Oldalak: 1 ... 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 [490] 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 916583 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7335 Dátum: 2017. November 26. - 18:19:04 »

Beleolvastam és anélkül,hogy a vitát érteném,csak két apróságot írok le.
Negyven évvel ezelőtt,mikor még tisztességes méretű területek voltak,nem ismertük és nem hiányoltuk a szektorkijelöléseket. Egyszerű népi nevét használva írta be mindenki,hol vadászik. Mégsem volt baleset ebből kifolyólag. Társasvadászatnak sem tartotta senki,pedig egy területen sokszor 15 vadász ült lesen. Csak az a terület 10000 hektár volt. Akkoriban három vadászati formát ismertünk: egyéni vadászat, riglizés,hajtóvadászat.
A másik: a talpam ökölbe szorul,mikor mindenki a tilos lő irányokkal van elfoglalva.35 év után a második munkahelyemen egy alkalommal döbbenten láttam,hogy valaki diletttáns módon össze-vissza spray-vel kriksz-krakszokat fújkált lovaskocsi méretű utak mentén a fákra. Értekezleten beszámoltam erről, a kollégák jót derültek a problémámon.
Akkor hallottam először a tilos lő irány ezen formájáról.Előéletemben több.mint 300 hajtóvadászat és riglizés irányítói és területkialakítóinak egyike voltam,de ott kriksz-krakszokra nem volt szükség. Úgy alakítottuk ki a standokat,hogy magyarázat nélkül is mindenki azonnal látta,merre érdemes figyelni és lőni.Hallható volt,honnan jön a hajtóvonal,akkor arra nem lövünk,aztán látható volt,hogy a lő nyiladék másik oldalán merre halad tovább a gárda,akkor pedig abba az irányba nem lövünk.
Lovaskocsi útra nem tettünk puskást,mert nem az volt a célunk,hogy friss levegőt szívjon és ne lásson semmit,hanem lásson és lőjön. Sok helyszínen egy 500 méter hosszú 10 méter széles lőnyiladékon 3-4 puskás állt kis hajtási lesen (tető és ülésdeszka nélküli,2 méterre van a kosár a földtől,tehát mindenki a földbe,nem a horizontra,vagy a faluba lőtt). Nem a völgyek aljába,hanem a gerincekre tettük a kis leseket,így a rakétakilövők nem működhettek.(A gerincek közelében szívesebben mozog a vad,mert ő is többet lát onnan.)


Nagyon tetszett nekem is ahogy régen volt de közben SAJNOS változtak a jogszabályok és az emberek - vadászok képzettsége és mentalitása .  Sok mindennel egyetértek az írásban sajnos az ellen nem tehetsz semmit hogy jelölni kell a tilos lőirányokat . A vaddisznó szerintem továbbra is a lapos mélyebb helyeken akar többnyire megszökni .  Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7336 Dátum: 2017. November 26. - 19:24:45 »

Beleolvastam és anélkül,hogy a vitát érteném,csak két apróságot írok le.
Negyven évvel ezelőtt,mikor még tisztességes méretű területek voltak,nem ismertük és nem hiányoltuk a szektorkijelöléseket. Egyszerű népi nevét használva írta be mindenki,hol vadászik. Mégsem volt baleset ebből kifolyólag. Társasvadászatnak sem tartotta senki,pedig egy területen sokszor 15 vadász ült lesen. Csak az a terület 10000 hektár volt. Akkoriban három vadászati formát ismertünk: egyéni vadászat, riglizés,hajtóvadászat.
A másik: a talpam ökölbe szorul,mikor mindenki a tilos lő irányokkal van elfoglalva.35 év után a második munkahelyemen egy alkalommal döbbenten láttam,hogy valaki diletttáns módon össze-vissza spray-vel kriksz-krakszokat fújkált lovaskocsi méretű utak mentén a fákra. Értekezleten beszámoltam erről, a kollégák jót derültek a problémámon.
Akkor hallottam először a tilos lő irány ezen formájáról.Előéletemben több.mint 300 hajtóvadászat és riglizés irányítói és területkialakítóinak egyike voltam,de ott kriksz-krakszokra nem volt szükség. Úgy alakítottuk ki a standokat,hogy magyarázat nélkül is mindenki azonnal látta,merre érdemes figyelni és lőni.Hallható volt,honnan jön a hajtóvonal,akkor arra nem lövünk,aztán látható volt,hogy a lő nyiladék másik oldalán merre halad tovább a gárda,akkor pedig abba az irányba nem lövünk.
Lovaskocsi útra nem tettünk puskást,mert nem az volt a célunk,hogy friss levegőt szívjon és ne lásson semmit,hanem lásson és lőjön. Sok helyszínen egy 500 méter hosszú 10 méter széles lőnyiladékon 3-4 puskás állt kis hajtási lesen (tető és ülésdeszka nélküli,2 méterre van a kosár a földtől,tehát mindenki a földbe,nem a horizontra,vagy a faluba lőtt). Nem a völgyek aljába,hanem a gerincekre tettük a kis leseket,így a rakétakilövők nem működhettek.(A gerincek közelében szívesebben mozog a vad,mert ő is többet lát onnan.)



Negyven éve még azt sem ismertük, hogy beírás! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #7337 Dátum: 2017. November 26. - 19:36:16 »

Nagyon tetszett nekem is ahogy régen volt de közben SAJNOS változtak a jogszabályok és az emberek - vadászok képzettsége és mentalitása .  Sok mindennel egyetértek az írásban sajnos az ellen nem tehetsz semmit hogy jelölni kell a tilos lőirányokat . A vaddisznó szerintem továbbra is a lapos mélyebb helyeken akar többnyire megszökni .  Emelem
Stefi!
Én csak a 60as évek legvége óta emlékezem, de azóta a vadászok képzettsége és mentalitása rendkívül sokat javult.
 Stoel
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7338 Dátum: 2017. November 26. - 19:50:44 »

Stefi!
Én csak a 60as évek legvége óta emlékezem, de azóta a vadászok képzettsége és mentalitása rendkívül sokat javult.
 Stoel

Hol ? Busman földön ?  Röhög
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #7339 Dátum: 2017. November 26. - 20:33:13 »

Hol ? Busman földön ?  Röhög
Az idő sok mindent megszépít!
Biztos te még nem vadásztál azokban az időkben.
Amikor a tanácselnök elvtárs mindenre lőtt ami mozgott, a párt titkár elvtárs tök részegen jött körvadászatra.
Józsi aki mindent ellopott, a körvadászat előtt egy kicsit megkalapálta a drótozott 12-ét hogy ne lötyögjön.
Aztán a körorvos úr, minden évben kipiszkált néhány sörétet, csak úgy magánpraxisba.
Aztán olyan is volt, hogy a megyei fő atyaúristen 2 méterrel a lábam elől lőtte le a nyulat.
Nagyapám oda ment hozzá, képébe nyomta a 12-st, felhúzta mind a két kakast és mondta neki: lelőlek ha még egyszer az unokám felé lősz.
Persze akkor még nem volt internet, és nem is volt ildomos ezekről a dolgokról beszélni.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7340 Dátum: 2017. November 26. - 20:47:51 »

Az idő sok mindent megszépít!
Biztos te még nem vadásztál azokban az időkben.
Amikor a tanácselnök elvtárs mindenre lőtt ami mozgott, a párt titkár elvtárs tök részegen jött körvadászatra.
Józsi aki mindent ellopott, a körvadászat előtt egy kicsit megkalapálta a drótozott 12-ét hogy ne lötyögjön.
Aztán a körorvos úr, minden évben kipiszkált néhány sörétet, csak úgy magánpraxisba.
Aztán olyan is volt, hogy a megyei fő atyaúristen 2 méterrel a lábam elől lőtte le a nyulat.
Nagyapám oda ment hozzá, képébe nyomta a 12-st, felhúzta mind a két kakast és mondta neki: lelőlek ha még egyszer az unokám felé lősz.
Persze akkor még nem volt internet, és nem is volt ildomos ezekről a dolgokról beszélni.
 Emelem

Én is néztem csak nyálcsorgatva csodálatos pufajkákat...usánkákat, az elegáns munkásőrgúnyát, az MTZ vontatta pótkocsi oldalát eltakaró nyúl és fácán hegyeket, de főleg a puskákat. Apám mondhatni mindent megtett a hülye gyerekéért, de azok közé mégsem volt hajlandó belépni, pedig erősen hívták a doktor urat párttagság nélkül is..... még értem sem, pedig mit össze könyörögtem neki.
Akkor ez volt a szép, erre emlékeznek a nagy öregek, egyszer hallottam az egyiket, azzal dicsekedett, hogy csak négy patronja fogyott el, mégis telerakta a Wartburg csomagtartót nyúllal és fácánnal........
Szép, vadászias idők voltak....
 Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #7341 Dátum: 2017. November 26. - 21:28:41 »

Az idő sok mindent megszépít!
Biztos te még nem vadásztál azokban az időkben.
Amikor a tanácselnök elvtárs mindenre lőtt ami mozgott, a párt titkár elvtárs tök részegen jött körvadászatra.
Józsi aki mindent ellopott, a körvadászat előtt egy kicsit megkalapálta a drótozott 12-ét hogy ne lötyögjön.
Aztán a körorvos úr, minden évben kipiszkált néhány sörétet, csak úgy magánpraxisba.
Aztán olyan is volt, hogy a megyei fő atyaúristen 2 méterrel a lábam elől lőtte le a nyulat.
Nagyapám oda ment hozzá, képébe nyomta a 12-st, felhúzta mind a két kakast és mondta neki: lelőlek ha még egyszer az unokám felé lősz.
Persze akkor még nem volt internet, és nem is volt ildomos ezekről a dolgokról beszélni.
 Emelem
Akkoriban alig volt golyóspuska, a veszélyes lőtávok lényegesen rövidebbek voltak.
Akkoriban ahhoz, hogy valaki fegyverrel a kezében megjelenjen egy vadászaton, hosszú út vezetett. Most lehet, a tárgyi tudás több csaképp hiába tudja sok "hirtelenvadász", hogy mit kellene csinálni, KURVÁRA NEM ÉRDEKLI.
Visszajutottunk oda, hogy " a törvényt a parasztnak hoztuk, édesöcsém"...csak az a bibi, hogy senki nem tartja magát "parasztnak".
Ezért van az, hogy ha szóbakerül valami törvénytelenség, már nem is lapítanak hanem leugatják az embert. Nem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #7342 Dátum: 2017. November 26. - 22:06:23 »

Akkoriban alig volt golyóspuska, a veszélyes lőtávok lényegesen rövidebbek voltak.
Akkoriban ahhoz, hogy valaki fegyverrel a kezében megjelenjen egy vadászaton, hosszú út vezetett. Most lehet, a tárgyi tudás több csaképp hiába tudja sok "hirtelenvadász", hogy mit kellene csinálni, KURVÁRA NEM ÉRDEKLI.
Visszajutottunk oda, hogy " a törvényt a parasztnak hoztuk, édesöcsém"...csak az a bibi, hogy senki nem tartja magát "parasztnak".
Ezért van az, hogy ha szóbakerül valami törvénytelenség, már nem is lapítanak hanem leugatják az embert. Nem

A törvényt akkoriban is csak a parasztnak hozták.
Golyós puskájuk meg szinte csak nekik volt.
Az út is csak nekünk volt hosszú.
Nekem speckó 23 év.
Kár erről ma már beszélgetni, vitatkozni meg pláne nem.
A régi idők nagy vadászairól is megvan a véleményem, mai szemmel.
Írtam már az előbb, az idő sok mindent megszépít.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #7343 Dátum: 2017. November 26. - 22:14:27 »


Írtam már az előbb, az idő sok mindent megszépít.

Ja...biztos...ámbár egy egész csomó fórumozót tudnék felsorolni akik az idő múlásával egyre rondábbak lesznek... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #7344 Dátum: 2017. November 26. - 22:50:11 »

az idő sok mindent megszépít.

Ahogy egy idősebb kollega mondta volt:
"Minél öregebb vagyok, annál jobb futballista voltam"
 Ördög
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #7345 Dátum: 2017. November 26. - 23:09:58 »

Az idő sok mindent megszépít!
Biztos te még nem vadásztál azokban az időkben.
Amikor a tanácselnök elvtárs mindenre lőtt ami mozgott, a párt titkár elvtárs tök részegen jött körvadászatra.
Józsi aki mindent ellopott, a körvadászat előtt egy kicsit megkalapálta a drótozott 12-ét hogy ne lötyögjön.
Aztán a körorvos úr, minden évben kipiszkált néhány sörétet, csak úgy magánpraxisba.
Aztán olyan is volt, hogy a megyei fő atyaúristen 2 méterrel a lábam elől lőtte le a nyulat.
Nagyapám oda ment hozzá, képébe nyomta a 12-st, felhúzta mind a két kakast és mondta neki: lelőlek ha még egyszer az unokám felé lősz.
Persze akkor még nem volt internet, és nem is volt ildomos ezekről a dolgokról beszélni.
 : Emelet;

Egy pillanatig azt hittem egy társaságnál szoccializálódtunk. Vigyorog No persze aztán rájöttem, hogy akkoriban azonosak voltak a sztereotipiák. Sajnos ma is. Ebben meg Ferinek van igaza.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7346 Dátum: 2017. November 27. - 08:20:42 »

Az idő sok mindent megszépít!
Biztos te még nem vadásztál azokban az időkben.

 Emelem

Vadászni nem vadásztam márt csak a koromnál fogva sem de hajtó gyerek lehettem , nyúlbefogáson , apróvad vadászaton , később disznóhajtáson is . Még kutyát is tartottam azért hogy mehessek és még sokan voltunk így gyerekek , fiatalok . Akkor se volt baleset ha a kocsmában volt a gyülekező de ott nem volt jellemző a részeg állapotban vadászás . Pufajka , surranó ? Hát az volt és kész . A képzettséget és mentalitást nem az elméleti dolgokra gondolva írtam ( bár még azt is megnézhetjük hiába a 100 órás méregdrága tanfolyam )  Nagyon sokat ott kellett lenni dolgozni , hajtani és közben tanulni ha be akartál kerülni valamely társaságba . Persze akkor is voltak kivételek de nem a pénz inkább a pozíció dominált . Régi könyvben olvastam az ajánlást hogy orvost , állatorvost célszerű a tagok között tudni , persze felvették a párttitkárt , tanácselnököt és szakmánál maradjak a rendőrt is . (Akkor még nem az voltam  SAJNOS) Akit akkor a munkájáért hozzáállásáért felvettek nagyom megdolgozott érte és elkötelezett " menős vadász " volt általában és nem akarta az első társas vadászaton megmondani a tutit és esze ágában nem volt elállónak lenni mert a drága Blaser kabátját széttépi a kökény hajtóként . Talán az alázat az amit kihagytam az akkori mentalitást említve .     Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7347 Dátum: 2017. November 27. - 20:34:29 »

Autóvillamosságban járatosak segítségét kérném.
Adott egy 1994-es évjáratú 2.4 D szívó Toyota, a lehető legkevesebb elektronikával.
Menet közben egyszer csak leállt a fűtés ventilátora, valamint megszűnt mutatni bármit is a hőfokmérő, a töltés visszajelző, a km óra, a 4x4 visszajelző lámpa.
Világítás, ablaktörlő, index rendben.
Motortérben nagy biztosíték doboz....benne 5db kicsi és talán 4db nagy biztosíték.
Mind jó, egy sincs kiégve. Sehol egy leszakadt vezeték, stb...
Hol keressem a hibát?
Van esetleg még valahol elrejtve egy biztosíték panel?
Műszerfal alatt leskelődtem, de eredmény nélkül.
Nagyon meg kellene csinálnom, mert ventilátor nélkül igen nagy szarban leszek a reggelre befagyott ablakok miatt.
Előre is köszönettel Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #7348 Dátum: 2017. November 27. - 21:14:39 »

Autóvillamosságban járatosak segítségét kérném.
Adott egy 1994-es évjáratú 2.4 D szívó Toyota, a lehető legkevesebb elektronikával.
Menet közben egyszer csak leállt a fűtés ventilátora, valamint megszűnt mutatni bármit is a hőfokmérő, a töltés visszajelző, a km óra, a 4x4 visszajelző lámpa.
Világítás, ablaktörlő, index rendben.
Motortérben nagy biztosíték doboz....benne 5db kicsi és talán 4db nagy biztosíték.
Mind jó, egy sincs kiégve. Sehol egy leszakadt vezeték, stb...
Hol keressem a hibát?
Van esetleg még valahol elrejtve egy biztosíték panel?
Műszerfal alatt leskelődtem, de eredmény nélkül.
Nagyon meg kellene csinálnom, mert ventilátor nélkül igen nagy szarban leszek a reggelre befagyott ablakok miatt.
Előre is köszönettel Emelem
Bal lábadnál az oldalpanelen nincs egy fedél?
Gugli, 1994 toyota hilux fuse box location. Lesz pár kép ami talán segít bár ahány kontinens, annyiféle verzió...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #7349 Dátum: 2017. November 27. - 21:17:47 »

Autóvillamosságban járatosak segítségét kérném.
Adott egy 1994-es évjáratú 2.4 D szívó Toyota, a lehető legkevesebb elektronikával.
Menet közben egyszer csak leállt a fűtés ventilátora, valamint megszűnt mutatni bármit is a hőfokmérő, a töltés visszajelző, a km óra, a 4x4 visszajelző lámpa.
Világítás, ablaktörlő, index rendben.
Motortérben nagy biztosíték doboz....benne 5db kicsi és talán 4db nagy biztosíték.
Mind jó, egy sincs kiégve. Sehol egy leszakadt vezeték, stb...
Hol keressem a hibát?
Van esetleg még valahol elrejtve egy biztosíték panel?
Műszerfal alatt leskelődtem, de eredmény nélkül.
Nagyon meg kellene csinálnom, mert ventilátor nélkül igen nagy szarban leszek a reggelre befagyott ablakok miatt.
Előre is köszönettel Emelem

Ilyet találtam:

"A műszerfal bal oldalán található egy nagy elektromos csomópont. Ide van beszerelve az indexrelétől kezdve a belső biztosítékokon át sok sok minden. Egy halom stekker csatlakozik ebbe a panelba."

http://www.hoze.hu/02weblog.shtml

Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Oldalak: 1 ... 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 [490] 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: