Oldalak: 1 ... 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 [489] 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917224 alkalommal)
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #7320 Dátum: 2017. November 25. - 20:05:48 »

Sziasztok! Emelem
Van köztünk olyan fórumtárs, aki Miskolc környékén, a Bükkben vadászik? Lenne egy kérdésem hozzá. Köszönöm előre is! Kacsint  Wave
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7321 Dátum: 2017. November 25. - 20:16:26 »

Én azt hittem, hogy ez a mondat:" három vagy több vadász részvételével tartott vadászat (a továbbiakban: társas vadászat). "
teljesen egyértelmű!
Itt nem arról van szó, hogy hány ember , hány helyen van kint egyéni vadászaton, hanem három vagy több vadász részvételével! tartott vadászat!   Lehet mellébeszélni, de a társas vadászat legfőbb ismérve a létszám, a tönni minden (vadászatvezető, bejelentés,....)  annak a következménye!   De teszek rá, hogy ki hogyan vadászik!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #7322 Dátum: 2017. November 25. - 21:35:20 »

Én azt hittem, hogy ez a mondat:" három vagy több vadász részvételével tartott vadászat (a továbbiakban: társas vadászat). "
teljesen egyértelmű!
Itt nem arról van szó, hogy hány ember , hány helyen van kint egyéni vadászaton, hanem három vagy több vadász részvételével! tartott vadászat!   Lehet mellébeszélni, de a társas vadászat legfőbb ismérve a létszám, a többi minden (vadászatvezető, bejelentés,....)  annak a következménye!   De teszek rá, hogy ki hogyan vadászik!

Tehát akkor pl.:

 -ha hárman kimennek és körbeülnek egy kukoricavetést
 -ha hárman kimennek szalonkázni
 -ha hárman kimennek récehúzásra
 -ha hárman felülnek egy fogatra barkácsolni
 -ha hárman elcserkelnek három párhuzamos úton/nyiladékon
 -stb.

akkor az már társasvadászat???  Fejvakarás
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #7323 Dátum: 2017. November 25. - 21:51:04 »

ha nem hajtotok - ami récénél elég vicces feltevés  -hanem húzáson álltok standon,  akkor szerintem egyéni.

Pedig debizonyhogy. Széchenyi: Ünnepnapok. Igenis hajtották a vadkacsát. Ha jól tévedek Csehország ban volt ilyen hajtáson.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #7324 Dátum: 2017. November 25. - 21:55:41 »

Én azt hittem, hogy ez a mondat:" három vagy több vadász részvételével tartott vadászat (a továbbiakban: társas vadászat). "
teljesen egyértelmű!
Itt nem arról van szó, hogy hány ember , hány helyen van kint egyéni vadászaton, hanem három vagy több vadász részvételével! tartott vadászat!   Lehet mellébeszélni, de a társas vadászat legfőbb ismérve a létszám, a tönni minden (vadászatvezető, bejelentés,....)  annak a következménye!  De teszek rá, hogy ki hogyan vadászik!

Ezt azért gondold át mégegyszer. Lehetőleg sértett vagdalkozás nélkül.
A "három fő" az kritériuma a társas vadászatnak, egy vagy két ember hiba határozza el, hogy márpedig ő(k) most társasvadászni fognak. De a Te logikád szerint tökmindegy, hogy a három vagy több vadász milyen kontextusban vadászik, ha egy körzetben vannak akkor az csak társasvadászat lehet.
Gondold át, mely vadászati módok lehetnek társas illetve egyéni vadászatok. Ha tíz ember felül tíz lesre lesvadászatot folytatni az még nem társasvadászat. Ha beküldnek valakit a kukoricatáblába két kutyával, önmagában még akkor sem lesz társasvadászat. Ahhoz az kell, hogy a társasvadászat egyéb kritériumainak is megfeleljen-a bejelentés, a lőirányok jelölése, a biztonsági követelmények(pl. a nemrég emlegetett mentőláda), a balesetvédelmi oktatás(eligazítás), a vadászatvezető, a felvezetők kijelölése stb.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7325 Dátum: 2017. November 25. - 23:09:16 »

Ezt azért gondold át mégegyszer. Lehetőleg sértett vagdalkozás nélkül.
A "három fő" az kritériuma a társas vadászatnak, egy vagy két ember hiba határozza el, hogy márpedig ő(k) most társasvadászni fognak. De a Te logikád szerint tökmindegy, hogy a három vagy több vadász milyen kontextusban vadászik, ha egy körzetben vannak akkor az csak társasvadászat lehet.
Gondold át, mely vadászati módok lehetnek társas illetve egyéni vadászatok. Ha tíz ember felül tíz lesre lesvadászatot folytatni az még nem társasvadászat. Ha beküldnek valakit a kukoricatáblába két kutyával, önmagában még akkor sem lesz társasvadászat. Ahhoz az kell, hogy a társasvadászat egyéb kritériumainak is megfeleljen-a bejelentés, a lőirányok jelölése, a biztonsági követelmények(pl. a nemrég emlegetett mentőláda), a balesetvédelmi oktatás(eligazítás), a vadászatvezető, a felvezetők kijelölése stb.

Azt hiszem, sem sértődött, sem vagdalkozó nem voltam, nem értem a megjegyzésed!

Azt hiszem, valóban kár erről vitázni. Bassman azt kérte:  "Konkrét jogszabály jól jönne ami erre vonatkozik."  Belinkeltem a törvényi előírást.  Ha azt kérdezte volna hol, mi a gyakorlat arra mást feleltem volna.

Az alapvető ellentét ott van közöttünk, hogy másképpen értelmezzük a "részvételével" szót! Szerintem az a szó, hogy részvételével azt jelenti, hogy együtt. Ha tíz ember felül tíz magaslesre valóban nem társas vadászat, de ha valaki harmad magával  kimegy egy pocsolyára - mert gondolom nem egy öt kilóméteres folyószakaszt áll le három fő kacsázni-  az igen is az.  Azt is másképen gondolom amit a többi kritériumról leírtál.  Nem attól lesz egy vadászat társas, hogy mentőládával, társas vadászat beírókönyvébe beírva, felvezetőt kinevezve....stb.stb.  megyünk vadászni, hanem fordítva. Ha három ember együtt kimegy , akkor már arra vonatkozik a társas vadászatok feltételeinek betartása, tehát amiket felsoroltál!   De, ha úgy van ahogy leírtad, akkor legyél olyan kedves magyarázd már meg mi a fenének van a törvényben ez a három fő részvételével meghatározás? 

De ezek után javaslom Bassman-nak, kérdezze meg a helyi megyei okosokat, hogy ott hogy  értelmezik a törvényt.  Ők fogják ellenőrizni, nekik kell megfelelni!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #7326 Dátum: 2017. November 26. - 01:20:13 »

Beleolvastam és anélkül,hogy a vitát érteném,csak két apróságot írok le.
Negyven évvel ezelőtt,mikor még tisztességes méretű területek voltak,nem ismertük és nem hiányoltuk a szektorkijelöléseket. Egyszerű népi nevét használva írta be mindenki,hol vadászik. Mégsem volt baleset ebből kifolyólag. Társasvadászatnak sem tartotta senki,pedig egy területen sokszor 15 vadász ült lesen. Csak az a terület 10000 hektár volt. Akkoriban három vadászati formát ismertünk: egyéni vadászat, riglizés,hajtóvadászat.
A másik: a talpam ökölbe szorul,mikor mindenki a tilos lő irányokkal van elfoglalva.35 év után a második munkahelyemen egy alkalommal döbbenten láttam,hogy valaki diletttáns módon össze-vissza spray-vel kriksz-krakszokat fújkált lovaskocsi méretű utak mentén a fákra. Értekezleten beszámoltam erről, a kollégák jót derültek a problémámon.
Akkor hallottam először a tilos lő irány ezen formájáról.Előéletemben több.mint 300 hajtóvadászat és riglizés irányítói és területkialakítóinak egyike voltam,de ott kriksz-krakszokra nem volt szükség. Úgy alakítottuk ki a standokat,hogy magyarázat nélkül is mindenki azonnal látta,merre érdemes figyelni és lőni.Hallható volt,honnan jön a hajtóvonal,akkor arra nem lövünk,aztán látható volt,hogy a lő nyiladék másik oldalán merre halad tovább a gárda,akkor pedig abba az irányba nem lövünk.
Lovaskocsi útra nem tettünk puskást,mert nem az volt a célunk,hogy friss levegőt szívjon és ne lásson semmit,hanem lásson és lőjön. Sok helyszínen egy 500 méter hosszú 10 méter széles lőnyiladékon 3-4 puskás állt kis hajtási lesen (tető és ülésdeszka nélküli,2 méterre van a kosár a földtől,tehát mindenki a földbe,nem a horizontra,vagy a faluba lőtt). Nem a völgyek aljába,hanem a gerincekre tettük a kis leseket,így a rakétakilövők nem működhettek.(A gerincek közelében szívesebben mozog a vad,mert ő is többet lát onnan.)
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #7327 Dátum: 2017. November 26. - 08:40:46 »

Wildheger ez   Igen Igen Igen. Sajnos ma kábé ott tartunk, hogy lassan nemhogy kocsiútra kell állni mindenkinek és az összes fát befújkálják körülötte mindenféle irányban, úgy hogy véletlenül sem tud lőni a tisztán álló vadra sem, de még tizenötször elmondják hogy kell a pógárnak a fegyverrel bánnia. "Csak baleset ne legyen" ez a jelszó, mintha hülye lenne mindenki és egymásra akarna lövöldözni. Sajnos az én fészkem is ilyen  :Mosolyog. Attól meg nekem szorul ökölbe az agyam, mikor egy botrányosan sz.r hajtás után a résztvevők vagy rendezők elégedetten megjegyzik, hogy "jó vadászat volt, senki nem sérült meg". Ez annyira meglepő dolog lenne, hogy ettől már jó egy társasvadászat? Ha mi ennyire tartjuk egymást, mit várunk másoktól?

A társasvadászathoz annyit, hogy szakmérnökin pont erre kérdezett rá egy kartárs a minap és az ott elhangzott válasz alapján Boarnak tökéletesen igaza van. A vadászati mód (társas vagy egyéni  vadászati mód) az elsődleges és a létszám arra vonatkozik, hogy a társas vadászati módok közé sorolt vadászaton minimum hárman kell legyenek a résztvevők. Doki is gondolom ezért említette a hajtást példának.
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #7328 Dátum: 2017. November 26. - 08:51:18 »

Wildheger ez   Igen Igen Igen. Sajnos ma kábé ott tartunk, hogy lassan nemhogy kocsiútra kell állni mindenkinek és az összes fát befújkálják körülötte mindenféle irányban, úgy hogy véletlenül sem tud lőni a tisztán álló vadra sem, de még tizenötször elmondják hogy kell a pógárnak a fegyverrel bánnia. "Csak baleset ne legyen" ez a jelszó, mintha hülye lenne mindenki és egymásra akarna lövöldözni. Sajnos az én fészkem is ilyen  :Mosolyog. Attól meg nekem szorul ökölbe az agyam, mikor egy botrányosan sz.r hajtás után a résztvevők vagy rendezők elégedetten megjegyzik, hogy "jó vadászat volt, senki nem sérült meg". Ez annyira meglepő dolog lenne, hogy ettől már jó egy társasvadászat? Ha mi ennyire tartjuk egymást, mit várunk másoktól?

A társasvadászathoz annyit, hogy szakmérnökin pont erre kérdezett rá egy kartárs a minap és az ott elhangzott válasz alapján Boarnak tökéletesen igaza van. A vadászati mód (társas vagy egyéni  vadászati mód) az elsődleges és a létszám arra vonatkozik, hogy a társas vadászati módok közé sorolt vadászaton minimum hárman kell legyenek a résztvevők. Doki is gondolom ezért említette a hajtást példának.

Volt olyan stand a gazba, amit a helyi felvezetővel nem találtunk meg.  Nyihi Nyihi
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7329 Dátum: 2017. November 26. - 09:10:31 »

Wildheger ez   Igen Igen Igen. Sajnos ma kábé ott tartunk, hogy lassan nemhogy kocsiútra kell állni mindenkinek és az összes fát befújkálják körülötte mindenféle irányban, úgy hogy véletlenül sem tud lőni a tisztán álló vadra sem, de még tizenötször elmondják hogy kell a pógárnak a fegyverrel bánnia. "Csak baleset ne legyen" ez a jelszó, mintha hülye lenne mindenki és egymásra akarna lövöldözni. Sajnos az én fészkem is ilyen  :Mosolyog. Attól meg nekem szorul ökölbe az agyam, mikor egy botrányosan sz.r hajtás után a résztvevők vagy rendezők elégedetten megjegyzik, hogy "jó vadászat volt, senki nem sérült meg". Ez annyira meglepő dolog lenne, hogy ettől már jó egy társasvadászat? Ha mi ennyire tartjuk egymást, mit várunk másoktól?

A társasvadászathoz annyit, hogy szakmérnökin pont erre kérdezett rá egy kartárs
a minap és az ott elhangzott válasz alapján Boarnak tökéletesen igaza van. A vadászati mód (társas vagy egyéni  vadászati mód) az elsődleges és a létszám arra vonatkozik, hogy a társas vadászati módok közé sorolt vadászaton minimum hárman kell legyenek a résztvevők. Doki is gondolom ezért említette a hajtást példának.

A mi új házi szabályunkba is rendezve lett az apróvad egyéni vadászata . Ez okból a hatóság  véleményét is kérték és az alapján is mehetnek többen is egy körzetbe atól hogy 3 vagy több vadász van ott nem minősül társas vadászatnak. Természetesen azért biztonsági körzet amit annak neveznek hogy beíráskor lássa az egyén hogy még kik vannak ott és ha indokolt ( vagy a házi szabály előírja ) akkor vegye fel a kapcsolatot a többiekkel ami nem csak biztonsági szempontból lehet lényeges. Azért látszik hogy ez a dolog mennyire illetve mennyire ferdén ivódott bele a vadász köztudatba ha még szakmérnökin és kérdésként merül fel .    Emelem


 
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #7330 Dátum: 2017. November 26. - 10:00:27 »

 De, ha úgy van ahogy leírtad, akkor legyél olyan kedves magyarázd már meg mi a fenének van a törvényben ez a három fő részvételével meghatározás? 
Már leírtam de akkor a kedvedért mégegyszer...
Azért szerepel a jogszabályban a három fő mert annál kevesebb nem tarthat társasvadászatot.
Ha két vadász akar kimenni fácánozni egy olyan társaságnál ahol a szabályzat tiltja az egyéni vadászatot fácánra, akkor megszívták mert mehetnek haza.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bassman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 248


« Új üzenet #7331 Dátum: 2017. November 26. - 10:48:18 »

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást!

Az az igazság, hogy a megyei vadászati tótumfaktumot fogjuk megkérdezni erről, - ahogy Attila is javasolta- legyen az Ő iránymutatása a mérvadó, mert mi is úgy látjuk, hogy a jogszabály értelmezhető így is, úgy is.
A sztorihoz hozzátartozik, hogy éveken át december elsején, amikortól nálunk lehet libára vadászni, pár tag és néhány vendég összejött, béreltünk egy traktor húzta bódét és a liba által járt vetéshez hajnalban, még sötéttel kimentünk, elbújtunk nádban, bokorban, árokban és vártuk a húzást.
Ez amolyan szezonnyitó vadászat volt, ahol páran összejöttünk, egyéni vadászatként beírtunk abba és a szomszédos körzetekbe magunkat, volt, hogy lőttünk libát szép számmal, volt hogy egész nap egy kacsát lőttünk és volt sokszor, hogy nem lőttünk semmit, de mindenki jól érezte magát, délben kint főztem,  egy bogrács meleg ételt is megettünk, mindenki elégedett volt, még ha akkor nem is lőtt semmit. Együtt voltunk, jól éreztük magunkat.
Ezévben is elkezdődött a december elsejei vadászat szervezése, mikoris kiderült, hogy jóval több vendéget hívna néhány tag, mint előző években, valamint tagtársak is jönnének többen. Ezzel nincs is baj, hanem felvetődött egyesekben ezen vadászat szabályszerűségének kérdése. Ez aztán indulatokat gerjesztett, ezért kértem Tőletek segítséget.
 Emelem Gábor
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7332 Dátum: 2017. November 26. - 14:00:47 »

Jövök a szokásos jogi háttérrel, mert megint csak ott tartunk, hogy ismerni kellene a "bibliát" Ördög
79/2004. Kormányrendelet:
66. §
(1)140 Társas vadászati mód esetén......
.....
(3)142 A társas nagyvad vadászatról hajtásonként külön legalább 1:20 000 léptékű hajtástérképet kell készíteni. A hajtástérkép egy példányát a vadászat megkezdése előtt át kell adni a lőállásokban helyet foglaló valamennyi vadásznak, a vadászatvezetőnek, a hajtás- és szárnyvezetőknek, a felvezetőknek, a vadászaton gépjárművel közlekedőknek, a vadösszeszedőknek és az utánkeresőknek.

Az a kifejezés, hogy "hajtás" több esetben is szerepel a jogszabályban.
Az, amikor 20 ember egyszerre ül lesen, az nem társas vadászat, hanem 20 ember egyéni vadászata.

Annyiban hibázott a törvény szövegét készítő csapat, hogy nem tette még egyértelműbbé, "bolondbiztossá" azzal a kitétellel a szöveget, hogy
társas vadászat az a vadászati mód, amikor 3 vagy annál több vadász vesz részt a vadászaton és rajtuk kívül egy,
vagy több személy, akár kutyák segítségével a vadat valamilyen módon heyváltoztatásra kényszeríti.
Vagy valami hasonló.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7333 Dátum: 2017. November 26. - 14:36:43 »

Jövök a szokásos jogi háttérrel, mert megint csak ott tartunk, hogy ismerni kellene a "bibliát" Ördög
79/2004. Kormányrendelet:
66. §
(1)140 Társas vadászati mód esetén......
.....
(3)142 A társas nagyvad vadászatról hajtásonként külön legalább 1:20 000 léptékű hajtástérképet kell készíteni. A hajtástérkép egy példányát a vadászat megkezdése előtt át kell adni a lőállásokban helyet foglaló valamennyi vadásznak, a vadászatvezetőnek, a hajtás- és szárnyvezetőknek, a felvezetőknek, a vadászaton gépjárművel közlekedőknek, a vadösszeszedőknek és az utánkeresőknek.

Az a kifejezés, hogy "hajtás" több esetben is szerepel a jogszabályban.
Az, amikor 20 ember egyszerre ül lesen, az nem társas vadászat, hanem 20 ember egyéni vadászata.

Annyiban hibázott a törvény szövegét készítő csapat, hogy nem tette még egyértelműbbé, "bolondbiztossá" azzal a kitétellel a szöveget, hogy
társas vadászat az a vadászati mód, amikor 3 vagy annál több vadász vesz részt a vadászaton és rajtuk kívül egy,
vagy több személy, akár kutyák segítségével a vadat valamilyen módon heyváltoztatásra kényszeríti.
Vagy valami hasonló.
 Wave

Tehát, ha hajtók és kutyák nélkül 4 vadász végigsétál egy csatornaparton, vagy leáll kacsázni, az egyéni vadászat?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7334 Dátum: 2017. November 26. - 18:07:27 »

Tehát, ha hajtók és kutyák nélkül 4 vadász végigsétál egy csatornaparton, vagy leáll kacsázni, az egyéni vadászat?

 

 Fejvakarás  Jó kérdés ! Ezért kellett volna a minden idők legjobb vadászati törvényében ezt rendezni .  Ördög  Ha együtt mondhatni egybandában szervezetten egymás tevékenységét összehangolva ( talán ez a mérvadó hogy összehangoltan ) akkor SZERINTEM társasnak minősül . Szóval nem lehet csak úgy összeállni és egy két kisebb bokrosból megugrasztani a disznókat (sajnos :Mosolyog)  - viszont egyénileg hárman ki lehet ülni a körülötte lévő három lesre ha az egy körzetben van is .( Akkor bonyolódik a dolog ha hárman cserkelni akarnak egy időben egy körzetben.. Vállat von )  Ezeket a dolgokat a háziszabályban is ellenőrzik ezért kell - legalább is nekünk kellett megküldeni a hatóságnak és persze a beírókönyvnél is el kell helyezni.   
Naplózva
Oldalak: 1 ... 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 [489] 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: