Oldalak: 1 ... 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 [192] 193 194 195 196 197 198 199 200 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 407887 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2865 Dátum: 2020. November 11. - 08:17:35 »


Akármilyen durung pecánál teljesen megfelel a gyengébb teljesítményű és minőségű hátsó fék is.
Ott általában inkább amúgy is be van satuzva a fék, aztán adjunk neki, kurbli van Ördög
Drága apósom így horgászik már 60 éve, igaz 0,35-ösnél vékonyabb zsinórja sosem volt, szerinte az már hazardírozás Vigyorog

Amikor sokszor azon múlik a siker/kudarc párharc, hogy tudsz-e még úgy finomítani (értsd, akár 0,08-0,10 előkéig), hogy legyen kapásod is, de
az esélyt is meghagyd arra, hogy akár egy nagyobb halat is szákolni tudjál, ott a fék sokkal-sokkal fontosabb kérdés, mint pl. a csapágyszám.
A finomabb feederes módszereknél a féknek soha nem szabad egy pillanatra sem megszaladni, sem megtapadni.
Mindig, minden körülmények között egyenletesen kell adagolnia a zsinórt.
És ezt kizárólag az első fék tudja.

Erről beszélek. Kínában még nem találtam vállalható nyeletőfékes orsót, pontosabban az Alin, de biztos készül, meg kapható is, csak tapasztalat nincs vele. Én két valamilyn Spro nyeletőfékes, de első főfékes karbon lamellás orsót használok a feedereken talán 40-es méretben.

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #2866 Dátum: 2020. November 11. - 08:36:21 »

Kezdem szégyellni az öreg super aero gtm-eket... Stoel
Világosban kimehetek még velük pecázni? Mert sötétben meg kijárási tilalom van szóval b.szhatom... Fejvakarás
 Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #2867 Dátum: 2020. November 11. - 08:40:43 »

Hátsófék = sokkal rosszabb fékhatás

Ott ahol precíz és megbízható fék kell, egyet sem látsz a hátsófékesek közül. Az összes pergetőorsó elsőfékes éppen ezért.

De Te tudod....   Emelem

Hát ez az , hogy nem tudom. Ezért kérdezlek Titeket! Meggyőztetek, konkrét márkát, tipust szeretnék még.

Köszönet nektek!  Emelem  Emelem  Emelem
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2868 Dátum: 2020. November 11. - 08:58:19 »

Hát ez az , hogy nem tudom. Ezért kérdezlek Titeket! Meggyőztetek, konkrét márkát, tipust szeretnék még.

Köszönet nektek!  Emelem  Emelem  Emelem

Ha ragaszkodsz a nyeletőfékhez, abban nem tudok segíteni az én orsóim vagy 15 évesek, de lehet több is, szerintem már egyik típust sem gyártják. A most használatban levőkkel meg nincs tapasztalat. Nézted esetleg a Döme féle orsókat? Én nem használtam, de sokat láttam használni feeder versenyeken Gábornál, meg a Haldorádós csapatnál.

Ha nem kell a nyeletőfék a Tsuri teljesen jó.  

Egyébként a feederen nem használom a nyeletőféket normál esetben, kivéve ha süllőzöm, (azt is feederrel teszem a Dunán) ott viszont teljesen kilazítva nyelető fékjét.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #2869 Dátum: 2020. November 11. - 09:04:41 »

Ha ragaszkodsz a nyeletőfékhez, abban nem tudok segíteni az én orsóim vagy 15 évesek, de lehet több is, szerintem már egyik típust sem gyártják. A most használatban levőkkel meg nincs tapasztalat. Nézted esetleg a Döme féle orsókat? Én nem használtam, de sokat láttam használni feeder versenyeken Gábornál, meg a Haldorádós csapatnál.

Ha nem kell a nyeletőfék a Tsuri teljesen jó. 
Kevés olyan unszimpatikus alak van a "horgász közélet"-ben mint Döme...
Én az Ő arcával, nevével még csontit se vennék. Vigyorog
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2870 Dátum: 2020. November 11. - 09:09:52 »

Kevés olyan unszimpatikus alak van a "horgász közélet"-ben mint Döme...
Én az Ő arcával, nevével még csontit se vennék. Vigyorog

Persze, nem kell szeretni, de azért ha tetszik, ha nem, feeder vonalon elég sokat letett az asztalra. Sokan nézik a hátát, meg próbálnak az oldalvizén feljönni, kihasználni a "fújezdöme termék" tehát az szar, az enyém a jobb vedd inkább azt. Ismerjük ezt a vonalat másból is. Gyűlöletre épített marketing. Sokan élnek belőle.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2871 Dátum: 2020. November 11. - 14:20:26 »

Hát ez az , hogy nem tudom. Ezért kérdezlek Titeket! Meggyőztetek, konkrét márkát, tipust szeretnék
Ha van pénz lóvéra rendesen, akkor vegyél kézbe pár Shimano-t, azokkal nem nagyon lehet mellélőni.
Ha kicsit gazdaságosabban oldanád meg, akkor én is azt javaslom első körben, hogy lesd meg a Döme-féle
orsókat. Nagyon sokan használjak őket, ha szarok lennének, akkor nem lennének ott minden második feederesnél.

A nyeletőféket csak azért tartom előnyösnek, mert nem vesz el semmit egy jó orsó tudásából, de ad hozzá
egy olyan lehetőséget, amit sokszor elégedetten tudsz használni.

Amikor az egyik botomon akció van, az első dolgom, hogy a másikon bekapcsolom a nyeletőt.
Ha közben kapás lenne rajta, ne tudja a hal lerántani a tartóról.
Ha peca közben be kell lépni valamiért a tanyára (pl.egy nagyon sürgős rozéfröccsis lehet már elég nyomós indok Ördög )
Vagy dobni kell egy sárgát, stb... akkor is nagyon jó szolgálatot tesz.
Abból még soha nem volt baj, hogy kéznél volt a lehetőség Igen

 
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #2872 Dátum: 2020. November 11. - 15:07:14 »

Uraim, még egyszer köszönöm!  Emelem  Emelem  Emelem
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #2873 Dátum: 2020. November 12. - 08:06:21 »

Nekem a nagyobb feedereken (420, 490-520) Okuma Epix eb65-ök vannak már 15 éve.
Tavaly óta a fiaim Ceymarokat használnak két méretben is, szintén az okumától.
A bojlisokon lévő Axeon 90-eseket pedig tavaly cseréltem 8K-ra. Mind ugyanaz a márka.
A Shimano mellett én az Okumák között nézelődnék a helyedben.
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #2874 Dátum: 2020. November 12. - 09:57:56 »

Nekem az egyik feederemen nyeletőfékes Fox Eos 7000 van. Elégedett vagyok vele, pár 10+-os pontyot kivettem már vele. A másikon a Browning orsó tavaszra lecserélésre kerül, egy Shimano Medium Baitrunner-t teszek fel.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
kofedr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #2875 Dátum: 2020. November 12. - 18:56:01 »

Hát ez az , hogy nem tudom. Ezért kérdezlek Titeket! Meggyőztetek, konkrét márkát, tipust szeretnék még.

Köszönet nektek!  Emelem  Emelem  Emelem

Okuma Longbow 50
Egyszerűen csak jó.
KF
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #2876 Dátum: 2020. November 12. - 19:35:34 »

Okuma Longbow 50
Egyszerűen csak jó.
KF

Nekem is ezek vannak, bár nem vagyok egy nagy feederes.  Igen

A  bojlisokon meg penn spninnfisher 6500 ssv live liner  Nyálcsorog  Stoel
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
kofedr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #2877 Dátum: 2020. November 13. - 16:57:29 »

Nekem is ezek vannak, bár nem vagyok egy nagy feederes.  Igen

A  bojlisokon meg penn spninnfisher 6500 ssv live liner  Nyálcsorog  Stoel

Jók az Okuma orsók.
A nagyobb feederen haználok Longbow 60-asokat, de pergetni is szeretem az Okuma Epix 40 és 50 változatát -a botokhoz passzintva.
(Mondjuk a harcsázó pergetőre rádumáltak egy Penn Battle II-re, amiből a 40-es méretet kínálta nagyon a boltos, de a bothoz jobban passzol az 50-es méret.)
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #2878 Dátum: 2020. December 05. - 06:22:21 »

A tegnap delutani 29"sullom. Visszengedtem. Tul nagy anya.



Ma delbe 1 orai fogas. Ezek haza jottek.



 

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #2879 Dátum: 2020. December 24. - 14:01:52 »

A tegnap delutani 29"sullom. Visszengedtem. Tul nagy anya.



Ma delbe 1 orai fogas. Ezek haza jottek.





 




Seak meg süllő, sz@r diéta lehet!   Röhög  Röhög  Röhög   tenn
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Oldalak: 1 ... 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 [192] 193 194 195 196 197 198 199 200 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: