Oldalak: 1 ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 302984 alkalommal)
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #1155 Dátum: 2014. április 10. - 11:42:36 »

"beutalt" neked a ...........-d! Úgy látom tényleg szükséged lesz egy ágyra B.gyarmaton a Kenesseyben dr. Csekeynél...Intézzem???
Juj... Röhög Röhög Röhög
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1156 Dátum: 2014. április 10. - 11:48:15 »

Jön a front úgy látom...Mindenki sokat pontoz és mindig valami .................d a vége Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1157 Dátum: 2014. április 10. - 17:34:16 »

Igen.
A másik ilyen mondás, hogy:
Kétféle vadász van, aki már lőtt malacos kocát, meg aki majd lőni fog.
De ez nem ide tartozik.

Aztán vannak akik beismerik, meg vannak akik nem.

Amúgy mindig az elhibázhatatlanokkal van a "baj". A legérthetetlenebb esetem is egy "elhibázhatatlan" disznóra tett lövésem volt. 20 méterről, teliholdban, hóban, jól kitámasztva, a nagyvassal, 100 kg feletti "turkács" volt a "célpont". Ma sem tudom hova lőttem, viszont legalább az biztos, hogy teljesen elhibáztam.  Vállat von
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1158 Dátum: 2014. április 10. - 17:42:09 »

"beutalt" neked a ...........-d! Úgy látom tényleg szükséged lesz egy ágyra B.gyarmaton a Kenesseyben dr. Csekeynél...Intézzem???

Ezek szerint, olajoztad.  Majd megtanulod.

Nem anyázni kell..  Meg kellene fogadni  a tapasztaltabbak tanácsát.  S.Peti

Bár.., aki közelebbi ismeretségben áll Csekeyvel.., azzal nincs miről beszélni.  Wave
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1159 Dátum: 2014. április 10. - 17:47:04 »

Kis hülye vegetáriánus... Tasli

Amennyiben Te mondod.., fogadjuk el.  Vigyorog  :Mosolyog ..
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #1160 Dátum: 2014. április 10. - 21:25:02 »

Ezek szerint, olajoztad.  Majd megtanulod.

Nem anyázni kell..  Meg kellene fogadni  a tapasztaltabbak tanácsát.  S.Peti

Bár.., aki közelebbi ismeretségben áll Csekeyvel.., azzal nincs miről beszélni.  Wave
Okos jól van
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1161 Dátum: 2014. április 11. - 17:55:02 »

Véletlenül egyetértünk !  Igen         Röhög

"Nincs azzal a nyaklövéssel semmi gond!"



Azt hiszem ez a hozzászólás fordítva sikeredett ! Igen is van a nyaklövéssel gond ! Mert az tulajdonképpen ha eredményesen akarjuk végrehajtani nyakcsigolya lövés.
Az meg nem olyan nagy célpont és nem is látjuk csak "tudjuk" hogy ott kell lennie. Ha mellé találunk akkor nincs ott biztosítéknak hogy tüdőt , gerincet , nyakcsigolyát is eltalálhatjuk a közelében. Disznónál még szo-szo de szarvasnál nem olyan kóser lövés.  Emelem
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1162 Dátum: 2014. április 11. - 21:40:41 »

"Nincs azzal a nyaklövéssel semmi gond!"



Azt hiszem ez a hozzászólás fordítva sikeredett ! Igen is van a nyaklövéssel gond ! Mert az tulajdonképpen ha eredményesen akarjuk végrehajtani nyakcsigolya lövés.
Az meg nem olyan nagy célpont és nem is látjuk csak "tudjuk" hogy ott kell lennie. Ha mellé találunk akkor nincs ott biztosítéknak hogy tüdőt , gerincet , nyakcsigolyát is eltalálhatjuk a közelében. Disznónál még szo-szo de szarvasnál nem olyan kóser lövés.  Emelem

Azért, oda írhattad volna a végére..,hogy /szerintem/.  :Mosolyog ..

Mivel, a fegyverét jól ismerő gyakorlott vadásznak, nem jelenhet gondot egy 5cm-es körön belüli, 50m-es lövés.

Persze csak akkor tudja elméletileg eredményesen kivitelezni, amennyiben nem lehet olajszármazékot kimutatni a csőben.

Olajozás után  kihúzhatod a csövet akár ezerszer is. 
Az első két három lövést MINDIG el  fogja dobni pár centit, ami 50m-en lehet akár tíz is..
Amennyiben mindig "klasszikusan" lövöldöz valaki, az nagy eséllyel észre sem veszi, a szóráskülönbséget.

Amíg rá nem jöttem a "titok nyitjára", sokat sebeztem jómagam is.

K.b. 20 éve a csövem nem látott olajat belülről, de most is tükörfényes.   Wave ..     Emelem


Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #1163 Dátum: 2014. április 11. - 23:08:02 »

Azért, oda írhattad volna a végére..,hogy /szerintem/.  :Mosolyog ..

Mivel, a fegyverét jól ismerő gyakorlott vadásznak, nem jelenhet gondot egy 5cm-es körön belüli, 50m-es lövés.




Csak itt nem egy öt centis kört kell eltalálni hanem egy élőlény nyakszirtcsontját. Tudod, egy olyan dolgot ami nem látszik...
Ezenkívül itt nem annyit kockáztatsz, hogy kiröhögnek a lőtéren a többiek mert nagy volt a képernyő de kicsi a cél, hanem egy élőlény igencsak nyomorúságos kínhalálát. Nem
Végül pedig a disznónál nyaklövéssel szétlövöd a tarját...és ha ez a célod, akkor Te hülyébb vagy mint Mikulás... Tasli
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1164 Dátum: 2014. április 12. - 07:47:37 »

Csak itt nem egy öt centis kört kell eltalálni hanem egy élőlény nyakszirtcsontját. Tudod, egy olyan dolgot ami nem látszik...
Ezenkívül itt nem annyit kockáztatsz, hogy kiröhögnek a lőtéren a többiek mert nagy volt a képernyő de kicsi a cél, hanem egy élőlény igencsak nyomorúságos kínhalálát. Nem
Végül pedig a disznónál nyaklövéssel szétlövöd a tarját...és ha ez a célod, akkor Te hülyébb vagy mint Mikulás... Tasli

Májért, tarjáért nagy kár...  :Mosolyog    Vigyorog
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1165 Dátum: 2014. április 12. - 07:56:00 »

Csak itt nem egy öt centis kört kell eltalálni hanem egy élőlény nyakszirtcsontját. Tudod, egy olyan dolgot ami nem látszik...
Ezenkívül itt nem annyit kockáztatsz, hogy kiröhögnek a lőtéren a többiek mert nagy volt a képernyő de kicsi a cél, hanem egy élőlény igencsak nyomorúságos kínhalálát. Nem
Végül pedig a disznónál nyaklövéssel szétlövöd a tarját...és ha ez a célod, akkor Te hülyébb vagy mint Mikulás... Tasli

Megint tereltél.

Pont arról makogtam, hogy miért NEM helyes a nyak, illetve fejlövés kivitelezése egy átlagvadásznak, aki azt tanulta a többitől, hogy a lövéssel végződő vadászat után, olajozni kell (illik) a csövet.  Nem ..     Utána meg jó szárazra törölni, vagy ezer wc-pappírral..  Nem .. 

Pusztán arra szerettem volna rávilágítani a hsz.-al, hogy hogyan befolyásolja az olajozás a szórásképet, az első két három lövésnél a gyakorlatban.  Wave ..     Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #1166 Dátum: 2014. április 12. - 10:40:53 »

Megint tereltél.

Pont arról makogtam, hogy miért NEM helyes a nyak, illetve fejlövés kivitelezése egy átlagvadásznak, aki azt tanulta a többitől, hogy a lövéssel végződő vadászat után, olajozni kell (illik) a csövet.  Nem ..     Utána meg jó szárazra törölni, vagy ezer wc-pappírral..  Nem .. 

Pusztán arra szerettem volna rávilágítani a hsz.-al, hogy hogyan befolyásolja az olajozás a szórásképet, az első két három lövésnél a gyakorlatban.  Wave ..     Emelem
Beszélsz össze-vissza...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1167 Dátum: 2014. április 12. - 11:07:25 »

A nyaklövésnél sok a bizonytalan pont. Ha már nyakra lő az ember akkor slégen álljon az a disznó és lehetőleg figyeljen.
Amióta megúsztatott egy nyaklövés után egy kis kan, én abbahagytam ezt. A lövés világosba történt 25 méterre keresztben állt a disznó. A puska kitámasztva a a lesen. A disznó eldőlt csinált három kört elcsendesedett. Mire körbementem hozzá az autóval 10-15 perc már emelgette a fejét és mire betöltöttem már a vizes nádasba volt.  Nem szól szám Meglepődött

Nincs meg a nyaknál a "kis cél kis hiba" annyira, sok ott a vastag élete is érő de hosszú után keresést igénylő pont.

 Emelem
Naplózva

Üdv End
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #1168 Dátum: 2014. április 12. - 18:13:18 »

Beszélsz össze-vissza...
Ja.Szokás szerint.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1169 Dátum: 2014. április 12. - 22:02:19 »

A nyaklövésnél sok a bizonytalan pont. Ha már nyakra lő az ember akkor slégen álljon az a disznó és lehetőleg figyeljen.

 Emelem

Igen és jónak tartom ha félslégen farral felénk . Akkor a lapockára vagy kissé mögé tett lövés életfontosságú szerveket érve biztos halált a nyaki részt is elérő lövedék helyben maradást okoz. Ezt jobb lövésnek tartom mint a keresztben álló disznó nyaklövését ami gyakran látványos azonnali "tűzberogyás" okoz. A disznó nyakcsigolyáin hosszú taraj van amire a túrásra használt erős nyakizmok épülnek rá és ezt a tarajt is elég könnyű eltalálni ami egyáltalán nem halálos.        Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: