Oldalak: 1 ... 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 [188] 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 407804 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2805 Dátum: 2020. április 24. - 10:47:30 »


Fogtam mar 7 centis Rapalával 25 kilósat,

Nekem is kedvencem a TE, főleg keszeg és sneci ívásban!  Ördög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #2806 Dátum: 2020. április 24. - 10:54:37 »

Csalihalból tudom, hogy nagyobb kellene, de nem sikerült fogni...
viszont eszembe jutott még valami: rengeteg invazív ciffrarák található a vízben, így biztos találkozik vele a harcsa.Esetleg azt feltenni csalinak?
Tök jó. Nem fogsz unatkozni, amikor egész éjjel a rák lábát cibálja mindenféle nyüheteg halacska. Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #2807 Dátum: 2020. április 24. - 11:11:22 »

Tök jó. Nem fogsz unatkozni, amikor egész éjjel a rák lábát cibálja mindenféle nyüheteg halacska. Ördög

OK!Meggyőztél...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2808 Dátum: 2020. április 24. - 12:08:24 »

Tök jó. Nem fogsz unatkozni, amikor egész éjjel a rák lábát cibálja mindenféle nyüheteg halacska. Ördög
Röhög Igen
Miért nem hagytad, hogy a saját élménye által pallérozódjék? Nyihi
Néha kicsit gheczinek is kell lenni Röhög

Kb. így jártam a klasszikus, csúszóólmos, véghorgos, nadálycsokros fenekezéssel.
A jelzőt ki kellett kapcsolnom, mert egyfolytában rázta valami kis görcs hal a cájgot, a szomszédaim meg már kezdték egyenesíteni a kaszát Ördög
Aztán rábíztam magam a nyeletőfékre, akkor legalább csönd volt.
Aztán egyszer csak zzzzííííííííí futott a fonott, mint a büdösrosseg, én meg elzártam a multi dobját, és a 800 gramm körüli 320-as nagyágyúval egy isteneset benyomtam a halnak.
Hogy a 7/0-ás nagy egyágú rendesen üsse át a harcsa kemény száját, akárhol is támaszkodik benne.
Aztán a nagy semmi....tekerem kifelé, némi holt teher mintha lenne, de nem mozog, nem rúg, nem ad életjelet....
Aztán hamar kiderült, hogy miért... a holt jelző a lehető legjobban illett a teher mellé.
Egy bő kettes pinty lógott élettelenül a zsinór végén, a nagy kampó a szemei között bújt elő, a nyaki részen a gerince pedig el volt törve Meglepődött
A kis mohó valahogyan besámfázta a pofájába a nadálycsomagot, de a bevágást nem élte túl.

De ugyan ilyen élményeim voltak a többi, régebben kiválonak tartott harcsás csalival, mint a gilisztacsokor, pióca, lótetű, máj, stb...
Az őrületbe kergetett a sok apró halacska, meg a gyerekharcsák hada.
Már kizárólag méretes csalihallal próbálkozom, az kizár egy csomó szopást.
Kivétel az, ami éjszaka is történt, néha vagy csuka, vagy süllő meggyalázza a csalit, de ez ritka alkalom.

De a legjobb sztori egy gyulaji kollégámmal történt.
Felszini stupekkal próbálkozott, jó nagy hungarocell úszót fabrikált hozzá, és a helyi megfigyelések alapján úgy gondolta, hogy egy kecskebéka lesz a megfelelő vonzerő.
Este be is költözött a durva szerkó a brekusszal, annak a gatyájában egy nagy egyes horoggal.
Végig ülte az éjszakát, hallotta, higy itt is, ott is nagy rablások vannak, még közvetlen előtte is buffogott parat valami nagy jószág, de kapás az nem volt.
Aztán megjött a hajnal, a reggeli párából lassan kibontakozott a stupek....a stupek tetején pedig a megszeppent békula üldögélt Röhög
Valószínűleg még este felmászott a számára legbiztonságosabb tereptárgyra, és ott vegig gubbasztotta az egész éjszakát, miközben a kollega a nagy harcsáról álmodozott Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #2809 Dátum: 2020. április 24. - 13:51:05 »


Miért nem hagytad, hogy a saját élménye által pallérozódjék? Nyihi
Néha kicsit gheczinek is kell lenni Röhög
OK, ezt elb@sztam... Stoel
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #2810 Dátum: 2020. április 24. - 14:02:20 »

OK, ezt elb@sztam... Stoel

 Woest Figyelmes olvasás Kaptam én màr eleget tőletek...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2811 Dátum: 2020. április 24. - 19:45:05 »

Woest Figyelmes olvasás Kaptam én màr eleget tőletek...
Á dehogy....azt csak úgy érzed, hogy elég Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #2812 Dátum: 2020. április 24. - 21:28:26 »

Á dehogy....azt csak úgy érzed, hogy elég Ördög

No, csalihal beszerezve (30-40dekás dévérek és bodrik), úgyhogy indulhat a banzaii! A hidegfront érkezését felénk csak 10-11 órára jelzik, hátha éjjel még mocorognak a bajuszosok! Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #2813 Dátum: 2020. április 24. - 23:38:41 »

Nesze a sok tanács! Tegnap legalább 3kg-os balinok jöttek, ma meg ez:



(Biz' Isten, nem én tűztem fel a picit, így húztam ki a cájgot egy jó húzás után! Bion )
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2814 Dátum: 2020. április 25. - 07:31:25 »

Nesze a sok tanács! Tegnap legalább 3kg-os balinok jöttek, ma meg ez:
Mert kell neked mindenféle kókler tanácsainak felülnöd!
Még jó, hogy nem fizettél érte!!!
(Feri, ezt elbaxtuk Fej a falba $$$$$ )
 Röhög

Amúgy ez is valami.
Aki a kicsit nem becsüli..... Ördög Igen

Ja, és hidegfront előtt már egy nappal szinte teljesen felesleges  harcsára próbálkozni.
Nagyon leveszi őket alapjáratra.
Lassacskán indulnak fészekre, az is csökkenti a fogás esélyét.

Én íváskor nem vadászom rájuk, talán még a héten rápróbálok 1-2 éjszakát, ha sikerül jó csalikat fognom.
Majd nyáron elszórakozok pár éjszakát, de akkor inkább a balatoni pontyozásra bizsereg a vérem.
Majd a lehűlő októberi-novemberi víz lesz megint a jó időszak, azt nagyon tudom élvezni.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #2815 Dátum: 2020. április 25. - 07:46:20 »

Mert kell neked mindenféle kókler tanácsainak felülnöd!
Még jó, hogy nem fizettél érte!!!
(Feri, ezt elbaxtuk Fej a falba $$$$$ )
 Röhög

Amúgy ez is valami.
Aki a kicsit nem becsüli..... Ördög Igen

Ja, és hidegfront előtt már egy nappal szinte teljesen felesleges  harcsára próbálkozni.
Nagyon leveszi őket alapjáratra.
Lassacskán indulnak fészekre, az is csökkenti a fogás esélyét.

Én íváskor nem vadászom rájuk, talán még a héten rápróbálok 1-2 éjszakát, ha sikerül jó csalikat fognom.
Majd nyáron elszórakozok pár éjszakát, de akkor inkább a balatoni pontyozásra bizsereg a vérem.
Majd a lehűlő októberi-novemberi víz lesz megint a jó időszak, azt nagyon tudom élvezni.

Erről a nyári, őszi harcsázásról írhatnál pár sort! -mert engem akkor is izgatni fog ez a téma... Bion

Amúgy volt egy jó húzásom, rendesen rángatta a botot valami, mikor ez a csöppség felakadt a bevágáskor. A csalihal másik feléről is hiányzott a pikkely  egy nagy foltban. :Wa
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2816 Dátum: 2020. április 25. - 08:10:07 »

Nesze a sok tanács! Tegnap legalább 3kg-os balinok jöttek, ma meg ez:

Még szerencse! Lehet, hogy csal a fotó, de azt a drillinget én igen-igen karcsúnak érzem, látom.

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #2817 Dátum: 2020. április 25. - 08:28:22 »

Még szerencse! Lehet, hogy csal a fotó, de azt a drillinget én igen-igen karcsúnak érzem, látom.



Az egy 4/0-ás Zebco drilling. Harcsára kicsi? -mekkorát tegyek fel, ha az átlag bajuszosok 4-5kg-osak? ( a tapasztaltabb helyiek szerint)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2818 Dátum: 2020. április 25. - 08:39:07 »

Az egy 4/0-ás Zebco drilling. Harcsára kicsi? -mekkorát tegyek fel, ha az átlag bajuszosok 4-5kg-osak? ( a tapasztaltabb helyiek szerint)

Nem a nagyságával van gond, az erősségével. Ez egy FlattShad, 3x-os erősítésű VMC horoggal, a harcsa nem volt 20 kg-nál nagyobb, a hátsó horog azért tartott, de nézd meg az elsőt....

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2819 Dátum: 2020. április 25. - 09:05:52 »

Még szerencse! Lehet, hogy csal a fotó, de azt a drillinget én igen-igen karcsúnak érzem, látom.


Igen, elnézve az a horog igen csak a "lúdfing" kategória.
Nem méretre, hanem anyagvastagságra.
Gergő, ha bemész egy jóbb féle pecaboltba, ott tudnak neked mutatni harcsára alkalmas horgokat.
A hátában lévő egyágút is cserélném egy megfelelőbb darabra.
Olyan kell, amire ha felhúzod a kishalat, még elég anyag maradjon ahhoz, hogy az első bevágással azt be tudd húzni bőven szakáll alattig a harcsa szájába.
Az alkalmas horgok öble oldalnézetben nem szimmetrikus körívű, hanem van bennük egy törés.
A kishal hátába a horgot tedd hátrébb, hogy fellógatva erősen előre felé billenjen.
Attól lesz neki egy sokkal természetellenesebb, lefelé törő vergődő mozgása, mert nincsen egyensúlyban.
Plusz még az előre akasztott hármas is húzza az elejét, így nem szokott "sunnyogni"szegény, hanem egyfolytában reklámozza magát.

A nagyobb harcsa szájában borzasztó erők vannak!
Nekem már morzsolt szét pozdorjává nagy harcsa Rapalámat (valószínűleg hosszában rá tudott szorítani, és azt nem bírta), és több erősített hármashorgom is csavarodott már szarrá az állkapcsaik között. Pl. az eredeti Rapala horgokat azonnal cserélem, azok sokszor még egy 10 kilós halnak sem tudnak ellenállni.
A harcsahorgászatba hatványozottan igaz, hogy a legjobbra kell készülni, de a legrosszabbra kell számítani Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 [188] 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: