Oldalak: 1 ... 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 [510] 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917248 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7635 Dátum: 2018. Augusztus 30. - 12:40:14 »

A dologhoz az is hozzátartozik, hogy a legproblémásabb gazdák mindig "vetőmagot, bioterméket" stb. állítanak elő.
Természetesen szerződést is tudnak mutatni. Pedig hihetőbb lenne, ha a "maradék" áru eladásakor készült számlát mutatnák be.
Ilyen is van természetesen, meg Ho napraforgó, meg waxy kukorica, stb...
De akiről írtam, neki saját vetőmag-feldolgozója is van, itthon és már külföldön is
igen nagy piacot fed le a termékeivel (szója és búza).
Tuti rábaszás egy ilyen gazdát huzamosan hülyének nézni.
Ráadásul az utolsó terület-kialakítás óta több társaság meg is tapasztalhatta, akik most kívülről lesnek befelé.
Van egy olyan megérzésem, hogy ezt a 20 éves ciklust nagyon sok helyen nem a jelenlegi Vj. fogja lezárni.
Persze mindig más a hülye, meg politika, meg pénz és hatalom.....de a sajátjában a gerendát sem.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #7636 Dátum: 2018. Augusztus 30. - 17:50:32 »

Sziasztok!
Bács-Kiskun megyében, vagy környékén nem tud valaki olyan autóbontót, ahol van IV-es Golf kombi csomagtérajtó (ezüstszürke) kompletten? Vagy akár csak bontó elérhetőségét? (Holnap majd hívogatom őket!)
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #7637 Dátum: 2018. Augusztus 30. - 19:15:50 »

Bementem ma egy dunántúli nagy almáskertbe, mert ki volt írva hogy alma eladó.
Kis-nagy főnökkel tárgyaltam hogy kéne nekem 1 tonna léalma.
Semmi gond, léalma kilója 60,- ft az étkezési 200,-.
Előtte volt egy papír a napi felvásárlási árakról, mutatom neki.
Ja, kedves uram az nem magára vonatkozik.
Az NKA rövidítést nem értette.
Nem kicsik itt a problémák!
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #7638 Dátum: 2018. Augusztus 30. - 23:33:51 »

Ilyen is van természetesen, meg Ho napraforgó,
A HO napraforgó árban nem egy rettenet de nagyon meg lehet vele szívatni az embert. Labor nélkül meg nem mondja az ember, hogy HO vagy LO és ha utólag derül ki, hogy átbaszott a büdös bunkó akkor már régen rossz. Márpedig mindig van próbálkozó. Az üzletkötőknek hiába mondom, hogy attól fogadunk el HO napraforgót aki a vetőmag számlát bemutatja, a szarháziak csak a jutalékra hajtanak és pont leszarják, hogy milliós károkat tudnak okozni.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7639 Dátum: 2018. Augusztus 31. - 00:58:13 »

A HO napraforgó árban nem egy rettenet de nagyon meg lehet vele szívatni az embert. Labor nélkül meg nem mondja az ember, hogy HO vagy LO és ha utólag derül ki, hogy átbaszott a büdös bunkó akkor már régen rossz. Márpedig mindig van próbálkozó. Az üzletkötőknek hiába mondom, hogy attól fogadunk el HO napraforgót aki a vetőmag számlát bemutatja, a szarháziak csak a jutalékra hajtanak és pont leszarják, hogy milliós károkat tudnak okozni.
Napokban voltam vetőmag napraforgón.
Tulaj nagyon csúnyán nézett, mikor lobogtatta a szerződését, de megkértem rá, hogy majd az atvételi dokumentumokat is mutassa be,
mert végleges kárértéket csak annak alapján fogok leírni.
Ugyanis a becsléskor a tányérok több, mint felében állt a víz, és az álmoskönyv szerint az nem kimondottan jó a magoknak Stoel
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #7640 Dátum: 2018. Augusztus 31. - 08:43:59 »

Vetőmag napraforgóval megintcsak meg lehet szívni mert ha nem deszikkálják akkor az marad utoljára és minden madarat begyűjt a környékről.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7641 Dátum: 2018. Augusztus 31. - 15:37:10 »

Vetőmag napraforgóval megintcsak meg lehet szívni mert ha nem deszikkálják akkor az marad utoljára és minden madarat begyűjt a környékről.
75. § *  (1) A vadászatra jogosult az e törvényben foglaltak alapján köteles a vad által okozott kárt (a továbbiakban: vadkár) a károsultnak megtéríteni.
(2) Vadkárnak minősül
a) a gímszarvas, a dámszarvas, az őz, a vaddisznó, valamint a muflon által a mezőgazdaságban és az erdőgazdálkodásban, továbbá
b) az őz, a mezei nyúl és a fácán által a szőlőben, a gyümölcsösben, a szántóföldön, az erdősítésben, valamint a csemetekertben
okozott kár tíz százalékot (a továbbiakban: természetes önfenntartási érték) meghaladó része.

A vadászati jogszabály nem ismer más "vadkárt", így pl. a gerle általi károsításért nem kell alapból fizetni.
Az más tészta, hogy polgárjogi oldalról simán támadható a vadászatra jogosult, ha fennáll a felróhatóság az irányában.
De azt bizonyítani is kell, szóval nem egyszerű történet.
De egy nagyobb, sok milliós értékű kár esetében biztosan találni olyan ügyvédet, aki szívesen nekirohan vele a falnak is Stoel
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #7642 Dátum: 2018. Augusztus 31. - 16:07:52 »

75. § *  (1) A vadászatra jogosult az e törvényben foglaltak alapján köteles a vad által okozott kárt (a továbbiakban: vadkár) a károsultnak megtéríteni.
(2) Vadkárnak minősül
a) a gímszarvas, a dámszarvas, az őz, a vaddisznó, valamint a muflon által a mezőgazdaságban és az erdőgazdálkodásban, továbbá
b) az őz, a mezei nyúl és a fácán által a szőlőben, a gyümölcsösben, a szántóföldön, az erdősítésben, valamint a csemetekertben
okozott kár tíz százalékot (a továbbiakban: természetes önfenntartási érték) meghaladó része.

A vadászati jogszabály nem ismer más "vadkárt", így pl. a gerle általi károsításért nem kell alapból fizetni.
Az más tészta, hogy polgárjogi oldalról simán támadható a vadászatra jogosult, ha fennáll a felróhatóság az irányában.
De azt bizonyítani is kell, szóval nem egyszerű történet.
De egy nagyobb, sok milliós értékű kár esetében biztosan találni olyan ügyvédet, aki szívesen nekirohan vele a falnak is Stoel
2013-ban szívtunk egy ilyennel, egyik oldalról a villanytelep, másikról a milliomosnegyed, harmadikról a cigányputrik szegélyezték az amúgy az egyetem tulajdonában lévő táblát. Minden kimenetel előtt betelefonáltam a rendőrségre, hogy ha bejelentés érkezik terrortámadásról, kéretik a helyén kezelni a dolgot. Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7643 Dátum: 2018. Augusztus 31. - 17:28:44 »


De egy nagyobb, sok milliós értékű kár esetében biztosan találni olyan ügyvédet, aki szívesen nekirohan vele a falnak is Stoel

A nagy kárt a házigalambok okozzák és az nem vadászható .   Ördög
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7644 Dátum: 2018. Szeptember 01. - 10:42:25 »

Csak úgy!

ALMA ELADÓ !
Vecsés.......
 Nagyok 200 Ft/kg. Kicsik 100 Ft/kg

 Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7645 Dátum: 2018. Szeptember 02. - 10:38:38 »

Csak úgy!

ALMA ELADÓ !
Vecsés.......
 Nagyok 200 Ft/kg. Kicsik 100 Ft/kg

 Fejvakarás
Gyertek szedjetek magatoknak... Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7646 Dátum: 2018. Szeptember 02. - 11:26:41 »

Gyertek szedjetek magatoknak... Wave

Kedves tőled, élnénk is a lehetőséggel, csak nagyon messze vagy. Na meg nekünk nincs pincénk, nincs hol tárolni, a spejzban max. 25-30 kg tudok tárolni, ami elfogy mielőtt kezdene megromlani.  Szomorú
 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7647 Dátum: 2018. Szeptember 02. - 20:32:37 »

Kedves tőled, élnénk is a lehetőséggel, csak nagyon messze vagy. Na meg nekünk nincs pincénk, nincs hol tárolni, a spejzban max. 25-30 kg tudok tárolni, ami elfogy mielőtt kezdene megromlani.  Szomorú
 
Az alma otthoni tárolásának legjobb módja,ha egy nyitott teraszon,vagy erkélyen helyezitek el. Madarak,egerek ne fèrjenek hozzá. Enyhe fagyokat bírja,keményebb fagynál betakargatni. Áprilisig is bírja így az alma. /télen jól tárolható fajtákról beszélek,nem a jelenleg szedett nyárvégi fajtákról/
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7648 Dátum: 2018. Szeptember 02. - 21:43:23 »

Az alma otthoni tárolásának legjobb módja,ha egy nyitott teraszon,vagy erkélyen helyezitek el. Madarak,egerek ne fèrjenek hozzá. Enyhe fagyokat bírja,keményebb fagynál betakargatni. Áprilisig is bírja így az alma. /télen jól tárolható fajtákról beszélek,nem a jelenleg szedett nyárvégi fajtákról/

Akkor én itt csesztem el, mert ilyenkor vettem.  Meg is rohadt a fele.   Rííí  Köszi!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
brico
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új üzenet #7649 Dátum: 2018. Szeptember 10. - 13:50:25 »

Tudnátok ajánlani egy jó fegyvermestert Bács-Kiskun megyében?Távcsőszerelés és belövés lenne a feladat.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 [510] 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: