nyomk%C3%B6vet%C5%91%20GSM/GPRS%20modullal,%20lehallgat%C3%B3%20funkci%C3%B3val%20%28TK102-2%29/product_info.php/products_id/208/language/hu

 Wave
András
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1239 Dátum: 2014. December 17. - 13:58:40 »

a "feltörekvő" nemzedék...Mosolyog



Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1240 Dátum: 2014. December 17. - 14:35:33 »

De "jófejkiskutya" ! Látom, a tanítás/elrontás is megkezdődött!  Röhög Kacsint  Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1241 Dátum: 2014. December 17. - 14:59:44 »

De "jófejkiskutya" ! Látom, a tanítás/elrontás is megkezdődött!  Röhög Kacsint  Stoel

Plájász Bicska a becsületes neve... Bolhás
Elődje egy szálkás tacsi volt, belőle igen jó kis kutya lett öreg korára, ráadásul 8 évesen sikerült műtéttel visszahozni a bénulásból. Nyilván közel sem tudtam vele annyit foglalkozni, mit szerettem / illett volna, kb. csak élesben "gyakorolt", de remélem Bicskával ez javulni fog Mosolyog

 Wave
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1242 Dátum: 2014. December 17. - 15:07:42 »

Szervusz Uzbence! Emelem

Nem a te szakmai tudásodra gondoltam, hanem arra, hogy a kislányod is "besegít" a nevelésbe!  Mikor én a vizsláimat tanítottam, a srácaim -ha nem voltam otthon - gyakoroltak a kutyáimmal. Mikor hazaértem és foglalkoztam vele, csak kapkodtam a fejem, hogy mindent másképpen csinál mind előtte!  Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1243 Dátum: 2014. December 17. - 15:20:37 »

Szervusz Uzbence! Emelem

Nem a te szakmai tudásodra gondoltam, hanem arra, hogy a kislányod is "besegít" a nevelésbe!  Mikor én a vizsláimat tanítottam, a srácaim -ha nem voltam otthon - gyakoroltak a kutyáimmal. Mikor hazaértem és foglalkoztam vele, csak kapkodtam a fejem, hogy mindent másképpen csinál mind előtte!  Vigyorog

 Emelem

Értettem Mosolyog És sajnos ez a legnagyobb probléma, hogy túl sok gazdája van ennek is  Ördög
Mondjuk ha a szálkást veszem alapul, aki nyilván csak pár évvel később lett igen jó kutya, mint lehetett volna, de annak ellenére, hogy kéthetente látott én voltam neki az Isten. Hazamentem, onnantól kezdve beszélhetett neki bárki...Mindegy, ebből kell kihozni a maximumot Mosolyog

 Wave
András
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1244 Dátum: 2015. Január 16. - 01:04:57 »

Sziasztok!

Idei ténykedésünk eredménye:

Épphogy hátba lőtt koca, 2200m vezetékmunka, 2600m hajsza. Sajnos a végén meg is harapta Somát, amit látszólag simán kihevert, két nap múlva - az állatorvos jóváhagyásával - már kerestünk, meg azóta is, de most folyadékkal telt meg a seb alatti rész, csak kell pihenni neki, bármennyire is aktív.





Még jó, hogy ott voltam néhány méterre, és bár lőni nem mertem, a támadó fellépésemre a koca elengedte Somát és egy pillanatra felnézett rám, az elég volt...

Gázolt termetes koca, az esetet a "mi autónk" se élte túl. Több mint egy km vezetékmunkába került, mire a közeli sűrűben megleltük. Minimális vér volt kb 250m után, ami segített irányban maradni.





Tavaly év végén már hiányoltam a disznókat, most "megjöttek", bár volt azért szarvas is, de sajnos nem sikerült mindent puska végre kapni. Az átlag keresés /csapázás+hajsza/ eddig több mint 4km/eset. Soma kitartása néha már nagyon fárasztó :-)

Üdv, Dani
Naplózva

Oldalak: 1 ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: