Oldalak: 1 ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 302994 alkalommal)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #1140 Dátum: 2014. április 09. - 13:54:47 »

Na szóval...hannoveri vérebbel mentünk ki,amelynek kb. 50 eredményes keresése volt már.A gazdája rátette a rálövés helyére,de a kutyát nem nagyon érdekelte a dolog...aztán elindult (NY-felé) szerintem rossz irányba,mert a lövés után K-i irányba halottam pár távolodó roppanást.Mentünk vagy 1,5 km-t,de semmi jel nem utalt arra,hogy jó felé mennénk.Másodszori indításra a kutya elindult (É-felé) szerintem megint rossz felé,szintén 1,5 km eredmény nélkül.Harmadszori indításra D-i irányba ment,megint kb.1 km vér,szőr és sebágy nélkül.Aztán levette a vezetőszárat a gazdi a kutyáról...na ezután már a kutyát kerestük 1,5 óráig,nem a disznót...
A vérebesnek semmi ötlete nem volt,azt sem gyanítja,milyen lövése lehetett a süldőnek.
Nekem az a véleményem,most is,meg a lövés után is,hogy üres nyaklövése volt,ami picit csíphette a nyakgerinc szilánkját is.Nyelőcső,gége nem sérülhetett (hörgést nem halottam),vérveszteség kifelé csak annyi volt,amennyit a rálövés helyén találtam.Jó eséllyel túl fogja élni.

Nem akarlak elkeseríteni, de attól, hogy nem hallottál hörgést, még nyugodtan szétlőhetted a nyelőcsőt vagy gégét. Dagonyákat megnéztétek a környéken? Nagy tapasztalatom nincs, de egy ilyen disznót találtam már meg, az egy dagonya mellett feküdt három napon keresztül a hajtás után, amiben meglőtték. Akkor már nem tudott menekülni, 50 méterenként megállt, mert nem tudott elég oxigénhez jutni, így sikerült megváltani a szenvedéseitől.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #1141 Dátum: 2014. április 09. - 14:34:34 »

Szia Jager.
Az írásodbol ugy gondolom,hogy szóron volt a lővés (sebzés). ezért indult több írányba el a kutya.
Az tény ,hogy valahol találat érte (ahogy azt reggel is írtam).
A kutyának is lehetnek rossz napjai. De érdemes megnézni több váltott is ,hogy melyiken ment el sebzett.
És azt se értem ,hogy amikor le vette a vezetéket akkor miért hova ment el kutya .

üdv:HSanyi
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1142 Dátum: 2014. április 09. - 14:57:39 »

Amikor édesapámnak elmeséltem a fenti sebzésemet,ő rögtön mondott saját példát ami szintén elég extrém: Annakidején egy kukoricásba beváltó disznóra rálőtt,gyöngygolyóval...pár perc múlva egy másik disznó jött ki a kukoricából,amire szintén lövést adott le... A kukoricásba vezető vérnyomot követve kiderült,hogy az az a disznó amire kifelé is rálőtt. 3 km-t mentek utána,mire meglett. Mindkét golyó átjárta a tüdejét...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1143 Dátum: 2014. április 09. - 20:51:36 »

Disznót nyakon lőni? Tasli
KOMPETENCIA disznót nyakon lőni? Tasli Tasli

Véletlenül egyetértünk !  Igen         Röhög

                                     
.Jó eséllyel túl fogja élni.

Nagy tételben ne fogadj rá ! Főleg ha jóféle SP lövedéket használsz !    Rííí
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1144 Dátum: 2014. április 09. - 21:39:25 »

Disznót nyakon lőni? Tasli
KOMPETENCIA disznót nyakon lőni? Tasli Tasli

Nincs azzal a nyaklövéssel semmi gond..       Gondolom, nem most próbálkozott ilyen lövéssel, először.

A "hibázást" okozhatta, a puska gondos karbantartása........., vagy egy távcső odakoccintás is.  Angyal ..

Ugyanis jó látásviszonyok mellett, egy 50m-re keresztben álló süldőt.., egy sapkával le lehet ütni.   Ördög ..   

Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #1145 Dátum: 2014. április 10. - 07:18:41 »

Nincs azzal a nyaklövéssel semmi gond..       Gondolom, nem most próbálkozott ilyen lövéssel, először.
A "hibázást" okozhatta, a puska gondos karbantartása.........,
Véletlenül egyetértünk !  Igen         Röhög
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #1146 Dátum: 2014. április 10. - 07:54:14 »

Nincs azzal a nyaklövéssel semmi gond..      

Én jobban szeretem a tarját, mint az oldalast.

Idézet
Ugyanis jó látásviszonyok mellett, egy 50m-re keresztben álló süldőt.., egy sapkával le lehet ütni.   Ördög ..    

Tényleg könnyen meg lehet lőni. Meg 100-ról is.
De akkor miért írogatunk az utánkeresés topikba?
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #1147 Dátum: 2014. április 10. - 07:57:11 »

Nagy tételben ne fogadj rá ! Főleg ha jóféle SP lövedéket használsz !    Rííí
SPCE,nem SP. Neked tudni kell,mi a különbség a kettő között!
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1148 Dátum: 2014. április 10. - 08:12:23 »

Tényleg könnyen meg lehet lőni. Meg 100-ról is.
De akkor miért írogatunk az utánkeresés topikba?

 Igen

Erről egy korábban a fórumon olvasott mondat jut eszembe (azt már "kiesett" kinek a billenytyűzetéről, és nem valószínú, hogy szószerinti az idézet): Kétféle vadász van, aki már sebzett és aki sebezni fog.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1149 Dátum: 2014. április 10. - 08:17:53 »

Én jobban szeretem a karajt, mint az oldalast.

..én imádom mindkettőt  Nyálcsorog , de csak, és kizárólagosssan, disznóbú.  Vigyorog ..


Tényleg könnyen meg lehet lőni. Meg 100-ról is.
De akkor miért írogatunk az utánkeresés topikba?

Többé kevésbé azért, mert a sok-sok  "beutalt" még mindig nem fogta fel ,hogy a csövet belülről, SOHA nem szabad olajozni.  S.Peti   Emelem

Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1150 Dátum: 2014. április 10. - 08:31:25 »


Többé kevésbé azért, mert a sok-sok  "beutalt" még mindig nem fogta fel ,hogy a csövet belülről, SOHA nem szabad olajozni.  S.Peti   Emelem


 Fejvakarás
Ezt melyik - csőcserére szakosodott Ördög - fegyver"mester" beszélte be neked?  Rííí
Persze, lövés előtt ne maradjon benne olaj.  Igen
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #1151 Dátum: 2014. április 10. - 08:32:07 »

Igen

Erről egy korábban a fórumon olvasott mondat jut eszembe (azt már "kiesett" kinek a billenytyűzetéről, és nem valószínú, hogy szószerinti az idézet): Kétféle vadász van, aki már sebzett és aki sebezni fog.

Igen.
A másik ilyen mondás, hogy:
Kétféle vadász van, aki már lőtt malacos kocát, meg aki majd lőni fog.
De ez nem ide tartozik.
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1152 Dátum: 2014. április 10. - 08:46:00 »

Fejvakarás
Ezt melyik - csőcserére szakosodott Ördög - fegyver"mester" beszélte be neked?  Rííí
 Wave

        Emelem

Ha már kérdeztél.., elárulom a "Mester" nevét.          Úgy hívják, Élettapasztalat.  Vigyorog ..    Wave
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1153 Dátum: 2014. április 10. - 10:10:01 »

Nincs azzal a nyaklövéssel semmi gond..         


Kis hülye vegetáriánus... Tasli
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #1154 Dátum: 2014. április 10. - 11:41:40 »

Többé kevésbé azért, mert a sok-sok  "beutalt" még mindig nem fogta fel ,hogy a csövet belülről, SOHA nem szabad olajozni. 
"beutalt" neked a ...........-d! Úgy látom tényleg szükséged lesz egy ágyra B.gyarmaton a Kenesseyben dr. Csekeynél...Intézzem???
Naplózva
Oldalak: 1 ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: