Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Legendás Vadászok!  (Megtekintve 171066 alkalommal)
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #90 Dátum: 2008. Július 29. - 22:28:47 »

"Egy olyan korban jelent meg amikor a régi nagyjainkról nem vollt tanácsos beszélni." ---engem ilyesmiért már kimoderáltak!  Fejvakarás Bion Bion
Engem nem mernek Bion Nyihi Bion
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #91 Dátum: 2008. Július 30. - 10:53:33 »

Molnár Gábor élő vadakat is küldött haza?
Mi lett szegényekből?

Amikor szegény megvakult és haza kellett térnie, akkor 3 óriáskígyót hozott magával, amiből egy az úton elpusztult. Kettő viszont megmaradt és átadta őket Nadler Herbertnek térítésmentesen, így kerültek az első anakondák a Fővárosi Állatkertbe.

 Wave
Naplózva
Kastro
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 121


« Új üzenet #92 Dátum: 2008. Július 30. - 12:54:03 »

Szevasztok!
Molnár Gáborban azt tisztelem hogy, mivel nem kapott itthonról támogatást, és, Braziliába érkezésükkor a két társa eladta minden felszerelését,puskáit,mégis ott maradt. Munkát vállalt és, ebből tartotta fenn magát. Gyüjtőűtjait is a munkájából finanszírozta.
Róna csak,gyűjtött anyagból írt.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #93 Dátum: 2008. Augusztus 14. - 18:04:22 »

Szevasztok!
Molnár Gáborban azt tisztelem hogy, mivel nem kapott itthonról támogatást, és, Braziliába érkezésükkor a két társa eladta minden felszerelését,puskáit,mégis ott maradt. Munkát vállalt és, ebből tartotta fenn magát. Gyüjtőűtjait is a munkájából finanszírozta.
Róna csak,gyűjtött anyagból írt.


Én Molnárban nem is annyira azt tiszteltem ahogy kiment - bár az sem volt semmi - hanem ahogyan hazajött. Az első könyv, amit olvastam tőle gyerekfejjel, az a mongóliai útjáról írt élménybeszámolója volt.

Később esett csak le, hogy ez az ember VAK VOLT!!!

Bevallom, hogy annyira én a "brazil" könyveiért nem vagyok oda, mintha ugyanazt olvasnám mindig ezredszerre is... a "Jaguárországban"-t bőven elég elolvasni az életmű ezen részének ismeretéhez, azt én is nagyon szeretem... de aki az "Éjbe zuhant évek" után ezt az embert nem tiszteli, az a szememben nem ember...
Naplózva
Kastro
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 121


« Új üzenet #94 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 14:30:04 »

Sziasztok!
Igen ,volt Mongóliában is. És a felesége is, vele tartott pár úton.Ő is, jó céllövő volt.
Igazad van, Viktor! Sok fiatal ,nem ad tiszteletet az idősebbeknek,ebben a világban.
Még ha van is miért,akkor sem. Nem tanítják? Vagy kihalt ez a,műfaj?
Naplózva
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #95 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 15:29:41 »

Igen többször járt kint,s vagy három könyvet is írt az utakról.Az idősek tisztelete nem divat mostanában
ebben a világban ez nem divat.Ezt nem tanítani kéne,otthon kellene látnia a gyereknek.Legtöbbször
nem ismerik a régi öregeket,mondjuk a  vadászoknál se sajnos.Régi vadászainkról sokat megtudhatunk
többek között a száz év száz vadász,és a jeles vadászok a régi nagy Magyarországon. Wave
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Viktor
Vendég
« Új üzenet #96 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 17:56:45 »

Na azért a vadászatban igazán nem mondhatjuk, hogy nincs tisztelet az Öregek iránt... a világ olyan amilyen, de a mai zöld szívű gyerekek is nagyon rendesek tudnak lenni...
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #97 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 18:27:24 »

Na azért a vadászatban igazán nem mondhatjuk, hogy nincs tisztelet az Öregek iránt... a világ olyan amilyen, de a mai zöld szívű gyerekek is nagyon rendesek tudnak lenni...

Igen! Tudnak, HA akarnak! Főleg addig, amég el nem érik amit akarnak! Tisztelet a kevés kivételnek!!!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #98 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 19:19:34 »

Na azért a vadászatban igazán nem mondhatjuk, hogy nincs tisztelet az Öregek iránt... a világ olyan amilyen, de a mai zöld szívű gyerekek is nagyon rendesek tudnak lenni...

Igen! Tudnak, HA akarnak! Főleg addig, amég el nem érik amit akarnak! Tisztelet a kevés kivételnek!!!
Attila ebben teljesen igazat adok,a kevés kivétel , nagyon kevés van sajnos.A rendezvényeken elég
sokszor tapasztaljuk?
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Viktor
Vendég
« Új üzenet #99 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 19:21:20 »

Bunkók a kiscsikók? Vállat von
Naplózva
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #100 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 19:28:16 »

Bunkók a kiscsikók? Vállat von
Viktor nem nem bunkók csak érdekes.Mi vadász és hasonló könyveket árulunk.Amikor úgy elmegy mellettünk egy zöldruhás,hogy nem vesz könyvet ez rendben van,de még a fejét se fordítsa arra
ahol kaphatna szép és szakirodalmat ez kicsit számomra furcsa.Erről mi a véleményetek ???
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #101 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 21:05:48 »

Bunkók a kiscsikók? Vállat von
Viktor nem nem bunkók csak érdekes.Mi vadász és hasonló könyveket árulunk.Amikor úgy elmegy mellettünk egy zöldruhás,hogy nem vesz könyvet ez rendben van,de még a fejét se fordítsa arra
ahol kaphatna szép és szakirodalmat ez kicsit számomra furcsa.Erről mi a véleményetek ???

Szia Burhinus!
 Tudod egyre inkább így vagyok ezzel én is.
 Amikor megállok egy "könyvsátor" elött, csak a szívem fáj, hogy mennyi mindent meg kellene venni!
Szerencsére, nekem azért van egy "pár" vadászkönyvem.Hát ha még azt a közel hatvan kötetet is visszakapnám, amit az elmúlt negyven évben vadászcimborák kölcsönkértek!
 És el is olvasom/olvastam őket!  Van olyan, amit minden évben előveszek (Őz, Szarvas, Dám.....) amikor az idénye kezdődik. Lehet, hogy csak én vagyok ilyen buta,  :Vvonde minden évben találok bennük érdekességet, illetve olyat ami addig elkerülte a figyelmemet!
 Wave



 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #102 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 21:08:46 »

No, akkor "csak" a zsebek üresek...
Naplózva
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #103 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 21:11:30 »

Szia Attila!
Lehet igazad van!De te azért az elmúlt időszakban vettél jónéhányat.Meg azért a FEHOVAN is megálltál nálunk köszi.Minden ilyen rendezvényen jópáran mesélnek hasonló dolgokat kölcsönadott sose visszakapott vadászkönyvekről.Mi a tanulság akár milyen jó barát gyerekkori barát vadászkönyvet
ne
adjunk kölcsön mert nagy az esélye hogy nem kapjuk vissza.Később ezeket újra beszerezni nem olcsó
muri.Egy akármilyen új vadászkönyv nincs nagyon 3 ezer alatt.Nálunk vannak ezer ezerötér is jó könyv. Wave
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Viktor
Vendég
« Új üzenet #104 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 21:16:16 »

Szia Attila!
Lehet igazad van!De te azért az elmúlt időszakban vettél jónéhányat.Meg azért a FEHOVAN is megálltál nálunk köszi.Minden ilyen rendezvényen jópáran mesélnek hasonló dolgokat kölcsönadott sose visszakapott vadászkönyvekről.Mi a tanulság akár milyen jó barát gyerekkori barát vadászkönyvet
ne
adjunk kölcsön mert nagy az esélye hogy nem kapjuk vissza.Később ezeket újra beszerezni nem olcsó
muri.Egy akármilyen új vadászkönyv nincs nagyon 3 ezer alatt.Nálunk vannak ezer ezerötér is jó könyv. Wave

Nekem se nagyon jönnek haza... egy ideig imponált, hogy én milyen jó könyveket gyűjtök, de aztán már bosszantott...
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: