Oldalak: 1 ... 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 [182] 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 407801 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2715 Dátum: 2019. Augusztus 27. - 14:11:25 »

Halászlén összeveszni???? Ördög Ördög Ördög
Engem már a hagyma feldarabolásánál leállított a két Feri. Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #2716 Dátum: 2019. Augusztus 27. - 14:48:15 »

Halászlén összeveszni???? Ördög Ördög Ördög
Engem már a hagyma feldarabolásánál leállított a két Feri. Röhög
Azért, mert nem paradicsommak kezdted!  Woest
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #2717 Dátum: 2019. Augusztus 29. - 17:55:37 »

Halászlén összeveszni???? Ördög Ördög Ördög
Engem már a hagyma feldarabolásánál leállított a két Feri. Röhög
.
Ugye-ugye, a szakbarbárok!   Woest
Pedig gondolom, hogy a tűzelőanyagot nem kritizálták meg... pedig Baján az csakis 5cm átmérőjű akác ág/gallyl lehet vagy 3cm átmérőjű, hasogatott akácfa törzs. Mert csak az adja le és csak úgy adja le a kellő hőt, hogy a leendő halászlé a kellő szinten lobogjon és kioldódjon a hal íze, a paprika zamata. (Ami max. Baja 50km-es körzetéből származhat, mert CSAK az a jó bele! Figyelmes olvasás Kacsint
(Jártomban-kertemben, ej, de sok hasonló nyalánkságot hallok én Baján!)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #2718 Dátum: 2019. Augusztus 29. - 17:56:28 »

Azért, mert nem paradicsommak kezdted!  Woest
Ördög Ördög Ördög Röhög
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #2719 Dátum: 2019. Augusztus 29. - 20:53:16 »

.
Ugye-ugye, a szakbarbárok!   Woest
Pedig gondolom, hogy a tűzelőanyagot nem kritizálták meg... pedig Baján az csakis 5cm átmérőjű akác ág/gallyl lehet vagy 3cm átmérőjű, hasogatott akácfa törzs. Mert csak az adja le és csak úgy adja le a kellő hőt, hogy a leendő halászlé a kellő szinten lobogjon és kioldódjon a hal íze, a paprika zamata. (Ami max. Baja 50km-es körzetéből származhat, mert CSAK az a jó bele! Figyelmes olvasás Kacsint
(Jártomban-kertemben, ej, de sok hasonló nyalánkságot hallok én Baján!)
Tévedés, uszadékfa kell, északi oldalról mert ott süti a nap... Ördög
A hal az kardinális kérdés, ha nincs dunai akkor tiszai vagy sziki legyen. Persze a "tiszai" az nem a Tiszából származik hanem a Tisza menti szikes tógazdaságokból.
Baján a legszebb amikor megkérded egy helyi erőtől, hol lehet jó halászlevet enni? Szinte megbotránkozva néz rád aztán közli, hogy "otthon".
Amúgy a Potyka csárdában...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #2720 Dátum: 2019. Augusztus 29. - 22:59:14 »

Legjobb halászlevet Szegednél ettem, valahol a határ mellett amikor még sokat jártunk Kürtösre meg Aradra, vmi autópálya felhajtó melletti étteremben, külön halastavuk is van. Ha tehettük belapátoltuk, demindig hoztunk pár adaggal is. Attól jobbat még nem ettem, magam sem tudtam főzni jobbat, ami ugye nem mérce.... Röhög De komoly halléfőzők sem hozzák azt a cuccot amit ott árulnak. Nincs meg a neve, vmikor tudtam, de nagyon pörgős hely , szerintem napi több hektót eladnak halléből.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Haenel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #2721 Dátum: 2019. Augusztus 30. - 06:23:39 »

Legjobb halászlevet Szegednél ettem, valahol a határ mellett amikor még sokat jártunk Kürtösre meg Aradra, vmi autópálya felhajtó melletti étteremben, külön halastavuk is van. Ha tehettük belapátoltuk, demindig hoztunk pár adaggal is. Attól jobbat még nem ettem, magam sem tudtam főzni jobbat, ami ugye nem mérce.... Röhög De komoly halléfőzők sem hozzák azt a cuccot amit ott árulnak. Nincs meg a neve, vmikor tudtam, de nagyon pörgős hely , szerintem napi több hektót eladnak halléből.
Fehértói Halászcsárda.  S.Peti
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2722 Dátum: 2019. Augusztus 30. - 08:20:58 »

Legjobb halászlevet Szegednél ettem, valahol a határ mellett amikor még sokat jártunk Kürtösre meg Aradra, vmi autópálya felhajtó melletti étteremben, külön halastavuk is van. Ha tehettük belapátoltuk, demindig hoztunk pár adaggal is. Attól jobbat még nem ettem, magam sem tudtam főzni jobbat, ami ugye nem mérce.... Röhög De komoly halléfőzők sem hozzák azt a cuccot amit ott árulnak. Nincs meg a neve, vmikor tudtam, de nagyon pörgős hely , szerintem napi több hektót eladnak halléből.

Szeged környékén egy jó minősítésű van, az az Algyői halászcsárda.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #2723 Dátum: 2019. Szeptember 01. - 21:59:45 »

Ma lementem a nyaralóban füvet nyírni. A munka után gondoltam, hogy horgászok egy kicsit. Fishing
Elkezdtem keszegezni és elsőre fogtam egy csukázóra való bodorkát. Ezt be is küldtem a jól bevált nádfolt mellé. Aztán folytattam a keszegezést. Jött is pár apróság, aztán egy 1,1kg-os compó, egy 80dekás kárász, majd egy szép törpe. Ezután csend. Kb. 10 perc után jött egy szép sügér, ami benyelte a horgot -tapasztalatom szerint ilyenkor újra meg szoktak jönni a keszegek... Amíg a tüskéssel bajlódtam, egyszercsak megindult a csukázó bot is befelé.  Meglepődött Mire oda ugrottam, már repült is a vízbe,hogy öröm volt nézni! Pedig jó nagy hasat hagytam a damilon. Szerencsére felakadt a bot a stég melletti gyékényen, így egy kis nyújtózkodással elértem a végét. Éreztem, hogy rajta van még a botrabló, hát elkezdtem fárasztani. Pár perc után a stég elé, majd a deszkákra is került a tettes: egy 2,57kg-os balin. Nem fogtam itt még ekkorát.  Figyelmes olvasás   Csodalk
Ezek után nem erőltettem tovább a szerencsém, hazajöttem.
Szóval most azon töprengek, hogy csak simán megsüssem (nagyon szálkás, de az egyik legfinomabb hal), vagy kipróbálják az új halfasírt receptem?  Fejvakarás Táncol
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #2724 Dátum: 2019. Szeptember 01. - 23:02:59 »

A legfinomabb hal amit életemben ettem, egy nyárson sült Drávai(!) balin volt. Be kell irdalni rendesen oszt jó az mindenre, még füstölni is...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #2725 Dátum: 2019. Szeptember 12. - 16:09:36 »

A Red River-en a tegnap. A tarsammal fogtunk vagy 25 sullot es akaratunk ellenere egy rakas jo nagy torpe harcsat (utalom fogni az utobbiakat, es ebben nem vagyok egyedul) A sullok mind ekkorak voltak, vagyis 20- 21" semmi nagyobb.






Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #2726 Dátum: 2019. Szeptember 19. - 22:08:21 »

Szülinapra megengedtem magamnak fél óra pecát a munka után.Az eredmény:








És kettő hal még le is fordult a kanálról, rávágást követően...
 Emelem


Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2727 Dátum: 2019. Október 06. - 08:53:12 »

Túra volt a javából ! Érdemes elolvasni .  Emelem

http://m.siofishing.hu/kulfoldi-horgaszutazasok/horgasz-kalandturak/ut-a-tundran-at-iv-finnmark-2019/?fbclid=IwAR15iC7y7Csv7W2BlvG2
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2728 Dátum: 2019. Október 21. - 11:41:10 »

Szombati mártogatás süllőre eredményei !   Mosolyog   Még vagy három csuka megtépett .  Rííí   
Van e valami spéci finom zsinór ami bírja a csuka reszelős fogait ?
Tudtok e jó csuka receptet úgy kb 2 kilós csukára mert én már kétféle csukapörkölttel is próbálkoztam de az nekem nem jön be .

Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2729 Dátum: 2019. Október 21. - 12:02:17 »

Szombati mártogatás süllőre eredményei !   Mosolyog   Még vagy három csuka megtépett .  Rííí   
Van e valami spéci finom zsinór ami bírja a csuka reszelős fogait ?

Fluorocarbon előke. Láthatatlan, erős és bírja a csuka fogait. Minden hal után kell ellenőrizni, mert azért belevág a csuka, akkor cserélni kell. 0,50 mm-től felfele csukára, alatta süllőre.

Lehet készen is kapni de én pl. úgy gyártom egy krimpelő fogó és megfelelő méretű roppantóhüvely segítségével.

Idézet
Tudtok e jó csuka receptet úgy kb 2 kilós csukára mert én már kétféle csukapörkölttel is próbálkoztam de az nekem nem jön be .

Megfelelő filézési technikával abszolút szálkamentessé tehető, és akkor a nyafogó népek is örömmel fogyasztják:



Igaz, kissé pazarló a tecjnika, de az Y szálkák miatt nem tudok jobbat, vagy meg kell tanulni halat enni. Erre sokan nem hajlandók.

Nekem a kedvencem az erdei gombaleves csukagombóccal, szerintem itt is fent van a recept.

Füstölve verhetetlen. A rutinosak illedelmesen átengedik a patkó szeleteket a vendégnek, maguk megelégszenek a hátúszó mögötti farokrésszel.  Stoel

Egyébként, ha valaki nem szereti a nagyon erős, vad csukaízt, mindenképpen vágja le a filéről a bőrt és az töredékére csökken.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 [182] 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: