Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 303032 alkalommal)
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #105 Dátum: 2009. Szeptember 21. - 20:16:55 »

Akkor ezek szerint hazafelé tartott a kutya! Nem buta jószág! Még szerencse, hogy valaki megtalálta és nem Halason a városban egy kocsi kapja el!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #106 Dátum: 2009. November 19. - 13:54:16 »

Az este sikerült egy süldőnek becsült röfit megsettenkedni. Másfél éves erdélyi kopóval eredtünk a nyomába.
A sebző szólt a lövést követő néhány percen belül, hogy rálőtt, jó becsapódást hallott, de a disznók, köztük a vélhetően sebzett is elugrott, s jó sokáig (relatíve persze) hallani lehetett a menekülést. A rálövés helyén vágott szőr, háj és csövescsont darababokat talált. Nem is ment utána az erdőbe. Mondtam neki, hogy nagyon jó, reggel napfölkeltével találkozzunk náluk. Addig győzködött, hogy próbáljuk meg most, meg kicsi a disznó, meg jól esik az eső, ami reggelre mindent elmos, hogy végül is megegyeztünk, kezdtem pakolászni és indulni, no persze csak vacsora után.
Kb 2 órával a lövés eldördülése után inudltunk neki a keresésnek. A kopóm szépen fel is vette a csapát. Be az erdőbe, majd egy szép, nagy hurokkal visszajutottunk majdnem a rálövés helyére. Közben vér-vérecske. Mivel komoly este volt már, az erdő pedig nem az a túl sűrű, de puskával, kutyával, lámpával nem egészen kellemes, a sebzőnek a kezére bíztam a jelölést, meg az esetleges aprólékosabb terepszemlét egyes pontokon, ahol jelzem, mert a kutyám az elején  általában erős tempót vesz fel, ekkor elég utána törnöm magam a póráz végén. A kolléga nem jelölt papírral semmit, ezért még gondolkodnunk is kellett, hogy most milyen nyomon is jöttünk vissza; ahol bementünk, vagy másikon. Azután kis keresgélés követően ellenőrizük az irányokat. Találtunk ismét beváltó vért. A kutyát megint rátettem a csapára és a harci menet harcra készen állt. Megbeszéltem a sebzővel, hogy a vért ezetúl jelölje, illetve az alkalmas részeken próbálja megállapítani, hogy milyen magasan ken a disznó, hol lehet meglőve. Nos, mentünk mendegéltünk. Néhol én is láttam a vért leveleken (közben minden csupa víz volt körülöttünk), de sokkal többször hallottam a sebzőt, aki elég szorosan járt mögöttem és mondogatta, hogy: vér. Néha hosszab darabon szótlanul jött - ilyenkor egy idő után már elkezdtem gondolkodni az irányról és az esetleges tévesztésről. Azután megint felhangzott: vér. Biztos vagyok benne, hogy napvilágnál még ettől is többet láthattunk volna, de sötét volt és az eső is esett, néha rendesen. Két alkalommal is már hangosan megkérdeztem magamtól (de a kolléga is hallotta rendesen), hogy menjünk-e vissza a jelöléshez, vagy bízzam a kutya orrában, dolgában? Aztán mindig az lett, hogy bíztam, majd: vér. Meg ha vissza is akartam volna menni a jelöléshez,... hát elég sötét volt ahhoz, hogy ne találjuk meg. Kb másfél kilométert mentünk már. Kiértünk abból az erdőból, átvágtunk magas, de egyéves gyommal benőtt nemtudom min (kaszálló, legelő másként szokott kinézni), közben sok pocsolya, Potenciális dagonyázó hely. Be a másik erdőbe. Néhány túrás. Nem volt egy sebágy sem, illetve olyan hely, ahol bármi oknál fogva icipicvel több vért találtuk volna. Vártam egyfolytában azt a bizonyos rángatást a póráz másik végéről. Egyszer csak azt látom, hogy a kutyám elkezd haladni egy sebzett disznó által nem preferált szabásmintán, majd elkezd szabálytalanul körözni. Visszagondolunk mikor is volt az utolsó vér jelölés és onnan merre is kellene visszamenni hozzá, de nem tudjuk az irányt. Közben a túrások száma megsokszorozódik. Megállapítom, hogy itt és most fel kell adnunk. Biztos ponthoz nem találunk vissza, a disznó nem mutatta a nagybetegsének a jeleit; a lövéstől már négy óra is eltelt, de még nem feküdt el. E mellett még csak utol sem értük ennyi idő alatt, mert a kutya nem jelezte a vad közleségét, vagy nem volt képes elkülöníteni a klasszikus csapamunkát ( a nagyon-közel-a-disznó helyzettől, hisz még meleg nyomra tettük rá és ilyenkor más a helyzet, mint amikor az előző nepi csapán ér oda a friss sebágyhoz. Számunkra az a verzió maradt szinpatikus, hogy nem értük utol. Valószinüleg egyvégtében mehetett végig azon a szakaszon.
Kiverekedtük magunkat az erdőből, megkerestük a kocsi irányába vezető hadiösvényt, s csendesen ballagtunk a Nivához. Abban maradtunk, hogy itt most nem tudtunk többet, ennyire voltunk képesek, meg hogy fájhat a süldönek alaposan.
A sebzőnek úgyszintén. Az első meglőtt és megnemkerült disznóját hagytuk tegnap este bent az erdőben.
Kocsmazárás után, visszaérve az én kocsimhoz, még megittunk egy CC-t, 11 előtt egy picivel már haza is érkeztem.
Én sem repestem az örömtől. Kicsit könyebbé tette a hazautat és az ébren maradást a sebző utolsó néhány mondata, amiben megköszönte és megdícsérte a kutyám munkáját, még ha nem is értünk az ügy végére. Elmondta, hogy ő is gondolkodott magában azon bent keresés közben, hogy biztos jól megyünk-e (mint én), de mivel mindig ott volt a vér, mint bizonyíték, eldöntötte, hogy bízni kell a kutyában, s ő bízott is. "Jó kutya válik belőle." Zárta a mondandóját, kezetráztunk és hazaindultunk.
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #107 Dátum: 2009. November 19. - 16:05:14 »

Emelem Emelem a kitartásotok és a kutya munkájára is, még akkor is ha nincsen teritéken a vad.
Valószínűleg horzsolta a lábszárcsontot a lövés??? legalább is szerintem, de nem törte.
 Wave
Naplózva

Üdv End
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #108 Dátum: 2009. November 19. - 17:23:17 »

Szervusz Kikinda!

Gratulálok ebedhez, még ha sikertelen is maradt sajnos a munka.  Igen

De viszont remélem nem veszed kötekedésnek, netán okoskodásnak, de én sajnálom, hogy nem hajnalban indultatok. Nappal nyugodtan, ráérősen dolgozhattatok volna, jobban fel tudtad volna mérni a sebzett vad által okozott jelekből, hogy milyen sérülése van, és nem utolsósorban már egy belázasodott legyengült vad lett volna a csapa végén.

Kár hallgatni másra. Igaz tudom milyen nehéz betartani a szabályokat (nappali keresés), de a végén mindig rájön az ember, hogy nem véletlenül alakultak ki azok.

 Emelem
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #109 Dátum: 2010. Január 04. - 17:37:13 »

Volt egy nem jó éjszakám. A tegnapi nap már rosszul kezdődött, mert hajnalban, vagyis már jó világosban kikocogott előttem a szálasból, majd bekocogott a sűrű lucosba egy igen tekintélyes kandisznó. Nem tudtam lőni, olyan gyorsan ment minden, de aztán kapcsoltam, hogy van egy lénia a fenyvesben azon át kell neki jönni! Odébb léptem néhány métert és máris ráláttam az elfelé húzódó nyiladékra. Még nem mehetett át rajta.
Lövésre készen vártam és csak nem jön. Csak nem jön, csak nem jön…..Leeresztettem a puskát a hideg gémberítette a kezem, mégsem jött.
Közel fél órát álltam mozdulatlanul, akkorra bebizonyosodott bennem, hogy valószínűleg mégis átért, mielőtt odaértem. Vállra vettem a puskát és továbbléptem, amikor tőlem vagy 10 méterre, megugrik valami és az én kanom elég kényelmesen átkocogott a lénián.  
Majd szétrobbantam a méregtől!
Mondom is a tacskónak – Majd este jön ez vissza is.

Még világosban ott  ültem a váltó mellett, de nem mutatkozott semmi.. Vagyis lentről a völgyből éles rókaugatást hallottam folyamatosan. Megindult Reineke úr a mezők felé.  Aztán hirtelen a váltón is mozgás keletkezett és jött két másik vörös frakkos jómadár, szemmel láthatóan jókedvben és bőségben. Semmi rüh semmi kínlódás, kövéren és jó szőrben, úgy játszottak ott előttem, mint a tacskóm szokott a negyedik szomszéd szukatacskójával. Az egyik lefeküdt, bevárta a másikat, odaugrott- visszafutott, meghempergett, aztán hosszasan jelölt az egyik, a másik nagy élvezettel zabálta fel a fűcsomót a jelöléssel együtt és loholt a haver után. Nem bántottam őket.
A nagy disznó nem jön, pedig már teljesen besötétedett, bár látni a város fényeitől egy keveset. A lucosban valami mozgást hallani, sőt egyre jobban egy kis nyikkanás, csámcsogás, zizegés, morgás mintha az ember gyomra korogna. Na, mondom magamnak, jön a konda. Jött is csak nem akartak kiváltani, hanem megindultak csigatempóban az úttal párhuzamosan. Bent a sűrű fenyvesben turkálnak folyamatosan el nem tudtam képzelni mit találtak abban a sivár tűszőnyegben.
Az úton lassan lopakodtam utánuk, szél abszolút nem volt, bezzeg tegnap ilyenkor… Egy jó órás bujkálás után, hirtelen alig 20 méterre, kiállt a világos útra egy nagy disznó. Nem időzött, belépett a szomszéd, szintén beláthatatlan tagba. Mögötte még egy, ezt már célra tartott puskával figyeltem, de még zörögnek a fenyvesben és nyilván koca ez is. Had menjen, nyomában egy kisebb ment át, és máris a következő, hasonlóan a kisebb kategóriából, áll az úton. Ez nem megy be egyből, elfordul és az út szélén kezd turkálni. Alig bírom kivárni, hogy beforduljon fél keresztbe és odalövök a 7x65R-el.

 Disznó be a szemközti rudasba, nagy rohangálás, ágtörés, aztán semmi, mind eltűntek. Szidom magam, mert nem jól állt még, várni kellett volna, meg alacsonyra is sikeredett a lövés érzésem szerint, sőt az alig 15 méter távról még alacsonyabbra, a cső és a céltávcső tengelye miatt.
A rálövés helyén vér, majd bent a rudasban az egyik ágon egy béldarab, tovább gyenge vérzés, sötét vérrel. Na, jól nézünk ki!
Nem is megyek tovább utána, mert ha ezt felkeltem a sebágyból, kimegy a világból. Hagyni kell megbetegedni és várni reggelig.
Nem jó éjszaka után már sötétben ott voltam és körbenéztem a tag körül hátha van valami mozgás, de teljes csend. Igazi gyönyörű hajnal, ha nem nyomasztana a disznó, nem is kellene más. Mire teljesen kivilágosodik elindulok a tacskóval a nyomon. A béldarab már nincsen meg, a vérnyom mellett meg friss rókaürülék. Remélem nem kezdték ki, jut egyből az eszembe. Milyen gyarló is az ember…..Még birtokba sem vettem, lehet meg sincs, de már sajnálom a rókáktól..

Hiába van már teljesen világos a homályos rudasban lámpa kell. A kutya határozottan megy a nyomon és is jól látom a kis, de folyamatos vércseppeket, kenéseket. Egyenesen megyünk fel a hegynek, nem leszek boldogabb tőle és nem a mászás miatt….
Közel 150 méter után a vérnyom kezd erősebb lenni, a vörös fagyott cseppek határozottan piroslanak, sőt mintha világosabbak is lennének.


Felérve a gerincre már egyre többet állt meg a disznó pihenni, egész vértócsákat találunk, majd egy helyet ahol talán elfeküdt vagy elesett.


Onnantól nem találunk vért, de nem is kellett már, mert egy fenyő tövének támaszkodva, mintha csak aludna, ott feküdt a disznónk.


Tacskót elengedem, legyen meg a jutalom. Óvatosan közelít feltartott farokkal, még óvatosabban megcsipkedi hátul, majd őrült módon kezdi megdolgozni.
Szegény pára egy igazán rosszul sikerült lövést kapott. Bal hátsó láb mellett ment be a  6,7 grammos KJG, majd a tüdő alsó kis lebenyét roncsolva a bal lapockából ment ki. A repeszek, főleg a lőcsatorna első harmadában, iszonyú roncsolást végeztek. Ennek ellenére még teljesen meleg a disznó, nincs megdermedve.
Jó döntésnek bizonyult az utánkeresést reggelre hagyni.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #110 Dátum: 2010. Január 04. - 17:48:35 »

Üdv a Vadásznak és ebének!  Emelem

De jó volt olvasni Horrido!  Igen
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #111 Dátum: 2010. Január 04. - 17:53:23 »

Volt egy nem jó éjszakám. 
Jó döntésnek bizonyult az utánkeresést reggelre hagyni.


No így mán kerek a történet!  Ördög
 Igen
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #112 Dátum: 2010. Január 04. - 18:13:40 »

Elhiszem, hogy nem érezted jól Magad, amíg meg nem lett!

Gratulálok, izgalmas olvasmány volt . A tacsinak is Igen Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Sziju
Vendég
« Új üzenet #113 Dátum: 2010. Január 04. - 20:58:34 »

Ismerős érzések... jó egy kutya a háznál.  Emelem Igen
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #114 Dátum: 2010. Január 04. - 21:27:58 »

Horrido!

Waidmannsheil und Weißtannenbruch aus dem Schwarzwald!


Üdv    Gyuri Emelem Igen
Naplózva

Don´t eat yellow snow
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #115 Dátum: 2010. Január 04. - 21:50:15 »

 Igen :buba


 Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #116 Dátum: 2010. Január 04. - 23:35:34 »

Ez nagyon tetszett...  Igen Taps Emelem A tacsinak külön gratulálok  Táncol
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #117 Dátum: 2010. Január 05. - 06:42:03 »

Igazán jó volt olvasni, így kerek a vadászat. Betyár nehéz egy ilyen bizonytalan éjszaka és sajnos nem mindíg sikerülnek tökéletesen a dolgok, de törekednünk kell rá. Gratulálok! Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 15. - 21:25:32 írta Németh Lajos » Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #118 Dátum: 2010. Január 05. - 07:55:35 »

Gratulálok Horrido!
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #119 Dátum: 2010. Január 05. - 16:02:53 »

Horrido!

 Igen Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: