Oldalak: 1 ... 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 [171] 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 ... 200   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 405915 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #2550 Dátum: 2018. Március 18. - 11:46:23 »

Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #2551 Dátum: 2018. Március 18. - 21:36:02 »

Mára olyan szép idő lett (reggel hóviharra és -2 fokra ébredtem), hogy el kellett mennem pecázni  Ördög
Balkó innen ne olvassa tovább, mert sajnos Márk leánykája nem tartott velem, pedig a kedvéért még a konvektort is begyújtottam volna a tanyán Stoel Röhög

Szóval mire kiértem, már csak 0 fok volt és enyhe hóvihar, de a szél nem is tette le, csak utaztatta a hót.
Így egy darabig csak a bungit takarítottam, meg pakolásztam a cuccaimat.
Azért 10 körül hálistennek megcsendesedett az idő.
Döme-féle piros Fermentx etetőanyaggal töltöttem a kosarat (ez az a kaja, amivel nem kell maszatolni, mert a csomagban már bekeverve érkezik a jó tejsavas cuccos),
mellé csalitüskén mézes spécikorn került.


Előttem kb. 40 méterre van egy rég vízbe szakadt nagy nyárfának a maradéka, azt horgásztam meg.


Az idő közben szépen megenyhült, lett már +1 °C is, a szél egész jól lecsendesedett.
Igaz dél körül a közeli dombok negyed óra alatt behavazódtak, miközben nálam néha a Nap is kisütött pár pillanatra....bolondos március... Nooormalis?


Két normális kapásom volt, az egyik hal akasztás után röviddel leakadt, de a második, egy 2,5 kilós tőponty, igazi botgörbítős kapás után meglett Táncol


Egész jól dolgozott, pedig a víz még igen csak dermesztő.
Mondta is, hogy jobb lenne valami melegebb helyen, ezért meghívtam gyorsan halászlé főzésre...mert én már csak ilyen húshorgász volnék.
 Peca Foez Nyálcsorog Kajat Vörösbor Cigi
Szép az élet Igen
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2552 Dátum: 2018. Március 18. - 22:50:24 »

Végigolvastam. Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122


vadaszijasz


« Új üzenet #2553 Dátum: 2018. Március 29. - 15:56:46 »

Tavaszi sullo, Kamooki csalin. Jokat horgaszunk e langyos tavaszi napokba, a jeg meg mindig 1.24 cm vastag.

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #2554 Dátum: 2018. Március 29. - 16:24:26 »

Tavaszi sullo, Kamooki csalin. Jokat horgaszunk e langyos tavaszi napokba, a jeg meg mindig 1.24 cm vastag.



 Gratulálok!! De szerintem az a jég inkább 1,24 méter vastag. Nyihi Okos
     Üdv. Lehel
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122


vadaszijasz


« Új üzenet #2555 Dátum: 2018. Március 29. - 17:10:19 »

Gratulálok!! De szerintem az a jég inkább 1,24 méter vastag. Nyihi Okos
     Üdv. Lehel

Jol irtad,  Nyihi Okos

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122


vadaszijasz


« Új üzenet #2556 Dátum: 2018. Március 31. - 17:25:07 »

Fogtunk szepen a tegnap. 27.5" volt a legnagyobb.




Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #2557 Dátum: 2018. április 25. - 13:19:25 »

1983. nyarán horgásztam először Szántódon a rév mólójáról.
Annyira megfogott a hangulata, hogy azóta is rendszeresen megfordulok arrafelé.
Idén most voltam először, de mondhatom, hogy az eddigi legeredményesebb horgászatot sikerült megélnem.
Késő délutántól hajnali 2-ig 16 pontyot akasztottam, ebből 12-t sikerült megszákolnom, 4-et elvesztettem, kettőnél kagyló vágta el a fonott előkét,
egy szákolás előtt a kőlábnál, egy pedig még a nyílt vízen, vagy 5 perc fárasztás után akadt le.
A legnagyobb tőponty 75 cm hosszú és 9,2 kg volt, ő természetesen (még számos társával együtt) visszakerült a Balatonba.
A többi nagy szórásban volt, akadt másfél kilós és bő 4-es, illetve ezek között mindenféle.
A két "tengeralattjárót" képtelen voltam megfordítani, azok komótos tempóban tépték a zsinórt az orsóról és el is érték a márgás, kagylós padkát.
A kilences azokhoz képest könnyen adta magát, habár ő is eltartott vagy 20 percig a vékony cuccal.
A pontyok mellett nagyon mohón ettek a dévérek is, és fogtam közel kilós ezüstkárászt is.
Kétszer volt olyan időszak, amikor le kellett tennem az egyik botot, mert egyszerűen nem lehetett két bottal horgászni.
Erre a pecára is a kedvenc SPRO feeder-botjaimat vittem, rajtuk 0.22-es monofil főzsinórral, 0,15-ös Power-Pro fonott dobóelőkével és 0,08-as fonott horogelőkével.
A horog 8-as Owner volt, mellette csalitüskén mindenféle "műanyag" csalik voltak felkínálva, de a legjobban a Haldorádós fokhagymás-mandulás BlendeX tetszett a pontyoknak,
illetve ugyan ebből a csaliból az eper-méz ízesítés.
A mézes és az édes ízesítésű spécikorn gumikukoricák most nem szerepeltek túl fényesen, csak az ananászos mega kivitel adott halat, igaz arra jött szinte az összes nagy dévér és a kárász is.
Az etetőanyag igazi misung volt Vigyorog Maradt a fagyasztóban egy kiló bekevert fagyos téli ponty kaja, azt összekevertem egy kiló mézes pontyossal, ment bele egy doboz csemege kukorica,
és a végén egy fél flakon "nagyponty" aroma.
Nagyon nagy élmény egy ilyen eredményes balatoni horgászat, ajánlom mindenkinek, aki eddig félt kiszakadni a kis "nájlontavak" világából, hogy bátran tegyen egy próbát.
Semmi mással sem összehasonlítható élményekben lehet része!
És nagyon nagy köszönet illeti a Balatoni Halászati Zrt. minden munkatársát, akik lehetővé tették hosszú évek szorgalmas és elhivatott munkájával, hogy nekünk ilyen csodás élményekben lehessen részünk!  Igen Emelem


Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2558 Dátum: 2018. április 25. - 14:01:38 »

1983. nyarán horgásztam először Szántódon a rév mólójáról.
Annyira megfogott a hangulata, hogy azóta is rendszeresen megfordulok arrafelé.
Idén most voltam először, de mondhatom, hogy az eddigi legeredményesebb horgászatot sikerült megélnem.
Késő délutántól hajnali 2-ig 16 pontyot akasztottam, ebből 12-t sikerült megszákolnom, 4-et elvesztettem, kettőnél kagyló vágta el a fonott előkét,
egy szákolás előtt a kőlábnál, egy pedig még a nyílt vízen, vagy 5 perc fárasztás után akadt le.
A legnagyobb tőponty 75 cm hosszú és 9,2 kg volt, ő természetesen (még számos társával együtt) visszakerült a Balatonba.




     Emelem   Pénteken irány a Duna ! Megyek     Fishing    Piál   Peca    Állítólag a pontyok nagy dévérek egy része a korai meleg és kedvező vízállás miatt elívott . Szerintem a Balatoniak is és ezért volt ilyen jó étvágyuk . Tényleg a konyhára vitt halak hogy álltak tejjel ,ikrával ?   
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #2559 Dátum: 2018. április 25. - 21:54:17 »

1983. nyarán horgásztam először Szántódon a rév mólójáról.
Annyira megfogott a hangulata, hogy azóta is rendszeresen megfordulok arrafelé.
Idén most voltam először, de mondhatom, hogy az eddigi legeredményesebb horgászatot sikerült megélnem.
Késő délutántól hajnali 2-ig 16 pontyot akasztottam, ebből 12-t sikerült megszákolnom, 4-et elvesztettem, kettőnél kagyló vágta el a fonott előkét,
egy szákolás előtt a kőlábnál, egy pedig még a nyílt vízen, vagy 5 perc fárasztás után akadt le.
A legnagyobb tőponty 75 cm hosszú és 9,2 kg volt, ő természetesen (még számos társával együtt) visszakerült a Balatonba.
A többi nagy szórásban volt, akadt másfél kilós és bő 4-es, illetve ezek között mindenféle.
A két "tengeralattjárót" képtelen voltam megfordítani, azok komótos tempóban tépték a zsinórt az orsóról és el is érték a márgás, kagylós padkát.
A kilences azokhoz képest könnyen adta magát, habár ő is eltartott vagy 20 percig a vékony cuccal.
A pontyok mellett nagyon mohón ettek a dévérek is, és fogtam közel kilós ezüstkárászt is.
Kétszer volt olyan időszak, amikor le kellett tennem az egyik botot, mert egyszerűen nem lehetett két bottal horgászni.
Erre a pecára is a kedvenc SPRO feeder-botjaimat vittem, rajtuk 0.22-es monofil főzsinórral, 0,15-ös Power-Pro fonott dobóelőkével és 0,08-as fonott horogelőkével.
A horog 8-as Owner volt, mellette csalitüskén mindenféle "műanyag" csalik voltak felkínálva, de a legjobban a Haldorádós fokhagymás-mandulás BlendeX tetszett a pontyoknak,
illetve ugyan ebből a csaliból az eper-méz ízesítés.
A mézes és az édes ízesítésű spécikorn gumikukoricák most nem szerepeltek túl fényesen, csak az ananászos mega kivitel adott halat, igaz arra jött szinte az összes nagy dévér és a kárász is.
Az etetőanyag igazi misung volt Vigyorog Maradt a fagyasztóban egy kiló bekevert fagyos téli ponty kaja, azt összekevertem egy kiló mézes pontyossal, ment bele egy doboz csemege kukorica,
és a végén egy fél flakon "nagyponty" aroma.
Nagyon nagy élmény egy ilyen eredményes balatoni horgászat, ajánlom mindenkinek, aki eddig félt kiszakadni a kis "nájlontavak" világából, hogy bátran tegyen egy próbát.
Semmi mással sem összehasonlítható élményekben lehet része!
És nagyon nagy köszönet illeti a Balatoni Halászati Zrt. minden munkatársát, akik lehetővé tették hosszú évek szorgalmas és elhivatott munkájával, hogy nekünk ilyen csodás élményekben lehessen részünk!  Igen Emelem



Láttad az IBCC-s 20+ pontyot?
Amit a szlovákok fogtak?
Pár hete még teljesen ép volt...most meg csonkolt.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122


vadaszijasz


« Új üzenet #2560 Dátum: 2018. április 25. - 23:22:36 »

1983. nyarán horgásztam először Szántódon a rév mólójáról.
Annyira megfogott a hangulata, hogy azóta is rendszeresen megfordulok arrafelé.
Idén most voltam először, de mondhatom, hogy az eddigi legeredményesebb horgászatot sikerült megélnem.
Késő délutántól hajnali 2-ig 16 pontyot akasztottam, ebből 12-t sikerült megszákolnom, 4-et elvesztettem, kettőnél kagyló vágta el a fonott előkét,
egy szákolás előtt a kőlábnál, egy pedig még a nyílt vízen, vagy 5 perc fárasztás után akadt le.
A legnagyobb tőponty 75 cm hosszú és 9,2 kg volt, ő természetesen (még számos társával együtt) visszakerült a Balatonba.
A többi nagy szórásban volt, akadt másfél kilós és bő 4-es, illetve ezek között mindenféle.
A két "tengeralattjárót" képtelen voltam megfordítani, azok komótos tempóban tépték a zsinórt az orsóról és el is érték a márgás, kagylós padkát.
A kilences azokhoz képest könnyen adta magát, habár ő is eltartott vagy 20 percig a vékony cuccal.
A pontyok mellett nagyon mohón ettek a dévérek is, és fogtam közel kilós ezüstkárászt is.
Kétszer volt olyan időszak, amikor le kellett tennem az egyik botot, mert egyszerűen nem lehetett két bottal horgászni.
Erre a pecára is a kedvenc SPRO feeder-botjaimat vittem, rajtuk 0.22-es monofil főzsinórral, 0,15-ös Power-Pro fonott dobóelőkével és 0,08-as fonott horogelőkével.
A horog 8-as Owner volt, mellette csalitüskén mindenféle "műanyag" csalik voltak felkínálva, de a legjobban a Haldorádós fokhagymás-mandulás BlendeX tetszett a pontyoknak,
illetve ugyan ebből a csaliból az eper-méz ízesítés.
A mézes és az édes ízesítésű spécikorn gumikukoricák most nem szerepeltek túl fényesen, csak az ananászos mega kivitel adott halat, igaz arra jött szinte az összes nagy dévér és a kárász is.
Az etetőanyag igazi misung volt Vigyorog Maradt a fagyasztóban egy kiló bekevert fagyos téli ponty kaja, azt összekevertem egy kiló mézes pontyossal, ment bele egy doboz csemege kukorica,
és a végén egy fél flakon "nagyponty" aroma.
Nagyon nagy élmény egy ilyen eredményes balatoni horgászat, ajánlom mindenkinek, aki eddig félt kiszakadni a kis "nájlontavak" világából, hogy bátran tegyen egy próbát.
Semmi mással sem összehasonlítható élményekben lehet része!
És nagyon nagy köszönet illeti a Balatoni Halászati Zrt. minden munkatársát, akik lehetővé tették hosszú évek szorgalmas és elhivatott munkájával, hogy nekünk ilyen csodás élményekben lehessen részünk!  Igen Emelem




Szep Csaba  Igen
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #2561 Dátum: 2018. április 26. - 06:17:33 »

Tényleg a konyhára vitt halak hogy álltak tejjel ,ikrával ?   
A dévérek mind tele voltak.
Igaz, a kövezésen ment a lakodalom teljes gázzal, de én kb. 50 méteren csipegettem őket, a kagylótelepről.
A pontyok mind üresek voltak.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #2562 Dátum: 2018. április 26. - 06:20:56 »

Láttad az IBCC-s 20+ pontyot?
Amit a szlovákok fogtak?
Pár hete még teljesen ép volt...most meg csonkolt.
Nem. Hol van róla kép?
A Halászati Zrt. oldalán néztem az eredményeket (fantasztikus számok vannak👍),
meg Sz.Zsoltival beszélgettem telefonon, de erről nem esett szó.
Mi történt a nagy hallal?
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #2563 Dátum: 2018. április 26. - 06:54:44 »

Nem. Hol van róla kép?
A Halászati Zrt. oldalán néztem az eredményeket (fantasztikus számok vannak👍),
meg Sz.Zsoltival beszélgettem telefonon, de erről nem esett szó.
Mi történt a nagy hallal?
Farokúszó fele hiányzik.
FB csoportban van több kép is róla.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #2564 Dátum: 2018. Május 08. - 14:23:27 »

Farokúszó fele hiányzik.
FB csoportban van több kép is róla.

Még mindig vannak barmok...
Pedig pár éve a "nagy sporthorgászok szelleme" megtiltotta a csonkolást...., de van még mindig aember aki a piroson is áthajt...


Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 ... 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 [171] 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 ... 200   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: