Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 28   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Legendás Vadászok!  (Megtekintve 172295 alkalommal)
Lupus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258



« Új üzenet #30 Dátum: 2008. április 30. - 19:58:54 »

Idei évkönyv még nincs meg nekem, de elképzelhető, hogy a cikk megegyezik.
Nekem se lenne, ha nem adta volna a kamara a vadászjegy mellé, ékes bizonyítékaként, hogy igenis kapunk valamit a pénzünkért...
Nocsak, nocsak? Micsoda változáson megy át a mi Feri barátunk! jól van
Mire gondolsz, arra, hogy váltottam vadászjegyet? Vigyorog
Nem, de már nem akarok vitatkozni! Igen
Naplózva

Üdvözlettel
Dances with Wolves
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #31 Dátum: 2008. április 30. - 20:06:01 »

Igazad van, Valamit, de nem sokat...lehetne több is ezért a pénzért.
De szerintem az évkönyv iránt is hatalmas az érdektelenség. A legtöbben a kocsmába egy sörért odaadják bárkinek anélkül, hogy ki is nyitotta volna, sajnos ezt tapasztaltam, a nagy része ennek is csak kidobott pénz. Persze tisztelet a kivételnek, mert van aki örül neki és legalább egyszer elolvassa.

Szia Zsömbi!

Tudod aki egy sörért odaadja, az nem is vadász!
Minek nyitná ki? Neki már nincs mit tanulnia!   Valószínűleg kiolvasott már minden vadászkönyvet, szakirodalmat.
Csak azt tudnám, mi a f-nak vesz az ilyen puskát a kezébe?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Zsömbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #32 Dátum: 2008. április 30. - 21:45:26 »

Szevasz Attila!

Igazad van rosszul írtam, nem vadász, csak puskás.
no comment...
no comment...
no comment...
Valószínűleg azért vadászik mert presztizs, mert elmehet sok pénzért távoli kontinesekre, hogy aztán elmesélhesse, hogyan terítette le a támadó oroszlánt, mert unatkozik, mert drága puskával dicsekedhet, ráfoghatja, hogy a vadászathoz kell a terepjáró, nem tudom. De szomorú ez a helyzet.Már pedig ez a helyzet.
Naplózva
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #33 Dátum: 2008. április 30. - 21:49:56 »

Szevasz Attila!

Igazad van rosszul írtam, nem vadász, csak puskás.
no comment...
no comment...
no comment...
Valószínűleg azért vadászik mert presztizs, mert elmehet sok pénzért távoli kontinesekre, hogy aztán elmesélhesse, hogyan terítette le a támadó oroszlánt, mert unatkozik, mert drága puskával dicsekedhet, ráfoghatja, hogy a vadászathoz kell a terepjáró, nem tudom. De szomorú ez a helyzet.Már pedig ez a helyzet.

Csak puskás úgy úgy Nem  akkor arról nem is beszélek hogy megkérdeznénk őket hogy soroljon fel 10 vadászírót nemtom kettőnél tovább eljutna-e. ???
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #34 Dátum: 2008. Május 07. - 20:10:59 »

Hello mindenkinek!
Nem tudom hallot-e már valaki Jim Corbettről?
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #35 Dátum: 2008. Május 07. - 20:17:24 »

Egyet-mást hallottunk már Róla...
Naplózva
Zsömbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #36 Dátum: 2008. Május 07. - 21:08:06 »

Hello mindenkinek!
Nem tudom hallot-e már valaki Jim Corbettről?
Egyet-mást hallottunk már Róla...

Így van, aki eddig hallott-olvasott róla nem bánta meg, nem semmi fickó volt. Ír származású volt, de már Indiában született. Még nemzeti parkot is elneveztek róla. Az tuti, hogy nem sokan élték volna túl a kalandjait a tigrisekkel, kb. 30 év alatt 12 emberevőt ejtett el.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #37 Dátum: 2008. Május 08. - 08:25:48 »

Hello mindenkinek!
Nem tudom hallot-e már valaki Jim Corbettről?
Egyet-mást hallottunk már Róla...

Így van, aki eddig hallott-olvasott róla nem bánta meg, nem semmi fickó volt. Ír származású volt, de már Indiában született. Még nemzeti parkot is elneveztek róla. Az tuti, hogy nem sokan élték volna túl a kalandjait a tigrisekkel, kb. 30 év alatt 12 emberevőt ejtett el.

No és ott volt még neki a leopárd...
Naplózva
Zsömbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #38 Dátum: 2008. Május 08. - 14:47:43 »

 Meghajol
Naplózva
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #39 Dátum: 2008. Május 08. - 19:53:58 »

Jim Corbett
Emberevő tigrisek 1966,II kiadás Hideg veríték  1992
Emberevő leopárd 1969
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #40 Dátum: 2008. Május 11. - 11:04:00 »

Örömmel értesültem, hogy azért vannak kik rajtam kívűl olvasták eme kevésbé ismert vadászíró munkáit. Nekem is sikerült már beszerezni mind a két könyvét. Azóta már töbször elvolvastam és fogom is, mert egyszerűen fantasztikus ahogy leírja ember és állat élet-halálharcát. Kevés ember merte voltna ezt utánacsinálni. Nekem sikerült megszerezni az élettörténetét is: Okos
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
Zsömbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #41 Dátum: 2008. Május 11. - 18:26:29 »

Az albumban még további képek is vannak róla:

http://images.google.hu/imgres?imgurl=http://www.giriathrey.com/sitebuilder/images/Corbett1-361x346.jpg&imgrefurl=http://www.giriathrey.com/biographica/corbett&h=346&w=361&sz=28&hl=hu&start=13&um=1&tbnid=dZxbsBIW6cHU-M:&tbnh=116&tbnw=121&prev=/images%3Fq%3DJim%2BCorbett%26um%3D1%26hl%3Dhu%26sa%3DN
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #42 Dátum: 2008. Május 11. - 19:07:40 »



 Jim Corbett  könnyvei anno nagy sikert arattak itthon is.Kézről -kézre adták.Az én könyveim is igy tüntek el.Legalább, nem túlzok 20-30
könyvet elfelejtettek vissza adni.Ha valaki kér ,azt mondom nincs meg.Vadász és útleirást nagyon sokan olvasnak.Erről a könyvtárosok
 többet tudnának mondani.
 
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #43 Dátum: 2008. Május 11. - 19:26:31 »

Igazatok van,de azért a magyar vadászok között is van sok legendás vadász ezekről is beszélgethetnénk.
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #44 Dátum: 2008. Május 11. - 19:38:04 »


 Üdv Burhinus65 ! Igaza van természetesen .Az ismerőseim  vagy régi kollegák között ,tartanánk vadászirodalmi versenyt ,sok vadász csak nézne.
 Jobban ismerik Őket mint gondolnánk,és nem vadászik egyik sem. gyozo
 
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 28   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: