Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 28   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Legendás Vadászok!  (Megtekintve 172261 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #75 Dátum: 2008. Július 29. - 15:17:09 »

Molnár Gábor élő vadakat is küldött haza?
Mi lett szegényekből?
« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 29. - 17:06:13 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #76 Dátum: 2008. Július 29. - 17:09:20 »

Molnár Gábor élő vadakat is küldött haza?
Mi lett szegényekből?

hát pörköööt!  Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #77 Dátum: 2008. Július 29. - 19:31:59 »

Üdv,minden igaz Vadásznak!
Nekem Molnár Gábor,Teleki Sámuel a kedvencem. Molnár a, Brazil őserdőket,Teleki az afrikai, kenya vidékét fedezte fel. És, nem szűkölködtek kalandban sem. Viszont Molnár, a saját munkájával szerzett pénzen vadászott, gyűjtött és, kűldte haza a múzeumoknak  az élő és, elejtett vadakat,és,bogár gyüjteményeket. Nagy megbecsülést, érdemel. Bele is vakult a munkába amit a,Ford ültetvényen csinált. Felrobbant a kezében egy, gyutacsos doboz.


Ez a gyutacsos story nekem olyan furcsa. Az is volt mindíg!
Naplózva
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #78 Dátum: 2008. Július 29. - 20:23:36 »

Néhány adat Telekiről.
http://www.medibit.hu/teleki/teleki.html


Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Kastro
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 121


« Új üzenet #79 Dátum: 2008. Július 29. - 21:38:03 »

Szervusztok!
Telekitől sajnos nincs de, Róna istván 1963-as kiadása meg van. És leírja a,Tsavói emberevő oroszlánokat is. Sokat  ír Telekiről is és, a vadászatairól ,még többet. Izgalmas és, tnulságos egyaránt.Leírja tételesen,milyen felszereléssel indult a safarira,és külön hogy,milyen fegyvereket és mennyit,vitt magával.

Molnár Gábor gyutacsos esete, sántít szerintem is. És sok a, túlzás a könyveiben. Pl: a 44-40-es tölténnyel használt Winchester, nem lő oly pontosan és főleg,nem olyan messzire mint ahogy, beszámol róla.
Élő vadakat is, küldött haza.Kígyókat.kajmánt,leopárdot,többek közt. És,rengeteg rovart is.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #80 Dátum: 2008. Július 29. - 21:45:03 »

Róna István együtt vadászott Teleki Samuval? Nem is tudtam!?  Fejvakarás
Naplózva
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #81 Dátum: 2008. Július 29. - 21:56:37 »

Róna István együtt vadászott Teleki Samuval? Nem is tudtam!?  Fejvakarás
Dehogy vadászott együtt,sokkkal később élt. Wave
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #82 Dátum: 2008. Július 29. - 21:58:55 »

Róna István együtt vadászott Teleki Samuval? Nem is tudtam!?  Fejvakarás
Dehogy vadászott együtt,sokkkal később élt. Wave

Azér' gondútam, mer ha oly sokat tud a vadászatairól, csak ott vót!  Fejvakarás   
 Bion Bion Bion
Naplózva
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #83 Dátum: 2008. Július 29. - 22:01:10 »

Rónának több válogatás kötete van,beszerezhetőek.Teleki két kötetes könyve is beszerezhető elég könnyen reprintben+az Erdélyi féle életrajz kötet.Ajkán megalakult a Molnár Gábor társaság.A FEHOVAN
beszélgettem az elnökével elég sokat.Így kicsit másként tekintek az irodalmi munkásságára.
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #84 Dátum: 2008. Július 29. - 22:03:19 »

Rónának több válogatás kötete van,beszerezhetőek.Teleki két kötetes könyve is beszerezhető elég könnyen reprintben+az Erdélyi féle életrajz kötet.Ajkán megalakult a Molnár Gábor társaság.A FEHOVAN
beszélgettem az elnökével elég sokat.Így kicsit másként tekintek az irodalmi munkásságára.

Tudod én egy ideje másképp nézek az olyan "szobatudósokra", akik mások 2-3 könyvéből írnak egy "újat"!  Fejvakarás
Naplózva
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #85 Dátum: 2008. Július 29. - 22:03:48 »

Róna István együtt vadászott Teleki Samuval? Nem is tudtam!?  Fejvakarás
Dehogy vadászott együtt,sokkkal később élt. Wave

Azér' gondútam, mer ha oly sokat tud a vadászatairól, csak ott vót!  Fejvakarás   
 Bion Bion Bion
A Róna féle kötetek mind válogatások.A régi nem beszerezhető,esetleg tiltó listán lévő írók vadásztörténeteiből szemezgetések.Innen tud olyan sokat pld a Teleki expedíciórol.
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #86 Dátum: 2008. Július 29. - 22:05:45 »

Rónának több válogatás kötete van,beszerezhetőek.Teleki két kötetes könyve is beszerezhető elég könnyen reprintben+az Erdélyi féle életrajz kötet.Ajkán megalakult a Molnár Gábor társaság.A FEHOVAN
beszélgettem az elnökével elég sokat.Így kicsit másként tekintek az irodalmi munkásságára.

Tudod én egy ideje másképp nézek az olyan "szobatudósokra", akik mások 2-3 könyvéből írnak egy "újat"!  Fejvakarás

Ezeket én is rühellem.Az előző levelemben már részleteztem.
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #87 Dátum: 2008. Július 29. - 22:12:09 »

Rónának több válogatás kötete van,beszerezhetőek.Teleki két kötetes könyve is beszerezhető elég könnyen reprintben+az Erdélyi féle életrajz kötet.Ajkán megalakult a Molnár Gábor társaság.A FEHOVAN
beszélgettem az elnökével elég sokat.Így kicsit másként tekintek az irodalmi munkásságára.

Tudod én egy ideje másképp nézek az olyan "szobatudósokra", akik mások 2-3 könyvéből írnak egy "újat"!  Fejvakarás

Ezeket én is rühellem.Az előző levelemben már részleteztem.

Félreértés ne essék, Molnár Gábor ifjúkorom kedvence volt, de neki is "megvannak a korlátai", hogy finoman fejezzem ki magam! Szomorú
Naplózva
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #88 Dátum: 2008. Július 29. - 22:19:59 »

Nem Molnárra gondoltam.Hanem a Róna féle kötetekre.Egy olyan korban jelent meg amikor a régi nagyjainkról nem vollt tanácsos beszélni.Ezekből a kötetekből ismertem meg én is sok híres utazó
gyüjtő vadászunkat,hogy egyáltalán léteznek.Ez 10-12 éves koromban volt. Wave
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #89 Dátum: 2008. Július 29. - 22:24:12 »

"Egy olyan korban jelent meg amikor a régi nagyjainkról nem vollt tanácsos beszélni." ---engem ilyesmiért már kimoderáltak!  Fejvakarás Bion Bion
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 28   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: