Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Legendás Vadászok!  (Megtekintve 171926 alkalommal)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #345 Dátum: 2013. Március 20. - 19:16:01 »

Szervusztok.
Ma megleptek a kollágáim egy filmmel a cime Büvös vadászok.A régi rendszer vadászatiiról vadászairól szól .Kiváncsi lennék rá ,hogy esetleg látta e valaki ? és mi a vélemyénye róla ?
Azt sajnálom,hogy a két világ háború közötti évek kimaradtak belöle,és még biztos lehetet volna ezt még jobban boncolgatni.
Üdv:HSanyi
Szia Sanyi!
Pár éve vetítette valamelyik tévé, természetesen valamikor az éjszakai órákban. Akkor jó részéről lemaradtam, de szerencsére Sakac segített rajtam, így azóta többször is megtekintettem.
Nekem tetszik, van egyfajta nosztalgikus hangulata.
Ami hiányérzetem van vele kapcsolatban, hogy nagyon jó lett volna, ha mondjuk a Monarchia vadászataival kezdődött volna, majd a Horthy-korszakot is jól kivesézi. Magyarul sokkal bővebb lére is ereszthették volna... De így is elfogadható, hogy a '45 utáni történelmi korszakon van a hangsúly.
Leginkább az emberi része volt izgalmas számomra. Egyes kommunista vezetők milyenek voltak vadásznak...
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #346 Dátum: 2013. Március 20. - 22:28:41 »

Szervusz.
Nekem is tetszet de hiányoltam a 1945 elötti idoszakot ,szívesen hallottam volna az akkor történtekről is.De ahogy írod nosztalgikus a történet,igaz nem arról kéne szolni ,hogy milyen jó helyzetben voltunk akkor és milyen csodás trófeákat zsakmányoltunk.Volt azért ennek árnyoldala is ,igazábol rosszat nem mondot senki (pedig történt jócskán belöle ) Azt tudtam hogy az "Oreg " szerény és becsületes vadászvolt ,volt szerencsém beszélni olyannal aki vadásztatta ,azt is tudtam hogy sokk troger kapzsi puskás is volt közöttűk.
De valahogy mégis más volt a vadászat renoméja mint mostanában ( a közéletböl sokkal több neves ember szinész is vadászot ) az állami támogatást is másként mérték .Akkor rangja volt a vadászatnak ,ma meg ha meg kérdezed a kivülálokat akkor azt mondják,jobb esetben csak úri passió de mondanak ennél durvábbakat is.
Egy szónak is száz vége tetszet nekem is szívesen néznék még ilyen dokumentum filmeket ezekről az évekről talán ha egy kicsit tárgyilagosabb lenne az jó lenne.
üdv:HSanyi
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #347 Dátum: 2013. Március 21. - 07:46:01 »

Volt azért ennek árnyoldala is ,igazábol rosszat nem mondot senki (pedig történt jócskán belöle )

" De mortuis nil nisi bene.  Halottakról jól (:- igazat) vagy semmit ."

Volt ilyen is meg olyan is - - - éppen úgy , mint ma , vagy a két háború között !  Pontosabban ma jóval silányabb a felhígult "ződkalapos különítmény" . . . !!!



 Vállat von Emelem
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #348 Dátum: 2013. Március 21. - 09:26:17 »

http://filmhiradok.nava.hu/watch.php?id=1290
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #349 Dátum: 2013. Március 21. - 09:29:38 »

 Emelem ! Ezen az oldalon lehet találni vadászatról szóló film híradókat .
http://filmhiradok.nava.hu/index.php
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #350 Dátum: 2013. Március 21. - 09:30:39 »

 Stoel Lemaradt ! A keresőbe ; vadászat          Igen  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #351 Dátum: 2013. Május 03. - 22:47:04 »

Szomorú hír kaptam ma egy keszthelyi vadászbarátomtól:

Meghalt Wentzely Dénes!

Isten nyugtasson kedves Dénes Bátyám!
Aki ismert biztosan nem felejti szálfa termeted, a szakmáért lángoló szavaidat, a hamiskás, nevető szemeidet, de legfőképpen : Igaz emberségedet!
« Utoljára szerkesztve: 2013. Május 05. - 20:33:40 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #352 Dátum: 2013. Május 03. - 22:51:11 »

Sok kellemes percet szerzett írásaival! Igen

Adjon neki Isten békés nyugalmat! Szomorú
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #353 Dátum: 2013. Május 04. - 07:28:00 »

Újabb legendás alakja távozott az Erdész-Vadásztársadalomnak...
Szerencsés vagyok, mert személyesen ismertem, és találkozásaink alkalmával jókat beszélgettünk.
Szakmai elhivatottság, tisztesség, humor és pipafüst.....ez volt Dénes bácsi!
Nyugodjék békében!
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #354 Dátum: 2013. Május 05. - 20:24:32 »

Nem tudom megállni, hogy ne gépeljem be Dénes Bátyánk egyik írásának egy számomra nagyon kedves -és Rá jellemző - részletét:

" Egyszer azt kérdezte tőlen egy magas rangú vendég cserkelés közben az erdőn, hogy hogyan értem azt a mondásomat, hogy nem tudom az erdészt a vadásztól elválasztani?
És megállt előttem egy nyiladék kereszteződésében, várva a válaszomat.
Egy pillanatra elgondolkodtam, majd így feleltem:
- Én két részből állok. Nekem az egyik felem az erdész, a másik a vadász, és úgy képzelje el a felezést, hogy a bal oldalam az erdész!
- Miért pont a bal oldalad? - kérdezte megdöbbenve.
- Mert azon az oldalon van a szívem, és az az erdőé! "
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
forester73
Vendég
« Új üzenet #355 Dátum: 2013. Október 11. - 19:55:09 »

Ismét elment egy legenda , meghalt Páll Endre . Az Isten nyugosztalja békében , nyugalomban .

http://huntingpress.eu/magazin/pall_endre_1923_2013

Üdv az OGRE  Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #356 Dátum: 2013. Október 12. - 11:31:33 »


Ismét elment egy legenda , meghalt Páll Endre . Az Isten nyugosztalja békében , nyugalomban .


Üdv az OGRE  Emelem

 Minden tiszteletem a munkásságáért ! jó tollú vadászember volt !        Emelem
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #357 Dátum: 2013. December 04. - 19:25:10 »

Végre ebbe a topikba is postolhatok vmit!  Piál

Wesselényi Miklós. Nincs olyan magyar történelmet szerető ember, akinek ne mondana valamit az árvízi hajós neve. Kevesen tudják azonban, hogy mennyire szenvedélyes és ugyanakkor különc vadászember volt ő és édesapja. Kevesen ismerik, hogy mily kihívást és egyben rangot jelentett részt venni legendás zsibói vadászataikon. Újfalvi Sándor 1854-ben írt könyve segítségével most a 19. század első felének erdélyi vadászvilágára tekintünk vissza.

http://www.kapszli.hu/apa-es-fia-a-ket-wesselenyi-miklos/

üdv
SC
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #358 Dátum: 2013. December 04. - 19:55:33 »

Végre ebbe a topikba is postolhatok vmit!  Piál

Wesselényi Miklós. Nincs olyan magyar történelmet szerető ember, akinek ne mondana valamit az árvízi hajós neve. Kevesen tudják azonban, hogy mennyire szenvedélyes és ugyanakkor különc vadászember volt ő és édesapja. Kevesen ismerik, hogy mily kihívást és egyben rangot jelentett részt venni legendás zsibói vadászataikon. Újfalvi Sándor 1854-ben írt könyve segítségével most a 19. század első felének erdélyi vadászvilágára tekintünk vissza.

http://www.kapszli.hu/apa-es-fia-a-ket-wesselenyi-miklos/

üdv
SC

Nagyon jó írás!  Igen
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Stefi
Vendég
« Új üzenet #359 Dátum: 2013. December 09. - 18:38:01 »

Végre ebbe a topikba is postolhatok vmit!  Piál





Köszönöm Balázs !    Igen Meghajol
Naplózva
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: