Oldalak: 1 ... 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 [167]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 254625 alkalommal)
bferi
Vadász
Nem elérhető Nem elérhető

« Új üzenet #2490 Dátum: 2017. November 29. - 20:09:45 »

Szia!

Nem vagyok nagy rablóhalas horgász, de számomra teljesen furcsa, hogy a fenéken és döglött csalihalra jöttek a nagy csukák. Igaz, mindig vannak kivételek..
Felénk van egy bojlis bányató, nagy halak lakják, a tógazda a bojlis pontyozás mellett rápróbált a nagy csukákra is. Hívott egy reklámhorgászt is, született is ebből egy cikk valamelyik horgászújságban.
Nem is ez a lényeg, csak azt akarom mondani, hogy arra jöttek rá, hogy kisebb (kb. 4 méter) mélységben kisebb méretű csukák jöttek. Megradarozták a vizet, és ahol találtak pár mélyebb kutat (8-9 méter) oda engedték le az élő kishalat (etetőhajóval húzták be) és a nagy mélységből jöttek az igazán nagy csukák. A peca szeptemberben történt, és a csalihalak nem voltak nagyok, inkább apróbbak és a farok és hátúszó között tűzték fel őket.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
BKRISZ
Vadász

« Új üzenet #2491 Dátum: 2017. November 30. - 13:42:07 »

...köszönöm a válaszod.Nekem csak így sikerült nagyokat fognom a tavunkon, (horgászegyesületünk tava), de a csalihalak is igen nagyok voltak egészben felkínálva, és a fenéken feküdt, nem lebegtettem soha, úgy nem tudtam fogni, csak lefektetve volt kapás, de az csak nagy csuka volt, igaz a csali is 25 centi körüli és attól kicsit fölfelé, legtöbbször vörösszárnyú keszeg és sügér volt.Egyszerű csúszóólmos szerelék volt, nagyobb ólom, 60 centis igen vastag erős előke, egyágú nagy harcsahorog a bognártüske előtt a háta elülső részébe szúrva.Rövid és igen erős bot a bedobás és berántás, na meg a nehéz terep miatt.Próbáltam könnyebb helyen kisebb csalival és könnyebb szerelékkel ugyanígy, de akkor csak kisebb, átlagos csukákat fogtam, azt is ritkán...
Naplózva

...az igazi férfinak van puskája, kutyája, meg asszonya...
BKRISZ
Vadász

« Új üzenet #2492 Dátum: 2017. November 30. - 13:58:14 »

...élőhallal sem tudtam fogni itt nálunk nagy csukát, meg pergetve sem, pedig próbáltam nagy 18-26 centis wobblerekkel, 7-es Mepps körforgóval és 23-28 centis gumihalakkal, de még ezeket is csak a kisebb és közepesek támadták, peddig próbáltam lassan, gyorsabban mindehogy.Így viszont fenéken, meg csak ezek a kapitálisak jöttek.Kettő kivételével mindegyiket télen fogtam, közvetlen befagyás előtt, vagy mikor kiengedett itt-ott a jég, ha enyhébb lett tél közben az idő.Azt a kettőt viszont a legnagyobb nyári kánikulákban fogtam ezzel a fenekezővel a nagy döglött halakkal, ráadásul az egyiket dél körül, a másikat nyár közepén éjjel 01 óra után kicsivel.Pedig a szakirodalom azt írja, hogy éjjel nem eszik a csuka.Sokmindent megéltem, 1983 óta horgászok, úgy tünik a természet máshogy gondolja sokszor, mint a szakirodalom...
Naplózva

godena
Vadász

« Új üzenet #2493 Dátum: 2017. November 30. - 15:10:26 »

Pedig a szakirodalom azt írja, hogy éjjel nem eszik a csuka...
Sima 7 centis GFR wobblerrel nem egyszer fogtam éjjel csukát. Igaz egyik sem volt kettesnél nagyobb.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
BKRISZ
Vadász

« Új üzenet #2494 Dátum: 2017. November 30. - 15:51:20 »

...de csuka volt és éjjel!...gratulálok Neked is!...csak rápirítunk itt a szakirodalomra... Igen
Naplózva

Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*

Piros betűs nagyokos...

« Új üzenet #2495 Dátum: 2017. November 30. - 18:43:40 »

Ez a témába vág. Mozog a hal nem eszi, fekszik, felveszi:

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.
BKRISZ
Vadász

« Új üzenet #2496 Dátum: 2017. November 30. - 19:49:18 »

...hát érdekes, az biztos... jó, hogy felraktad, milyen más így ,,élőben" látni ezt!... Igen
Naplózva

J.vadász
Vadász

« Új üzenet #2497 Dátum: 2017. November 30. - 20:09:18 »

Emelem
Valamelyik este rendezgettem a nyári fotóinkat. Vigyorog
Ajánlom Voldinak köszönettel! Igen

Emelem
Naplózva

"Mégsem veszítjük el reményünket, bizalmunkat a sötétségben sem és csak egy kis bágyadt holdfényre vagy homályos derengésre, csak a virradásnak egy kis látszatára van szükségünk, hogy örömünk teljék benne."  Nadler Herbert
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*

Piros betűs nagyokos...

« Új üzenet #2498 Dátum: 2017. November 30. - 20:28:52 »

Emelem
Valamelyik este rendezgettem a nyári fotóinkat. Vigyorog
Ajánlom Voldinak köszönettel! Igen

Emelem

Gratulálok!  Igen

Ügyesedik a srác!  Az ólmozáson azért még finomítunk leghözelebb   Ördög   Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.
J.vadász
Vadász

« Új üzenet #2499 Dátum: 2017. November 30. - 20:57:39 »

Gratulálok!  Igen

Ügyesedik a srác!  Az ólmozáson azért még finomítunk leghözelebb   Ördög   Emelem

Emelem
Köszönöm a nevében!
Az ólmozást én követtem el, Stoel, de legyen a mentségem az, hogy életemben talán
6-8 alkalommal fogtam botot a kezembe.
 Emelem
Naplózva

"Mégsem veszítjük el reményünket, bizalmunkat a sötétségben sem és csak egy kis bágyadt holdfényre vagy homályos derengésre, csak a virradásnak egy kis látszatára van szükségünk, hogy örömünk teljék benne."  Nadler Herbert
Oldalak: 1 ... 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 [167]   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás: