Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917214 alkalommal)
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Dátum: 2008. április 21. - 10:21:24 »

Tisztelt fórumozók!
A következőket szeretném kérdezni. A vadászvizsga előtt jó lenne egy kicsit gyakorolni a koronglövészetet, de az árakkal nem vagyok tisztában. Ha valaki tudja, megköszönném, ha leírná, mennyibe kerül egy darab korong, lőtérhasználat, stb. Csak nagy általánosságban szeretném tudni, mégis mire számítsak.
Köszönöm!
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #1 Dátum: 2008. április 21. - 12:47:34 »

A végén kezdem: Sok jóra ne számíts.
Egy karton korong cca.3.000.-, lőszer kb. 1.100-1.400.- (te még nem is vehetsz), a lőtérhasználatról nem tudok semmit, stb.stb.
A különóráknak általában "rotte" áruk van, ez viszont szélsőséges. Debrecen 5.000.-, de hallottam már 1.600.-ról is.
A rottéban benne van a korong (25 db), a lőszer, a pálya, a dobógép, a fickó, aki tanácsot ad.
Véleményem, hogy legjobb, a tanfolyam szervezőitől érdeklődsz, ők szívesen veszik, ha valaki gyakorolni akar.
Egyrészt pénz üti a zsebüket, másrészt legalább látják, hogy nem nagyképűen vagánykodsz, hanem valóban tanulni akarsz.
Mi a horribilis költségek miatt álltunk össze Debrecenben a gyakorláshoz, a pálya ingyen van a géppel, a többi költséget meg riszteljük.
Bár Blade kolléga mostanában valami kommandóskiképzésen van, amit vadásztanfolyamnak hívnak, így régen voltunk kint.
Azért is javaslom, hogy a tanfolyamosokhoz fordulj, mert én pl. nem merném átengedni a puskámat még korongozni sem.
Nem azért, mert irígy vagyok, hanem azért, mert nem lehet.
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #2 Dátum: 2008. április 21. - 13:01:05 »

Köszi a választ!
A gond az, hogy nem járnék tanfolyamra... holnap megyek be a Kamarához, hogy egyáltalán mire számítsak, aztán majd eldől, hogy merre visz tovább az út, lehet, hogy le se rakom, csak ha elvégeztem az egyetemet.
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #3 Dátum: 2008. április 21. - 13:08:49 »

Nem is feltétlenül szükséges a tanfolyam látogatása, hisz a lövészet annak csak egy része. Tehát, ha a megfelelő embert találod meg, ő elmondhatja, hogy mikor mennek lőtérre és akkor Te, mint "magántanuló" megjelenhetsz.
Vannak még egyéb oktatók, akiket érdemes lenne felkutatni, nekik bizonyára minden jogosítványuk megvan arra, hogy fegyvert adjanak a kezedbe.
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Székely Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


WWW
« Új üzenet #4 Dátum: 2008. április 21. - 15:32:28 »

Szia Tomek!

Szeged mellett az algyői úton van egy magán lőtér. (Én is szoktam járni néha). Magánban írok elérhetőséget és bővebb információt!

p
Naplózva

"Aki sohasem vonja vissza, amit állított, önmagát jobban szereti az igazságnál..."
(Joseph Joubert)
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #5 Dátum: 2008. április 21. - 15:35:56 »

Köszönöm!  Wave
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #6 Dátum: 2008. április 21. - 15:52:10 »

Üdv!-nem tudja valaki, hogy hol lehet kispuskáravaló fix szereléket beszerezni és kb. mennyiért? Távcsövet szerzett nekem Sanyoo,csak ahhoz kellene szerelék. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #7 Dátum: 2008. április 21. - 15:55:55 »

Üdv!-nem tudja valaki, hogy hol lehet kispuskáravaló fix szereléket beszerezni és kb. mennyiért? Távcsövet szerzett nekem Sanyoo,csak ahhoz kellene szerelék. Wave
http://www.montages.hu/
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #8 Dátum: 2008. április 21. - 16:06:26 »

Üdv!-nem tudja valaki, hogy hol lehet kispuskáravaló fix szereléket beszerezni és kb. mennyiért? Távcsövet szerzett nekem Sanyoo,csak ahhoz kellene szerelék. Wave
http://www.montages.hu/
Köszönöm!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #9 Dátum: 2008. április 21. - 21:45:47 »

Üdv!-nem tudja valaki, hogy hol lehet kispuskáravaló fix szereléket beszerezni és kb. mennyiért? Távcsövet szerzett nekem Sanyoo,csak ahhoz kellene szerelék. Wave
http://www.montages.hu/
Köszönöm!
Wave
Naplózva
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #10 Dátum: 2008. április 22. - 13:33:43 »

Sziasztok tudna valaki valakit akitől beszerezhető a karbidágyú? Illetve szezámpogácsa? A karbidágyú elég fontos lenne. (ahova szeretnénk tenni ott tavaly 75ha kukorica volt és 2.5 millió forint lett a kár)
Előre is köszönöm mindenkinek! Wave
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #11 Dátum: 2008. április 22. - 13:41:30 »

Sziasztok tudna valaki valakit akitől beszerezhető a karbidágyú? Illetve szezámpogácsa? A karbidágyú elég fontos lenne. (ahova szeretnénk tenni ott tavaly 75ha kukorica volt és 2.5 millió forint lett a kár)
Előre is köszönöm mindenkinek! Wave
Szezámpogácsa?   
Az mi?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #12 Dátum: 2008. április 22. - 13:58:20 »

Sziasztok tudna valaki valakit akitől beszerezhető a karbidágyú? Illetve szezámpogácsa? A karbidágyú elég fontos lenne. (ahova szeretnénk tenni ott tavaly 75ha kukorica volt és 2.5 millió forint lett a kár)
Előre is köszönöm mindenkinek! Wave

A karbidágyút hamar meg fogják szokni. Nálunk a szőlőkben, ősszel, a működő ágyú melletti sorokat is rendszeresen végigtúrták.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #13 Dátum: 2008. április 22. - 14:09:09 »

Ja és még valami. Mivel a mai karbidágyúk már PB-al működnek, szinte biztos, hogy ellopják, minimum a palackot.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #14 Dátum: 2008. április 22. - 18:56:54 »

Most napraforgó lesz a kukorica helyén a szarvas hogy áll a karbid ágyúhoz?
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: