Oldalak: 1 ... 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 [189] 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 407792 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2820 Dátum: 2020. április 25. - 09:12:36 »

Erről a nyári, őszi harcsázásról írhatnál pár sort! -mert engem akkor is izgatni fog ez a téma... Bion
Semmi különös, csak akkor inkább egy botot szoktam kishallal betelepíteni, a másikkal inkább pergetek.
Szeretem az újholdas sötét éjszakákat, olyankor nálunk sokkal aktívabbak a bajszosok.

A wobleres tavi horgászatban meg arra jutottam, hogy a szisztematikus össze-vissza dobálás helyett ugyan azt a sávot vallatom folyamatosan.
Mivel a harcsák állandó mozgásban vadásznak, így talán nagyobb eséllyel akadnak össze a csalimmal, mint ha mindig másfelé próbálkoznék.
Ez kiemelten igaz akkor, amikor a küszök ívnak a part szélében.
Akkor csak ott, előttük 0,5-1 méterrel hiúzom a felszín közeli csalikat, a parttal párhuzamosan.
Na, az még egy élménygazdag horgászat tud lenni, ha ráérzel az ízére, technikájára.
Amikor a harcsa odaver a woblernek, és az az ütés, mint a villám, kotor végig a karodon át az agyadig, az semmihez sem hasonlítható Angyal Igen
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2821 Dátum: 2020. április 25. - 09:31:42 »

A wobleres tavi horgászatban meg arra jutottam, hogy a szisztematikus össze-vissza dobálás helyett ugyan azt a sávot vallatom folyamatosan.
Igen

Ha jól megnézed, a harcsa feje tele van "antennával". Igen messziről veszi egy vergődő táplálékhal rezgéseit, és elindul megkeresni. Épp ezért türelmesen kell dobálni a wobblert ugyanazon hely közelében állóvízen, hogy legyen ideje bemérni a vergődés helyét, és akár távolról is odaérni. Folyón menet közben csorogva egy kicsit más, de volt, hogy 3-an dobáltunk egy csónakból lassan csorogva a part mellett, dobva a csalit egy bedőlt fás öblöcskébe, dob ez első, semmi, majd odaérve dob a középső ember, semmi, és a harmadik, az utolsó ember ugyanoda eső csaliját verte le.

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2822 Dátum: 2020. április 25. - 11:08:18 »

Igen

Ha jól megnézed, a harcsa feje tele van "antennával". Igen messziről veszi egy vergődő táplálékhal rezgéseit, és elindul megkeresni. Épp ezért türelmesen kell dobálni a wobblert ugyanazon hely közelében állóvízen, hogy legyen ideje bemérni a vergődés helyét, és akár távolról is odaérni. Folyón menet közben csorogva egy kicsit más, de volt, hogy 3-an dobáltunk egy csónakból lassan csorogva a part mellett, dobva a csalit egy bedőlt fás öblöcskébe, dob ez első, semmi, majd odaérve dob a középső ember, semmi, és a harmadik, az utolsó ember ugyanoda eső csaliját verte le.


Ezzel a tapasztalatoddal maximálisan egyetértek!
Két csónakból kutyogtatva az 50-60m-re jövő másodikban lényegesen több a kapás.
Az előttem szólókkal egyetértve csak a csali méretével más a tapasztalatom.
Sokmindent kipróbálva, az a tapasztalatom,harcsára az észszerűség határain belül a kisebb csalik voltak nálam az eredményesek.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2823 Dátum: 2020. április 25. - 11:23:53 »

Az előttem szólókkal egyetértve csak a csali méretével más a tapasztalatom.
Sokmindent kipróbálva, az a tapasztalatom,harcsára az észszerűség határain belül a kisebb csalik voltak nálam az eredményesek.

Az a megfigyelés, hogy tavasszal a nagyobb, nagyobb amplitúdójú rezgést adó wobblerek az eredményesebbek. (keszeg ívás, nagyobb testű halak kavalkádja!) Kivéve a sneci ívást, mert ott meg egészen apró 3-5 cm-es "fürge" csalik működtek nekem általában. Aztán nyár eleje, közepétől sokkal inkább dobálok kisebb csalit mint nagyot, érezhetően, több halat adtak. Persze mindenre van ellenpélda, de nekem a kisebb csalik irányába van jobb tapasztalat. Az például egészen extrém látvány, amikor július végén az alig 2-3 cm ivadékok csapatait vadássza a bajszi, a zöld lámpa fényében tisztán látod a part szélben. Nem is eszik meg 5 cm-nél nagyobb csalit általában.

A vertikális pecában kevésbé játszik ez, ott ha jó helyen csorogsz azt veri le ami elé kerül. Nagyjából. Viszont azt meg nagyon hamar megtanulják, ezért, ha egy típus  nem ad halat, kotorni kell valami mást, más mozgásút a dobozban, és gyakran a második csorgásban azt már elkéri.

Egyszer már kipróbálnék egy egérúszást meghorgászni, de erre az nincs sajnos.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #2824 Dátum: 2020. április 25. - 12:23:56 »

Köszönöm a tanácsokat! Javítom a hibát...

Még egy dolog: felénk már gyülekeznek a kishalak a nád szélébe (főleg keszeg, kárász). Miért nem ott raboltak a harcsák? Mert a rablások java inkább a csatorna közepéről hallatszott...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2825 Dátum: 2020. április 25. - 12:28:41 »

Köszönöm a tanácsokat! Javítom a hibát...

Még egy dolog: felénk már gyülekeznek a kishalak a nád szélébe (főleg keszeg, kárász). Miért nem ott raboltak a harcsák? Mert a rablások java inkább a csatorna közepéről hallatszott...

Ezt leginkább egy ottani harcsa tudná elmondani neked. Valószínűleg ott a számára több/jobb volt a felhozatal. Akkor fog bármire is rámozdulni, ha úgy érzi, a befektetett energiát fedezi az elfogyasztani kívánt áldozat. 
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2826 Dátum: 2020. április 25. - 14:42:09 »

Az előttem szólókkal egyetértve csak a csali méretével más a tapasztalatom.
Sokmindent kipróbálva, az a tapasztalatom,harcsára az észszerűség határain belül a kisebb csalik voltak nálam az eredményesek.
Woblernél nekem is ugyan az a tapasztalatom, mint Voldinak.
A legtöbb pergetve fogott harcsámat 7 és 9 cm-es woblerek adták, a nyilt vízi dobálásban nyáron nálam toronymagasan viszi a pálmát a 
Rapala J-9,  küsz íváskor part mentén tök sötétben a J-7 és kissé világosabb éjszakán az ugyan ekkora Team Esko.
De az élőhalas pecánál rászoktam a nagyobb, testesebb halakra, mert úgy vettem észre, hogy a harcsa nem egy szerény fajta,
bátran tamadja a tőle alig negyed akkora zsákmanyt is.
És ami miatt még nem szeretek kisméretű csalihalat használni az az, hogy azok a kiizélt süllők és csukák allandóan addig macerálják
a kisebb testű halaimat, főleg a keszegeket, hogy megmurdelnak, aztán reggelig várhatom, hogy történjen valami.
De olyan is volt már felszini óriásúszós szereléken, hogy reggel kitekerés közben éreztem, hogy valami nem kerek,
aztán kivontattam egy alig méretes csukát, aminek annyi ereje nem volt, hogy meghúzza a féket, így reggelig szép csendesen ellébecolt
a horoggal a szájában. De fogtam igy süllőt is.
Azóta ha csak egy mód van rá, csak kárásszal csalizok és soha nem kisebbel 30 dekásnál.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2827 Dátum: 2020. április 25. - 15:32:26 »

Woblernél nekem is ugyan az a tapasztalatom, mint Voldinak.
A legtöbb pergetve fogott harcsámat 7 és 9 cm-es woblerek adták, a nyilt vízi dobálásban nyáron nálam toronymagasan viszi a pálmát a 
Rapala J-9,  küsz íváskor part mentén tök sötétben a J-7 és kissé világosabb éjszakán az ugyan ekkora Team Esko.
De az élőhalas pecánál rászoktam a nagyobb, testesebb halakra, mert úgy vettem észre, hogy a harcsa nem egy szerény fajta,
bátran tamadja a tőle alig negyed akkora zsákmanyt is.
És ami miatt még nem szeretek kisméretű csalihalat használni az az, hogy azok a kiizélt süllők és csukák allandóan addig macerálják
a kisebb testű halaimat, főleg a keszegeket, hogy megmurdelnak, aztán reggelig várhatom, hogy történjen valami.
De olyan is volt már felszini óriásúszós szereléken, hogy reggel kitekerés közben éreztem, hogy valami nem kerek,
aztán kivontattam egy alig méretes csukát, aminek annyi ereje nem volt, hogy meghúzza a féket, így reggelig szép csendesen ellébecolt
a horoggal a szájában. De fogtam igy süllőt is.
Azóta ha csak egy mód van rá, csak kárásszal csalizok és soha nem kisebbel 30 dekásnál.
A 30 deka körüli méretet tartom én is ésszerűnek. A harcsás filmekből látott kiló körüli csalihalak nekem nem jöttek be.
Írtál az angolnáról! Nyúzva, kuttyogtatva,voltak vele eredményeim míg lehetett a Velencei-tavon fogni.
Egyszer kipróbáltam egy kb 50 cm-es élőt. Na, az a pecám, bőven meghaladta a rémélom kategóriát.
Behajló fűzfára kötöttem, amit tövestől akart kitépni és szerintem időnként felmászott a tetejére rigóra vadászni.
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2828 Dátum: 2020. április 25. - 17:51:14 »

Köszönöm a tanácsokat! Javítom a hibát...

Még egy dolog: felénk már gyülekeznek a kishalak a nád szélébe (főleg keszeg, kárász). Miért nem ott raboltak a harcsák? Mert a rablások java inkább a csatorna közepéről hallatszott...
Nem tudom miért buffog a harcsa, azt se miért ugrik a ponty.
A partközelbe és a ritkán nyiltvizen akasztott halaimnál se tapasztaltam ezt a klasszikus buffanást.
Lehet hogy ezt a távolság akusztikája okozza?
Nálam sokkal tapasztaltabb harcsahorgász barátaim ezt meg tudják cáfolni?
Az biztos. ha buffog akkor aktív.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2829 Dátum: 2020. április 25. - 18:01:33 »

A partközelbe és a ritkán nyiltvizen akasztott halaimnál se tapasztaltam ezt a klasszikus buffanást.
Lehet hogy ezt a távolság akusztikája okozza?
Nálam sokkal tapasztaltabb harcsahorgász barátaim ezt meg tudják cáfolni?
Az biztos. ha buffog akkor aktív.

Biztosan én sem tudom miért csinálja, de szerintem akkor keletkezik a hang, amikor irdatlan nagyot rászív a csalira/halra.
Amikor éjjel csorogva néma csendben a csónak felé vezetett woblerre hallod a víz alatti buffanást, - nem csak hallod, de érzed is, beledübben a csónak oldala- majd érzed ezzel egyidőben, mintha sodrásba került volna a csalid, és nem akad a harcsa, biztos lehetsz benne, hogy amiatt nincs meg, mert a fonott zsinór és a bot nem engedte a rászívás irányába menni a woblert.  

Itt van néhány felvétel, 1:21-nél biztosan hallható lett volna a buffanás, ha nem hülye zene lenne alatta:



Itt 1:22-nél van hang is:

« Utoljára szerkesztve: 2020. április 25. - 18:42:36 írta Voldi » Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2830 Dátum: 2020. április 25. - 18:41:51 »

Biztosan én sem tudom miért csinálja, de szerintem akkor keletkezik a hang, amikor irdatlan nagyot rászív a csalira/halra.
Amikor éjjel csorogva néma csendben a csónak felé vezetett woblerre hallod a víz alatti buffanást, - nem csak hallod, de érzed is, beledübben a csónak oldala- majd érzed ezzel egyidőben, mintha sodrásba került volna a csalid, és nem akad a harcsa, biztos lehetsz benne, hogy amiatt nincs meg, mert a fonott zsinór nem engedte a rászívás irányába menni a woblert.  

Itt van néhány felvétel, 1:21-nél biztosan hallható lett volna a buffanás, ha nem hülye zene lenne alatta:



Itt 1:22-nél van hang is:


Valahogy így működhet ez.
Aztán felrobban a víz.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2831 Dátum: 2020. április 25. - 18:44:36 »

Biztosan én sem tudom miért csinálja, de szerintem akkor keletkezik a hang, amikor irdatlan nagyot rászív a csalira/halra.
Irdatlan erejů vákuumot csinál, ahogyan rányitja a száját a zsákmányra.
Ha közel van a felszínhez, azf nem lehet mással összetéveszteni.
A régi tanyám stégjét sikerült úgy beszinteznem, hogy csak pár centivel volt az árapasztó felett.
Volt alatta egy korhadó fűz, vagy nyár tuskó, időnként be is költözött alá egy-egy bajszos.
Próbáltam őket lépre csalni, több, de inkább kevesebb sikerel.
Meg kellett tanulnom szellem módon mozogni, de inkább sehogy sem.
Volt, hogy ültem a stég padlóján, kicsit elszunyókálva, amikor olyant odatolt a seggem alá az aktuális, termetes albérlőm egy
felszínen úszó halnak, mindezt alattam max. 15 centivel, hogy ijedtemben majdnem befordultam a vízbe, és az aranyerem
is biztosan kiugrott a vákuumtól pár centit Ördög
A stégről csak a kisebbeket sikerült megcsípnem az alá betolt nadálycsokorral, a nagyobbak vagy szakítottak,
vagy először eltörtük közös erővel a botot, aztán jött a durranós szakítás.
Akkoriban jöttem rá a saját káromon, hogy ha valaki célirányosan harcsára vágyik, akkor ott nincs helye a cuccban
a "talán jó lesz" kategóriájú dolgoknak.

Van a harcsának még egy kaffogó, kattogó hangja is.
Ezt a fészekben, vagy az előtt őrjáratozva adja, és valószínűleg valami figyelmeztető hang lehet.
Többször hallottam akkor is, amikor az ismert fészek fölé sétáltam, és ahogy meghallotta a lépteimet, már riasztott is.
Az óbíródi tóból sok harcsát kivettem fészekről, de aztán teljesen leszoktam erről.
Nem érzem tiszta játszmának a dolgot, hagyni kell őket leívni és utódot gondozni, hogy legyen mire gerjedni a jövőben. Igen
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2832 Dátum: 2020. április 25. - 19:12:40 »

Harcsa horgászatnál a szerkó, tényleg nem tűri a kompromisszumot.
Statikus horgászatnál nem vészes, de egy jó pergető cucc, amivel egy héten keresztül tudsz napi 8-10 órát dobálni, az veri egy olcsóbb golyóspuska árát.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #2833 Dátum: 2020. április 25. - 20:06:19 »

A hidegfront utáni szélcsend hogy hat a bajszosokra? Ma még lent vagyunk a nyaralóban és szinte teljes a szélcsend -persze a hőmêrséklet visszaesett. Ha azt mondjátok, hogy mocorognak ilyenkor, akkor este még rápróbálok. Ha nem esznek, akkor viszont ma pihi lesz, mert az elmúlt négy napban összesen aludtam 14 órát és őszintén szólva csak egy vadles, egy esélyes harcsa-peca vagy egy 'Girl tudna ébren tartani tartósan...  Stoel
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2834 Dátum: 2020. április 25. - 20:22:14 »

A hidegfront utáni szélcsend hogy hat a bajszosokra? Ma még lent vagyunk a nyaralóban és szinte teljes a szélcsend -persze a hőmêrséklet visszaesett. Ha azt mondjátok, hogy mocorognak ilyenkor, akkor este még rápróbálok. Ha nem esznek, akkor viszont ma pihi lesz, mert az elmúlt négy napban összesen aludtam 14 órát és őszintén szólva csak egy vadles, egy esélyes harcsa-peca vagy egy 'Girl tudna ébren tartani tartósan...  Stoel
Maradj ébren  'Girl.
Persze aludni  Fishing és  Vadász közbenis lehet.
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 [189] 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: