Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Legendás Vadászok!  (Megtekintve 171988 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #225 Dátum: 2010. Május 19. - 18:03:31 »

Számomra ez a történet elsőre olyan egyszerűnek tűnt, hogy nem tudtam benne kételkedni: Egy személy kiigazítást kér egy őt közelről érintő ügyben, semmi több, ezt pedig nagyon gyorsan és lovagiasan rendbe lehet, rendbe is illik tenni - így tűnt elsőre.
Most, végigolvasva az elmúlt bejegyzéseket, már látom, hogy mégsem ilyen egyszerű a dolog, ezt bizony kissé "benéztem" -pestiesen fogalmazva. Semmi sem olyan egyszerű, mint elsőre látszik. (Sajnos...)
Ha valakit elhamarkodott okoskodásaimmal megbántottam volna, itt kérek elnézést, sok dologban nem volt igazam, belátom!  Stoel

 Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #226 Dátum: 2010. Május 19. - 19:34:07 »

Emelem
Köszönöm, Attila!
* * *
Az anonimitásról: Mikor beregeltem ide, szimpatikusnak tűnt a bölcs megfogalmazás: "...itt azt árulsz el magadról, amit szeretnél, semmi nem kötelező..." - Ma is bölcsnek és rokonszenvesnek találom ezt a hozzáállást, és semmi kifogásom ellene, sőt, igen egyet értek vele. Főleg tekintetbe véve azt, hogy sok embernek már a munkaadója sem engedi, hogy bármiféle fórumon véleményt nyilvánítson, vagy egyáltalán szerepeljen, ami a működési területet vagy szférát érinti, vagy a hivatalos üzleti, szakmai és egyéb politikától eltér.
Sok fórumon a regisztráció feltétele egy telefonos megkeresés, de örültem, hogy ez itt nincs így, felesleges körülményeskedésnek tartottam is volna.
(Ennek ellenére picit, csak icipicit jobban tisztelem azokat, aki írtak magukról pát bemutatkozó szót. Nem is jobban tisztelem, inkább jobban kedvelem azokat. De igen sokakat kedvelek hozzászólásaik alapján is, akikről nem tudok semmit - lényegtelen.)
De amiért szóvá tettem, az csak az, hogy itt egy konkrét személy, névvel vetett fel valamit, az elején még úgy gondoltam, hogy illene legalább privátban tisztázni a konkrétumokat, úgy véltem, itt egy térben és időben kiterjedt ismeretségi körről van szó.

* * *
Wetzlar, valóban nem olvastalak figyelmesen, bár nem-bennfentesként nem is könnyű. Azért mostantól aludj egészen nyugodtan, nem tervezek a leváltásodra aláírásgyűjtést:  Kacsint Sőt, tiszteletem, és minden Modinak, mert az bizony munka! Ami nem megfelelő viselkedés volt számomra, az az , hogy idecsöppenésemkor több hozzászólásodat volt "szerencsém" olvasni, amiben bizony káromkodás is föllelhető volt, nem csak simán indulati, hanem személyekre irányuló. Ezeket föllelni ebben az igen szövevényes fórumban már igen nehéz volna, így tekintsük úgy, hogy rosszul emlékszem, és ez előítélet volt részemről. Remélem, hogy így van, én tévedtem, bocsánat!
De ez már kicsit  OffTopic
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #227 Dátum: 2010. Május 19. - 19:43:14 »

Némi bornyelés egyik Legendás Nagy Öreggel... Koccint Emelem Emelem
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #228 Dátum: 2010. Május 19. - 20:19:52 »

Köszönöm, Attila!
* * *
Az anonimitásról: Mikor beregeltem ide, szimpatikusnak tűnt a bölcs megfogalmazás: "...itt azt árulsz el magadról, amit szeretnél, semmi nem kötelező..." - Ma is bölcsnek és rokonszenvesnek találom ezt a hozzáállást, és semmi kifogásom ellene, sőt, igen egyet értek vele. Főleg tekintetbe véve azt, hogy sok embernek már a munkaadója sem engedi, hogy bármiféle fórumon véleményt nyilvánítson, vagy egyáltalán szerepeljen, ami a működési területet vagy szférát érinti, vagy a hivatalos üzleti, szakmai és egyéb politikától eltér.
Sok fórumon a regisztráció feltétele egy telefonos megkeresés, de örültem, hogy ez itt nincs így, felesleges körülményeskedésnek tartottam is volna.
(Ennek ellenére picit, csak icipicit jobban tisztelem azokat, aki írtak magukról pát bemutatkozó szót. Nem is jobban tisztelem, inkább jobban kedvelem azokat. De igen sokakat kedvelek hozzászólásaik alapján is, akikről nem tudok semmit - lényegtelen.)
De amiért szóvá tettem, az csak az, hogy itt egy konkrét személy, névvel vetett fel valamit, az elején még úgy gondoltam, hogy illene legalább privátban tisztázni a konkrétumokat, úgy véltem, itt egy térben és időben kiterjedt ismeretségi körről van szó.

* * *
Wetzlar, valóban nem olvastalak figyelmesen, bár nem-bennfentesként nem is könnyű. Azért mostantól aludj egészen nyugodtan, nem tervezek a leváltásodra aláírásgyűjtést:  Kacsint Sőt, tiszteletem, és minden Modinak, mert az bizony munka! Ami nem megfelelő viselkedés volt számomra, az az , hogy idecsöppenésemkor több hozzászólásodat volt "szerencsém" olvasni, amiben bizony káromkodás is föllelhető volt, nem csak simán indulati, hanem személyekre irányuló. Ezeket föllelni ebben az igen szövevényes fórumban már igen nehéz volna, így tekintsük úgy, hogy rosszul emlékszem, és ez előítélet volt részemről. Remélem, hogy így van, én tévedtem, bocsánat!
De ez már kicsit  OffTopic

Kedves zsolt68!

Ha valóban őszintén azt gondolod ami most itt monitorra vetettél, akkor talán ezt az utolsó bekezdéses szösszenetet kihagytad volna.
Nem tudom hol és mikor káromkodtam, de ha esetleg indulatos is voltam, azt biztosan kipontoztam, ergo az alapszabályt nem sértettem meg és érzésem szerint én nem az vagyok itt aki a káromkodásáról "híres."

...de teljesen mindegy és értem, hogy azért az utolsó szó jogán még igyekeztél megfricskázni ezzel a káromkodásos dologgal.
(Amely után leírod, hogy tulajdonképpen fogalmad sincs mikor volt és mi ez, csak általánosságban írsz, de azért mégiscsak leírod. Vállat von)
..lelked rajta, én veled kapcsolatban már semmit nem kívánok mondani.
 Wave
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #229 Dátum: 2010. Május 19. - 20:22:00 »

"De igen sokakat kedvelek hozzászólásaik alapján is, akikről nem tudok semmit"

Szerintem Téged is kedvelnek jónéhányan  Kacsint Igen

Szerintem ez épp fordítva van, sajnos,  de azért nagyon-nagyon köszönöm, rendes vagy nagyon!!!!  Szomorú
A dolog egyébkét kölcsönös, é is figyelem a hozzászóláisad! Wave
Legszívesebben  Piál ? Valamikor?  Fejvakarás
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #230 Dátum: 2010. Május 19. - 20:31:07 »

Némi bornyelés egyik Legendás Nagy Öreggel... Koccint Emelem Emelem


Szervusz Karcsi bácsi!
Ha jól látom akkor Sas Emil bátyámmal beszélgetsz, egy jó "üveg" balatoni szürkebarát mellet.
Estéken át hallgatnám a történeteiteket.
Üdv:HSanyi
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #231 Dátum: 2010. Május 19. - 20:46:17 »

Kedves zsolt68!

Ha valóban őszintén azt gondolod ami most itt monitorra vetettél, akkor talán ezt az utolsó bekezdéses szösszenetet kihagytad volna.
Nem tudom hol és mikor káromkodtam, de ha esetleg indulatos is voltam, azt biztosan kipontoztam, ergo az alapszabályt nem sértettem meg és érzésem szerint én nem az vagyok itt aki a káromkodásáról "híres."

...de teljesen mindegy és értem, hogy azért az utolsó szó jogán még igyekeztél megfricskázni ezzel a káromkodásos dologgal.
(Amely után leírod, hogy tulajdonképpen fogalmad sincs mikor volt és mi ez, csak általánosságban írsz, de azért mégiscsak leírod. Vállat von)
..lelked rajta, én veled kapcsolatban már semmit nem kívánok mondani.
 Wave

Kedves Wetztlar!
Semmiképpen sem az utolsó szó jogán, és megfricskázni sem akartalak téged!! Mint azt leírtam , nem találom a bejegyzést, nem is fordítottam erőket a felkutatására -minek is tettem volna? én nem vagyok egy haragudógép! - így a bizonyosság:nulla! Tévedtem! "tökömfattya, kiváglak innen, stb, " ilyen mondatok jutnak eszembe, mint amit akkor le is írtam, jogosnak találtam, de nem a fórumhoz méltónak, és nem a vadászat ügyének kedvezőnek, de lehet, hogy ezek csak ez én képzeletem szüleményei.
Tőled is, mint mindenkitől , akit ebben a párbeszédben megbántottam, elnézést kértem,  mert elhamarkodottan alkottam véleményt. Tőled külön bocsánatot kérek. ha nem adod meg, és negligálsz, mint beszélgetőpartnert, az a Te jogod, én elfogadom. Bele nem rokkanok, de őszintén sajnálom, hiszen veszítettem egy fórumpartnert, egy talán leendő barátot!
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #232 Dátum: 2010. Május 19. - 20:55:23 »

Jól látod Sándor !
Egy helyen voltunk gyakornokok és a képen "ippeg emlékeket idézünk"...!  Vigyorog Emelem
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #233 Dátum: 2010. Május 19. - 20:59:48 »

Benne vagyok  Ördög

Épp lenne ideje egy ilyennek, a "sok nyűg és nyomorúság közt!" Beszéljük meg privátban! Hátha nem is olyan egyszerű, földrajzi okokból kifolyólag...  ??? De megoldjuk!!!! Kacsint
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #234 Dátum: 2010. Május 19. - 21:56:15 »

Jól látod Sándor !
Egy helyen voltunk gyakornokok és a képen "ippeg emlékeket idézünk"...!  Vigyorog Emelem


De jó lenne őket papírra is vetni...  Kacsint  Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Ágota
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #235 Dátum: 2010. Május 20. - 13:28:10 »

Kedves Antal!
Sajnos csak nemrég bukkantam erre a topicra, ha előbb sikerül rátalálnom már réges-rég pontot tettünk volna a végére.
Hogy miért is Önnek címeztem a válaszomat és nem  GJ-nek, ennek az az oka, hogy az Ön neve alatt futott a topic.
A szarvaskikövésekről csak annyit, bár lehet hogy birtokában van az említett nyilvántartás, de bizonyára hallott már egyet-smást  a statisztikákról! No de mindegy abban hisz amiben akar.
Az "Öreg" megszólításhoz csak annyit szereténk hozzáfűzni, aki ismerte őt mindenki tudta, hogy gyűlölte ha annak hívták.
Úgy éreztem tollat, vagyis számítógépet kell ragadnom ahhoz, hogy kiderüljön az igazság.
Elfogadom a sajnálatát ezzel kapcsolatban és szerintem le is zárhatjuk ezt a témát.

Üdvözlettel: Diószeginé Stoflitz Ágota
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #236 Dátum: 2010. Május 20. - 13:41:03 »

Elfogadom a sajnálatát ezzel kapcsolatban és szerintem le is zárhatjuk ezt a témát.

Kedves Ágota!

Köszönöm a megértését, tanultam az esetből, a jövőben odafigyelek, hogy a nem személyesen megtapasztaltakról, kiről, mit írok, pláne egy nyilvános fórumon.
Örülök, hogy belátta, hogy én alapvetően tiszteletből írtam Édesapjáról. Most, hogy tudom Öntől, hogy nem szerette ha ...-nek szólítják, én se fogom ezt tenni Vele kapcsolatban.

A statisztikával kapcsolatban elfogadom érvelését, pláne, hogy én ott se voltam (sajnos!).

Üdvözlettel: Urr Antal 
Naplózva
Ágota
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #237 Dátum: 2010. Május 20. - 14:01:39 »

Kedves Uraim! (Wetzlar, Sabbati,  Zsolt68, és Molnár Attila)

Ne vegyék rossz néven, ha mindannyiuknak címezem a hozzászólásomat.
Wetzlar....
Igazán kedves Öntől, hogy úgy magyarmiskásan kioktatott mit is jelent az "Öreg" szó nagybetűvel írva, a "tessék jól megjegyezni" és mit "illene tudnom"! Nem hinném, hogy  ez az Ön dolga lenne. Azt gondolom, hogy egy moderátornak nem ilyen hangnemben kellene írni.
Ami a "hisztizést" illeti  a dedójával - együtt nagyon is tiszteletlen volt! Jó lenne, ha egy kicsit elmélázna rajta!
Azt, hogy Fekete István min sértődött meg és min nem egyéni szoc.problémája volt.
Én nem az Öreg kifejezésre akartam kihegyezni a mondandómat, de úgy látom itt megállt az ÉLET....
Hogy tudják kedves Uraim az apám utálta, ha annak hívták, még ha nagybetűvel is értelmezték egyesek-hát ezért tértem ki rá, miközben az igazságtalanságokra kevesen eszméltek fel. No de mindegy ezt sikerült egyeseknek jól körbejárni.
Zsolt68....
Köszönöm, hogy a védelmemre kelt, hálám örökké üldözni fogja!
Sabbati....
Arra kíváncsi, hogy milyen eredetű a nevem? Nem titok: az eredete ugyan német, de azért magyarnak érzem magam, mert magyarnak születtem.
Molnár Attila....
Az interneten utána néztem, valóban volt egy Stoflitz nevű preparátor. Fogalmam sincs, hogy fűz-e hozzá rokoni kapcsolat, nem tudok róla.
A részemről a vadászlegenda e része lezárult, remélem mindenkinek kellő magyarázattal szolgáltam.
 Emelem
Üdvözlettel: Diószeginé Stoflitz Ágota
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #238 Dátum: 2010. Május 20. - 14:13:01 »

Kedves Uraim! (Wetzlar, Sabbati,  Zsolt68, és Molnár Attila)

Ne vegyék rossz néven, ha mindannyiuknak címezem a hozzászólásomat.
Wetzlar....
Igazán kedves Öntől, hogy úgy magyarmiskásan kioktatott mit is jelent az "Öreg" szó nagybetűvel írva, a "tessék jól megjegyezni" és mit "illene tudnom"! Nem hinném, hogy  ez az Ön dolga lenne. Azt gondolom, hogy egy moderátornak nem ilyen hangnemben kellene írni.
Ami a "hisztizést" illeti  a dedójával - együtt nagyon is tiszteletlen volt! Jó lenne, ha egy kicsit elmélázna rajta!
Azt, hogy Fekete István min sértődött meg és min nem egyéni szoc.problémája volt.
Én nem az Öreg kifejezésre akartam kihegyezni a mondandómat, de úgy látom itt megállt az ÉLET....
Hogy tudják kedves Uraim az apám utálta, ha annak hívták, még ha nagybetűvel is értelmezték egyesek-hát ezért tértem ki rá, miközben az igazságtalanságokra kevesen eszméltek fel. No de mindegy ezt sikerült egyeseknek jól körbejárni.
Zsolt68....
Köszönöm, hogy a védelmemre kelt, hálám örökké üldözni fogja!
Sabbati....
Arra kíváncsi, hogy milyen eredetű a nevem? Nem titok: az eredete ugyan német, de azért magyarnak érzem magam, mert magyarnak születtem.
Molnár Attila....
Az interneten utána néztem, valóban volt egy Stoflitz nevű preparátor. Fogalmam sincs, hogy fűz-e hozzá rokoni kapcsolat, nem tudok róla.
A részemről a vadászlegenda e része lezárult, remélem mindenkinek kellő magyarázattal szolgáltam.
 Emelem
Üdvözlettel: Diószeginé Stoflitz Ágota

Kedves Ágota!

Úgy gondolom tisztázódott, hogy ki-kiről mit gondolt és írt, tényleg le kellene zárni! Vagy lezárom én.

Tisztelettel,
H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #239 Dátum: 2010. Május 20. - 14:41:12 »

Azzta!Itt aztán sikerült egyeseknek feszült hangulatot csinálni Szomorú!Úgy látszik itt is érvényesült az a jó magyar szokás,hogy aki elindít egy témát,talán azért,hogy megismerjük kis hazánk legendás vadászait,azt rögtön a földbe kell döngölni,de úgy,hogy többet ne legyen kedve az általa hallott dolgokat megosztani mással!T. Ágota!Tiszteletet csak tisztességes viselkedéssel lehet kivívni!Én soha nem hallottam az ön édesapjáról,de azt hiszem tisztességes ember volt.
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: