Oldalak: 1 ... 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 [493] 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 916975 alkalommal)
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #7380 Dátum: 2017. December 17. - 11:10:32 »

Miért? Zavar, ha nem latexruhás csajok bilincselnek a radiátorhoz és ülnek az arcodra, hanem kommandósok?
Nem voltál Te ilyen válogatós... Fejvakarás
 Ördög

Ugye  Ördög Ördög.
Semmi gond nem volt velük, teljesen normálisak voltak, ahogy minden rendőr az egész ügyben. Viszont az eladó germánübermensch balf.szt szívesen pofán vágtam volna, ha jól láttam törölték is az egunról nem sokkal utána.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #7381 Dátum: 2017. December 17. - 11:21:24 »

Ha csak valami jelentős változás nem történt az utóbbi időben, akkor nem. Novemberben voltam EU fegyverengedélyt hosszabbíttatni, akkor megkérdeztem és azt mondták hogy még mindig nem lehet küldözgetni.

Szerintem ez a gyakorlat ellentétes az "áruk és szolgáltatások szabad áramlása" európai alapelvel.
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #7382 Dátum: 2017. December 17. - 11:29:18 »

Szerintem ez a gyakorlat ellentétes az "áruk és szolgáltatások szabad áramlása" európai alapelvel.

 Vállat von

Én csak megkérdeztem, nem én hoztam a jogszabályt.  Ördög
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #7383 Dátum: 2017. December 17. - 11:38:18 »

Vállat von

Én csak megkérdeztem, nem én hoztam a jogszabályt.  Ördög

Tudom, hogy nem Te hoztad a törvényt! Mosolyog Mi biztos jobb rendeleteket alkotnánk!  Vigyorog
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #7384 Dátum: 2017. December 17. - 14:00:53 »

Szerintem ez a gyakorlat ellentétes az "áruk és szolgáltatások szabad áramlása" európai alapelvel.
Szerintem ez egy nagy hülyeség de ne is törődj vele...
Néha vagdalkozás helyett gondolkozhatnál is, egyáltalán nem fáj...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #7385 Dátum: 2017. December 17. - 14:26:54 »

Szerintem ez egy nagy hülyeség de ne is törődj vele...
Néha vagdalkozás helyett gondolkozhatnál is, egyáltalán nem fáj...

Kedves Boar!    (már ha megengeded, hogy így szólítsalak)

Miért érzem úgy, hogy most először más a véleményünk?  Fejvakarás

 Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #7386 Dátum: 2017. December 17. - 14:55:52 »

Kedves Boar!    (már ha megengeded, hogy így szólítsalak)

Miért érzem úgy, hogy most először más a véleményünk?  Fejvakarás

 Emelem
Az a "Kedves" az talán túl személyes de egye fene, neked elnézem... Ördög
Amúgy meg az áruk szabad mozgása az a vámmentességet jelenti, nem azt, hogy olyan eszközöket amelyek tartása személyre szóló engedély köteles, simán egy harmadik fél kezébe nyomnak aki szállítja. Te nem hagyhatod a kocsiban a puskádat de a postás simán. Aztán ha bűncselekményt követnek el vele, akkor szevasz, a Te neveden van...
Egy rakás dolog van amit nem lehet postázni, lőport sem küld senki sehová, hasadóanyagot sem, most már a gyutacsot se küldi el a német, belföldön is emelt díjért postázza.
Nekünk persze kényelmesebb lenne de nem tuti, hogy biztonságosabb is.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #7387 Dátum: 2017. December 17. - 15:41:20 »

Az a "Kedves" az talán túl személyes de egye fene, neked elnézem... Ördög
Amúgy meg az áruk szabad mozgása az a vámmentességet jelenti, nem azt, hogy olyan eszközöket amelyek tartása személyre szóló engedély köteles, simán egy harmadik fél kezébe nyomnak aki szállítja. Te nem hagyhatod a kocsiban a puskádat de a postás simán. Aztán ha bűncselekményt követnek el vele, akkor szevasz, a Te neveden van...
Egy rakás dolog van amit nem lehet postázni, lőport sem küld senki sehová, hasadóanyagot sem, most már a gyutacsot se küldi el a német, belföldön is emelt díjért postázza.
Nekünk persze kényelmesebb lenne de nem tuti, hogy biztonságosabb is.

Tudtam, hogy Barátom vagy, aggódsz a biztonságomért! Ma is megérte felkelni!  Ördög
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7388 Dátum: 2017. December 17. - 16:12:04 »


Egy rakás dolog van amit nem lehet postázni, lőport sem küld senki sehová, hasadóanyagot sem, most már a gyutacsot se küldi el a német, belföldön is emelt díjért postázza.
Nekünk persze kényelmesebb lenne de nem tuti, hogy biztonságosabb is.

Már többször elgondolkodtam azon hogy valamelyik cégnek - vadászboltnak nem érné e meg mondjuk havonta egyszer  összeszedni az egunos vásárlásokat valami kinti partner bolttal (mert német , osztrák viszonylatba minden további nélkül küldhető ) és jutányos árért rendezni a dolgokat . Beszéltem is egy olyan boltossal akit mindenki láthat a hazai portálon és tömegével árul Angliából  stb beszerzett használt fegyvereket de azt mondja neki nem éri meg .  Vállat von
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #7389 Dátum: 2017. December 17. - 17:27:53 »

Már többször elgondolkodtam azon hogy valamelyik cégnek - vadászboltnak nem érné e meg mondjuk havonta egyszer  összeszedni az egunos vásárlásokat valami kinti partner bolttal (mert német , osztrák viszonylatba minden további nélkül küldhető ) és jutányos árért rendezni a dolgokat . Beszéltem is egy olyan boltossal akit mindenki láthat a hazai portálon és tömegével árul Angliából  stb beszerzett használt fegyvereket de azt mondja neki nem éri meg .  Vállat von

Egyszerűbb lenne ebben is átvenni az eu-s szabályt. Nem mondok többet, mert.....                na mindegy!  Dühhh
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7390 Dátum: 2017. December 17. - 20:57:35 »

Egyszerűbb lenne ebben is átvenni az eu-s szabályt. Nem mondok többet, mert.....                na mindegy!  Dühhh

"Igaz , igaz  ........ " de ha ébren vagy ne álmodjál !   :Mosolyog
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #7391 Dátum: 2017. December 17. - 21:17:38 »

No erre lettem volna kíváncsi, hogy hogyan is műkszik ez. Azt tudtam hogy postázni nem ér, azt hittem ez valami áthidaló megoldás. Köszönöm.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #7392 Dátum: 2017. December 17. - 22:03:54 »

"Igaz , igaz  ........ " de ha ébren vagy ne álmodjál !   :Mosolyog

Már álmodni sem szabad B+???   Ördög
Naplózva
excolonel56
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 71



« Új üzenet #7393 Dátum: 2017. December 18. - 08:34:03 »

Vadászni nem vadásztam márt csak a koromnál fogva sem de hajtó gyerek lehettem , nyúlbefogáson , apróvad vadászaton , később disznóhajtáson is . Még kutyát is tartottam azért hogy mehessek és még sokan voltunk így gyerekek , fiatalok . Akkor se volt baleset ha a kocsmában volt a gyülekező de ott nem volt jellemző a részeg állapotban vadászás . Pufajka , surranó ? Hát az volt és kész . A képzettséget és mentalitást nem az elméleti dolgokra gondolva írtam ( bár még azt is megnézhetjük hiába a 100 órás méregdrága tanfolyam )  Nagyon sokat ott kellett lenni dolgozni , hajtani és közben tanulni ha be akartál kerülni valamely társaságba . Persze akkor is voltak kivételek de nem a pénz inkább a pozíció dominált . Régi könyvben olvastam az ajánlást hogy orvost , állatorvost célszerű a tagok között tudni , persze felvették a párttitkárt , tanácselnököt és szakmánál maradjak a rendőrt is . (Akkor még nem az voltam  SAJNOS) Akit akkor a munkájáért hozzáállásáért felvettek nagyom megdolgozott érte és elkötelezett " menős vadász " volt általában és nem akarta az első társas vadászaton megmondani a tutit és esze ágában nem volt elállónak lenni mert a drága Blaser kabátját széttépi a kökény hajtóként . Talán az alázat az amit kihagytam az akkori mentalitást említve .     Emelem


 Ördög A zárójelben lévő megjegyzéshez: pedig mindenki rendőrnek születik, csak van, aki továbbtanul... Röhög Röhög Röhög Stoel
Naplózva

Ami nem öl meg, az erősebbé tesz. Kivétel a medve. Mert a medve, az megöl!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7394 Dátum: 2017. December 24. - 15:22:53 »

Drónozásban jártasak segítségét kérném.
Családom meglepett Karácsonyra egy Syma X8HW kamerás drónnal.
Ezt gyakorlónak használnám, mert épp készülök venni egy komolyabb DJI drónt egy spéci mezőgazdasági kamerával,
amivel egyes növények állapotát lehet felmérni vadkárszemle alkalmával.
De mivel ez az összeállítás kb. 700 eft, nem azon kellene megtanulnom "repkedni".
Van-e valakinek ilyen drónhoz magyar nyelvű használati útmutatója?
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 [493] 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: