Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Legendás Vadászok!  (Megtekintve 171969 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #255 Dátum: 2010. Június 03. - 12:59:14 »

De én nem Hemingway-re gondoltam.  Emelem

 Wave   Emelem
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #256 Dátum: 2010. Június 03. - 13:34:20 »

"Vagyona egy részét nőkre költötte, másikat italra, a többit meg bolondságra!"  Bion

Sokan vannak/vagyunk ezzel így!  Vigyorog
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #257 Dátum: 2010. Június 03. - 16:12:08 »

  Vigyorog Sajnálom! Nem szeretek hosszan gépelni. Vigyorog
 Emelem
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #258 Dátum: 2010. Június 03. - 16:24:59 »

Így jártunk.  Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
Sziju
Vendég
« Új üzenet #259 Dátum: 2010. Június 03. - 21:37:33 »

Károly!
másol-beilleszt Ördög Ördög Ördög
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #260 Dátum: 2010. Június 04. - 16:43:28 »

Sokan vannak/vagyunk ezzel így!  Vigyorog

És vannak akiknek egy nő költi el az összes vagyonát, hogy alig marad italra, és bolondságokra. Az ilyet, felénk úgy hívják: Feleség!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #261 Dátum: 2010. Június 04. - 23:45:32 »

Sok számomra legendás vadász mai napig él. Aki egy szóval vagy mondattal úgy tanított, hogy egy életre beléd ég. Nem volt üvöltés csak a jó helyen jól elhelyezett szó vagy mondat, amitől az ember legszívesebben elsüllyedt volna ott helybe.

Sok olyan vadászt találni mai napig akik adnak lehetőséget a fiatalságnak tanulni, szárnyai alá veszik őket és terelgetik.

Sokat olvasok ennek ellenére had tegyek egy eretnek kijelentést: számomra nem a könyvek által leírt vagy bemutatott írók az igazi legendás vadászok. Hanem aki először elmondta jó szóval és intelemmel, hogy vadászláz ide vagy oda mit illik és mit nem. Aki egyetlen mondatával anno helyretette süldő fejem, hogy vadász vagy egyáltalán férfi ember hogy fog kezet. Vagy aki időt nem sajnálva mutatta meg nekem a zsigerelést vagy a róka hívást. És mindazok akiknek köszönhetem, hogy én úgy tekintek a vadászatra ahogy.

Szerintem minden embernek megvan a maga legendás vadásza.

Bocsánat hogyha témától elütő hülyeséget írtam de valahogy erről a topikról ez jutott eszembe.

 Wave
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #262 Dátum: 2010. Június 05. - 00:14:18 »

Gábor! Igen Igen Igen
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #263 Dátum: 2010. Június 05. - 00:27:43 »

Egy sokatmondó David Lavine karikatúra !
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #264 Dátum: 2010. Június 05. - 05:45:30 »

Szerintem minden embernek megvan a maga legendás vadásza.

 Igen, és milyen szerencsés, akinek ez a személy a saját édesapja.
Naplózva

Erdő az én templomom...
Bedi Sarolta
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #265 Dátum: 2010. Augusztus 26. - 21:52:35 »

Üdvözlök mindenkit!

Abban, hogy mindenkinek meg van a saját legendás vadásza abszolút egyet tudok érteni.  Nagyon büszke vagyok én is a sajátjaimra! Anyai Nagypapámra Stoflitz Ferencre és testvérére Stoflitz Ottóra, Édesapjukra legidősebb Stoflitz Ferencre és persze Apai Nagypapámra Bedi Jánosra! Mosolyog
Jó érzéssel tölt el, hogy vannak akik érdeklődnek irántuk és a mai napig beszédtémák, Mosolyog és nem hinném, h bárki bármi rosszat akart volna írni itt bárkiről...egész egyszerűen írásban nem lehet úgy hangsúlyozni mint szóban. Mosolyog

Üdvüzlettel: S. Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #266 Dátum: 2010. Augusztus 26. - 22:52:01 »


Jó érzéssel tölt el, hogy vannak akik érdeklődnek irántuk és a mai napig beszédtémák, Mosolyog és nem hinném, hogy bárki bármi rosszat akart volna írni itt bárkiről...egész egyszerűen írásban nem lehet úgy hangsúlyozni mint szóban. Mosolyog

Üdvüzlettel: S. Emelem

Köszönjük! Az Igaz Vadászokat nem lehet és nem is szabad elfelejteni! gyozo Emelem

 Wave Wave Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #267 Dátum: 2011. Február 13. - 10:18:10 »

Azt hiszem a legtöbbünk látta már Mark Sullivan videóit. Ebben a cikkben leszedik a keresztvizet róla, a tanzániai kormány visszavonta koncessziós jogát, stb.
http://www.africahunting.com/content/2-african-hunting-safari-806/
Üdv.
L.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #268 Dátum: 2011. Február 13. - 14:43:06 »

Azt hiszem a legtöbbünk látta már Mark Sullivan videóit. Ebben a cikkben leszedik a keresztvizet róla, a tanzániai kormány visszavonta koncessziós jogát, stb.
http://www.africahunting.com/content/2-african-hunting-safari-806/
Üdv.
L.

Nem tudom ez miért pont most jött elő, kb 15 éve ad ki filmeket. Az enyémek is régiek.

A honlapján olvasható két nyílt levél, amelyben leírja az egész történetet az ő szemszögéből. Lényege, hogy 33 éven át volt az SCI tagja, majd kirakták, de senki nem mondata meg neki hogy pontosan miért. Személyesen az SCI egyik vezetőjével beszélt, aki szintén nem mondott neki egyetlen konkrét esetet sem, hogy miért zárták ki.

Elvileg az az indok, hogy a vadászati módszereivel felesleges, túlzott veszélynek tette ki az ügyfeleit. Tekintve hogy szinte kizárólag veszélyes vadra vadásztatott (oroszlán, bivaly, viziló stb...) ez kicsit nevetséges magyarázatnak tűnik számomra. Szvsz ha valaki fél a túlzott veszélytől, akkor ne menjen Afrikába oroszlánra vadászni, ilyen egyszerű. Van a világon számtalan más vadászati lehetőség, ami kevésbé veszélyes, válasszon azok közül.

Én nem szimpatizáltam Sullivan-el soha, de úgy érzem most elbántak vele, nem teljesen korrekt módon. Gyanítom hogy ez megint valami politika lesz, valaki így akart vállakat csinálni magának. Nem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #269 Dátum: 2011. Február 13. - 18:57:58 »

Majd átmegy Kenyába vadászni!  (bocs, ez övön aluli volt, de nem bírtam ki! A kenyai "vadászati törvény" is megérne egy misét!) Szomorú
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: