Oldalak: 1 ... 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 [506] 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917277 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #7575 Dátum: 2018. Augusztus 25. - 11:36:29 »

"igazából nincs akkora kereslet erre az almalére"----Na most ezt nem értem! Nincs kereslet, de termeltek, miért is?
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7576 Dátum: 2018. Augusztus 25. - 11:39:52 »

"igazából nincs akkora kereslet erre az almalére"----Na most ezt nem értem! Nincs kereslet, de termeltek, miért is?
Szövegértés bazdmeg...
Már rég meg kellett volna egypár gazdának csinálni a saját feldolgozóját:

Előre gondolkodni,  sopánkodni utólag!

Köszönöm ezt a rendkívüli lényeglátást és empátiát illetve a szakértő hozzászólást. Ilyenkor bánom,hogy egyáltalán felhoztam a témát. Be is fejeztem.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #7577 Dátum: 2018. Augusztus 25. - 12:09:19 »

Szövegértés bazdmeg...Köszönöm ezt a rendkívüli lényeglátást és empátiát illetve a szakértő hozzászólást. Ilyenkor bánom,hogy egyáltalán felhoztam a témát. Be is fejeztem.

Kiegészítem, megsértődni, meg semikor!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7578 Dátum: 2018. Augusztus 25. - 12:33:21 »

Kiegészítem, megsértődni, meg semikor!
Front van. Látom a vaddisznósban is. Nehéz ilyenkor objektívnek maradni és gálánsan nevetni az élcelődésen. Nincs most ehhez idegrendszerem. Sajnos teljesen félreértette itt pár ember a szándékomat. Nem nekem kell segíteni,én akartam segíteni. 3-4 fórumtársnak tanácsoltam tavaly,hogy inkább idén főzzön almapálinkát,mert  várhatóan alacsonyabb lesz az ára,mint akkor volt. Nekik jeleztem,hogy ez így is van. Most vegyenek,ha tudnak. (bárkitől,hisz volt közöttük dunántúli is) Jöttek itt páran rögtön -az akkor már túlhaladott- 13 forinttal viccelődve.  (valaki miheztartásképpen nézzen már szét cefrealma ügyben a jófogáson) Aztán Sanyooo ökörsége betette a kaput. Én, a te általad ajánlott kisüzemi gépsoron előállított almaléről beszéltem,ő pedig teljesen félreértette és emiatt teljesen ökör kérdést tett fel,ami már a gyomromat marta. A te sopánkodásra utaló bölcsességed után kiváltképp. Nem sopánkodok. Olcsó az alma,most kell cefrézni. Vége.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #7579 Dátum: 2018. Augusztus 25. - 12:39:55 »

Front van. Látom a vaddisznósban is. Nehéz ilyenkor objektívnek maradni és gálánsan nevetni az élcelődésen. Nincs most ehhez idegrendszerem. Sajnos teljesen félreértette itt pár ember a szándékomat. Nem nekem kell segíteni,én akartam segíteni. 3-4 fórumtársnak tanácsoltam tavaly,hogy inkább idén főzzön almapálinkát,mert  várhatóan alacsonyabb lesz az ára,mint akkor volt. Nekik jeleztem,hogy ez így is van. Most vegyenek,ha tudnak. (bárkitől,hisz volt közöttük dunántúli is) Jöttek itt páran rögtön -az akkor már túlhaladott- 13 forinttal viccelődve.  (valaki miheztartásképpen nézzen már szét cefrealma ügyben a jófogáson) Aztán Sanyooo ökörsége betette a kaput. Én, a te általad ajánlott kisüzemi gépsoron előállított almaléről beszéltem,ő pedig teljesen félreértette és emiatt teljesen ökör kérdést tett fel,ami már a gyomromat marta. A te sopánkodásra utaló bölcsességed után kiváltképp. Nem sopánkodok. Olcsó az alma,most kell cefrézni. Vége.

Félreértettél, én nem személy szerint neked írtam, hanem a nagy magyar általánosságot figyelembe véve. Senki nem hajlandó egy percet sem előre gondolkodni, nem, hogy éveket! Viszont siránkozni a sorson, meg mindig máson, minig mást hibáztatni, na az nagyon megy! Nem rólad beszélek ismétlem!

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #7580 Dátum: 2018. Augusztus 25. - 13:14:53 »

Aztán Sanyooo ökörsége betette a kaput.

-Maga emberevő! Maga majmok bolygója! Heréltagyú hullarabló!-mondták már magának?
-Itt a seregben annyi mindent mondta már rám, Őrmester elvtárs, erre nem emlékszem!

(Markos-Nádas: Katonadolog)

 Vigyorog
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #7581 Dátum: 2018. Augusztus 25. - 14:33:04 »

-Na most ezt nem értem! Nincs kereslet, de termeltek, miért is?
Azon egy cseppet sem lepődünk meg, hogy nem érted...
Olvasni tudsz még vagy a szomszéd gyerek jár át segíteni?
-"erre az almalére" nincs akkora kereslet. De nem is azért telepítették az almásokat, hogy frissen facsart almalét gyártsanak hektószám.
-termelnek bazdmeg mert az almafát nem évente vetik mint a búzát meg a kukoricát, ki a faszt csináljanak vele szerinted?
-ha mindenki úgy állna a munkához, hogy most nem nyereséges, hát ugaron hagyom, már rég kipusztult volna az emberiség
-ne aggódj, az első helyed legfeljebb csejen barátod veszélyezteti ha épp visszasunnyog valami új nicken
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #7582 Dátum: 2018. Augusztus 25. - 14:56:55 »

Azon egy cseppet sem lepődünk meg, hogy nem érted...
Olvasni tudsz még vagy a szomszéd gyerek jár át segíteni?
-"erre az almalére" nincs akkora kereslet. De nem is azért telepítették az almásokat, hogy frissen facsart almalét gyártsanak hektószám.
-termelnek bazdmeg mert az almafát nem évente vetik mint a búzát meg a kukoricát, ki a faszt csináljanak vele szerinted?
-ha mindenki úgy állna a munkához, hogy most nem nyereséges, hát ugaron hagyom, már rég kipusztult volna az emberiség
-ne aggódj, az első helyed legfeljebb csejen barátod veszélyezteti ha épp visszasunnyog valami új nicken

A léből lehet bort-pálinkát készíteni, még az is több hasznot hoz, mint rothadni hagyni a fa alatt! Erre utalt Voldi is, hogy tán meg kéne mozdulni valamerre a termelőknek! Ha az amerikainak megéri gabonából pálinkát főzni, az édes almaléből miért nem?
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7583 Dátum: 2018. Augusztus 25. - 20:10:23 »





Hogy én mit tudnék ezzel kezdeni !  Kacsint 

Nem tudja valaki hogy Tolnában mennyi a "léalma" ára ?    Jonatán nem lenne rossz .   Nyálcsorog Koccint
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #7584 Dátum: 2018. Augusztus 25. - 20:43:59 »

Azon egy cseppet sem lepődünk meg, hogy nem érted...
Olvasni tudsz még vagy a szomszéd gyerek jár át segíteni?
-"erre az almalére" nincs akkora kereslet. De nem is azért telepítették az almásokat, hogy frissen facsart almalét gyártsanak hektószám.
-termelnek bazdmeg mert az almafát nem évente vetik mint a búzát meg a kukoricát, ki a faszt csináljanak vele szerinted?
-ha mindenki úgy állna a munkához, hogy most nem nyereséges, hát ugaron hagyom, már rég kipusztult volna az emberiség
-ne aggódj, az első helyed legfeljebb csejen barátod veszélyezteti ha épp visszasunnyog valami új nicken
Az egyik termelő kerek-perec megmondta, hogy senkinek a fejéhez nem tartottak puskát, hogy termeljen almát.
Szomszédnak 240 ha almája van...
És azért ez nem ilyen eccerű.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7585 Dátum: 2018. Augusztus 25. - 20:52:18 »

Az egyik termelő kerek-perec megmondta, hogy senkinek a fejéhez nem tartottak puskát, hogy termeljen almát.
Szomszédnak 240 ha almája van...
És azért ez nem ilyen eccerű.

Ott már az agrártámogatás sem semmi!  Na meg a munka sem!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #7586 Dátum: 2018. Augusztus 25. - 20:54:40 »

Napi szinten látom-hallom a gazdákat, az összes nyilvános összeröffenés, nevezzük demonstrációnak elérhető és meg is jelenik.
A nagyokat nem igazán érinti komolyan. Van akinek az évi támogatás 400 millió Ft.
Nyilván kiesik egy év, de ettől még simán léteznek.
Volt már ilyen akció, remélem megegyezés születik...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #7587 Dátum: 2018. Augusztus 25. - 20:57:30 »

Ott már az agrártámogatás sem semmi!  Na meg a munka sem!
Van olyan almatermelő aki a szedés után azonnal kezdi a metszést és nem mindig tudja befejezni időre.
Nem azért, mert nem dolgoznak.
A metszés az egyedüli munka ami hatalmas élőerőt igényel...meg az étkezési szedése.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #7588 Dátum: 2018. Augusztus 25. - 21:46:13 »

Ha jól számolgatok 5-6 forint esik a művelésre,kb. ugyanennyi a szedés, 2-3 ft a szállítás. Durván 13-15 forint ha a saját időnket,munkánkat nem számoljuk. Fajtánként és művelési formánként változó. Haszonról csak 25 ft környékén beszélhetnénk. Mert ugye ez hivatalosan szállított,adózott alma.
Balázs! Függetlenül mindentől, mennyi az öttengelyes tonnakilométer ára felétek?
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7589 Dátum: 2018. Augusztus 26. - 09:53:01 »

Balázs! Függetlenül mindentől, mennyi az öttengelyes tonnakilométer ára felétek?
Meg kellett kérdeznem,mert mi magunknak szállítunk:23-24 ft.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 [506] 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: