Oldalak: 1 ... 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 [170] 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 ... 200   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 405912 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2535 Dátum: 2018. Március 02. - 08:24:31 »

Márk!
A törpaharcsát nem szeretitek?  Vigyorog
 Igen
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3604


« Új üzenet #2536 Dátum: 2018. Március 02. - 08:25:55 »

Márk!
A törpaharcsát nem szeretitek?  Vigyorog
 Igen

Ott az is ekkora...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2537 Dátum: 2018. Március 02. - 10:34:27 »

Jokat horgasztunk a napokba. Sok nagy halat fogtunk.



Tudod milyen finom a vaddisznósült ?  Ördög   Stoel                                                         Röhög                       
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122


vadaszijasz


« Új üzenet #2538 Dátum: 2018. Március 02. - 20:37:32 »

A ma reggeli 76 cm-es sullom. Az elso hal volt ahogyan horgaszni kezdtem az elso 10 percbe. Meg fogtam fel tucat kissebet.


Sanyoo...nem a torpeharcsara nem gerjedunk, meg a masra sem, az alattuk csak a ponty van.


Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2539 Dátum: 2018. Március 10. - 14:22:50 »

A ma reggeli 76 cm-es sullom. Az elso hal volt ahogyan horgaszni kezdtem az elso 10 percbe. Meg fogtam fel tucat kissebet.


Sanyoo...nem a torpeharcsara nem gerjedunk, meg a masra sem, az alattuk csak a ponty van.




Valahogy én jobban szeretem a nyári süllőzést .  S.Peti Stoel

Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #2540 Dátum: 2018. Március 10. - 14:33:47 »

Valahogy én jobban szeretem a nyári süllőzést .  S.Peti Stoel


A szilikoncicikhez szilikon műcsali illene, nem ilyen vacak wobbler...  Röhög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2541 Dátum: 2018. Március 10. - 14:58:55 »

A szilikoncicikhez szilikon műcsali illene, nem ilyen vacak wobbler...  Röhög

Egye fene - most az egyszer kibékülök a szilikonnal !    Ördög
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #2542 Dátum: 2018. Március 10. - 15:18:32 »

Bááázmeeg!
Gyorsan kimegyek, megnézem kiolvadt-e már a tó! OOO
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #2543 Dátum: 2018. Március 14. - 20:28:01 »

Ma csináltam magamnak pár szabad órát napközben és leporoltam a horgászfelszerelést a tanyán Táncol
Lusta voltam felcuccolni a tó sekély részébe, ezért inkább áteveztem a túlpartra, az ottani bokros elé beszórtam pár marék
csemege kukoricát és a stégemről átdobáltam a messzi távolba a jól meggyúrt pelletkosaras végszerelékkel.
A viszonylag nagy távolság (70-80 m) és a vékony 0.22-es főzsinór nyúlása miatt a kapásokat nagyon kellett figyelni,
mert a víz még igen hideg, bár a napsütötte partközelben szépen mozgott a ponty.
Három órát tudtam maradni, de végül 2 db kb. 2 kilós pontyot és 1 db testesebb kárászt és egy kis dévért sikerült fognom.
Az egyik boton giliszta-felezett mézeskukorica kombó kellette magát, a másikon Top-Mix "tic-tac" lebegő mini pellet és Haldorádós mézes spéci korn gumikukorica váltogatták egymást.
Gyorsan oldódó etetőanyagot kevertem, 8-10 percenként vettem ki a botokat és dobtam újra.
Az összes halat a mini pellet adta, sem az élő csali, sem a később, melegedő víznél igen fogós gumikuoréca nem kellett senkinek.
Ami még érdekes volt, hogy a tenyérnyi dévér a nagy távolság ellenére is olyan kapást produkált, hogy attól féltem, leveszi a botot a tartóról, mire odalépek hozzá.
A második ponty viszont olyant csinált, amit eddig csak csukától láttam.
A spicc begörbült kb. 5 centire, de mire bevághattam volna, visszaállt és meg sem mozdult többé.
Jó 5 perc után gondoltam dobok egy újat, lassan felemeltem a botot és elkezdtem kitekerni a szereléket....aza kezdtem volna, de olyan érzésem volt, mint ha leakadtam volna.
Aztán pár métert húztam a "holt terhet", mire kicsit kilengett jobbra-balra és néha rúgott is egyet-egyet.
Akkor biztos voltam abban, hogy kabátban akasztottam egy darabosabb kárászt, vagy keszeget.
Aztán a parttól vagy 10 méterre elkezdődött a parádé, jó kis meccs alakult és a végén egy 2 kiló körüli nyurga-forma pontyot szákoltam.
A horog egészen mélyen ült a torokban, szó sem volt véletlen akadásról.
Amikor leszippantotta a csalit, a horog megakadt, majd a hal ott "ült" a horgon egy moccanás nélkül, és még vontatni is hagyta magát vagy 60 métert, mire elkezdett védekezni.
Léki csukázáskor sokszor előfordult hasonló, de pontytól még ilyent nem tapasztaltam.
De nagyon jól esett kicsit a vízparton lenni Igen
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2544 Dátum: 2018. Március 14. - 20:34:00 »

Ma csináltam magamnak pár szabad órát napközben és leporoltam a horgászfelszerelést a tanyán Táncol
Lusta voltam felcuccolni a tó sekély részébe, ezért inkább áteveztem a túlpartra, az ottani bokros elé beszórtam pár marék
csemege kukoricát és a stégemről átdobáltam a messzi távolba a jól meggyúrt pelletkosaras végszerelékkel.
A viszonylag nagy távolság (70-80 m) és a vékony 0.22-es főzsinór nyúlása miatt a kapásokat nagyon kellett figyelni,
mert a víz még igen hideg, bár a napsütötte partközelben szépen mozgott a ponty.
Három órát tudtam maradni, de végül 2 db kb. 2 kilós pontyot és 1 db testesebb kárászt és egy kis dévért sikerült fognom.
Az egyik boton giliszta-felezett mézeskukorica kombó kellette magát, a másikon Top-Mix "tic-tac" lebegő mini pellet és Haldorádós mézes spéci korn gumikukorica váltogatták egymást.
Gyorsan oldódó etetőanyagot kevertem, 8-10 percenként vettem ki a botokat és dobtam újra.
Az összes halat a mini pellet adta, sem az élő csali, sem a később, melegedő víznél igen fogós gumikuoréca nem kellett senkinek.
Ami még érdekes volt, hogy a tenyérnyi dévér a nagy távolság ellenére is olyan kapást produkált, hogy attól féltem, leveszi a botot a tartóról, mire odalépek hozzá.
A második ponty viszont olyant csinált, amit eddig csak csukától láttam.
A spicc begörbült kb. 5 centire, de mire bevághattam volna, visszaállt és meg sem mozdult többé.
Jó 5 perc után gondoltam dobok egy újat, lassan felemeltem a botot és elkezdtem kitekerni a szereléket....aza kezdtem volna, de olyan érzésem volt, mint ha leakadtam volna.
Aztán pár métert húztam a "holt terhet", mire kicsit kilengett jobbra-balra és néha rúgott is egyet-egyet.
Akkor biztos voltam abban, hogy kabátban akasztottam egy darabosabb kárászt, vagy keszeget.
Aztán a parttól vagy 10 méterre elkezdődött a parádé, jó kis meccs alakult és a végén egy 2 kiló körüli nyurga-forma pontyot szákoltam.
A horog egészen mélyen ült a torokban, szó sem volt véletlen akadásról.
Amikor leszippantotta a csalit, a horog megakadt, majd a hal ott "ült" a horgon egy moccanás nélkül, és még vontatni is hagyta magát vagy 60 métert, mire elkezdett védekezni.
Léki csukázáskor sokszor előfordult hasonló, de pontytól még ilyent nem tapasztaltam.
De nagyon jól esett kicsit a vízparton lenni Igen

Naggggyon-naggggyon érdekes....de tényleg...naggggyon érdekes...de mindaddig míg Márk lányához közelítő mosolyfaktorú női szereplője nincs a horgásztúráidnak...háááát....ásít....ásít...szóval tényleg érdekfeszítő...
 Röhög Stoel
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #2545 Dátum: 2018. Március 14. - 21:57:40 »

Naggggyon-naggggyon érdekes....de tényleg...naggggyon érdekes...de mindaddig míg Márk lányához közelítő mosolyfaktorú női szereplője nincs a horgásztúráidnak...háááát....ásít....ásít...szóval tényleg érdekfeszítő...
 Röhög Stoel
Bátya, már a távolság miatt, és az ébredező tavasz jóvoltából, ködös homályba veszett a lány, Te meg most orvul .............gondolkozz!!! ne, inkább ne, ....(te vén kujon )  Emelem  Wave
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122


vadaszijasz


« Új üzenet #2546 Dátum: 2018. Március 14. - 22:18:01 »

Kepek Csaba ? Lehet egyedul is csinalni a telefonoddal Mosolyog
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1670


Koma


« Új üzenet #2547 Dátum: 2018. Március 15. - 08:03:17 »

Ez ott Tamásiban van a tónál?
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #2548 Dátum: 2018. Március 15. - 11:24:31 »

Ez ott Tamásiban van a tónál?

Nem, ez a saját tulajdonú, egyesületi tavunk Regöly falu határában a 65-ös út mellett.
Nagyon jó kis tav Igen
Kicsi, de igen jókat lehet rajta pecálni.
90-en vagyunk felnőtt tagok, az éves telepítésünk 40 mázsa ponty, 2-4 mázsa süllő, 10-20 mázsa egyéb hal.
Néha telepítünk nagy dévért, vagy compót és balint, de igen jó a saját harcsa állományunk, a tórekord 86 kg.
Egy időben toltuk a csukát, de a természet eldöntötte, hogy az élőhely alapján a süllő a befutó, a csuka lassan kikopik belőle.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #2549 Dátum: 2018. Március 15. - 11:25:06 »

Naggggyon-naggggyon érdekes....de tényleg...naggggyon érdekes...de mindaddig míg Márk lányához közelítő mosolyfaktorú női szereplője nincs a horgásztúráidnak...háááát....ásít....ásít...szóval tényleg érdekfeszítő...
 Röhög Stoel
Teeeeeeeeeee......masiniszta Stoel
 Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 [170] 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 ... 200   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: