Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Legendás Vadászok!  (Megtekintve 172144 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #150 Dátum: 2008. Október 29. - 17:26:33 »

Mindenesetre én annak a vadászatnak a leírását szívesen elolvasnám, de szerintem egyikük sem örökítette meg az utókor számára...  :'(

Melyiket, amikor Kittyt "megkóstolta" az oroszlán? Azt Fekete István leírta, Kittenberger szavai után, az "életrajz"-könyvben.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #151 Dátum: 2008. Október 29. - 17:31:58 »

"  De felteszem hogy egy afrikai kiruccanás akkor sem számitott filléres kalandnak, és ezzzel gondolom tisztában is volt minden érintett.
Ha azt mondom: Akinek nincs elég pénze ahhoz hogy alkalmas felszereléssel menjen szafarira, az inkább maradjon itthon!- gondolom ezt 2008-ban nem vitatja senki. Akkor 1908-ban miért ne lett volna ugyanúgy igaz?"

Akkoriban a vadászat még hivatás (is) volt, megélhetési fotrrás, főleg Afrikában, sőt, egyesek meg is gazdagodtak belőle! Lásd elefántcsont, rhinó szarv!
Kittenberger pedig néptanító volt, gondolom "magas" fizetéssel, és csak a hajójegye volt meg, ha jól emlékszem, meg egy "erkölcsi támogatás" a múzeumtól! Ezt osztotta be! Szomorú



















Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #152 Dátum: 2008. Október 29. - 18:04:41 »

Melyiket, amikor Kittyt "megkóstolta" az oroszlán? Azt Fekete István leírta, Kittenberger szavai után, az "életrajz"-könyvben.
Azt leírta Kittenberger is a "Kelet-Afrika Vadonjaiban" c. könyvben. A Széchenyi-Kittenberger - féle vadászatot olvasnám el.
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #153 Dátum: 2008. Október 29. - 18:18:41 »

Azt leírta Kittenberger is a "Kelet-Afrika Vadonjaiban" c. könyvben. A Széchenyi-Kittenberger - féle vadászatot olvasnám el.

Szerintem egyikük sem írta meg.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #154 Dátum: 2008. Október 29. - 18:23:44 »

...

Ezek az emberek ezzel a felszereléssel nemhogy életben maradtak, de olyan eredményesen vadásztak, hogy máig a csodájára járunk. Pont. Ezért legendák.

Kivéve akik nem maradtak életben, mert azért olyan is akadt. Magyarok is.
De elkanyarodtunk a témától! Ez volt az eredeti felvetés:

"Mikor ez szóbajön, mindig arra gondolok hogy micsoda hajmeresztő dolgokat csináltak régen. Simán elindultak a 7x57-el oroszlánt meg bivalyt lőni! Kittenberger is azzal lőtte első bivalyát. Sőt, volt aki elefántra is rendszeresen használta.
Bele se merek gondolni micsoda iszonyú mennyiségű sebzést csinálhattak..."

Erről szól a történet. Ők életben maradtak, közben ki tudja mennyi vadat piszkoltak meg az e célra alkalmatlan fegyvereikkel? Csak olvasd el Széchenyitől hogy első afrikai útján hányat sebzett, mire első bivalyát teritékre hozta!
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #155 Dátum: 2008. Október 29. - 20:51:40 »

A Kelet Afrika vadonjaiban valóban benne van Kittenberger oroszlánkalandja. Ott lehet róla a legrészletesebben olvasni. Legalábbis nekem ott sikerült. Egyébként maga a könyv is kiválló, bár nem tudom hogy az az Afrika mennyire hasonlít a mai Afrikához? Szerintem vannak eltérések.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #156 Dátum: 2008. Október 30. - 14:33:06 »

Sziasztok!

kittenberber Kálmán oroszlános balesetéről részletesen lehet olvasni Fekete István K. K. élete c. könyvében.Lehet, hogy a legrészletesebben itt van leírva.

A kaliberdologhoz...

János! Ez az ember kisgolyóval lőtte a futó nyulat, és F. István bevallása szerint Ő sohasem látta hibázni (a fenti könyvben olvasható ez is!). Szóval ne a MI bicebóca tehetetlen merevgörcsös pufogtatásunkból induljál ki. Azért nem HÓTT meg Afrikában, mert K.rvára tudott lőni. Aztán pedig ott voltak a csodálatos képességű bennszülöttek is Neki, Akik keresték a messzebb távolodott sebzett vadat.

MERT BEBÚJT A "MÁLNÁSBA" a sebzett orrszarvú stb. után, de be ám!

Nem a terepjáró platóján pöffeszkedve puffogtatott a PH-k kiséretében ide -oda, hogy aztán könyvsorozatot bocsásson ki itthon hőstetteiről...

Ja és mégvalami...nem vadászszafarira ment K. Kálmán első utján, hanem gyűjtőútra, amit mivel sz.rt se kapott a Nemzeti Múzeumtól és ott is hagyták dögrováson rögtön betegsége miatt, Neki kellett támogatni anyagilag. Magyarul Ő csengetett mindent. Ezért fogott be élő állatokat és adott el (egy részét hazahozta), és ezért vadászott, hogy a bőröket csontokat eladja. Na meg a húsért, hogy emberei tudjanak enni.

 Wave

 Dühös Dühös Dühös
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #157 Dátum: 2008. Október 30. - 14:52:23 »

Igen, Fekete István könyvében is benne van az oroszlánkaland /Kittenberger Kálmán élete/ de az a könyv nekem nem igazán nyerte el a tetszésemet. Kittenbergernek a Kelet Afrika vadonjaiban című könyvében is benne van a kaland, és az szerintem "jobb" is. Csak nem leszek ezért megkövezve.

A kaliberről meg csak annyit hogy más idők voltak akkor. Szerintem ha én is annyira jól tudnék lőni mint ők /mert én ide sorolom Széchenyi Zsigmondot is/ és csak egy kopott 7x57-es Mauser állna a rendelkezésemre, semmi más, bizony elmennék én azzal Afrikába. De ők se ilyen szokványos lőszerekkel, hanem ha jól tudom acélgolyóval lőttek aminek nagyobb az átütőereje.
Egyébként Széchenyi is csak két kalibert használt Afrikában. Az egyik a kedvence az oroszlán, és tigrislövő 8x60S Bombe Magnum a másik meg .458 Winchester Magnum, de ezt ha jól tudom csak az utolsó Afrikai expedícióján használta. Azért az a 8 mm-es sem nevezhető életbiztosítéknak egy támadó tigrissel szemben.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #158 Dátum: 2008. Október 30. - 14:57:21 »

Erik, megfeledkeztél a 6,5x54 Mannlicherről.
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #159 Dátum: 2008. Október 30. - 15:00:54 »

Azaz! Tényleg, a krokodillövő. Hogy is felejthetném el a legendás 6,7 mm-es M.Sch-t? Fej a falba
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #160 Dátum: 2008. Október 30. - 15:07:28 »

Meg a 450-es Cordite express-ről....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #161 Dátum: 2008. Október 30. - 15:15:24 »

Meg a 450-es Cordite express-ről....

 Igen Bizony!
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #162 Dátum: 2008. Október 30. - 17:37:58 »

A Cordite Expresst ha jól tudom csak egyszer használta.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #163 Dátum: 2008. Október 30. - 18:52:26 »

Azt hirtelen nem tudom hogy mikor milyen fegyvert használtak nagyjaink.De azt tudom hogy a Fekete
K.K élete című könyve nagyon jó.Nagyon sokszor kiolvastam már,de asszem ezen a télen megint sorra
kerül gyozo nagyon jó,jól levan írva a történetek stb stb,de ezt nem kell nektek mondani ugye ???
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #164 Dátum: 2008. Október 30. - 20:52:06 »

Nekem a kedvenceim Széchenyi Zsigmond könyvei. Először a könyvtárból kivettem az Alaszkában vadásztamot. Hogy miért azt én se tudom. Azelőtt szinte egyáltalán nem olvastam könyveket. Kivettem, belelapoztam. Semmi kép, na gratulálok! Elkezdem lapozgatni, beleolvasok pár mondatot, abból pár bekezdés, végül oldal lett. Aztán megszólal a csengő: kicsöngettek szilenciumról! Én meg könyvet olvastam! Mi a ...? Következő szilóra úgy ültem be hogy akkor az elejétől elkezdem olvasni a könyvet. Két nap alatt ki is olvastam. Nagyon tetszett, azóta olvasok, veszek rendszeresen könyveket. Alaszka után jött a Csui, Ahogy elkezdődött, Náhar......
Eddig az Ahogy elkezdődött tetszett a legjobban. Szinte hihetetlen hogy hogy le tudja írni a kalandjait. Később úgy emlékszek vissza mintha velem történtek volna az események, ezt nevezem tehetségnek!
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: