Oldalak: 1 ... 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 [364] 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 924432 alkalommal)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #5445 Dátum: 2014. Május 29. - 22:05:38 »

Vagy 6-8 éve minket is kipécéztek a fecskék. Fejükbe vették, hogy beköltöznek csapatostól a teraszra. Megjelent egy két sárpetty. Lufikat kötöttem a csatornavasakra a vészes oldalon. Nagy szemeket rajzoltam rájuk alkoholos filccel. A szél játszott velük egész délelőtt és megoldódott a dolog. Mondjuk én el is feledkeztem erről és én voltam legjobban megsértődve, mikor a fejem felett eldurrant az első csatornavasba akadó luftballon: Hogy a jó anyádat...aztat! Ördög Röhög
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #5446 Dátum: 2014. Május 29. - 22:09:16 »

Vagy 6-8 éve minket is kipécéztek a fecskék. Fejükbe vették, hogy beköltöznek csapatostól a teraszra. Megjelent egy két sárpetty. Lufikat kötöttem a csatornavasakra a vészes oldalon. Nagy szemeket rajzoltam rájuk alkoholos filccel. A szél játszott velük egész délelőtt és megoldódott a dolog. Mondjuk én el is feledkeztem erről és én voltam legjobban megsértődve, mikor a fejem felett eldurrant az első csatornavasba akadó luftballon: Hogy a jó anyádat...aztat! Ördög Röhög
Igen



 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #5447 Dátum: 2014. Május 30. - 11:03:57 »

Na, nálam is napirenden van a kis tó. Ez tényleg kerti tavacska, olyan 170 cm mély. Elkezdtek kipusztulni a koi pontyok, persze a nagyobbacskák. Volt 42 centis is. Eliszaposodott és az algákkal, szerves anyagokkal is baj lett. Egyik nap még ugráltak-fürödtek a potyeszok, másnap meg étvágytalanul gubbasztottak a szélvízben. Következő nap már kezdtek hullani. Tegnap előtt apóssal kiszivattyúztuk a vizet kivödröztük a rengeteg büdös iszapot, na és az egyik kanyarnál én adnám ki a gödör aljáról a tökig érő iszapban állva a teli vödröt.....após érkezik, közben feleségem szólítja a papát, mire az mellélépett a padkának, és zsupsz, a nyakamba!!! Meglepődött Próbáltam elkapni, de nem kicsi ember....
Még épp előtte röhögött, hogy két vadkan hiányzik ebből a förtelmes dagonyából! Megkapta! Hirtelen az asszonykám sem tudta merjen e nevetni, kínlódott rendesen.
Komolyan mondom, az életem lepergett abban a pillanatban. Össze is verte magát, kihevert fél hektár tavirózsát, de megmarad kedvenc apósom.
Ma már kristály tiszta a víz, a temérdek aranyhalat szétszórtam az ismeretségben, és csak a 3 túlélő potyesz megy vissza az oázisba, meg az első halam, egy 7-8 év körüli nyugdíjas aranyhal.  Ramaty egy meló egy tavat kitakarítani, kellene egy tóporszívó, vagy zagyszivattyú hamarosan.



Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #5448 Dátum: 2014. Május 30. - 11:09:16 »

Olyan 24 négyzetméter vízfelület. Ilyen lett. Még a növényeknek észhez kell térni, mert azoknak sem tett jót a tűző nap és bolygatás.

Visszaköltözés:














Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #5449 Dátum: 2014. Május 30. - 11:17:02 »

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne hozzátok:

Van egy kisebb tavunk, és sajnos nyáron hiába mély (2-4 m), mindig bajban vannak a halak az (Oxxigénnyel). A tónak magas az oldala és nehezen mozgatja a szél, no-meg nyáron nem is igazán fúj stb...
Ilyenkor a kútról lövök rájuk egy kis utánpótlás, és rendbe jönnek.
Nos az lenne az ötlet, hogy egy napelemes búvár szivattyút telepítenék rá, csak az a kérdés milyet? mennyit is érne? hol lehet a legjobb áron beszerezni? egyszóval fogalmam sincs merre induljak neki.
Van-é aki már körbejárta a dolgot, esetleg itatókhoz használta, minden infó érdekelne.
 Wave Emelem

(A szélkerék, dózerólas kiesik más okból)


Szerintem valami komolyabb szökőkút jót tenne. Ha buzog-szellőzik folyamatosan a víz, ha mozgatva van az jobbá teszi. Gond szokott lenni, ha nincsen megfelelően kialakítva a tó. Jól el kell találni a növényesítés arányát és a különböző ültetési szinteket, az arányokat. Hiba szokott lenni a tervezésnél, ha csak egy téglatestet formáz a meder. Az csak vizesgödör. Haverom is úgy járt, hiába mély a tava, olyan mint egy meszesgödör, nem rendes a biológiai körforgás, nem állt rendesen be a víz, rendszeresen megbuggyan nyáron és kihullanak a nagyobb halak.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #5450 Dátum: 2014. Május 30. - 12:22:49 »

Urak!

Van egy ismerősöm, a frissen tatarozott házat lenullázzák a fecskék.
Odafészkelnek. Nem ez a baj, hanem a "végtermék".
Próbálta már rémzsinórral, de nem használ.
Csak humánus megoldás érdekli...


  Szevasz Peti!
Ha  már  befészkeltek humánus megoldás  nincs mert  vagy  tojáson  ül vagy  fiókák  vannak.  Elriasztani  nagyon  egyszerű a fecskéket, csak 30-40 cm-es  2-3 centi  széles  papír csíkokat  kel  a plafonra vagy  az  eresz  alá félvégüknél  felragasztani vagy  feltűzni,pár darabot. Ahogy  mozgatja  a  szél elriassza a madarakat. Tökéletesen  működik.

  Üdv. Lehel

 S.Peti
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 30. - 12:27:37 írta Sakac » Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #5451 Dátum: 2014. Május 30. - 13:51:48 »

Hozzászólásom kapcsán felmerülő kérdésem lemaradt: Valaki küzd hasonló problémákkal kerti tónál? Használ valaki iszap porszívót, mennyire éri meg az árát, milyen sűrű trutymót visz el? Mekkora helyen mennyi / mekkora koit nevel, már ha van valaki ilyen közöttünk még?  Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
forester73
Vendég
« Új üzenet #5452 Dátum: 2014. Május 30. - 16:28:23 »

Egy 8-10.000 Ft-os zaccszívattyú szerintem jobban teszi a dolgát , ha félted a halakat akkor teszel rá valami nagylyuku szűrőkosarat . Ja és még a pincében is használhatod(ha van ) ha megtellik vizzel .

Üdv Én
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #5453 Dátum: 2014. Május 30. - 18:32:13 »

Egy 8 rugós próbát megér, bár ez tejföl sűrűségű iszap és növényi korhadék, néhány kavics is akad itt-ott benne. Pár éve kölcsönkértem egy bivalyerős zagyszivattyút, sajnos 380 nincs nálunk, így még azt is kellett kérni egy szembe szomszédtól, vagy 150 méter madzaggal. OOO Vigyorog
Na annak daráló volt az alján. Gond nélkül megevett az bármit, az valami prímán kinyomta a dzsuvát a mederfenékről. Olyan zöld volt a füvem mint még soha a hátsó kertben utána a haltrágyától. Ördög Ez újonnan baromi sokba kerülhet.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #5454 Dátum: 2014. Június 02. - 13:24:58 »

Hozzászólásom kapcsán felmerülő kérdésem lemaradt: Valaki küzd hasonló problémákkal kerti tónál? Használ valaki iszap porszívót, mennyire éri meg az árát, milyen sűrű trutymót visz el? Mekkora helyen mennyi / mekkora koit nevel, már ha van valaki ilyen közöttünk még?  Wave

Szia!

Nekem egy beépíttet előszűrő kosaras iszapszivattyúm van a kerti tavamhoz. Délután megnézem milyen típus. Bár mint minden a kerti tavakhoz ez is fájdalmasan drága volt. Volt hozzá egy irányváltó szelepes homokszűrő is, ezt hamar kiiktattam a rendszerből, mert drasztikusan lecsökkenti a szivattyú szívóteljesítményét.
Az Oase iszapporszívóját vagy más mobil eszközt véletlenül se vedd meg, a csúcsmodell sem ér egy kalap sz.. sem. Illetve csak akkor használható szerintem, ha a tavad max 2-3 négyzetméteres...

Üdv: Károly
Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #5455 Dátum: 2014. Június 03. - 15:02:10 »

Hozzászólásom kapcsán felmerülő kérdésem lemaradt: Valaki küzd hasonló problémákkal kerti tónál? Használ valaki iszap porszívót, mennyire éri meg az árát, milyen sűrű trutymót visz el? Mekkora helyen mennyi / mekkora koit nevel, már ha van valaki ilyen közöttünk még?  Wave

Megnéztem a szivattyúmat sajnos az adattábla már nem olvasható rajta (lekopott).
Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #5456 Dátum: 2014. Június 03. - 17:05:14 »

Kár, azért köszi!
Olyan mint egy takarító gép? Hogyan, milyen időközönként használod, mekkora tóban? Mennyire fájdalmas befektetés? Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #5457 Dátum: 2014. Június 05. - 07:50:29 »

Dízelmotor felújításával foglalkozó, megbízható, szavahihető szakembert, vagy vállalkozást keresek.
Ha lehet, a Dunántúlon.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #5458 Dátum: 2014. Június 05. - 08:56:35 »

Dízelmotor felújításával foglalkozó, megbízható, szavahihető szakembert, vagy vállalkozást keresek.
Ha lehet, a Dunántúlon.

Milyen motorról van szó?
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #5459 Dátum: 2014. Június 05. - 09:43:06 »

Dízelmotor felújításával foglalkozó, megbízható, szavahihető szakembert, vagy vállalkozást keresek.
Ha lehet, a Dunántúlon.


Fortuna Bt. Mezőszilas. Ha kell, esetleg még megtalálom az elérhetőségüket is. Nekem a Rába motorját újították fel, de a környéken több embernek dolgoztak, eddig panasz nélkül.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Oldalak: 1 ... 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 [364] 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: