Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 924491 alkalommal)
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #435 Dátum: 2008. Október 02. - 14:18:17 »

Ide is írhatnál
http://forum.index.hu/Article/showArticle?cmd=Article_showArticle&t=9014303
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #436 Dátum: 2008. Október 02. - 19:59:54 »

Sajnos nehezen fogsz találni solymászt aki a városba elengedi a madarát.Nagyon veszélyes terep.Féltik a madaraikat.Joggal.Két solymász barátommal beszéltem,de mereven elzárkóztak a dologtól
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #437 Dátum: 2008. Október 03. - 08:43:25 »


Igen igen. De sajna nincs solymász ismerősöm. Valami ilyesmire gondoltam én is. Többé-kevésbé sikerült kirekeszteni őket, de nem 100%-ban. Gondolom, ha kint lennének megzargatva, továbbállnának. Várom vállalkozó kedvű solymászok jelentkezését.  gyozo

Nem vagyok egy galambszakértő, csupán gyerekkori emlékeimre hagyatkozom.
A galamb szerintem a fészekhez kötődik. Amikor költőpárt hoztunk, addig zárva kellett tartani őket, amíg fészket nem raktak. Ha a tojó nekiállt költeni, szabadon lehetett ereszteni őket, többé már nem mentek el. Ha a toronyban, vagy a padláson meg lehet szüntetni a fészkelési lehetőségüket (nyílásokra drótháló) elmennek maguktól.
Teljes galambállományokat nyest vagy görény szokott egy éjszaka kipusztítani. Vagy a higanyos csávázószer a vetéseken. Utóbbiak persze nem ötletek, csak tények.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #438 Dátum: 2008. Október 03. - 09:32:01 »


Igen igen. De sajna nincs solymász ismerősöm. Valami ilyesmire gondoltam én is. Többé-kevésbé sikerült kirekeszteni őket, de nem 100%-ban. Gondolom, ha kint lennének megzargatva, továbbállnának. Várom vállalkozó kedvű solymászok jelentkezését.  gyozo

Nem vagyok egy galambszakértő, csupán gyerekkori emlékeimre hagyatkozom.
A galamb szerintem a fészekhez kötődik. Amikor költőpárt hoztunk, addig zárva kellett tartani őket, amíg fészket nem raktak. Ha a tojó nekiállt költeni, szabadon lehetett ereszteni őket, többé már nem mentek el. Ha a toronyban, vagy a padláson meg lehet szüntetni a fészkelési lehetőségüket (nyílásokra drótháló) elmennek maguktól.
Teljes galambállományokat nyest vagy görény szokott egy éjszaka kipusztítani. Vagy a higanyos csávázószer a vetéseken. Utóbbiak persze nem ötletek, csak tények.
Nem biztos, hogy egy-két vadászgörény nem lenne hasznos abban a tetőtérben... legalábbis a fiókákat kiírtaná, az tuti
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Modok Imre
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85



« Új üzenet #439 Dátum: 2008. Október 03. - 10:38:05 »

Köszönöm mindanyiótoknak a hasznos ötleteket! Próbálkozunk! Wave
Naplózva

"Jó néha csendben maradni!"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #440 Dátum: 2008. Október 12. - 20:03:38 »

Sziasztok!

Segítséget kérnék!

A vizsga tesztsorában van olyan kérdés, ahol egy-egy vadfaj golyóérettségi korát kérdezik.
Azt szeretném tudni, hogy a "fáma" szerint ez egyezik a törvényben jegyzett "öreg" korbesorolás évével? Mert ez esetben pontos támpontot kapnék...

Köszönöm!
 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Kama
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3607


« Új üzenet #441 Dátum: 2008. Október 12. - 20:09:18 »

Sziasztok!

Segítséget kérnék!

A vizsga tesztsorában van olyan kérdés, ahol egy-egy vadfaj golyóérettségi korát kérdezik.
Azt szeretném tudni, hogy a "fáma" szerint ez egyezik a törvényben jegyzett "öreg" korbesorolás évével? Mert ez esetben pontos támpontot kapnék...

Köszönöm!
 Wave

Én úgy tudom ez a törvényben vagy méginkább a végrehajtási rendeletben van leírva, és külön van bontva jó és gyenge élőhelyre.
Ha minden igaz...  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #442 Dátum: 2008. Október 12. - 20:21:37 »

Sziasztok!

Segítséget kérnék!

A vizsga tesztsorában van olyan kérdés, ahol egy-egy vadfaj golyóérettségi korát kérdezik.
Azt szeretném tudni, hogy a "fáma" szerint ez egyezik a törvényben jegyzett "öreg" korbesorolás évével? Mert ez esetben pontos támpontot kapnék...

Köszönöm!
 Wave

Szia Balázs!

A golyóérett kifejezést trófeás vadra használják, és azt az állapotot jelenti amikor az agancs fejlődése kulminál! Ezt úgy képzeld el, mint egy feldobott követ. A tetőpontig felfelé megy (fejlődik), van a csúcspont (golyóérett) és onnantól esik(hanyatlik, visszarak) Ez nem az öreg kort jelenti, inkább az öregedés elejét! Nagyban függ az élőhelytől, az adott állat adottságaitól!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #443 Dátum: 2008. Október 12. - 20:40:49 »

Sziasztok!

Segítséget kérnék!

A vizsga tesztsorában van olyan kérdés, ahol egy-egy vadfaj golyóérettségi korát kérdezik.
Azt szeretném tudni, hogy a "fáma" szerint ez egyezik a törvényben jegyzett "öreg" korbesorolás évével? Mert ez esetben pontos támpontot kapnék...

Köszönöm!
 Wave

Szia Balázs!

A golyóérett kifejezést trófeás vadra használják, és azt az állapotot jelenti amikor az agancs fejlődése kulminál! Ezt úgy képzeld el, mint egy feldobott követ. A tetőpontig felfelé megy (fejlődik), van a csúcspont (golyóérett) és onnantól esik(hanyatlik, visszarak) Ez nem az öreg kort jelenti, inkább az öregedés elejét! Nagyban függ az élőhelytől, az adott állat adottságaitól!

Kama, Attila, köszönöm szépen!

Nekem is azért furcsa, mert van ahol leírják, hogy a golyóérettségi kor élőhelyfüggő, a tesztben mégis számonkérik év szerint. De ez, hogy az öreg kor eleje, jó támpont Mosolyog

Köszönöm szépen!  Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #444 Dátum: 2008. Október 20. - 10:01:20 »

Szervusztok!

Kérném a segítségeteket! Ma reggelre az egyik barátom autóját félig megették a nyestek! Vigyorog
Reggel indulni akart, de nem sikerült, mert két nyest elrágott több kábelt, és a motorház szigetelését is szétszedték! :EH

Tudnátok e egy élve fogó csapdát kölcsön adni  két-három hétre?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #445 Dátum: 2008. Október 20. - 10:10:24 »

Szervusztok!

Kérném a segítségeteket! Ma reggelre az egyik barátom autóját félig megették a nyestek! Vigyorog
Reggel indulni akart, de nem sikerült, mert két nyest elrágott több kábelt, és a motorház szigetelését is szétszedték! :EH

Tudnátok e egy élve fogó csapdát kölcsön adni  két-három hétre?

Szia Attila!

A nyáron nekem is beköltözött e motorháztető alá egy(?) nyest. Egyik reggel vettem észre a tappancsnyomokat a motorháztetőn, aztán megtaláltam az alvóhelyét is belül. Megkezdte a szigetelést, de egyéb kárt nem tett. A  szomszédban lakik egy perzsa agár, kértem tőle kölcsön egy jó marék szőrt, betettem 3 kis tasakba, bekötöttem a motorházba, azóta nem volt látogatóm.

Voldi

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #446 Dátum: 2008. Október 20. - 10:24:44 »

Szervusztok!

Kérném a segítségeteket! Ma reggelre az egyik barátom autóját félig megették a nyestek! Vigyorog
Reggel indulni akart, de nem sikerült, mert két nyest elrágott több kábelt, és a motorház szigetelését is szétszedték! :EH

Tudnátok e egy élve fogó csapdát kölcsön adni  két-három hétre?

Mit tesz majd bele csalinak? Két eres kábelt, vagy esetleg dupla szigetelésűt? Nyihi Bion
(Sajnos kölcsön adni nem tudok, mert amit én használok az is kölcsön-darab, de Kecskeméten van egy üzlet, ahol olcsón lehet kapni ilyen csapdát. Ha a Tesco előtti körforgalomnál lefordulsz Ladánybene felé, akkor onnét 500-700m-re jobbra van egy mezőgazdasági bolt. Ott láttam olyan csapdákat, amik jók lennének.)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #447 Dátum: 2008. Október 20. - 12:23:45 »

Szervusztok!

Kérném a segítségeteket! Ma reggelre az egyik barátom autóját félig megették a nyestek! Vigyorog
Reggel indulni akart, de nem sikerült, mert két nyest elrágott több kábelt, és a motorház szigetelését is szétszedték! :EH

Tudnátok e egy élve fogó csapdát kölcsön adni  két-három hétre?

Nézd meg itt:http://shop.unas.hu/shop_artdet.php?shop_id=1313&cikk=unas_923153
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #448 Dátum: 2008. Október 20. - 17:27:14 »

Köszönöm mindnyájatoknak a gyors segítséget! Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Modok Imre
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85



« Új üzenet #449 Dátum: 2008. November 05. - 13:12:46 »

Urak!

Fegyverszekrénnyel kapcsolatban kérem a segítségeteket! Mi jelentősége van a fegyverszekrénynél a MABISZ minősítésnek (a, AA, B, S1, stb....)? Elvileg a lakásban törvényi előírások szerint tárolt fegyverek, mint vagyontárgyak, lakásbiztosítással biztosítva vannak.

Válaszaitokat előre is köszönöm!
Naplózva

"Jó néha csendben maradni!"
Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: