Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Legendás Vadászok!  (Megtekintve 171008 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #120 Dátum: 2008. Augusztus 23. - 16:19:50 »

Szia,Sanyooo!

Nem vagyok annyira (öreg),56 múltam. Nem szoktam bosszuálló lenni.
De ha belegondolsz,a bosszúállásnak vannak előzményei is!Ha nem lenne miért, nem állna bosszút senki!!

Szia!

Ebben sok iogazság van, de! Mert mindíg van egy "de"! Tudod én sokáig utáltam azokat a vezetőket, akik nem használnak indexet Bp.-en, de megvallom őszintén, már én se használok! Tudod miért? Mert akkor sose érnék oda, ahova igyekszem. Ha kiteszem az indexet, jelzem, hogy szeretnék sávot váltani, biztos, hogy nem engednek be! 50 elmúltam, tehát engem se lehet túl fiatalnak nevezni, ezért nem is vagyok egy vadhajtó, meg forrófejű sem! De bizony néha kerülök olyan helyzetbe, hogy azt mondom: "Engedsz, vagy csattanunk, paraszt!" (a paraszt itt nem földművelőt jelent Mosolyog ) Én még az első infarktus előtt vagyok, és had kapjam meg csak "úgy", ne segítsen más! Mosolyog Mikor sávot váltanék, látom bőven beférek, de a "közlekedő társ" direkt padlógázt nyom, na akkor van "helyzet"! Sokszor van olyan is, főleg vén taxis szokás, hogy direkt 20-al megy előttem, hagy pörögjön az óra, potyogjon a Ft, fizessen a fuvar (csak utassal ilyen lassúak a taxisok, ha üres a kocsi döngetnek ezerrel Szomorú )  De ha jelzem, hogy én mennék, még lassít! Ha sikerül megelőznöm, no akkor padlógázt nyom, mutogat, órdít, meg van sértődve! Sajnos ez általános Pesten!
Ez csak az én véleményem, csak azért bátorkodtam közreadni, mert minden nap közel 100 km-t vezetek itt a faluban, és ezek tapasztalataim! Láttam már viperás verekedést, gázpisztolyos attakt-ot, stb! Szomorú
Naplózva
Kastro
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 121


« Új üzenet #121 Dátum: 2008. Augusztus 24. - 05:01:49 »

Szia Sanyooo!
Igen,BP egy egész más szféra.Itt Baján,nyugisabb a helyzet. De itt is vannak,szemtelen sofőrők.De itt meg a fiatalabbak,új jogsisok meg az újgazdagok csemetéi. Ki ,ha nem ők! Hullanak is,mint a legyek.Isznak,karambol és,vége.Sokan haltak már meg így. De jön a,következő eresztés és,nem lesz vége sosem.
A taxiról pedig annyit kell tudni hogy, a km óra hajtja az,órát. És ha 20 km/ó alá esik a sebesség akkor időt mér  Ft/perc,ha pedig gyorsabb akkor, km /ft. Ez,sebességtől teljesen független. Ha gyorsan megy akkor is annyit fog mutatni az óra mint, ha lassabban megy a taxi. Igaz BP-n vannak hiénák (ezek csinálják a szabálytalan fuvarokat) és ,az egész ország taxisait ezekhez mérik,sajnos. Vidéken ilyet,keresve sem találsz. Azonnal kibukna a turpisság és, fegyelmi büntetés a vége.
Köszönöm hogy, beszélgetünk erről mert végre ,illene beszélni nemcsak a BP-i hanem a,vidéki taxisokról is. Talán el fogják ezt a pár sort,mások is olvasni.
Baleset mentes közlekedést,Neked! Wave
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #122 Dátum: 2008. Augusztus 24. - 13:32:27 »

Szia Sanyooo!
Igen,BP egy egész más szféra.Itt Baján,nyugisabb a helyzet. De itt is vannak,szemtelen sofőrők.De itt meg a fiatalabbak,új jogsisok meg az újgazdagok csemetéi. Ki ,ha nem ők! Hullanak is,mint a legyek.Isznak,karambol és,vége.Sokan haltak már meg így. De jön a,következő eresztés és,nem lesz vége sosem.
A taxiról pedig annyit kell tudni hogy, a km óra hajtja az,órát. És ha 20 km/ó alá esik a sebesség akkor időt mér  Ft/perc,ha pedig gyorsabb akkor, km /ft. Ez,sebességtől teljesen független. Ha gyorsan megy akkor is annyit fog mutatni az óra mint, ha lassabban megy a taxi. Igaz BP-n vannak hiénák (ezek csinálják a szabálytalan fuvarokat) és ,az egész ország taxisait ezekhez mérik,sajnos. Vidéken ilyet,keresve sem találsz. Azonnal kibukna a turpisság és, fegyelmi büntetés a vége.
Köszönöm hogy, beszélgetünk erről mert végre ,illene beszélni nemcsak a BP-i hanem a,vidéki taxisokról is. Talán el fogják ezt a pár sort,mások is olvasni.
Baleset mentes közlekedést,Neked! Wave


Szia!
A taxióra (bűvölés) megérne egy "misét"! Mosolyog De ez OFF!
 Vadász Inkább vadásszunk!  Wave
Naplózva
Zsömbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #123 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 16:03:48 »

Ha nincs ellene kifogásotok, időnként feltennék egy-egy ilyet:

Széchenyi Zsigmond a magyar vadászati kultúra meghatározó alakja. lsősorban íróként tartjuk számon, de mint gyűjtőnek és zoológusnak is sokat köszönhet a tudományos élet.
Gróf Széchenyi Zsigmond 1898. január 23.-án született Nagyváradon. Ükapja az a Széchenyi Ferenc volt, akinek a Nemzeti Múzeum megalapítását köszönhetjük. dédapja, Lajos- Széchenyi István testvére- írta az első magyar nyelvű vadászati szakkönyvet vadásztörvényeinkről. Széchenyi Zsigmond gyermekkorát a Fejér megyei Sárpentelén töltötte. A Székesfehérvári Állami Főiskolán megkezdett tanulmányait Budapesten folytatta. Ezt az első világháborús katonaévek követték. Leszerelése után München, Stuttgart és Cambridge egyetemein folytatta mezőgazdasággl kapcsolatos tanulmányait, hogy mint kézett hazdálkodótelepedjen le a Somogy megyei Kőröshegyen. Néhány évvel késöbb 1927-ben vezette első expedícióját Afrikába, melyetmég hat követett. Vadászatai közben pontos etngráfiai megfigyeléseket tett, számtalan fényképet készített. Afrikai útjai közben Indiáb és Alaszkába is eljutott, ezen útjai szintén újabb könyvekkel gazdagították a magyar irodalmat. A második világháború kitörésekor már ismert író volt. További expedíciókr a határok lezárása és a háborús viszonyok közepette nem is gondolhatott.Budpest ostromát a várban, az Úri u. 52.számú házuk pincéjében vészelte át.Lakhelyei közül sárpentelei otthonát földig rombolták, Köröshegyi háza idegen kézen van, Istenhegyi úti villáját egy gyújtóbomba porig égette, elpusztítva Magyarország leggazdagabb trófeagyűjteményét. Orosz fogolyként Cinkotára került, onnan a Tisza Kálmán térre. Kiszabadulása után elöször az Állami Erdőgazdasági Üzemek, majd a Mezőgazdasági Múzeum alkalmazta mint szakembert, sőt 1948-ban még megjelenhetet a "Szarvas selejtezése" című szakmunkája, de hamarosan újra elhurcolták.Megjárta az Andrássy út 60-at, orosz fogságot. A hortobágyi kitelepítést másfél év Sopronkőhida követte. Még ekkor sem térhetett vissza Budapestre:Balatongyörökről járt be akkori munkahelyére a keszthelyi könyvtárba, ahol állományon kívüli segéderőként igyekezett eltartani magát. 1959-ben azután újra megjelenhettek könyvei, Budapestre költözhetett, sőt a Nemzeti Múzeum 1956-ban elusztult Arika gyűjteményének potlására új expedíció tagja volt. Ezekben az években írta a két legszebb magyar vadászkönyvet, az "Ahogy elkezdődött" és az "Ünnepnapok" címűt. Újabb gyűjtőútra indulhatott Afrikába, s ezt az expedíciót is könyv követte. Élete utolsó éveiben is rendszerese dolgozott, bár egészsége erősen megrendült. 1967-ben, hatvankilenc éves orában halt meg. Hogy írásai a mai napig milyen népszerűek, mutatja az is, hogy nem csak idehaza, de külföldön is újabb és újabb kiadásban jelentek meg könyvei. H páratlan trófeagyűjteménye nem is, de  szerencsésen megmenekült szakkönyvtára ma a Magyar Természettudományi Múzeum külön gyűjteményeként a magyar tudományosságot gazdagítja.

(Ezen írás a Széchenyi Zsigmond 1998-as Emlékkiállítás ismertetőfüzetében jelent meg.)

Magyar nyelven megjelent művei:
Csui, Alaszkában vadásztam, Nahar, Elefántország, Hengergő homok, A szarvas selejtezése, Ahogy elkezdődtt, Ünnepnapok, Vadászat négy földrészen, Trófeáim bemutatkoznak.






Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #124 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 16:04:55 »

 Igen

Az ember, akiről nem lehet eleget olvasni, hallani...
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #125 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 16:24:03 »

Sziasztok!
Régen írtam már,de Széchenyi nagyon érdekel!
Sztem a felsorolásból hiányzik néhány könyv,pl Denaturált Afrika,Két kecske,Afrikai tábortüzek...........
Kétségtelen,hogy aki Széchenyin nő fel annak nehéz más,egyébként jó író könyveiben elmélyedni.
Naplózva
Zsömbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #126 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 20:12:14 »

De hülye vagyok, igazad van Troja! Kihagytam a Két kecskét és a Denaturált Afrikát. Az afrikai tábortüzek egy rövidebb, átdolgozott változata az Elefántországnak. Nekem személy szerint Széchenyi a nagy kedvencem, de rajta kívűl még nagyon sok kedvencem van, Bánó Iván, Szent-Iványi Géza, Nemeskéri testvérek stb. Wave
Naplózva
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #127 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 20:28:04 »

Szerencséd hogy elismerted a hiányokat,pár jó írót még kifelejtettél.Többet kellene olvasni Bion Wave
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Zsömbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #128 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 20:31:58 »

Tudom, többet olvasni, kevesebbet dolgozni és iskolába járni ami ne menjen az átlag rovására, de sajna ez nem annyira eccerű Fejvakarás Ördög
Naplózva
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #129 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 20:35:32 »

Tudom, többet olvasni, kevesebbet dolgozni és iskolába járni ami ne menjen az átlag rovására, de sajna ez nem annyira eccerű Fejvakarás Ördög
Azérr ne idegeskedj,a nagy átlaghoz viszonyítva,te nagyon sok könyvet olvasol. Okos
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Zsömbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #130 Dátum: 2008. Szeptember 25. - 09:59:16 »

Nagy Endreréről:

http://hvg.hu/itthon/20080922_tanzania_elvtarsi_vadaszat_nagy_endre.aspx
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #131 Dátum: 2008. Október 21. - 12:12:55 »

Puskák-pajzsok-fohászok címmel második felesége írt egy könyvet Nagy Endre életéről.
Kalandos, érdekes életút, bár szerintem csapnivalóan rosszul megírt könyv.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Zsömbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #132 Dátum: 2008. Október 21. - 17:26:13 »

Többektől pont az ellenkezőjét hallottam a könyvről.Bár megvan, de még nem olvastam,így hát nem tudok róla érdemben véleményt mondani.
Naplózva
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #133 Dátum: 2008. Október 21. - 20:38:33 »

Puskák-pajzsok-fohászok címmel második felesége írt egy könyvet Nagy Endre életéről.
Kalandos, érdekes életút, bár szerintem csapnivalóan rosszul megírt könyv.

Szia Lajos!
Amikor hozzám került a könyv azonnal kiolvastam,és nekem nagyon tetszett.Ez van,
nem egyformák az olvasási szokásaink,meg az se hogy kinek,kinek mi a jó.De szerintem
nincs evvel semmi gond. Wave
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #134 Dátum: 2008. Október 22. - 10:39:45 »

Elolvastam én is, még azon melegében, amikor megvettem. Amikor végeztem vele, az az érzés maradt meg bennem, hogy ebből a regényes életútból sokkal-sokkal többet is ki lehetett volna hozni.
Hát igen: izlések és pofonok...
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: