Oldalak: 1 ... 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 [186] 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 407823 alkalommal)
ninjazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #2775 Dátum: 2020. április 08. - 19:38:33 »

Tisztelt horgásztársak.Ma fogtam egy kis(20-22cm-es)pontyot,amin dorozsmák voltak,mint a dévéren szokott lenni.Valaki látott már ilyent?
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #2776 Dátum: 2020. április 08. - 19:40:55 »

Egyedul jottem ki



...jol indul..





 Igen Pedig hozhatnád a lányodat is...... Ördög Mik azok a szerkezetek a lék mellett? Kapásjelzők?
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2777 Dátum: 2020. április 08. - 20:35:54 »

Mik azok a szerkezetek a lék mellett? Kapásjelzők?

Szerintem szonár.
Azt nem tudom beúszásra jelez-e, majd Márk megmondja.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #2778 Dátum: 2020. április 08. - 21:31:47 »

Igen azok szonarok. Mutatatja a melyseget, es mikor van hal a le logo csalid kornyeken. Igen mutatja, hogy mikor uszik hal be, es hogyan jon a csalid utan (vagy nem jon) Mikor halat mutat akkor asszerint mozgatod a csalit. Huzogatod, razod, hogy zorogjon, villogjon ha olyan fajta csali ...stb. A hal ha meguti a csalit akkor tudod hogy, milyen prezentaciot szeretnek aznap es hogyan mozgasd.Ha meg nem akkor csereled csalikat addig amig valamire ramennek.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #2779 Dátum: 2020. április 08. - 21:58:09 »

Itt mutatja. A vekony zold vonal az a csalid es a vastagabb zold vonal az a hal ahogyan a feneken van es jon fel onnan a csalira. Mikor
 (a vastag zold vonal) utoleri a csalit akkor erzed is a kapast, es akkor berantasz.

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2780 Dátum: 2020. április 09. - 07:48:26 »

Igen azok szonarok. Mutatatja a melyseget, es mikor van hal a le logo csalid kornyeken. Igen mutatja, hogy mikor uszik hal be, es hogyan jon a csalid utan (vagy nem jon) Mikor halat mutat akkor asszerint mozgatod a csalit. Huzogatod, razod, hogy zorogjon, villogjon ha olyan fajta csali ...stb. A hal ha meguti a csalit akkor tudod hogy, milyen prezentaciot szeretnek aznap es hogyan mozgasd.Ha meg nem akkor csereled csalikat addig amig valamire ramennek.

Ez a horgászok "hőkamerája"  .      A fórumon tilos !      Röhög
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #2781 Dátum: 2020. április 09. - 07:52:29 »

Itt mutatja. A vekony zold vonal az a csalid es a vastagabb zold vonal az a hal ahogyan a feneken van es jon fel onnan a csalira. Mikor
 (a vastag zold vonal) utoleri a csalit akkor erzed is a kapast, es akkor berantasz.



Ügyes szerkezet.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2782 Dátum: 2020. április 10. - 11:32:12 »

Nagyon harcsázós hangulatom támadt a napokban. Biztosan a tavaszias idő az oka Vigyorog
Életemben először leraktam a pergető botot, és szereltem egy szakítózsinóros-spanolós szereléket.
2 db kis-tenyeres kárásszal vágtam neki az éjszakának, amit egy horgász-vadász baráttól kaptam, mert későn értem ki a tóhoz, és már nem tudtam kishalat fogni.
Nagy, vékony húsú, de brutál erős kovácsolt egyes horog került a hátuszony alá, jóképű hármas kampó a melluszonyba.
A nagy világosság miatt az 1,80-as víz kb. felére engedtem a csalit, és alá becuppantottam 5 nagy, betonkemény, túlnedvesített etető gombócot (hogy lassan oldodjon szét) és egy doboz csemege kukoricát, hadd legyen egy kis mozgás a helyszínen.
Hajnali 1-kor az elsőt megkívánta egy 2,5 kilós siheder, őt visszaengedtem.
Romantikus csónakázás következett a holdfényben, és már a másik karesz cibálta tovább a bot spiccét.
Rá is bejelentkezett egy bajszos kicsivel 3 óra előtt, ő már bilincsre került mind az 5 kilójával😁
Erős lett a kezdés, tetszik ez a módszer, habár a szívemben mindig a woblerre vágó harcsa lesz az első helyen😍👍
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #2783 Dátum: 2020. április 10. - 22:45:46 »

Nagyon harcsázós hangulatom támadt a napokban. Biztosan a tavaszias idő az oka Vigyorog
Életemben először leraktam a pergető botot, és szereltem egy szakítózsinóros-spanolós szereléket.
2 db kis-tenyeres kárásszal vágtam neki az éjszakának, amit egy horgász-vadász baráttól kaptam, mert későn értem ki a tóhoz, és már nem tudtam kishalat fogni.
Nagy, vékony húsú, de brutál erős kovácsolt egyes horog került a hátuszony alá, jóképű hármas kampó a melluszonyba.
A nagy világosság miatt az 1,80-as víz kb. felére engedtem a csalit, és alá becuppantottam 5 nagy, betonkemény, túlnedvesített etető gombócot (hogy lassan oldodjon szét) és egy doboz csemege kukoricát, hadd legyen egy kis mozgás a helyszínen.
Hajnali 1-kor az elsőt megkívánta egy 2,5 kilós siheder, őt visszaengedtem.
Romantikus csónakázás következett a holdfényben, és már a másik karesz cibálta tovább a bot spiccét.
Rá is bejelentkezett egy bajszos kicsivel 3 óra előtt, ő már bilincsre került mind az 5 kilójával😁
Erős lett a kezdés, tetszik ez a módszer, habár a szívemben mindig a woblerre vágó harcsa lesz az első helyen😍👍

Ugyes. Te Csaba az 5 kilos harcsarol legalabb egy kep jo lenne.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2784 Dátum: 2020. április 11. - 07:33:26 »

Ugyes. Te Csaba az 5 kilos harcsarol legalabb egy kep jo lenne.
Kössz!
Fotó nem készült.
Teljesen leszoktam róla.
Pár éve még a csalihalról is kattintottam pár képet, a fogott halról meg legalább egy tucatot.
Most már eszembe sem jut.
Ugyan így vagyok vadászaton is, évek óta csak a vendégvadászok terítékét fotózom,
a sajátomat csak nagyon ritkán, ha íjjal, vagy elöltöltővel lövök valamit.
De megígérem, hogy a következőről csinálok képet Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #2785 Dátum: 2020. április 20. - 10:07:37 »

Nagyon harcsázós hangulatom támadt a napokban. Biztosan a tavaszias idő az oka Vigyorog
...

Hasonló állapotban vagyok már vagy 3 hete... igaz én még csak most tanulom a harcsázást, eddig nem sikerült fogom egyet sem.
Szombaton éjjel olyan harcsamozgás volt a csatin, hogy nagy reménnyel kezdtem az éjjeli pecát -hátha végre megtörik a jég és fogok egy szürkét... igazam lett, bár nem úgy, ahogy gondoltam!  Vigyorog



Természetesen ment vissza, mind a 32 centijével!  Figyelmes olvasás


Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #2786 Dátum: 2020. április 20. - 10:11:46 »

Hasonló állapotban vagyok már vagy 3 hete... igaz én még csak most tanulom a harcsázást, eddig nem sikerült fogom egyet sem.
...

Bocs, ez lemaradt:
... hajnalban igazam lett, bár nem úgy, ahogy gondoltam! ...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2787 Dátum: 2020. április 20. - 14:31:18 »

Hasonló állapotban vagyok már vagy 3 hete... igaz én még csak most tanulom a harcsázást, eddig nem sikerült fogom egyet sem.
Szombaton éjjel olyan harcsamozgás volt a csatin, hogy nagy reménnyel kezdtem az éjjeli pecát -hátha végre megtörik a jég és fogok egy szürkét...

Természetesen ment vissza, mind a 32 centijével

Először is gratula a kis bajszoshoz! Igen
A méret nem minden, és amúgy is, a leghosszabb út is a legelső lépéssel kezdődik.
Idén a klasszikus tavaszi, felszíni, csalihalas harcsázást már februárban el kellett kezdeni, én is lekéstem a javát.
Még van némi esély elkapni párat éjszaka, hajnalban, de inkább a víz mélyebb részein, vagy sekélyebb vizeken a fenékhez közel.
Milyen vizen horgaszol?
Milyen széles?
Milyen a túlpart?
Vannak-e akadók, bokrok, stb...?
Ejszaka van-e vízijarmű forgalom?
Szivesen megpróbalok segíteni pár tapasztalattal, ha megírod a körülmenyeket. Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #2788 Dátum: 2020. április 20. - 21:56:00 »

Először is gratula a kis bajszoshoz! Igen
A méret nem minden, és amúgy is, a leghosszabb út is a legelső lépéssel kezdődik.
Idén a klasszikus tavaszi, felszíni, csalihalas harcsázást már februárban el kellett kezdeni, én is lekéstem a javát.
Még van némi esély elkapni párat éjszaka, hajnalban, de inkább a víz mélyebb részein, vagy sekélyebb vizeken a fenékhez közel.
Milyen vizen horgaszol?
Milyen széles?
Milyen a túlpart?
Vannak-e akadók, bokrok, stb...?
Ejszaka van-e vízijarmű forgalom?
Szivesen megpróbalok segíteni pár tapasztalattal, ha megírod a körülmenyeket. Wave

Március eleje óta próbálkozom éjszakánként, mikor lejutok... de eddig nem sok eredménnyel.
A Kiskunsági-öntözőcsatorna (Kígyós) Szalkszentmárton és Szabadszállás közötti részén horgászom, egy kanyar külső ívén van a stégem.

Az előttem látható rész:


A csati itt kb. 60-70m széles, sávokban sekélyebb 60-100cm(a hínarfoltok összegyűjtik az iszapot), néhol mélyebb 1,5-2m(a kotrások helyén, sodrásban). Nyáron elég hináros, de olyankor is vannak a sodrás miatt tiszta sávok benne.
Harcsa is van benne, az átlag -állítólag- 4-6kg-os, de vannak benne komolyabbak is ( a múlt héten fogtak egy 56kg-ost is, kb. egy km-re északra a helyemtől). Sajnos olyat még nem hallottam, hogy nappal fogott volna valaki harcsát, de éjszaka rendszeres a rablás.
Kishal rengeteg van a csatiban, de törpe is akad bőven(igaz, ezek közt is akad pár 30-40dekás).
Csónakázás, vízi forgalom szinte 0. Hébe-hóba látni egy-egy kajakost, vagy hínárvágót.Viszont a helyemnél az út a part mellett fut, bár a forgalom azon sem nagy...
Kb. ilyen a környezet.
Ötlet?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2789 Dátum: 2020. április 20. - 22:51:28 »

Március eleje óta próbálkozom éjszakánként, mikor lejutok... de eddig nem sok eredménnyel.
A Kiskunsági-öntözőcsatorna (Kígyós) Szalkszentmárton és Szabadszállás közötti részén horgászom, egy kanyar külső ívén van a stégem.
A csati itt kb. 60-70m széles, sávokban sekélyebb 60-100cm(a hínarfoltok összegyűjtik az iszapot), néhol mélyebb 1,5-2m(a kotrások helyén, sodrásban). Nyáron elég hináros, de olyankor is vannak a sodrás miatt tiszta sávok benne.
Kishal rengeteg van a csatiban, de törpe is akad bőven(igaz, ezek közt is akad pár 30-40dekás).
Csónakázás, vízi forgalom szinte 0. Hébe-hóba látni egy-egy kajakost, vagy hínárvágót.Viszont a helyemnél az út a part mellett fut, bár a forgalom azon sem nagy...
Kb. ilyen a környezet.
Ötlet?
Ha nincsen éjszakai csónakos forgalom, akkor én áthúznék a szemközti parthoz 2 szakítózsinóros, spanolós szereléket.
Kell hozzá csónak, nem túl durung harcsázó bot, max. 500 grammos bőven elég, de ilyen nyílt vízen ha csak 250-300, az is jó.
Legyen jó nyeletőfékes orsó hozzá, nagy méretezésű (70-80-90) és erős orsóval. nem a csapágyak száma számít, hanem a robosztussága.
Főzsinórnak használhatsz 0,60-0,80 monofilt, vagy legalább 0,30-0,35 fonottat.
Jó ha van olyan bottartód, amit fel lehet állítani jó meredekre, és hozzá hagyományos elektromos jelződ nehéz swingerrel, vagy mególmozott nagy karikával. 
A szereléket lerajzoltam, nem egy Van Gogh, de a lényeg talán látszik.



A sorrend: a főzsinórra felhúzol egy normál méretű kapcsos forgót, majd egy nagyobbacska gumigyöngyöt, végül kötsz a végére egy nagy teherbírású erős forgót.
A forgó másik végébe kötöd bele az előkét.
az előke elkészítését ebben a filmben elég jól bemutatja a srác:


Amit én kicsit másként csinálok: a hármashorog szemébe kis kulcskarikával belekapcsolok egy nagy méretű, szakállas pontyozóhorgot.
A nagy egyes megy a kishal (ne legyen olyan "kis", a 4-5 kilós hari simán leveri a 40-50 dekás ezüstkárászt is) hátúszójának vége alá, a hármast pedig a pontyozó horoggal
átfűzöm a melluszony vastag izma alatt. Így az összes ága teljesen szabadon áll.
A horgok mindig legyenek brutál hegyesek! Én minden behúzás előtt fenek.

A monofil szakítózsinórod ne legyen vastagabb 0,25-nél, de 0,20-nál vékonyabb se.
A hosszát úgy állítsd be, hogy a kishal ne tudjon kiakadni oda, ahová kikötöd a szakítót.
Az előke mélységét állíthatod rövidre (vízszíntől 20-30 cm) addig, míg reggelente még deres a fű és nem melegszik át túlságosan a vízfelszín, de ilyenkor már érdemes a fenék közelébe leengedni a csalihalat, de mindenképp legalább félvízre. Amikor kezd feljönni a hínár, akkor affölé kell pozicionálni egy arasznyival.
A szakítózsinórt a kapcsos forgóba akasztom, a másik végét pedig az összekötött nádra, vagy bokor ágára, de akár levert karóra kötöm, vagy oda is kialakítok egy szemet, és abba akasztom nagy forgókapoccsal. Ami a lényeg, hogy a szakítózsinór főzsinór felőli végére, a kapocs közelébe pár centire kötök egy sima bütyköt, amit jól meghúzok.
Egy menetben mindig egy botot telepítek be. Átviszem az egész cuccot, kikötöm vagy rögzítem a szakítót, majd visszaevezek a stéghez. Ügyelek rá, hogy a zsinór a lehető legfeszesebb maradjon egész idő alatt, így a kishal nem szokta magát felmakramézni az előkére.
A botot berakom a tartóba, és annyira ráfeszítek, hogy a teljes főzsinór a levegőben feszüljön. A nyeletőt kilazítom annyira, hogy anélkül tudjak zsinórt húzni a spiccnél, hogy a botot lehúznám a tartóról. Ilyenkor szokott előfordulni a vékony szakítót használóknál, hogy beszakítják spanoláskor, aztán mehetnek be újból kötni.

Kapáskor az történik, hogy általában a harcsa bármerre indul meg a kishallal, a kapás húzós lesz a kapcsos forgó használata miatt.
Ritkán előfordul, hogy már a kapás olyan vehemens, hogy leszakad a szakítózsinór, akkor kell a nehéz swinger, vagy a nehezékelt karika a kapásjelző és az orsó közé, hogy a besüllyedő zsinór is jelezze az akciót.
De általában a szakító marad egyben. Ilyenkor a bevágáskor szinte biztosan a leggyengébb ponton fog engedni, a főzsinórhoz közeli végén, így semmiben sem tud begabalyodni fárasztás közben.
Ha bevágsz, és a nagy szög miatt mélyebb víznél megüresedik a bot, akkor villámgyorsan szedjél fel zsinórt, és még egyszer vágj oda neki rendesen.
Szerintem a fárasztás közben lemaradó harcsák java része a puha behúzásnak köszönheti a szabadulását.
Az, hogy milyen csalihal jön be igazán, a víz fogja eldönteni.
Nálunk a más vízről származó ezüstkárász és a bodorka a két slágertermék, de van ahol a dévér adja a legtöbbet. 

Nem egy agysebészet az egész, de néha igen eredményes Igen
Görbüljön!! Fishing
(Ha bármiben tudok segíteni, csak írj, és nagyon szívesen!)
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 [186] 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: