Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Legendás Vadászok!  (Megtekintve 172248 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #195 Dátum: 2010. Január 02. - 21:06:14 »

A kisdobos ahol tud segít! Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Rókavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53



« Új üzenet #196 Dátum: 2010. Január 03. - 10:09:14 »

Érdeklődni szeretnék, hogy mit kell tennem ahhoz, hogy ebbe a topicba bekerülhessek, mint legendás vadász? Kacsint

A horgászok történetei ugye közmondásosak, ha esetleg én is ezt a vonalat követném vadászban?
Mit gondoltok?
Naplózva

Nothing But Work
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #197 Dátum: 2010. Január 03. - 10:12:44 »

Ne kívánj ide bekerülni, még vagy ötven évig! Kacsint
Akkor meg már úgy is mindegy! Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Rókavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53



« Új üzenet #198 Dátum: 2010. Január 03. - 10:20:54 »

Ne kívánj ide bekerülni, még vagy ötven évig! Kacsint
Akkor meg már úgy is mindegy! Vállat von

Igazad lehet.
Bár én már életemben szeretnék legenda lenni.
Viasz-szobor egy panoptikumban, stb.
Mondjuk utcát már kettőt is neveztek el rólam, a Szép utcát, és a Mester utcát, de azért ide bekerülni, az nem lenne semmi. Kacsint
Naplózva

Nothing But Work
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #199 Dátum: 2010. Január 03. - 12:04:12 »

Igazad lehet.
Bár én már életemben szeretnék legenda lenni.
Viasz-szobor egy panoptikumban, stb.
Mondjuk utcát már kettőt is neveztek el rólam, a Szép utcát, és a Mester utcát, de azért ide bekerülni, az nem lenne semmi. Kacsint

Flóri-ról a legendás focistáról három helységet is elneveztek: Albertfalvát, Albertirsát, és Lábatlant! Szóval szedd össze magad,van még mit fejlődnöd!  Bion
 Wave
Naplózva
Rókavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53



« Új üzenet #200 Dátum: 2010. Január 03. - 12:10:42 »

Flóri-ról a legendás focistáról három helységet is elneveztek: Albertfalvát, Albertirsát, és Lábatlant! Szóval szedd össze magad,van még mit fejlődnöd!  Bion
 Wave
Vigyorog
Naplózva

Nothing But Work
Ágota
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #201 Dátum: 2010. Május 17. - 16:18:46 »

Tisztelt Urr Antal Úr!
Jómagam nem ismerem Önt, de nem is ez a lényeg, amiért szeretnék referálni az Ön által elindított Legendás vadászok topikjára, azon belül is fő témájára azaz: Egyszer volt hol nem volt Galgamácsa és legendás fővadásza: Stoflitz Ottó. Ezt olvasva felettébb felháborítónak találtam amiben összehord hetet-havat.Kénytelen vagyok felvilágosítani Önt a leírtakkal szemben, hogy kedvenc informátora Galbavi József igen csak megvezette Önt.
Nos, ez a legendás fővadász az én apám volt és igen, ebben a földi paradicsomban nevelkedtem én is testvéreimmel együtt.Mivel már apám az örök vadászmezőkön kíséri figyelemmel a szarvasait, ezért szeretnék helyette megválaszolni.Nagyon nem tetszik nekem, hogy az apámat "leöregezi" mit szólna hozzá, ha én az Ön édesapját Öreg-nek titulálnám?! Egy kicsit több tiszteletet Uram!
Kezdjük talán az elején: Galbavi József gyakornokként kezdte pályafutását Galgamácsán én is emlékszem arra, mikor került oda, vagyis amikor az apám már nyugdíjban volt, ebből következően nem dolgozhatott a keze alatt, bár valószínűleg szerette volna megtapasztalni a "viszontagságos, ámde felettébb tanulságos éveket".Galbavit Zilai János vette fel gyakornoknak és nem az apám, tehát ez az állítása NEM IGAZ! Való igaz, hogy az apám idejében igen nagy volt a szarvasállomány, mert gazdája is volt nekik, ami nyilván azt is jelentette, hogy nemcsak kilőni őket, hanem gondolni is kell az utánpótlásra. Tehát itt is sántít informátora vélekedése affelől, hogy "évente 150 körüli bikát lőttek ki és 300-400 tarvadat"-Ugyan már jó ha 50 bikát és 200 tarvadat lőttek ki évente, tehát ez SEM IGAZ!
Ez a dagonyás ügy is nonsense;miszerint a Csúzi réten keresztül vitték a vizet a dagonyákba és az apám pedig kilőtte a traktor kerekét nagygolyóssal: Először is az apám soha nem lőtt volna ember felé és ha megtörtént volna az eset, valószínűleg nagy port vert volna fe, de mint már említettem Galbavi akkor még nem dolgozott ott, tehát ez SEM IGAZ!
Ebből kifolyólag semmit sem tanulhatott az apámtól, nemhogy "rengeteget"! Ha pedig gyakornok volt Galbavi, ezt már illene tudni, nem lövethetett bikát, -ez evidens! Namármost ha nem lövethetett bikát, mivel gyakornokként tengette igen tanulságos éveit nem is rughatta az apám "nekifutásból seggbe"- hogy az Ön szavaival éljek szerencsétlent és főképpen ha nem is volt ott! Tehát ez SEM IGAZ!
Folytatom, azt írja, hogy az apám "sok mindent megengedhetett magának, mert az édesapja, vagyis az én nagyapám együtt ült annak idején Kádárral és mindketten igen jó viszonyban voltak vele". Ez egy baromság, mivel a nagyapám ugyan ismerte Kádárt, de soha nem ültek együtt. Az apám pedig nem is ismerte őt. Ez SEM IGAZ!
Tehát rettegtek az emberek apámtól: lehet, hogy a rabsicok és a fatolvajok igen, de soha nem kellett attól félnünk, hogy betörnek a vadászházba; én így fogalmaznék: a tiszteletet megkövetelte ugyan és szigorú is volt a munka tekintetében. Nem szerette a félmegoldásokat.
Még valami: senkinek a motorkerékpárja kerekét nem lőtte ki!
Tehát dióhéjban ennyit szerettem volna hozzáfűzni az itt leírtakhoz, ennyi hazugság után, ami nem tudom melyikük kútfejéből pattant ki, de felhívom a figyelmét arra, hogy a minimum a BOCSÁNATKÉRÉS a legkevesebb amit megtehetnek felénk.

Diószeginé Stoflitz Ágota és velem mindenben egyettértő hugom: Stoflitz Erika
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #202 Dátum: 2010. Május 17. - 16:51:02 »

Kedves Ágota!

Köszönjük a kiegészítést, ez így korrekt, és kerek!
Írhatnál egy kicsit bővebben Édesapádról, első kézből jobb olvasni!

Más. Rákospalotán a hatvanas években dolgozott egy Stoflitz nevű preparátor akinek munkájából még ma is őrzök kiváló minőségű preparátumokat!
Ő is rokon volt?

Üdv. Attila

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #203 Dátum: 2010. Május 17. - 19:15:10 »

Tisztelt Hölgyem, Kedves Ágota!
Mi is türelmetlenül várjuk a megszólított személy válaszát, ami -  ismerve a fórumot - aligha lehet más, mint az Ön által  minden bizonnyal teljesen jogosa elvárt helyreigazítás és bocsánatkérés a felmenőit érintő történetekben!
Addig is, és azután is örömmel várjuk figyelmét, jelenlétét, véleményét, hozzászólásait, történeteit a fórumon!
 Emelem
Zs.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #204 Dátum: 2010. Május 17. - 19:40:12 »

Tisztelt Urr Antal Úr!
Jómagam nem ismerem Önt, de nem is ez a lényeg, amiért szeretnék referálni az Ön által elindított Legendás vadászok topikjára,

Kedves Ágota!

Lehet, hogy furcsának fogja találni, de én is örülök levelének, mert az igazságot mindig mindennél előbbre tartottam!

Kezdjük az elején:

Ha megfigyelte írásomat, akkor az öreg szót nagy Ö-vel írtam. Ezt a szót én tiszteletből használom, mint oly' sokan, semmiképpen nem tiszteletlenségből. Írásomban amúgy sem fedezhető fel semmilyen tiszteletlenség édesapjával kapcsolatban, ezért igencsak furcsállom ez irányú állítását...

 A szarvaskilövésekről pontos, hivatalos  kb. 150 éves uradalmi, erdészeti nyilvántartásom van (másolat), melyet egykor egy jelenleg is vezérigazgató szakember küldött át annak idején a gödöllői erdészetvezetőnek....Megérti, ha az abban foglalt számoknak jobban hiszek.

Körülbelül ebben a két pontban kimerültek az én személyemet közvetlenül is érintő megnyilvánulások.

A többi állítás - ha nem igaz - akkor az G. József számlájára írható, ahogy Ön mondja megvezetett, mesélt...én az Ő állításához hozzá nem tettem, abból el nem vettem, akik ismernek, tudják, hogy nem kenyerem a vadászlatin!

Sajnálom ha akaratlanul is rossz fényt vetítettem Édesapjára, ez egyáltalán nem volt szándékom, sőt éppen az ellenkezője, ezért is nyitottam ezt a topicot.

Örülök, hogy közelebb kerültünk az igazsághoz!

Üdvözlettel: Urr Antal
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 17. - 19:57:42 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #205 Dátum: 2010. Május 17. - 20:04:43 »

Kedves Ágota!

A helyreigazítást köszönjük!  Igen

Azonban ha már ilyen harsányan kikelt, illene értelmezni az írott szöveget és a betűk, hangsúlyok jelentését is "olvasni".

Az Öreg szó - nagybetűvel - a tisztelet jele kérem, ezt tessék jól megjegyezni...habár ha tényleg úgy szívta magába az akkori idők miliőjét, ezt illene tudni.

Mert kérem Fekete István sem sértődött meg ezen a jelzőn, így azt hiszem önnek sem kellene.
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #206 Dátum: 2010. Május 17. - 20:48:04 »

Wetzlar, fogalmam sincs, milyen ismeretségben vagytok egymással (bármely oldalról), de itt azért néhány dolog nem nem illő, főleg egy moderátornak megszavazott egyénhez nem.
 Ágota bejegyzése koránt sem volt harsány! Nagyon is is tisztességes, és figyelembe veendő, ha elkésett is.
 "Öregnek "bárki szólíthatsz, de ha ezt épp a leánya tekinti illetlennek, tartsuk tiszteletben, és ne szólítsuk úgy, ha valakit sért! HA pedig mégis, nem leszünk kisebbek, ha bocsánatot kérünk! Én sem viselem, ha az öregemet (aki az édesapám, és én egyszerűen apámnak szólítom, addig a néhány évig, míg  hátra van még) a nővérén kívül valaki Öregnek szólítja, még ha nagybetűvel is, pedig valóban öreg (77), de mert rossz, hogy öreg, ha pedig meg már nem lesz, főleg rossz lesz!

- "tessék jól megjegyezni"! - ez meg nem illő megszólítás, formula egy először fórumozónak, főként, hogy nem jószántából vetődött ide, hanem szülei védelmében.

Fekete István azon sértődött meg, amin akart, de hogy itt valaki valakit megsértett, hamukázott róla, arra ez nem mentség! Arra mentség, ha ő maga tisztázza, gondolom ezt meg is fogja tenni olyan  módon, hogy a "sértett fél" ezt nyugtázza.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #207 Dátum: 2010. Május 17. - 21:03:48 »

Wetzlar, fogalmam sincs, milyen ismeretségben vagytok egymással (bármely oldalról), de itt azért néhány dolog nem nem illő, főleg egy moderátornak megszavazott egyénhez nem.
 Ágota bejegyzése koránt sem volt harsány! Nagyon is is tisztességes, és figyelembe veendő, ha elkésett is.
 "Öregnek "bárki szólíthatsz, de ha ezt épp a leánya tekinti illetlennek, tartsuk tiszteletben, és ne szólítsuk úgy, ha valakit sért! HA pedig mégis, nem leszünk kisebbek, ha bocsánatot kérünk! Én sem viselem, ha az öregemet (aki az édesapám, és én egyszerűen apámnak szólítom, addig a néhány évig, míg  hátra van még) a nővérén kívül valaki Öregnek szólítja, még ha nagybetűvel is, pedig valóban öreg (77), de mert rossz, hogy öreg, ha pedig meg már nem lesz, főleg rossz lesz!

- "tessék jól megjegyezni"! - ez meg nem illő megszólítás, formula egy először fórumozónak, főként, hogy nem jószántából vetődött ide, hanem szülei védelmében.

Fekete István azon sértődött meg, amin akart, de hogy itt valaki valakit megsértett, hamukázott róla, arra ez nem mentség! Arra mentség, ha ő maga tisztázza, gondolom ezt meg is fogja tenni olyan  módon, hogy a "sértett fél" ezt nyugtázza.



Egy "moderátornak megszavazott" egyénnek nem az a feladata, hogy egyik, vagy másik oldalt felkarolja.
Talán elkerülte a figyelmed az első mondatom.... Vállat von

Azt azért engedd meg, hogy aki alaptalanul vádaskodik, annak felhívjam a figyelmét bizonyos dolgokra.
Látom te sem ismered az Öreg kifejezést, mármint ha nagy betűvel írják.

Nomármost Urr Anti - hidd el életemben nem találkoztam vele - nem pejoratív értelemben használta az "öreg" szót, de ez szerintem minden, az írását olvasó vadásznak nyilvánvaló volt.
Te vadászember vagy?

Véleményem szerint a hozzátartozó a többi egyéb felvetésen felháborodva "hozzácsapta" ezt is, márcsak azért, hogy ez is jól oda legyen olvasva Antinak.
(Aki egyébként világosan leírta akkori hsz.-ában, hogy honnan származnak az információi.)

Nos, azt akkor neked is jelzem, hogy Urr Antalt is megilleti a "tisztánlátás jogosultsága", csakúgy mint a másik felet.
...és akkor mégegyszer ha nem lenne világos:
Urr Anti nem pejoratív értelemben használta az Öreg jelzőt, ezért őt megróni - pláne anélkül, hogy ismerné - nagy badarság volt.

Végezetül pedig, ha nem tetszik a "moderátornak megszavazott" személyem le kell váltani, ilyen egyszerű. Mosolyog
Ha azonban a nevem alatt nem lenne a globális moderátor kifejezés, akkor is ezt írtam volna le!
Naplózva
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #208 Dátum: 2010. Május 17. - 21:23:28 »

Wetzlar globális moderátor monnnyon le! Ördög
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #209 Dátum: 2010. Május 17. - 21:27:00 »

Wetzlar globális moderátor monnnyon le! Ördög

Úgyis rég vót már szavazás gyozo
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: