Oldalak: 1 ... 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 [469] 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917211 alkalommal)
Urbán Zsolt
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #7020 Dátum: 2017. Február 08. - 14:18:44 »


Köszönöm szépen a segítséget!
Vadászüdvözlettel: Urbán Zsolt  Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7021 Dátum: 2017. Február 08. - 15:07:31 »

Köszönöm szépen a segítséget!
Vadászüdvözlettel: Urbán Zsolt  Emelem
Majd jelezz privátban ,hogy ért e valamit.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #7022 Dátum: 2017. Február 08. - 21:20:00 »

Ezt még nem láttam, hogy e-bookban is van.
Köszönöm Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #7023 Dátum: 2017. Február 12. - 19:07:44 »

Üdv!
Gyula és Budapest között nem jár valaki rendszeresen gépkocsival?
 Emelem
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #7024 Dátum: 2017. Február 23. - 11:16:14 »

Sziasztok!

Van valakinek olyan ismerőse Kecskemét 150km-es körzetében, aki intenzív halneveléssel (recirkulásciós rendszerben) foglalkozik?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv:

Gergő
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #7025 Dátum: 2017. Március 09. - 11:11:52 »

Volt itt már szó kéményseprőlógiáról meg ilyesmiről...
Van egy családi házam amiben élünk és van egy kft.-m ami ide van bejelentve. A tevékenység nem telephelyengedélyhez kötött, csak székhely van itt.
Novemberben jött a katasztrófavédelemtől egy kéményseprő leellenőrizni a kéményeket. Megcsinálta, elment oszt öröm és bódottá'.
Ma viszont megjelent egy másik kéményseprő a "Magyar Kéményseprő kft."-től, hogy jött ellenőrizni a kft. székhely kéményeit. Mondtam neki, hogy ez felesleges mert most volt ellenőrzés. De neki muszáj...
Felhívtam a főnökét, az egy jogszabályra(2015/CCXI) hivatkozva azt mondta, hogy a katasztrófavédelem ellenőrzése volt jogtalan mert a törvény szerint
a természetes személy tulajdonában lévő és gazdálkodó szervezet székhelyeként, telephelyeként, fióktelepeként be nem jegyzett ingatlan esetében jogosultak ők az ellenőrzésre.
Hogy van ez, ki hazudik?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #7026 Dátum: 2017. Március 09. - 11:43:28 »


8. kéményseprő-ipari szolgáltató: az a gazdálkodó szervezet, amelynek a gazdálkodó szervezet-típusra irányadó hivatalos nyilvántartásban bejegyzett tevékenységei között a kéményseprő-ipari tevékenység szerepel, és amelyet a tűzvédelmi hatóság a 7. § (4) bekezdése szerinti nyilvántartásába felvett;

2. § (1) A kéményseprő-ipari tevékenységet - a 10. § (1) bekezdés a) pontjában meghatározott kivétellel -
a) a Kormány által kijelölt szervezet (a továbbiakban: kéményseprő-ipari szerv) közfeladatként
aa) a természetes személy tulajdonában lévő és gazdálkodó szervezet székhelyeként, telephelyeként, fióktelepeként be nem jegyzett ingatlan esetében,
ab) a kizárólag az aa) alpont szerinti ingatlanokból álló társasház, lakásszövetkezeti lakóépület esetében, amelyben az égéstermék-elvezető társasházi osztatlan közös tulajdonban van,
ac) az ab) alpont alá nem tartozó társasház, lakásszövetkezeti lakóépület esetében,
valamint
b) a kéményseprő-ipari szolgáltató az a) pontban foglaltakon kívüli ingatlanok esetében
látja el.



Ebből a jogszabályból én azt olvasom ki, hogy nem a kormány által kijelölt szervezet, hanem a kéményseprő-ipari szolgáltató ellenőrizhet.
Ha nem lenne cég bejelentve, akkor lenne közfeladat.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7027 Dátum: 2017. Március 09. - 12:11:29 »

Talán már meséltem!?
Mióta rezsicsökkentés? történt, hozzánk  egy évben nem egyszer, hanem kétszer jönnek a kéményt ellenőrizni. Természetesen a két ellenőrzés díja jóval több mint a régebbi eggyé! Két-három éve szombat déli 12-kor becsöngetett a kéményseprő, hogy jött ellenőrizni, és kéményt pucolni. Elöntötte a szar az agyam, mert Ili már kezdett tálalni az ebédhez, és nem engedtem be. Fenyegetődzött, ugatott, mire én becsuktam a kaput, és bejöttem. Pár hét múlva kaptam egy határozatot, és valamennyi büntetést ami a seprési díj sokszorosa volt. Természetesen megfellebbeztem, de elutasították. Újból szar húzódott az agyamra, és személyesen bementem a kirendeltségre, de a vezetőt nem találtam bent. A titkárnőnél hagytam üzenetet, hogy a szombat sok vallásban ünnep. és ezen a napon engem senki se zavarjon!  Még haza sem értem, már hívott is a kirendeltség vezető, hogy tiszteletben tartják a vallási szokásaimat, a fellebbezéseimet felül fogják bírálni, és vegyem semmisnek a büntetést.  Talán egy hétre rá megjelent nálunk nem is egy, hanem egyenesen két kéményseprő! Ahogy kiértem a kapuhoz majd seggre estem. Az egyik egy olyan igazi fazon volt akinek a vallása letagadhatatlanul  az orrára volt írva. Nézett, nézett, aztán csak kinyögte:
-  akár hogyan is nézem maga nem is  zsidó!
-  nem is mondtam, hogy az vagyok, csak azt mondtam, hogy vannak vallások ahol a szombat ünnep, és engem ne zavarjanak szombaton!
 Ellenőriztek, fizettem, megkínáltam őket egy-egy stampedli Soma féle eperpálinkával, azóta jól megvagyunk egymással, főleg , hogy soha nem jönnek hét végén!  Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
parazstaposo
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #7028 Dátum: 2017. Március 09. - 12:16:45 »

Volt itt már szó kéményseprőlógiáról meg ilyesmiről...

Az a lényeg, h magánszemélynek az ingatlanján lévő kémények ellenőrzése évi egy alkalommal ingyenes a többieké fizetős. OKF honlapján fent van letölthető formában hogy mely településen kik jogosultak az ellenőrzésre. Az OKF "kéményseprői" általában a magánszemélyek kéményeit ellenőrzik de pl. társasházban ha egy lakás mondjuk székhelynek, irodának van bejegyezve, azt leellenőrzik. Én így tudom, de lehetnek megyénként eltérések.

http://www.katasztrofavedelem.hu/index2.php?pageid=tuzmegelozes_kemenysepro_lista
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #7029 Dátum: 2017. Március 09. - 12:30:49 »

Az a lényeg, h magánszemélynek az ingatlanján lévő kémények ellenőrzése évi egy alkalommal ingyenes a többieké fizetős.

Akkor valószínűleg jól értelmeztem a jogszabályt, és a motiváció is megvan. Asszem', kerek a történet.
Ha cég van bejelentve a magánlakásba, akkor már nem közfeladat és nem ingyenes.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #7030 Dátum: 2017. Március 09. - 13:30:18 »

Talán már meséltem!?
Mióta rezsicsökkentés? történt, hozzánk  egy évben nem egyszer, hanem kétszer jönnek a kéményt ellenőrizni. Természetesen a két ellenőrzés díja jóval több mint a régebbi eggyé! Két-három éve szombat déli 12-kor becsöngetett a kéményseprő, hogy jött ellenőrizni, és kéményt pucolni. Elöntötte a szar az agyam, mert Ili már kezdett tálalni az ebédhez, és nem engedtem be. Fenyegetődzött, ugatott, mire én becsuktam a kaput, és bejöttem. Pár hét múlva kaptam egy határozatot, és valamennyi büntetést ami a seprési díj sokszorosa volt. Természetesen megfellebbeztem, de elutasították. Újból szar húzódott az agyamra, és személyesen bementem a kirendeltségre, de a vezetőt nem találtam bent. A titkárnőnél hagytam üzenetet, hogy a szombat sok vallásban ünnep. és ezen a napon engem senki se zavarjon!  Még haza sem értem, már hívott is a kirendeltség vezető, hogy tiszteletben tartják a vallási szokásaimat, a fellebbezéseimet felül fogják bírálni, és vegyem semmisnek a büntetést.  Talán egy hétre rá megjelent nálunk nem is egy, hanem egyenesen két kéményseprő! Ahogy kiértem a kapuhoz majd seggre estem. Az egyik egy olyan igazi fazon volt akinek a vallása letagadhatatlanul  az orrára volt írva. Nézett, nézett, aztán csak kinyögte:
-  akár hogyan is nézem maga nem is  zsidó!
-  nem is mondtam, hogy az vagyok, csak azt mondtam, hogy vannak vallások ahol a szombat ünnep, és engem ne zavarjanak szombaton!
 Ellenőriztek, fizettem, megkínáltam őket egy-egy stampedli Soma féle eperpálinkával, azóta jól megvagyunk egymással, főleg , hogy soha nem jönnek hét végén!  Röhög


Mennyivel egyszerűbb lett volna megkínálni szombat délben a túrós tésztából! Megspórolod a felesleges köröket, nem kell zsidónak hazudnod magad és a pálinka is megmaradt volna. Nevet
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7031 Dátum: 2017. Március 09. - 13:33:26 »

Mennyivel egyszerűbb lett volna megkínálni szombat délben a túrós tésztából! Megspórolod a felesleges köröket, nem kell zsidónak hazudnod magad és a pálinka is megmaradt volna. Nevet

Be is sz@rnék, ha túrós tésztát kellene ennem! Sajnos csak olyasmit eszek amiben sok a hús!
 Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #7032 Dátum: 2017. Március 09. - 13:46:48 »

Meg próbálom összefoglalni az igazságot. A rezsi csökkenés miatt magánszemélyeknek ingyenes a vizsgálat, olyan ingatlanban ahová bármilyen formátumú cég telephelye vagy székhelye van bejegyezve fizetős. Mivel a lakosságnak nem kell fizetni ezért ahol az önkormányzat vállalja a cég vagy a cégek kompenzálását ott vállalkozások végzik a lakosságnál és a cégeknél is a vizsgálatot. Ahol nem vállalja az önkormányzat ott a lakosságnál a kat.véd. végzi a cégeknél a vállalkozások. A gázüzemű kéményeket két évente a szilárd vagy olaj üzemüket minden évben egyszer kivéve ha folyamatosan és nagy teljesítményen üzemelnek akkor többször is évente.   
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #7033 Dátum: 2017. Március 09. - 23:27:12 »

Köszönöm. Akkor ha legközelebb a katasztrófavédelem kéményseprője jön, pofán is baszom legott... Amúgy is a bögyömben vannak...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7034 Dátum: 2017. Március 13. - 16:28:45 »

Szervusztok! Emelem

Urak van közöttünk  Jáger András nevű fórumlakó?   Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 [469] 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: