Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 413381 alkalommal)
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #300 Dátum: 2009. December 31. - 21:34:13 »

Koszi nektek, es BUEK.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #301 Dátum: 2010. Január 01. - 08:44:27 »

Jó ilyen süllőket látni!  Igen  Hát még enni! Kacsint
Gratulálok! Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #302 Dátum: 2010. Január 01. - 10:32:39 »

Mi meg csukáztunk egyet.
Nem pipáltak a csukák, csak a méret miatt tettem oda...

Gratulálok Te Sertevad!

Kívánok Neked és Családodnak Boldog Új Évet.

Egy gyufaszál azért jobban érzékeltette volna a méreteket. Nyihi
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #303 Dátum: 2010. Január 01. - 16:29:07 »

Néhány fogásom Mosolyog
http://www.kepfeltoltes.hu/view/100101/CS_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/view/100101/P_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/view/100101/P._www.kepfeltoltes.hu_.jpg
De ez még semmi. Vigyorog
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #304 Dátum: 2010. Január 03. - 06:02:03 »

Kiugrottam a nagy vizre ma delelott egyedul meg nagy keson ..pedig ugy terveztem reggel 7-kor kelek ha virad, ha nem, de nem ugy sikerult, de nem kell messzire mennem  Bion de vegul is nem volt rossz a horgaszat a par ora alatt amit ott toltottem.




 


   
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Jágerboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #305 Dátum: 2010. Január 03. - 14:00:24 »

Gratulálok hozzá Igen Emelem
Érdekes hogy mi felénk télen nem nagyon lehet süllöt fogni csak csukát  Szomorú
Naplózva

Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet.
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #306 Dátum: 2010. Január 03. - 14:23:20 »

Kiugrottam a nagy vizre ma delelott egyedul meg nagy keson ..pedig ugy terveztem reggel 7-kor kelek ha virad, ha nem, de nem ugy sikerult, de nem kell messzire mennem  Bion de vegul is nem volt rossz a horgaszat a par ora alatt amit ott toltottem.




 


   
Gratulálok szép fogás Taps
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #307 Dátum: 2010. Január 05. - 20:36:40 »

A vizivadas topicban előkerült egy érdekes téma: mi volt a legfurcsább csali, amivel halat sikerült horogra csalni?  Vigyorog Aztán Norbi ajánlotta, hogy hozzuk át a témát ide.   Okos
Nekem a füstöltlazacos szendvics halszeletével akasztott csukám viszi a prímet.
Úgy húsz éve támolygó villantóval belefutottam a Sión egy ragadozó dévérkeszeg rajba: ha jól emlékszem, kettőt vagy hármat akasztottam teljesen szabályosan szájba.
Aztán kishalgyűjtés közben a megakasztott kishalra ráfordult egy pofás kis csukesz.
Életem egyik legszebb dévérkeszegét pedig a hal szájába horgostul-etetőkosarastul beleszakadt zsinórrész megakasztásával sikerült szákba kényszerítenem.
Aztán fogtam még süllőt hungarocell golyóval, csukát kukoricával, balint harcsának szánt nadállyal fenéken, márnát (szájba!!!) twisterrel... (Kiskölyökként fejes domolykót kézzel... Tasli)
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #308 Dátum: 2010. Január 05. - 21:31:33 »

Az én legfurcsább csalim az a csiga volt,afrikai harcsára utaztam, mert telepítettek az egyik helyi tóba,de közismert falánk természetét meghazudtolva, se gilisztára, se nadályra se halszeletre nem jöttek.
Pedig mozogtak rendesen az eső után felfrissült vízben,hát kínomban nem tudtam mit csináljak, a mellettem lévő fa törzsén megláttam egy csigát, gondoltam egyet.... Na gyere csak ide!
Házából kitessékeltem és horogra tűztem,aztán vártam hogy mozduljon a hal,öt perc várakozás után előttem kb10 méterre feljött egy afrikai levegőért,azonnal odavetettem a horgomat az orra elé.
Vártam hogy az úszó felálljon,várok, nem történik semmi ,csak fekszik a vízszínén, kb 10 másodpercig ez volt a helyzet,aztán egyszer csak megindul szépen lassan oldalra,fokozatosan felgyorsul, bevágtam neki!
15perc fárasztás után egy 4kg.-os afrikai immár a haltartóban pihente a fárasztással járó fáradalmait.
A nap végére a csigacsali,5 áldozatot szedett   Ördög

Az egyik legnagyobb meglepetést okozó fogásom, egy 2kg.-os tükör potyka volt,ami egy dupla farkú fehér tviszterre csábult el,teljesen szabályosan a szájának a belső felébe akadt a horog.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #309 Dátum: 2010. Január 05. - 21:47:30 »

Üdv ! Jó pár éve késő őszi süllözésre indultunk.Persze csali halat nem vittünk ,majd fogunk meritővel .! A Taksonyvezér híd alatt ,már voltak kint horgászok.Szokás szerint kunyerálás ,mig lessz csali.Mellettem egy ismerőstől kértem .a vödőrben volt egy-két másnapos döglött vörösszárnyú ..Kivettem hú de jó illatfelhő lett. A tenyeremmel kicsit meggyúrtam, Igen jobban lifeg .Felcsaliztam ,bedobtam /ilyenkor már sokszor nincs is sodrás .Letettem a botot fék kinyit,de már szólt az orsó kb 3kg csuka.  Igen
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #310 Dátum: 2010. Január 05. - 21:57:49 »

Az már szép! Nekem még nem sikerült 3kgos csukát fogni.
De harcsában behoztam a lemaradást. Mosolyog
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #311 Dátum: 2010. Január 05. - 22:20:20 »

A vizivadas topicban előkerült egy érdekes téma: mi volt a legfurcsább csali, amivel halat sikerült horogra csalni?  Vigyorog Aztán Norbi ajánlotta, hogy hozzuk át a témát ide.   Okos
Nekem a füstöltlazacos szendvics halszeletével akasztott csukám viszi a prímet.
Úgy húsz éve támolygó villantóval belefutottam a Sión egy ragadozó dévérkeszeg rajba: ha jól emlékszem, kettőt vagy hármat akasztottam teljesen szabályosan szájba.
Aztán kishalgyűjtés közben a megakasztott kishalra ráfordult egy pofás kis csukesz.
Életem egyik legszebb dévérkeszegét pedig a hal szájába horgostul-etetőkosarastul beleszakadt zsinórrész megakasztásával sikerült szákba kényszerítenem.
Aztán fogtam még süllőt hungarocell golyóval, csukát kukoricával, balint harcsának szánt nadállyal fenéken, márnát (szájba!!!) twisterrel... (Kiskölyökként fejes domolykót kézzel... Tasli)
Én a legtöbb halamat (sebes pisztráng) kézzel fogtam... Ördög Tasli Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #312 Dátum: 2010. Január 05. - 22:26:49 »

Én kézzel nagyon sok kárászt fogtam a patak part alámosott üregeiben. Tasli
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #313 Dátum: 2010. Január 05. - 22:57:40 »

Csukában jól állok, az idei rekordom a pátkai tavon esett... Nagy nem volt közöttük, de esett 9 darab (ebből 6 volt az enyém). Kértészes csukaimitáció wobblerrel fogtam mindegyiket. A villantókra rá sem néztek.
Harit fogtam már jópárat, de 4 fölött egy sem volt. Viszont a kuttyogatás nagyon bejött... Nálunk a torkolatokban lehet is...
De istenigazából a keszegezést szeretem. Leginkább a Balatont járom. Nagyot ugyan ott nemigen fogok, de kora tavasztól hínárburjánzásig főleg a strandok területén nagyon emlékezetes pecákban volt részem. Pontyra szinte egyáltalán nem horgászom, nálam az csak - urambocsá' - mellékhal.
Legjobban match-ezni szeretek, de a feederezést (kizárólag light és medium botokkal) is igencsak kultiválom. Na meg persze az őszi-téli pergetést, kishalazást.
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #314 Dátum: 2010. Január 06. - 10:42:48 »

Hát én igen sokat halásztam kiskoromban, meg mostanában is pár alkalmam volt, de ezek már lehalászások voltak, nem az igazi klassszikus.
Min a kettő horgászegyesületi tavunkat az elmúlt években halásztuk, mert kotrás alá kerültek.
Hát végigfogtam kézzel rendesen a magyar faunát... Bion
Talán az első volt a legnehezebb, mert az iszap 50-100 cm-ig terjedt, és teljesen hínaras volt az egész, itt a fölső részben csak "ráhajtással" bírtunk halat fogni mert ugye a hínárban a hálót nem lehet húzni. Már ekkor fogtam pontyot, csukát, compót, kárászt, csukát, és egy kettő 5-6 amurt igaz őket leborítottuk általában.
Másnap pedig, jött az igazi... Bion Bion, kb. 2 q szedtünk össze hárman kézzel, én három amurt birkóztam le, kézzel 21 kg volt a három, plusz egy 8-as pontyot, ezek voltak a legnagyobbak... Bion, a végén a legszebb az volt, mikor az egyik gödörben megláttak egy angolnát, olan karnyi vastagot, senki nem mert rámenni, mikor elejtettem, hogy én megfogom ha hazavihetem, rábólintottak  Bion Bion, hát csiklandós élmény volt még munkáskesztyűben is... Bion Bion 2,4 kg volt OOO Nyihi.
Tavaly még a másik tó halászásánál, még kiegészítettem balinnal, és pár harcsával, meg süllővel a repertoárt.
A legjobb hari 6-7 kg volt, kaptam is tőle egy jó pofont... Bion
Mégis a legkedvesebb, és legjobb élmények, és talán a legnehezebb fogások a gyerekkori csíkásások voltak... sajnos mostanában már csak homoki viperát bírnék ezeken a helyeken fogni, de aki fogott már csíkot kézzel az tudja, hogy nem egyszerű... egész halfarmom volt, már csatorna egyik eldugott helyén, egy kézzel ásott kubikban, de egy disznó kieregette egyszer őket Bion Bion Bion Nyihi
Hát ha halászni lehet akkor általában ott szoktam lenni. Bion OOO
Csalinak meg talán a legfurcsább, egy sárga virágszirom volt ami fogott is, egy eléggé döglött nyári napon, jó pár keszeget, kárászt és egy pontyot hozott még ifihorgász koromban. A legfurcsább az volt, hogy kukorica nem fogott ugyanott, mert próbáltam felváltva. A horog véletlenül akadt be a sziromba, és hülyeségből dobtam csak be vele. Másnap persze semmi se jött a sziromra, és azóta se Fejvakarás Bion
Ilyenek az egyszeri alkalmak, nem tudni mi lehetett akkor ott.
 Wave
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: