Oldalak: 1 ... 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 [484] 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917077 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7245 Dátum: 2017. Október 24. - 09:56:03 »

Olyan típusú a betegsége, amely nem zárja ki a gépjármű vezetés lehetőségét. Gyógyszerrel teljesen tünetmentes.
Még azt is tudják, mi válthatja ki nála a rohamot, ezért tudatos életmódválasztással kevesebb az esélye rá, mint egy infarktusra...
Egy volt középiskolás társam is ugyanúgy vezet, neki is mindig meghosszabbítják a jogsiját.
Mindkettőjüknek 2 dologra kell csak odafigyelnie: nem ihatnak, ha éjszakáznak, vagy nem éjszakázhatnak, ha isznak.
Nevetségesen hangzik, de tényleg ennyi!
 Emelem

Ezt mi úgysem tudjuk megváltoztatni . Mert ahhoz az orvosok zömének mentalitását a magyar egészségügyet és még sok mindent kéne megváltoztatni és ezért szándékosan nem írtam a véleményem de mivel már érintették mégis megteszem. - Az infarktus a stroke a cukorbetegség mint nagyon esélyes , de még sok eszméletvesztéssel hirtelen halállal járó esemény ugyan úgy veszélyes a közlekedőkre és a fegyverhasználókra illetve azok környezetére . Azt a tényt sem szabad figyelmen kívül hagyni hogy az epilepszia idegi - neurológiai betegség  és talán a kutya is itt van elásva !  Szóval az orvos döntése a dolog és az Ő felelőssége is .  Persze felmerül "ha azzal lehet ezzel miért nem?" de ....... Vállat von
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #7246 Dátum: 2017. Október 24. - 16:46:31 »

Van olyan ismerősöm, aki elmúlt 75 éves, 8 (azaz nyolc) infarktusa volt, és minden évben megújítják a jogsiját! 


Én rutinhoz kötném a jogosítványt, aki bizonyos feltételeknek megfelel vezessen, aki nem az ne! Sajnos a jogosítványt valamilyen szerzett jogként kezelik egyesek(sokak).
Bizonyára nem kellemes, ha elveszik a jogsit, de miért kell arra teljesen alkalmatlan embereknek állandó veszélyhelyzeteket teremteniük a közutakon?
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7247 Dátum: 2017. Október 24. - 22:57:15 »

 
Én rutinhoz kötném a jogosítványt, aki bizonyos feltételeknek megfelel vezessen, aki nem az ne! Sajnos a jogosítványt valamilyen szerzett jogként kezelik egyesek(sokak).
Bizonyára nem kellemes, ha elveszik a jogsit, de miért kell arra teljesen alkalmatlan embereknek állandó veszélyhelyzeteket teremteniük a közutakon?

 Igen
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7248 Dátum: 2017. Október 25. - 07:35:28 »

Én rutinhoz kötném a jogosítványt, aki bizonyos feltételeknek megfelel vezessen, aki nem az ne! Sajnos a jogosítványt valamilyen szerzett jogként kezelik egyesek(sokak).
Bizonyára nem kellemes, ha elveszik a jogsit, de miért kell arra teljesen alkalmatlan embereknek állandó veszélyhelyzeteket teremteniük a közutakon?
És ki lenne az a teljesen megbízható, független, minden külső és belső csábításnak ellenálló, megingathatatlanul tisztességes és elhivatott szervezet,
akire ezt a feladatot teljes nyugalommal, tiszta lelkiismerettel rábíznád kishazánkban?
Mert maga az elvi elgondolás szép.....csak kell mellé egy gyakorlati megoldás is.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #7249 Dátum: 2017. Október 25. - 09:50:48 »

És ki lenne az a teljesen megbízható, független, minden külső és belső csábításnak ellenálló, megingathatatlanul tisztességes és elhivatott szervezet,
akire ezt a feladatot teljes nyugalommal, tiszta lelkiismerettel rábíznád kishazánkban?
Mert maga az elvi elgondolás szép.....csak kell mellé egy gyakorlati megoldás is.
 Wave

Szerintem csakis egy jóképességű vadkárbecslő szakember alkalmas erre a feladatra!  Vigyorog
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7250 Dátum: 2017. Október 25. - 09:57:50 »

És ki lenne az a teljesen megbízható, független, minden külső és belső csábításnak ellenálló, megingathatatlanul tisztességes és elhivatott szervezet,
akire ezt a feladatot teljes nyugalommal, tiszta lelkiismerettel rábíznád kishazánkban?
Mert maga az elvi elgondolás szép.....csak kell mellé egy gyakorlati megoldás is.
 Wave

Az esküt tett körzeti orvos ! Aki minden bajodat ismeri , jól megkapja a fejpénzt a tb től , még Te is fizetsz a vizsgálatért , támogatást rendelőt az önkormányzattól , támogatást a letelepedéshez és praxisvásárláshoz , jól megemelték a fizetését és ha még ezután is elfogadja a hálapénzt ami egy vak ember jogosítványának meghosszabbítása okán már korrupciónak tűnik akkor .........akkor ébredj fel mert magyarisztánban vagy .   Nem szól szám
 
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7251 Dátum: 2017. Október 25. - 10:33:27 »

Az esküt tett körzeti orvos ! .....

Pista!
Én erre írtam, amit írtam:
Én rutinhoz kötném a jogosítványt, aki bizonyos feltételeknek megfelel vezessen, aki nem az ne!
Ki vizsgálná felül a rutint?
Őt ki ellenőrizné?
Mennyibe kerülne ez és ki fizetné az időszakos új vizsgálat költségét?
Ha ráterhelik a jogosítvány tulajdonosokra, akkor szerintem Sanyo az elsők között háborodna fel az új sarc miatt Vigyorog
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #7252 Dátum: 2017. Október 25. - 10:35:52 »

Az esküt tett körzeti orvos ! Aki minden bajodat ismeri , jól megkapja a fejpénzt a tb től , még Te is fizetsz a vizsgálatért , támogatást rendelőt az önkormányzattól , támogatást a letelepedéshez és praxisvásárláshoz , jól megemelték a fizetését és ha még ezután is elfogadja a hálapénzt ami egy vak ember jogosítványának meghosszabbítása okán már korrupciónak tűnik akkor .........akkor ébredj fel mert magyarisztánban vagy .   Nem szól szám
 

Általában azok "magyaroznak", akik mindig is haszonélvezői voltak a kritizált rendszernek.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #7253 Dátum: 2017. Október 25. - 10:37:43 »

Én erre írtam, amit írtam:Ki vizsgálná felül a rutint?
Őt ki ellenőrizné?
Mennyibe kerülne ez és ki fizetné az időszakos új vizsgálat költségét?
Ha ráterhelik a jogosítvány tulajdonosokra, akkor szerintem Sanyo az elsők között háborodna fel az új sarc miatt

Az épülő stadionokban megoldható lenne külön költség nélkül, úgyis sokak szemét szúrja!  Vigyorog
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #7254 Dátum: 2017. Október 25. - 11:02:35 »

Pista!
Én erre írtam, amit írtam:Ki vizsgálná felül a rutint?
A Nemzethy Ellenőrzési Hatóság
Mennyibe kerülne ez és ki fizetné az időszakos új vizsgálat költségét?
Az adófizetők. Kétszer(de lehet, hogy háromszor)
Ha ráterhelik a jogosítvány tulajdonosokra, akkor szerintem Sanyo az elsők között háborodna fel az új sarc miatt Vigyorog
Sanyooo inkább azon háborogna, hogy ha bevezetnének egy szigorúbb rendszert, Ő onnantól csak rollerrel járhatna, esetleg a mellékutakon biciklivel... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #7255 Dátum: 2017. Október 25. - 11:08:39 »

Az esküt tett körzeti orvos ! Aki minden bajodat ismeri , jól megkapja a fejpénzt a tb től , még Te is fizetsz a vizsgálatért , támogatást rendelőt az önkormányzattól , támogatást a letelepedéshez és praxisvásárláshoz , jól megemelték a fizetését és ha még ezután is elfogadja a hálapénzt ami egy vak ember jogosítványának meghosszabbítása okán már korrupciónak tűnik akkor .........akkor ébredj fel mert magyarisztánban vagy .   Nem szól szám
 
Ja...jól megemelték a fizetését...már majdnem annyit keres, mint egy pénztáros a Lidl-ben... Nem
Ugyan alanyi jogon az általad sorolt támogatások nem járnak, a "fejpénz" csak egy létszámig növekszik de annyira kevés az orvos, hogy ezt jószerivel mindenhol meghaladja a beteglétszám, de Te azért csak köpködj és irigykedj nyugodtan. Annyira nincs orvos, hogy a körzeti ellátás már sokhelyütt megoldhatatlan, olyan idős "dokik" járnak be dolgozni akikhez képest Te taknyos kölyök voltál amikor nyugdíjba mentél de ne törődj vele, mindig kell egy ellenségkép... Wave
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #7256 Dátum: 2017. Október 25. - 11:42:46 »

Sanyooo inkább azon háborogna, hogy ha bevezetnének egy szigorúbb rendszert, Ő onnantól csak rollerrel járhatna, esetleg a mellékutakon biciklivel... Ördög

Én már akkor fluxuskondenzátoron utaztam, mikor te még mezítláb szaladgáltál a tyúkudvarban!  Ördög
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #7257 Dátum: 2017. Október 25. - 12:41:33 »

Én már akkor fluxuskondenzátoron utaztam, mikor te még mezítláb szaladgáltál a tyúkudvarban!  Ördög
??? Én most is mezítláb szaladgálok a tyúkudvarban... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7258 Dátum: 2017. Október 25. - 13:17:33 »

??? Én most is mezítláb szaladgálok a tyúkudvarban... Ördög

Nem is lehet az rossz ilyen hideg időben, amikor a meleg tyúxar feltör a lábujjak között!  Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7259 Dátum: 2017. Október 25. - 13:32:25 »

Ja...jól megemelték a fizetését...már majdnem annyit keres, mint egy pénztáros a Lidl-ben... Nem
Ugyan alanyi jogon az általad sorolt támogatások nem járnak, a "fejpénz" csak egy létszámig növekszik de annyira kevés az orvos, hogy ezt jószerivel mindenhol meghaladja a beteglétszám, de Te azért csak köpködj és irigykedj nyugodtan. Annyira nincs orvos, hogy a körzeti ellátás már sokhelyütt megoldhatatlan, olyan idős "dokik" járnak be dolgozni akikhez képest Te taknyos kölyök voltál amikor nyugdíjba mentél de ne törődj vele, mindig kell egy ellenségkép... Wave

Azt hiszed hogy én nem tudom hogy mekkora baj van az orvoshiány miatt ?  Sajnos nagyon is tudom !  Viszont nem hallottad ki a megoldandó problémát mert az van bőven - Elmegy az orvos külföldre dolgozni . Nem kell csodálkozni 5.000 - 6.500 Eurós fizetés valamivel több mint a hazai és a körülmények ...... de akkor joggal várja a hegesztő , esztergályos , szerelő , vadőr és mindenki  hogy az Ő fizetése is uniós legyen vagy elmegy érte ha itt nem kapja meg. Egyes orvosok még akkor is elfogadják néha "kikövetelik" a hálapénzt mikor már  azért jutott a pénztárcájukba is és olyanoktól is elvárják akik az utolsó vagy már azon túli fillérjeiket adják . A várólisták végtelenek de meg van a megoldás előrekerülni ........ el kell menni ugyan az orvos privát rendelésére és megkapod az útbaigazítást és láss csodát a TB terhére meg tudnak javítani ...................... Sorolhatnám de szerintem sokan tudnának negatív és persze pozitív példákat is hozni és nagy nagy tiszteletem azoknak akik nem fertőződtek meg és még mindig állják a sarat .  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 [484] 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: