Oldalak: 1 ... 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 [442] 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917330 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #6615 Dátum: 2016. Február 27. - 12:55:08 »

Tényleg nem rossz, de egy kalapács sokkal olcsóbb! Stoel Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #6616 Dátum: 2016. Február 27. - 12:57:52 »

Aztán valami fórumon elhangzott a bűvös mondat: Az indításgátló és a féklámpa egy biztosítékon van....Beülök, féklámpa nem ég...Kicseréltem a biztosítékot, és láss csodát, azóta is megy Mosolyog

Ördög Ördög Ördög
Hülye japánok...
A terranon a vészvillogóval van közös biztosítékon. Zárlatos volt a bal első indexem egy kidörzsölődött vezeték miatt, ha jó kedve volt, az index biztosítékot vágta ki, ha nem akkor a vészvillogóét és azzal a lendülettel megállt a technika... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #6617 Dátum: 2016. Február 27. - 12:59:12 »

Ez két kártyás, vagy csak egy?  Fejvakarás

Végülis csak a betett linkre kellett volna elmenni megnézni, de egyszerűbb elküldeni mást:

SIM card slot   Standard + Micro Card, Dual SIM, Dual standby


Ugye? 
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #6618 Dátum: 2016. Február 27. - 13:04:16 »

Ilyen "egydolláros" töltőt vettem egyszer a sárgáktól. Valamit csinál, de ha utána átrakom az akksit a nitecore töltőbe, az még egy órát dolgozik rajta.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #6619 Dátum: 2016. Február 27. - 13:05:08 »

Végülis csak a betett linkre kellett volna elmenni megnézni, de egyszerűbb elküldeni mást:

SIM card slot   Standard + Micro Card, Dual SIM, Dual standby


Ugye? 

Te sokkal okosabb vagy nálam, finom, művelt ember, segítőkész, ezért fordultam hozzád! Azt meg, hogy szebb is mindenki látja!  Vigyorog
Köszönöm! Tehát két kártya is megy bele!
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #6620 Dátum: 2016. Február 27. - 13:06:06 »

Ördög Ördög Ördög
Hülye japánok...
A terranon a vészvillogóval van közös biztosítékon. Zárlatos volt a bal első indexem egy kidörzsölődött vezeték miatt, ha jó kedve volt, az index biztosítékot vágta ki, ha nem akkor a vészvillogóét és azzal a lendülettel megállt a technika... Fejvakarás

Ez az ominózus eset nekem is beugrott, de vártam a reagálásodra. Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #6621 Dátum: 2016. Február 27. - 13:06:55 »

Ez az ominózus eset nekem is beugrott, de vártam a reagálásodra. Ördög
Rííí
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #6622 Dátum: 2016. Február 27. - 13:08:02 »

... Tehát két kártya is megy bele!

 NoNo NoNo  Azt még ez sem tudja, azt neked kell beletenni! Röhög Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #6623 Dátum: 2016. Február 28. - 17:05:42 »

Ördög Ördög Ördög
Hülye japánok...
A terranon a vészvillogóval van közös biztosítékon. Zárlatos volt a bal első indexem egy kidörzsölődött vezeték miatt, ha jó kedve volt, az index biztosítékot vágta ki, ha nem akkor a vészvillogóét és azzal a lendülettel megállt a technika... Fejvakarás
Nem rossz az. Nem jó a féklámpa, nem mész sehová. Biztonságos. De a vészvillogó? Ördög
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #6624 Dátum: 2016. Március 04. - 13:17:22 »

Kedves Fórumtársak!
Nemrégiben az a szerencse ért,hogy sikerült elejtenem az első dámvadam. Trófeaként szeretném megőrizni a farkát. Megpróbáltam kinyúzni,sajnos nem sikerült,így csak a farok fele maradt meg,benne a farokrépával.
Elég lesz az eltarthatósághoz,ha sóban kiszárítom (jelenleg tömény sóoldatban várja a további sorsát) vagy aki ismer más házi módszert,az kérem ossza meg velem.
Köszönöm a segítséget!
Naplózva
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #6625 Dátum: 2016. Március 06. - 11:23:23 »

Üdv Uraim!

Van egy kis gondom és én butu a netet vallattam a válaszért, amikor egy olyan fórum tagja vagyok, amiben mindenféle tanult, tapasztalt, sokat megjárt és talpraesett ember van! Segítségeteket kérném. Vettem egy kis zártkertet a Tisza mellett és a Kötikövizig lelkes közmunkásai a kerítés vonalában, itt-ott a kerítésbe nőtt négy-öt nyárfát kivágták, egynél biztos, hogy be is jöttek a portára. A kitermelt fa még a helyszínen van, mert több fa is kivágására került az "enyémekkel" együtt. Kérdésem a következő: Tegyek feljelentést? Van keresnivalója egy ilyen esetben egy átlag emberek? Válaszotokat előre is köszönöm!


Üdv: Molnár Zoli.  Emelem
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #6626 Dátum: 2016. Március 06. - 12:49:06 »

Üdv Uraim!

Van egy kis gondom és én butu a netet vallattam a válaszért, amikor egy olyan fórum tagja vagyok, amiben mindenféle tanult, tapasztalt, sokat megjárt és talpraesett ember van! Segítségeteket kérném. Vettem egy kis zártkertet a Tisza mellett és a Kötikövizig lelkes közmunkásai a kerítés vonalában, itt-ott a kerítésbe nőtt négy-öt nyárfát kivágták, egynél biztos, hogy be is jöttek a portára. A kitermelt fa még a helyszínen van, mert több fa is kivágására került az "enyémekkel" együtt. Kérdésem a következő: Tegyek feljelentést? Van keresnivalója egy ilyen esetben egy átlag emberek? Válaszotokat előre is köszönöm!


Üdv: Molnár Zoli.  Emelem


Nálunk megcsonkolta az EON a diófát apámnál (20 éves hatalmas,rengeteg dió volt rajta mindig,egészséges gyönyörű fa),mert a kertünkben ment egy egyébként okafogyott légvezeték,és szélben gondot okozott.
Az üzem ,ami ment a vezetékről 10 éve nem üzemel,az ember pedig meghalt,akinek apám megengedte ,hogy onnan kapja a betápot.
Az örökösöket felszólította többször,hogy a barátja mivel meghalt,és az üzem nem megy 10 éve amúgy sem,és azóta az ő utcájukba korszerűbb a villamos hálózat,mint emez,hát szüntessék meg,mert így az ő telke kevesebbet ér.
Az örökösök nem szüntették meg a vezetéket,a zárlatok miatt pedig az Eon apám tudta nélkül  egy harmadik szomszéd telkén (tudta nélkül,üres telek)keresztül bejött ,és ordenáré módon ,nem csak amit muszáj volt,hanem logikátlanul a hatalmas diófát megcsonkolta.Kettő db. birtokháborítás volt egyből.
Apám elment az Eonhoz,ahol letagadták,hogy ők csonkoltak volna,nekik egyébként sincs közük hozzá,nyilvántartás szerint nem az övék,ez egy magándrót,pénzért sem csinálták volna meg,nem önszorgalomból.
Feljelentést tett,azt hitte a szomszéd volt a tettes,de az EON volt,a rendőröknek már nem merték letagadni.
A szomszéd ,ügyvéddel fel lett szólíttatva ,hogy bontassa el a telkünkön menő betápot.
A szomszéd ügyvédje azt írta vissza,hogy apjától örökölte a nő a házat, műhelyt így,szerinte joga van megörökölni a betápot is,nem bontja el,és neki ,mivel szegény nincs 80.000.- forintja,hogy új betápot csináltasson,neki jó ez a más telkén keresztülmenő drót is,meg ne próbálja kidönteni,mert akkor .....
Apám ekkor felajánlotta neki,hogy kifizeti a betápot,de azonnal bontassák el innen az oszlopokat,légvezetéket.
Nem ment bele a szomszéd,mert szerinte sok nyűggel,stb.-vel jár akkor is,ha apám kifizeti,az oszlopokat,vezetéket meg horribilis összegért bontják el,tehát ha mindent apám fizetne,a nyűg miatt akkor sem kérnének belőle.
Kiderült az Eon elkezdte a szolgalmi jogát bejegyeztetni a légvezetékre.
A szolgalmi jogot a megfelelő hivatalnál rá is tették a telekre,mert nincs nekik joguk,lehetőségük ellenőrizni,hogy apám beleegyezésével történt-e,vagy lehet nem is fontos,hogy beleegyezik-e.
Apám ekkor kártérítési pert indított a diófa,és a telket ért elértéktelenedés miatt.
Az Eon kijelentette ,hogy hosszú évek óta az övé a légvezeték,a szomszéd bácsi (apám haverja,aki meghalt ) eladta nekik halála előtt.
Ez az irat sajnos elkeveredett ,mert mindent 5 éven belül megsemmisít állítólag az Eon,de azt pontosan tudják,hogy az övöké.
Ez azonban logikátlan,mert ez a hálózat elég hosszú,rengeted pénzbe került,csak úgy átadni az Eonnak ekkora értéket hülyeség lett volna,a bácsi nem is adta oda az biztos,egyébként is úgy volt megbeszélve apámmal az egész,ha a másik út felől korszerűbb lesz a hálózat elbontatják  azonnal isten bizony.
Elment apám az Eonhoz ,ahol egy normális emberrel megnézette,semmi arra utaló dokument nincs jelenleg az Eonnál,ami arra utalna ,hogy övék a hálózat.
Az Eon több ,mint két évig ,majd 3 -ig húzta a pert.
Az ügyet a bíró még az alkotmánybírósághoz is továbbküldte.
Mindenesetre a 78 éves apám kontra Eon per eredménye azt hozta,hogy az Eon töröltette a szolgalmi jogot,ingyen elbontották az oszlopokat,légvezetékeket,és ingyen bevezették a szomszédnak a betápot,de nem fizetnek kártérítést a csonkolásért,és a birtokháborítás miatt nem kaptak ejnyebejnyét.
Legvégén jó megállapodás született?
Talán.


Magyarul szerintem ha nincs nagy károd,tüzeld el a fát a kandallóban,aztán hagyd az egészet a pics@ba.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #6627 Dátum: 2016. Március 06. - 13:00:43 »

Ezek a nagyvállalatok hatóságosdit játszanak, és mivel van vállalati jogászuk, akinek mindegy, hogy az íróasztal alatt maszturbál napi 8 órát, vagy bíróságra jár, még változatosabb is neki, a kisembernek meg minden külön pénzbe kerül, borítékolható a végeredmény!
Szerintem is hord be a fát a portádra, és tüzeld el! Pereljenek ők, ha akarnak! Mosolyog
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6628 Dátum: 2016. Március 06. - 20:39:10 »

Ezek a nagyvállalatok hatóságosdit játszanak, és mivel van vállalati jogászuk, akinek mindegy, hogy az íróasztal alatt maszturbál napi 8 órát, vagy bíróságra jár, még változatosabb is neki, a kisembernek meg minden külön pénzbe kerül, borítékolható a végeredmény!
Szerintem is hord be a fát a portádra, és tüzeld el! Pereljenek ők, ha akarnak! Mosolyog

Csak tanú ne legyen !   Röhög  Ez olyan igazi Sanyooos jótanács volt .    Röhög

Azért jó lenne megkérdezni a vizügyet hogy egyáltalán ők határozták e meg a közmunkásoknak a kerítésen belüli vágást vagy öntevékenyek voltak ? Néha megkapják a munkások a fát így nem csoda ha kiterjesztik a feledatot .   Ördög    Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #6629 Dátum: 2016. Március 06. - 20:41:46 »

Ez olyan igazi Sanyooos jótanács volt . 

Az a fa meddig lesz gazdátlan szerinted?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 [442] 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: