Oldalak: 1 ... 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 [180] 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 407800 alkalommal)
Vadász91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 326



« Új üzenet #2685 Dátum: 2019. Július 30. - 08:34:19 »

Igaz nem törpeharcsa, de legalább szürke. Emelem
Ha szerencséje van az embernek, a csatornákon is lehet örömködni. Vigyorog


Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2686 Dátum: 2019. Július 30. - 08:45:14 »

Igaz nem törpeharcsa, de legalább szürke. Emelem
Ha szerencséje van az embernek, a csatornákon is lehet örömködni. Vigyorog


 Igen Taps Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #2687 Dátum: 2019. Július 30. - 22:42:12 »

Igaz nem törpeharcsa, de legalább szürke. Emelem
Ha szerencséje van az embernek, a csatornákon is lehet örömködni. Vigyorog

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #2688 Dátum: 2019. Augusztus 18. - 07:36:29 »

Megjöttek pákosztosék az etetésre... most horgásszak, vagy vadásszak? Kacsint Taps Sam6



Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2689 Dátum: 2019. Augusztus 18. - 15:06:58 »

Megjöttek pákosztosék az etetésre... most horgásszak, vagy vadásszak? Kacsint Taps Sam6
Amikor a Pacsmagi madárvedelmi zóna még nem tartozott a Ramsaari egyezmeny hatálya alá, nagyon sokat vendégeskedtem ott.
Igen jó ember volt a halas gazda, szívesen besegített nekünk a téli tarvad-terv teljesítésekor (amikor már nagyon nem esett jól kivennünk a szekrényből a puskáinkat),
ezért cserében szívesen látott minket vendégül a tavakon.
Mivel vadászatilag hozzánk tartoztak a vizek, ezért teljesen természetes volt, hogy a nap végén nem csak hal volt terítéken, hanem szép számban réce ....meg néha disznó is Vigyorog
Úgy néztünk ki, mint a vietnámi partizánok, mkndenki mellett ott volt egy sörétes puska is, meg itt-ott a golyós is Ördög

Fogni mit sikerült?
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2690 Dátum: 2019. Augusztus 18. - 21:49:01 »

Megjöttek pákosztosék az etetésre... most horgásszak, vagy vadásszak? Kacsint Taps Sam6

Szia Girgi!   Emelem

Merre vagy? Wave
« Utoljára szerkesztve: 2019. Augusztus 19. - 04:15:33 írta Sakac » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #2691 Dátum: 2019. Augusztus 21. - 17:20:46 »

Amikor a Pacsmagi madárvedelmi zóna még nem tartozott a Ramsaari egyezmeny hatálya alá, nagyon sokat vendégeskedtem ott.
Igen jó ember volt a halas gazda, szívesen besegített nekünk a téli tarvad-terv teljesítésekor (amikor már nagyon nem esett jól kivennünk a szekrényből a puskáinkat),
ezért cserében szívesen látott minket vendégül a tavakon.
Mivel vadászatilag hozzánk tartoztak a vizek, ezért teljesen természetes volt, hogy a nap végén nem csak hal volt terítéken, hanem szép számban réce ....meg néha disznó is Vigyorog
Úgy néztünk ki, mint a vietnámi partizánok, mkndenki mellett ott volt egy sörétes puska is, meg itt-ott a golyós is Ördög

Fogni mit sikerült?

Csuka, kárász, keszeg és törpe a javából... valamiért a pontyok és az amúrok kerülnek. Pedig már a helyi törzsgárda minden tudását bevetettem  Figyelmes olvasás
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #2692 Dátum: 2019. Augusztus 21. - 17:22:00 »

Szia Girgi!   Emelem

Merre vagy? Wave

Szalkszentmárton és Szabadszállás közt van nyaralóm a Kígyós partján. A vadászat elől ide menekültem.  Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2693 Dátum: 2019. Augusztus 21. - 23:27:07 »

Szalkszentmárton és Szabadszállás közt van nyaralóm a Kígyós partján. A vadászat elől ide menekültem.  Wave

 Igen Igen Igen Emelem

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #2694 Dátum: 2019. Augusztus 26. - 00:19:06 »

Véget ért sajnos a szabadság, de azért ma még eredményes napot zártam:
 

+most este megtört a jég, megfogtam az első itteni pontyomat is. Igaz alig több, mint egy kg, de ponty! Bion  Táncol

 Emelem



Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2695 Dátum: 2019. Augusztus 26. - 07:50:02 »

Véget ért sajnos a szabadság, de azért ma még eredményes napot zártam:
+most este megtört a jég, megfogtam az első itteni pontyomat is. Igaz alig több, mint egy kg, de ponty! Bion  Táncol

 Emelem






Ennyi törpével (vagy a felével ) egy qva jó halászlét lehet abból rittyantani . A sügeret meg megsütni a maradék bajszosokkal . Az egyik legjobb állagú és ízű halunk  a csapósügér !  Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #2696 Dátum: 2019. Augusztus 26. - 09:43:51 »

Én amúgy ezüstkárásznak nézem azt a "pontyot"... Stoel
A törpe pedig nem való a halászlébe. "Deríti" a lét, kicsapja a paprikát. Finom a főtt törpe de több kárt csinál, mint hasznot.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2697 Dátum: 2019. Augusztus 26. - 11:09:55 »

Én amúgy ezüstkárásznak nézem azt a "pontyot"... Stoel
A törpe pedig nem való a halászlébe. "Deríti" a lét, kicsapja a paprikát. Finom a főtt törpe de több kárt csinál, mint hasznot.

Ami a képen van az tuti kárász . Bár már fogtam olyan sötét un "cigány pontyot" hogy inkább néger volt . A ponty egyébként is "+ most este" . Halászléről meg nem nyitok vitát mert nem vagy késtávolságba .  Mert ugye a halfőzők a saját meggyőződésükért ölni tudnak .  Meg kellet volna kóstolni a szombati meg a két héttel korábbi hal levemet és ................. Angyal


Hátha még nem derítette volna le az sok piszok törpe ?  Ördög

Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #2698 Dátum: 2019. Augusztus 26. - 11:29:56 »



Pedig a képen is látszik...
Kicsit olyan "gulyásleveses" színe lesz a lének, nem az az egynemű, tűzpiros oldat ami kellene.
Először sok évvel ezelőtt jártam meg a törpékkel. Volt vagy egy kilónyi. Nem akartam szétfőzni, gondoltam, az utolsó tíz percben dobom bele őket a lébe. Rittyentettem egy egész jó halászlevet, kóstolgattam, finom volt, jól is nézett ki...aztán beleborítottam a törpéket. Az íze "elment", a kinézete is megváltozott...a zsírpettyek persze megfogták a paprikát de amúgy inkább barnás, opálos lett a lé.
Nem tudtam mire vélni, elmeséltem egy bajai ismerősnek aki aztán elmondta, hogy a törpe deríti a lét. Ez nem túl tudományos magyarázat de aztán azt is megkaptam, a harcsafélékben van egy enzim ami gátolja a paprika oldódását.
Két éve egy ismerősöm szerzett egy rakás afrikai harcsát és megkért, főzzek belőle halászlét. Minden évben én főzöm nekik is a karácsonyi, nagypénteki és a "csak úgy megkívántam" halászleveket. Mondtam neki, hogy akkor ez külön fog főni, én a családom elé nem teszek ilyen csúfságot(a lányaim erősen kritikusak halászlé téren). Hogy legyen valami íze is, ponty fejből, gerincből, pár szeletből csináltam egy bajai jellegű lét aztán beletettem a harcsafejeket, bemutatandó, mi történik. Rövid időn belül ugyanúgy változott át a lé állaga mint anno a törpéktől. Ebbe a gusztustalanságba aztán belefőztem a harcsaszeleteket is és megeskettem a cimborát, senkinek nem mondja el, hogy ezt a "valamit" én főztem...
Kedvencem a halászlébe főtt szürkeharcsa fej de azt is csak módjával szabad beletenni, két-három pecsenyeharcsa fej/bogrács...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #2699 Dátum: 2019. Augusztus 26. - 11:59:33 »

Én amúgy ezüstkárásznak nézem azt a "pontyot"... Stoel
A törpe pedig nem való a halászlébe. "Deríti" a lét, kicsapja a paprikát. Finom a főtt törpe de több kárt csinál, mint hasznot.

Az valóban kárász. A ponty este jött, amikor feltöltöttem a képeket. :Wa
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 ... 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 [180] 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: