Oldalak: 1 ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 302991 alkalommal)
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #1200 Dátum: 2014. November 21. - 06:53:19 »

Én nem igen tudom a tacskót otthon felejteni.  Tudja, az ördögfióka, hogy a Panda hátsó ülése kizárólag az övé, ha indul az autó, harsányan követeli hogy beszálhasson. Még kedvenc időtöltését a szomszéd kutyával kerítésen keresztül balhézást is abbahagyja, ha meghallja a Pandát.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1201 Dátum: 2014. November 22. - 21:54:12 »

Sziasztok!

Egy kis téma frissítés:


Combon lőtt gímborjú, amit Soma szépen kicsapázott, majd a hajszára már ketten indultak a barátom jagd-jával. Nagyon fogós, eredményes páros.


Egy barátom örülhetett az éjszakai, nem egyszerű nádas, mocsaras, olajfüzes dzsungelben végrehajtott utánkeresés végén. Soma "odatette" a terítékre a kifárasztott, bélen lőtt malacot. Utánzás nem javasolt...


Egy nagyon emlékezetes kerti, első láblövött bika keresés. A bika kiugrott a kerítésen, de a másnapi keresésen semmilyen rejtély nem maradt megoldatlanul. Klassz csapázás, hajsza és látványos állítás a patakban.Tacskó és véreb tudnak egyenrangú partnerek is lenni   Mosolyog


Két részletben folyó keresés, első láblövött bika, ami elfelé futtában kapott egy lövést a lágy részekbe is. Több mint 3 km-es keresés volt, ahol bebizonyosodott, hogy Somának több esze van, mint nekünk összesen.


Egy szép, szinte vér nélküli vezeték munka az öreg Szöcskével közösen. A sebző és vadásztató mindent elkövettek, hogy a májlövött bikát kikergessék a világból. Szerencsére csak egy kilométernyi ereje volt.


Egyszerű, vér nélküli dermedtre vezetés - Soma 100. megtalált vadja  Mosolyog


Kerti kos, a véreb nem boldogult. Soma másnap megkereste  Mosolyog


Gímbika dermedtre vezetés. A vért a keresés megkezdése előtt egészségügyi sétára bocsájtott Darázs találta meg  Kacsint (... - Darázs gyere már, Darááázs!!! Gyere máááár! Mit piszmogsz? Hagy nézzem. Úúú, itt a vér...  Meglepődött   Vigyorog )


Kis kancsi - dermedtre vezetés Soma és Zengő szereplésével.


0 méteres dermedtre vezetés - ilyen is van  Mosolyog Amíg mi a rálövés helye felé igyekeztünk, Soma jobbra kezdett húzni egy helyen, és odavezetett a muflonbárányhoz. Így aztán nem kellett azon gondolkodni, hogy hol is van a jelként hagyott zsebkendő...  Fejvakarás


Darázs majdnem önállóan megtalált disznója. - Persze előtte azért én távolról megnéztem, hogy ártalmatlan-e már az általam szíven lőtt, de elfutó sertés. Biztos, ami biztos  Mosolyog A meglepetések még ráérnek.


Ezt inkább nem részletezem Mosolyog Keresés két felvonásban. Jagd keres, disznóval verekedik, disznó lelép, mert szegény viharvert jagdnak már csak másfél szemfoga van, a sebző meg pont mellényúlt vetődés közben a malac lábának - kicsit később Soma keres, túl nagy a sűrű, nem haladunk, elengedem, elmegy, hajszázik, állít - jagdok besegítenek - aztán meg mi is. Malac terítéken.


Hajszásnak ígérkező keresés, ami csak egy 600 m dermedtre vezetés lett.


Első lábon lőtt gímborjú. Hibátlan 800 m csapázás, "vadmegállás", 1600 m hajsza. A borjú 3db 8x57 lövedék után adta fel.


Terelésben sebzett gímtehén, ahol Darázs volt a másod hegedűs, saját vezetéken, saját nyakörvvel, mint a nagyok. :-)

Nagy vonalakban ezek történtek az elmúlt 2-3 hónapban.

Üdv
Dani
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #1202 Dátum: 2014. November 22. - 22:20:47 »

Sziasztok!

Egy kis téma frissítés:

Nagy vonalakban ezek történtek az elmúlt 2-3 hónapban.

Üdv
Dani

     Igen   Már hiányzott !    Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1203 Dátum: 2014. November 23. - 09:32:31 »

Dani! Emelem

 Igen  Kézfogás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1204 Dátum: 2014. November 23. - 09:44:41 »

Szép eredmények! Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1205 Dátum: 2014. November 23. - 14:06:12 »

Ha tudnád mennyire irigyellek...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1206 Dátum: 2014. November 23. - 16:31:59 »

Dani, gratulálok Nektek, nagyon ügyesek vagytok!  Igen Emelem Piál Piál Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1207 Dátum: 2014. November 23. - 17:19:07 »

Én nem igen tudom a tacskót otthon felejteni.  Tudja, az ördögfióka, hogy a Panda hátsó ülése kizárólag az övé, ha indul az autó, harsányan követeli hogy beszálhasson. Még kedvenc időtöltését a szomszéd kutyával kerítésen keresztül balhézást is abbahagyja, ha meghallja a Pandát.


Hogy viselkedik a terepen a lesen ? Milyen "eredményei" vannak ?      Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1208 Dátum: 2014. November 23. - 19:26:25 »

Daninak és a törpe seregnek...  Emelem Emelem Emelem Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #1209 Dátum: 2014. November 24. - 08:31:19 »


Hogy viselkedik a terepen a lesen ? Milyen "eredményei" vannak ?      Emelem

Szia Stefi!
Gyerekkora óta rengeteget foglalkoztam vele, igen jó hajlamú fogós kis kutya. Nagyon jó óra van, többször kerestem vele élesben, igaz mind 100 m-en belüli keresések voltak, de ezeket gond nélkül megoldotta. Nálunk a sűrű láperdőben ez is nagyon hasznos , mert szerintem sok vad veszik el ezek közül is.
Sokadik tacskóm, de érdekes módon ez az első amelyik nem szeret fent lenni a lesen. Ez kölyök kora óta így van, így aztán úgy alakult, hogy a Pandában héderezik, és ha lövés esik, akkor következik  a kisasszony.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1210 Dátum: 2014. November 24. - 09:05:08 »

Szia Stefi!
Gyerekkora óta rengeteget foglalkoztam vele, igen jó hajlamú fogós kis kutya. Nagyon jó óra van, többször kerestem vele élesben, igaz mind 100 m-en belüli keresések voltak, de ezeket gond nélkül megoldotta. Nálunk a sűrű láperdőben ez is nagyon hasznos , mert szerintem sok vad veszik el ezek közül is.
Sokadik tacskóm, de érdekes módon ez az első amelyik nem szeret fent lenni a lesen. Ez kölyök kora óta így van, így aztán úgy alakult, hogy a Pandában héderezik, és ha lövés esik, akkor következik  a kisasszony.

Bizony már ez is nagy segítség !  Csipetke nagyon szeret a lesen csak ha túl közel a szóró és oda várom a vadat akkor marad az autóba .
Egyébként csuda egy pofa , igen jó a memóriája . A múltkor egy olyan leshez mentem ahol már vagy két éve nem voltan . A lestől 40 méterre az erdőben dugtam el az autót miközben pakoltam Csipetke elszaladt a leslétráig , el nem jött volna onnét mellső lábait felrakva sűrű farkcsóválással jelezte hogy vigyem fel mert ott már többször is voltunk.  Mosolyog  Már megérte kimenni .    Wave
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1211 Dátum: 2014. November 24. - 10:01:48 »


Dani!
Ilyen "X-Aktás" éjjelátós kutyát hol lehet előjegyeztetni?
Esetleg van olyan, amihez van szerelék és fel tudom szerelni a pockozóra is??  Ördög Vigyorog

Nagyon szép eredmények, le a kalappal! Emelem
Tacskó forevör Igen
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #1212 Dátum: 2014. November 24. - 19:59:25 »


Hajtásban lábon lőtt nagy disznó, kb 500 méter vezeték munka, rövid hajsza. Stikli a szedresben állította ahol második lövésre sikerült elcsendesíteni a morcos kocát. Sikerült még ugyanitt terítékre hozni egy másik disznót is, ami közeledtünkre nekünk rontott a vackából, három méterről érte a kegyelem lövés. Sajnos fotót már nem tudtam róla készíteni.


Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1213 Dátum: 2014. November 24. - 20:27:34 »

Snoopy!
Grat. mindkettőtöknek!
(Délelőtt, mikor telefonon mesélted a "szakadékba" lejutást, és hogy a második röffencs honnan és hogyan fordult rátok... húb+... De kár, hogy órám volt!  Nyihi )
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1214 Dátum: 2014. November 24. - 21:56:31 »

Dani!
Ilyen "X-Aktás" éjjelátós kutyát hol lehet előjegyeztetni?
Esetleg van olyan, amihez van szerelék és fel tudom szerelni a pockozóra is??  Ördög Vigyorog


Köszi Gyerekek :-) Most kezdődnek a hajtások, terelések, csak lesz még valami érdekes dolog.

Csaba!

Az X-aktás saját fejlesztés, az éjszakai megmozdulások hatására fejlődik így ki az érzékszerv  Vigyorog Így aztán már érthető, hogy Henrik barátom még lámpát se használ, világít neki Zengő.  OOO


Snoopy!

Gratulálok még egyszer!

Üdv, Dani
Naplózva

Oldalak: 1 ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: