Oldalak: 1 ... 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 [482] 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917176 alkalommal)
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #7215 Dátum: 2017. Október 11. - 09:59:39 »

Hallo,
Valaki nem csinál a napokban Pécs-Bp útvoanlat?
Elnkellene hozni műszereket kb~35kg sulyban.
Jövő hét keddig ráér?
Akkor tudok segíteni.

 Emelem
Naplózva

Üdv,
Barna
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #7216 Dátum: 2017. Október 14. - 15:38:18 »

 Emelem

Vadőr barátomnál a Jászságban (Jászágó) lába kelt 4 db hattyúnyak csapdának... A házától lopták el, nem a területről.
Ha ne adj Isten felkínálnak vételre, vagy ha gyanús hirdetésbe akadtok ennek kapcsán, kérlek jelezzetek.
Köszönet!

 Wave
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #7217 Dátum: 2017. Október 19. - 22:28:34 »

Sziasztok!
Egy ismerősöm szeretne vadászvizsgát tenni. Sajnos epilepsziás, de gyógyszerrel be van állítva, így rohammentes.
A háziorvos neurológushoz küldte. Az visszapasszolta a háziorvosnak a döntést. Magyarul: egyik sem akar feleősséget vállalni.
Mit tehet egy ilyen helyzetben? Az álmáról lemondani nem akar.
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #7218 Dátum: 2017. Október 20. - 06:37:44 »

Sziasztok!
Egy ismerősöm szeretne vadászvizsgát tenni. Sajnos epilepsziás, de gyógyszerrel be van állítva, így rohammentes.
A háziorvos neurológushoz küldte. Az visszapasszolta a háziorvosnak a döntést. Magyarul: egyik sem akar feleősséget vállalni.
Mit tehet egy ilyen helyzetben? Az álmáról lemondani nem akar.

Talán ha precedenst talál, azaz hasonló diagnózissal valakit, aki kapott engedélyt, azon a vonalon elindulhat.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7219 Dátum: 2017. Október 20. - 07:36:12 »

Sziasztok!
Egy ismerősöm szeretne vadászvizsgát tenni. Sajnos epilepsziás, de gyógyszerrel be van állítva, így rohammentes.
A háziorvos neurológushoz küldte. Az visszapasszolta a háziorvosnak a döntést. Magyarul: egyik sem akar feleősséget vállalni.
Mit tehet egy ilyen helyzetben? Az álmáról lemondani nem akar.


Gépjármű vezetői engedélye van ? Szerintem ahhoz kéne igazodni a fegyvertartásinak  (ahogy igazodik is ) mert legalább olyan veszélyes ha autóvezetés közben kapja el a roham .
Bár mennyire is sajnálom ismerősödet az orvosok helyében én is igencsak megrágnám a dolgot . ( Finoman fogalmaztam . )     Emelem
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #7220 Dátum: 2017. Október 20. - 08:21:44 »

Talán, ha a húros mellett döntene az kevésbé  " veszélyes". Fejvakarás
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #7221 Dátum: 2017. Október 20. - 15:20:01 »

Gépjármű vezetői engedélye van ? Szerintem ahhoz kéne igazodni a fegyvertartásinak  (ahogy igazodik is ) mert legalább olyan veszélyes ha autóvezetés közben kapja el a roham .
Bár mennyire is sajnálom ismerősödet az orvosok helyében én is igencsak megrágnám a dolgot . ( Finoman fogalmaztam . )     Emelem
Igen, van jogosítványa. Ezért is nem érti ő sem (egyébként egy hölgy), hogy miért?
Persze ugyanúgy értem a dokik félelmét is.
De amíg autóval okozhat(na) tömegbalesetet,ennek ellenére továbbra is vezethet, addig a fegyvertartáshoz/vadászathoz meg félnek neki rányomni a pecsétet.
Az íj valóban jó megoldás lenne/lehetne számára, de ahhoz szintén vadászvizsga kell.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #7222 Dátum: 2017. Október 20. - 22:23:16 »

Igen, van jogosítványa. Ezért is nem érti ő sem (egyébként egy hölgy), hogy miért?
Persze ugyanúgy értem a dokik félelmét is.
De amíg autóval okozhat(na) tömegbalesetet,ennek ellenére továbbra is vezethet, addig a fegyvertartáshoz/vadászathoz meg félnek neki rányomni a pecsétet.
Az íj valóban jó megoldás lenne/lehetne számára, de ahhoz szintén vadászvizsga kell.
 Emelem
Fejvakarás Le vagyok maradva a mai vadászvizsgáztatással.Régen az iskola adta a vadászvizsgát,fegyvervizsgát , vagy megszerezted magánban.Ha nem akarok tűzfegyverrel vadászni akkor is lőnöm kell korongra, céltáblára??Akkor, az hogy van ha valakinek bevonják a fegyvertartásiát , de a vadászjegyét nem simán marad tag, vadászik íjjal? Vállat von
Naplózva
Mamut
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új üzenet #7223 Dátum: 2017. Október 21. - 06:42:28 »

Sorrend:
Tanfolyam, vizsga, pszihológus, orvosi, megszerzési,......
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #7224 Dátum: 2017. Október 21. - 07:45:15 »

Akkor, az hogy van ha valakinek bevonják a fegyvertartásiát , de a vadászjegyét nem simán marad tag, vadászik íjjal? Vállat von

Az állami vadászjegynek nem feltétele a fegyvertartási, fordítva viszont igen.
A vadászatnak vannak olyan engedélyezett módjai, amihez nem szükséges lőfegyver (íj, madár, stb.).
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #7225 Dátum: 2017. Október 21. - 07:51:41 »

Az állami vadászjegynek nem feltétele a fegyvertartási, fordítva viszont igen.
A vadászatnak vannak olyan engedélyezett módjai, amihez nem szükséges lőfegyver (íj, madár, stb.).
Akkor a hölgynek miért nem lehet vadász,íjjász vizsgája, hogy vadászhasson?
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7226 Dátum: 2017. Október 21. - 14:14:55 »

Akkor a hölgynek miért nem lehet vadász,íjjász vizsgája, hogy vadászhasson?
Azért, mert önálló íjász-vadászvizsga nem létezik.
Csak a már meglévő vadászvizsga mellé, mint kiegészítő vizsgát lehet teljesíteni.
Akkor is, ha valakinek, az előtte álló élete során, egyetlen alkalommal sem áll szándékában lőfegyvert fogni a kezébe.
A vadászvizsga pedig lehetőséget biztosít a lőfegyveres vadászatra is, azt külön nem lehet kiemelni belőle.

A külföldiek részére rendelendő ideiglenes vadászati engedély kapcsán már előkerült ez a probléma.
Megkötöm a szerződést a klienssel, íjas vadászatra.
Elküldöm a kamarának a meghívólevelet az összes adattal és a kitöltött, stemplizett kérelem nyomtatványt.
Hívnak szinte azonnal, hogy ez így nem jó....mert hiányzik az EU-s fegyvertartási száma.
Mondom, hogy ez meg így nem jó, mert mi van, ha:
1. a vendég nem rendelkezik EU-a fegyvertartásival, mert otthon csak íjjal vadászik.
2. a vendég EU-n kívüli országból érkezik.
3. a vendég nem hozza magával az EU-s fegyverpapírjait, mert én fogom neki átengedni a puskát a lövés idejére.
stb...stb...
A válasz: hááááát....őőőőőőőő......eeeeeee.......nnnammmmostakkkkor........izéééé...... 
Nem jó és nem egyértelmű a törvényi háttér.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #7227 Dátum: 2017. Október 21. - 14:55:47 »

Azért, mert önálló íjász-vadászvizsga nem létezik.

Na, erre gondoltam, és miért nincs? (tudom, kishazánk) Nem    Wave
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7228 Dátum: 2017. Október 21. - 17:14:54 »

Na, erre gondoltam, és miért nincs? (tudom, kishazánk) Nem    Wave

Mert a döntéshozó törvényalkotó fejében a vadászat (azon túl, hogy egy nagy probléma forrás) csak lőfegyverrel értelmezhető.😢
Ezért kaptam egyszerre síró és röhögő görcsöt, mikor az elöltöltős kutatási program feladatai közé betették azt, hogy alkalmas-e
az elöltöltős fegyver a vad elejtésére?
Megkérdezhettek volna valaki pártatlan hozzáértőt, aki elmesélte volna nekik,
hogy ezekkel a fegyverekkel pár száz év alatt földrészek vadállományát szinte kiirtották.
Előtte az íjjal kicsit hosszabb ideig kellett bizonyítania, hogy a kételkedő kérdésfeltevő ősei ne haljanak ki.
Habár lehet, hogy jobban jártunk volna 😈
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #7229 Dátum: 2017. Október 21. - 17:41:29 »

Mert a döntéshozó törvényalkotó fejében a vadászat (azon túl, hogy egy nagy probléma forrás) csak lőfegyverrel értelmezhető.😢
Ezért kaptam egyszerre síró és röhögő görcsöt, mikor az elöltöltős kutatási program feladatai közé betették azt, hogy alkalmas-e
az elöltöltős fegyver a vad elejtésére?
Megkérdezhettek volna valaki pártatlan hozzáértőt, aki elmesélte volna nekik,
hogy ezekkel a fegyverekkel pár száz év alatt földrészek vadállományát szinte kiirtották.
Előtte az íjjal kicsit hosszabb ideig kellett bizonyítania, hogy a kételkedő kérdésfeltevő ősei ne haljanak ki.
Habár lehet, hogy jobban jártunk volna 😈
Egyre jobban MEZEI szókimondó vadőr vagy , vigyázz a kéz messze elér....... Igen  (engem is lapátra tesznek egyszer) Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 [482] 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: