Oldalak: 1 ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 303010 alkalommal)
Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #1185 Dátum: 2014. Augusztus 27. - 11:30:36 »

Szia Dani!

Gratulálok a munkákhoz! Emelem

Üdv: Karcsi
Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #1186 Dátum: 2014. Augusztus 27. - 11:52:46 »


Pár kép az elmúlt hetekből:

Ez igen, nem unatkoztatok.  Igen

Ennyi munka azt is jelenti, hogy egyre több sebzéshez hívnak Benneteket.
Talán javul a vadászok hozzáállása.
Ti is így látjátok?
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1187 Dátum: 2014. Augusztus 27. - 14:06:59 »

Sziasztok! Köszönöm.

Pyrus:
Talán kicsit javult a helyzet, de nagyon sokat kellene még javulnia. Az, hogy most már viszonylag sok helyre hívnak, "csak" 6 év munkába került. De vajon hogy lehet az, hogy míg az egyik társaságnál szinte minden esetben szólnak, és van mondjuk évente 6-8-10 eredményes keresésem náluk (hál istennek talán csak kettő vad nem lett meg eddig az évek alatt), a szomszédosaknál, ugyanolyan jellegű területen meg egy hívás sincs, vagy mondjuk 1-2 ennyi idő alatt. Még egy társasággal arrébb viszont megint csak szólnak rendszeresen. Nyilván a fejekben kellene rendet tenni, mert sebzés az biztos, hogy van ugyanannyi. Van persze, ahol van véreb, azért nem szólnak. Évente egyszer-kétszer ki is engedik a kennelből, aztán se vad,semmi, mehet vissza. Véreb után meg már minek hívni mást a felkiáltás. De nem adjuk fel  Vigyorog olyan ez, mint valami misszió. Aztán idővel csak alakulnak a dolgok.

Pont most csináltam egy statisztikát, mert kellett egy barátom szakdolgozatához. Somával 6 éve keresünk. Első évben semmi, másodikban 4 hívás, harmadiktól beindult, egyre több lett, sokat még tovább is adtam a barátoknak. Most 149 indulás, 94 eredményes, ez majdnem 200km vezetékmunka, 100km hajsza eredménye, átlag 9 órás csapán. De nem teljesen pontosak a régebbi feljegyzéseim, van benne néhány óvatosabb becslés is. A megtalált vadhús nagyon óvatosan becsülve is 5-6 tonna, de ezt annyira nem számoltam alaposan össze, bár megvannak az adatok hozzá.
Soknak tűnhet ez is,de mi csak műkedvelők vagyunk, kevés szabadidővel. Ezt kb hárommal nyugodtan meg lehet szorozni egy rendes, igazi vérebes utánkereső esetében.

Üdv, Dani
Naplózva

Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #1188 Dátum: 2014. Augusztus 27. - 15:01:46 »

Van persze, ahol van véreb, azért nem szólnak. Évente egyszer-kétszer ki is engedik a kennelből, aztán se vad,semmi, mehet vissza.
Igen Ördög
Ilyenkor az a menetrend,hogy fél óra után már a kutyát kell keresni,nem a sebzett vadat...
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #1189 Dátum: 2014. Augusztus 27. - 21:45:30 »

Igen Ördög
Ilyenkor az a menetrend,hogy fél óra után már a kutyát kell keresni,nem a sebzett vadat...
Jó régen egyszer mi is így jártunk!
Ősszel meglőttem egy nagyobb disznót (a nádas szélében), de nem találtunk vért, ezért szóltam egy ismerősnek, akinek volt egy kis szálkás tacsija. Nem igazán lett tanítva, de már több disznót megtalált.
A gazdája rögtön elengedte, a kutya meg be a nádasba. Vártunk, vártunk, aztán négyen keresni kezdtük a kutyát. Hamarosan rá is akadtunk a mázsás kan mellett! De egy hangot nem adott, vissza sem jött, csak rángatta a disznót!
Megvolt hát a kutya is, meg a disznó is! Minden jó, ha jó a vége!  Vigyorog
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1190 Dátum: 2014. Augusztus 28. - 10:35:21 »

Jó régen egyszer mi is így jártunk!
Ősszel meglőttem egy nagyobb disznót (a nádas szélében), de nem találtunk vért, ezért szóltam egy ismerősnek, akinek volt egy kis szálkás tacsija. Nem igazán lett tanítva, de már több disznót megtalált.
A gazdája rögtön elengedte, a kutya meg be a nádasba. Vártunk, vártunk, aztán négyen keresni kezdtük a kutyát. Hamarosan rá is akadtunk a mázsás kan mellett! De egy hangot nem adott, vissza sem jött, csak rángatta a disznót!
Megvolt hát a kutya is, meg a disznó is! Minden jó, ha jó a vége!  Vigyorog

Ilen kuttyot már én is láttam vendégségbe. 1óra után, unalmamba elkezdtem keresgélni a vért amerre ment a kutya, és 80-100 méter négykézláb után halottam meg a morgást ...  Ördög Ördög Röhög, kaptam is egy zacskó képzeletbeli tápot...  Ördög Röhög
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1191 Dátum: 2014. Augusztus 28. - 10:35:51 »

Dani, Soma!

 Emelem Emelem Emelem
Naplózva

Üdv End
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #1192 Dátum: 2014. Augusztus 28. - 10:54:51 »

Szervusztok .
figyelem felkeltöként estleges együtt gondolkodáshoz meg osztanék egy pár adatott az elmult 2 évből.

egy barátom a 2012 évben  megtalát  31 Gímbika
                                                    10 tarvad
                                                     9 Vaddisznó kan
                                                     8    koca
                                                     10 süldő
                                                    14  Özbak
                                                     1   suta
                    2013 ban                   33 Gímbika
                                                    15 tarvad
                                                    9 Vaddisznó kan
                                                    9 koca
                                                    10 süldő
                                                    20 Őzbak
                                                     0 tarvad.

érdekes hogy a kolléga ua a területen dolgozik majdnem mindig  és Gím bikák száma közel azonos a tarvad 2012ben kb 30% bikának.( pedig biztós,hogy magassabb a kilővési terv) a következő évben már kb 50% arány .
A vaddisznó  kb ua szineten mozog .Az Őznél egyértelmüen csak a Bak számit ,(pedig biztós ,hogy van tarvad vadászat is ).Azért is lenen jó fejekben rendet rakni és talán az új vadászati törvény erre kötelezni is fogja a vadászatra jogosultakat ,hogy igen is jelentsék a sebzést.Met nem az szégyen ,hogy ha valaki sebez ,ha nem bün az ha nem szól e miatt(mert ha szígoruen vesszük akkor megállja az álatkinzás jogi fogalmát (mert szándékos a vadra irányuló cselekedet végzünk )
Egy biztós az utákeresés bizalmi feladat és komoly felkészültséget igényel mind a vezető és mind a kutya részéről.
Vimel most elég sokk munkára került rá látásom ,látszik,hogy alakul ki a kutyánál  is a tapasztalat illetve olvasva a naplokat a vezető és kutyája közötti bizalaom,amiről már sokkat beszéltünk itt ( hogy higyjünk a kutyánknak ).

üdv:HSanyi




                                                    

Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1193 Dátum: 2014. Augusztus 28. - 18:49:47 »

Gratulálok Nektek Dani!  Igen Emelem Piál Piál Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1194 Dátum: 2014. Augusztus 28. - 19:08:52 »

Szervusztok .
figyelem felkeltöként estleges együtt gondolkodáshoz meg osztanék egy pár adatott az elmult 2 évből.
Sanyi!
Ismered a véleményemet, hiszen nem is oly rég beszéltünk is erről.
A saját környezetemben is tragikus a helyzet.
Ha a vérebesek által keresett (és megtalált) vadból indulnánk ki, akkor azt mutatná, hogy sokszor annyi bikát, kant és bakot ejtenek el a vadászok, mint tarvadat, süldőt, egyebet.
Ez nonszensz.
Kollégáim már nem kérnek semmit azért, ha elhívják őket egy sebzett borjúhoz, vagy süldőhöz, ezt meg is hirdették a lehető legtöbb módon, de valahogy mégsem változik semmi.
Hasbalőttem? Nem találom meg negyed óra alatt? Kinemszarjale, majd beírok egy rókahibázást, aztán tarvad van még bőven..... Fejvakarás
Gyulajon volt egy vadászati vezető a '80-as években, akinek a vérebezéssel kapcsolatos elhíresült (hirhedt) mondása volt a következő: "Gyrekek, Gyulajon egy dámbika nem tétel!".
Aztán szerencsére Tóth Lajos alatt kinevelődött egy olyan generáció, akiknek a világnézete nem ezt tükrözi. Tiszteletből, kötelességből, becsületből....mindegy is, hogy miért,
de ugyan olyan lelkesedéssel keresnek egy 12 kiós bikát, mint egy dámborjút.
A vadászoknak pedig azt kell végre a tudomására hozni, hogy ha már megsebezte a vadat, akkor ne sunyi módon bújkáljanak és hazudozzanak, hanem vállalják a hibájuk következményét,
ha már nemzetközileg is elismert vérebvezetőink az év 365 napján, annak 24 órájában csak azzt várják, hogy mikor foghatják már meg a hosszúvezetéket.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1195 Dátum: 2014. Szeptember 03. - 17:49:18 »

Sziasztok!

Pár kép az elmúlt hetekből:

Egy igazán jó, 5km hosszú keresés, gondolkodással, hajszával és egy megbízható segítség szép lövésével a végén. A kant fejbe próbálták lőni éjjel, de csak a fejbőrön ment be a lövés, a fülén pedig ki. Ettől elszédült, de fel is állt hamar. Az utána dobott második lövés üresen ütötte át a nyakát, ennek köszönhetően volt elég jó vérzés az első kilométeren, ahol végig felfelé haladtunk. Aztán a szedresben majd egy óra nyomozás, amit Soma egyedül végzett igen nagy gondolkodással, miközben többször visszament az utolsó vérhez. Addig nem nyugodhatott, míg meg nem találta a szederben fekvő kant. Aztán 1600 m gyors hajsza, és épp az elálló hivatásos felé futottak, mire én bemásztam a szederbe. Laci elmondása szerint hallotta, hogy közelít az ugatás, aztán feltűnt a kan, nyomában Somával, aki a kan hátsó lábát csipkedve próbálta megállásra bírni azt. Az első lövésre meg se rezzent, de a másodikra felkarikázott a disznó, akár a nyúl szokott. Kár, hogy én nem láthattam, de a végeredmény a lényeg :-)

Üdv, Dani


Jó mulatság férfi munka volt !    Emelem

Sanyi!
Ismered a véleményemet, hiszen nem is oly rég beszéltünk is erről.
A saját környezetemben is tragikus a helyzet.


A vadászoknak pedig azt kell végre a tudomására hozni, hogy ha már megsebezte a vadat, akkor ne sunyi módon bújkáljanak és hazudozzanak, hanem vállalják a hibájuk következményét,
ha már nemzetközileg is elismert vérebvezetőink az év 365 napján, annak 24 órájában csak azzt várják, hogy mikor foghatják már meg a hosszúvezetéket.
 Emelem

Nem írom meg mert csak rába@ok arra is de ha tudnátok mi lett a következménye a nálunk tehenet lövő , be nem író , hazudozó " vadász " esetének ............ Hány
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1196 Dátum: 2014. Szeptember 03. - 18:27:50 »


Nem írom meg mert csak rába@ok arra is de ha tudnátok mi lett a következménye a nálunk tehenet lövő , be nem író , hazudozó " vadász " esetének ............ Hány
Vagy őt választották elnöknek,vagy pedig kitüntették a megyei vadásznapon...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #1197 Dátum: 2014. Szeptember 03. - 20:43:45 »

Vagy őt választották elnöknek,vagy pedig kitüntették a megyei vadásznapon...

Minimum!
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #1198 Dátum: 2014. Szeptember 04. - 13:35:51 »

Nem írom meg mert csak rába@ok arra is de ha tudnátok mi lett a következménye a nálunk tehenet lövő , be nem író , hazudozó " vadász " esetének ............ Hány

Amikor a lövedéket megtaláltátok a tetemben...?

Privátban megírhatnád! Engem érdekelne.
Üdv: KÁ
« Utoljára szerkesztve: 2014. Szeptember 04. - 13:59:08 írta Pyrus » Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1199 Dátum: 2014. November 20. - 07:40:11 »

Nem mozdul a topik !   Nem szól szám   Pedig nem hiszem hogy nem volt egy két jó utánkeresés .

A hülye vadász még feledékeny is és ráadásul babonás !   Ördög
Külön ceremónia nekem az indulás a vadászatra , főleg ha az utolsó pillanatokban jut eszembe hogy még ezt azt vinni akartam de akkor nem találom. A kutyákat ki kell csukni az udvarból mert a tacskó könnyen a kerék alá keveredik stb. A lényeg hogy elfelejtettem Csipetkét betenni az autóba és már a falu határában jutott eszembe hogy az édesdeden alszik az ólban. Sleep Babonából nem mentem vissza érte. Természetesen ilyenkor jöttek meg a süldők és az egyiket biztosan jól meg is lőttem a helyszínem talált vér alapján. Bizonyára én is nagyon elszoktam   Eb a vadász... az ilyen jellegű munkától de a bő 15 méterre menekülő süldő megtalálása majd fél órámba került. A hely is baromi ágas-bogas volt , minden tiszta nedves   és a falevelek bogyók stb igen jól rejtették az egyébként nem kevés vért. Leizzadtam, szentségeltem és harmadik nekifutásra egy olyan helyen találtam meg ahol lehet hogy még át is léptem.   Röhög     EB A VADÁSZ KUTYA NÉLKÜL !       Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: