Oldalak: 1 ... 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 [176] 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 407797 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2625 Dátum: 2018. December 27. - 17:47:30 »

Ma delelotti sullok. 25" es 29" -es idaig a ket legnagyobb miket fogtam.

Márk, vesztegetnél pár szót (linket esetleg) a csalikról?

Kösz!  Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #2626 Dátum: 2018. December 28. - 08:07:48 »

Márk, vesztegetnél pár szót (linket esetleg) a csalikról?

Kösz!  Emelem

Szia Voldi, a Winnipeg tavon a fo csalik sullozni az egyszeru szines olomfej - kishal (doglott vagy elo kishal rajta) kombinacio egy egyszeru es hatekony csali meg annak ellenere is, hogy kezdtek hatranyba kerulni  a vertikalisan halaszhato zorgo csalikhoz viszonyitva mert ezek az utobbi 10 evben nagyon nepszeruek lettek. Egy mondhatni klasszikus fel allitas a satorba: az egyik lekbe zorgo csalit hasznalok (es zorgetem le es felfele huzogatva) es masfel meterrel arrebb a masik lekbe egy mozdulatlan bot van leteve egy olomfejjel es egy kishallal rajta lelogatva. Ha behivom oket a zorgetessel es nem utnek ra (ha esetleg aznap nincs egy agressziv harapas) akkor fel van nekik kinalva a masik lekbe a kishal az olomfejen tehat egy sztatikus ( vagy majdnem az, ha el a kishal) nem agressziv csali is. Ha nem harapnak ra az agressziv zorgo csalira nagyon gyakran a masik csalit utik meg a kishalast. A halradar mutatja, hogy bejott a zorgore, ignoralta es rogton utana meg  is jelenik a hal mozdulatlan bot radaran mindjart a mellette levo lekbe, es olyenkor neg us utik azt a csalit. Ebbol kiderul nagyjabol, hogy aznap mit es hogyan kedvelnek.
Ezek a csalik melyeket allandoan hasznalunk: Chubby Darter, Lindy Darter, a Rapala minden zorgo vertikalis csalija de a kedvencek zorgokbe ez a ket also:

https://livetargetlures.com/products/golden-shiner-rattlebait 

http://www.jackall-lures.com/content/jackall/northamerica/us/en/homepage/Products/LIPLESS_CRANK_BAITS.html 

.....es ezeket az alabbiakat hasznaljuk altalaba a mozdulatlan letett boton
kishallal, habar mozgatva is produkalnak (fel es le huzogatva oket, a radar mutatja ahogyan jonnek fel utana es mar varod is a harapast mikor latod, hogy  kergetik felfele huzaskor a csalit....olyankor egy pillanatra lelasitasz bevarod oket es Bamm meg is uttek)







....es mas ezekhez hasonloakat.....de ennyi is boven eleg.



 
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #2627 Dátum: 2018. December 28. - 09:23:13 »

A Jackall márka nekem is a kedvencem, főleg a kisebb crankjei, patak és csatornahorgászatra. A Chubby SR egy domolykómágnes, olyan szeptember végéig használom, utána a nagy zabálás időszakában áttérek a nagyobb Cherryre, mert a Chubbyt még a 15 centisek is ütik, őket meg nem akarom összebökdösni.
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2628 Dátum: 2018. December 28. - 13:22:20 »

Szia Voldi, a Winnipeg tavon a fo csalik sullozni az egyszeru szines olomfej - kishal (doglott vagy elo kishal rajta) kombinacio egy egyszeru es hatekony csali meg annak ellenere is, hogy kezdtek hatranyba kerulni  a vertikalisan halaszhato zorgo csalikhoz viszonyitva mert ezek az utobbi 10 evben nagyon nepszeruek lettek.

Köszönöm a kimerítő választ. Errefele jig fejre nemigen tűznek élő/döglött kishalat, de egy próbát megér. Jigre én legalábbis eddig csak szilikont tüztem, igaz, abból sokfélét.

A vertikális horgászatban is a hátközépen húzott/emelt csalik az ismertebbek, de biztosan nagyon jól mozognak az általad linkeltek is.

Jégről meg ne is beszéljünk, néhány éve  már a legvastagabb jéggel csak pohárban találkoztam.  Röhög

 Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2629 Dátum: 2018. December 28. - 14:25:40 »

Köszönöm a kimerítő választ. Errefele jig fejre nemigen tűznek élő/döglött kishalat, de egy próbát megér. Jigre én legalábbis eddig csak szilikont tüztem, igaz, abból sokfélét.

A vertikális horgászatban is a hátközépen húzott/emelt csalik az ismertebbek, de biztosan nagyon jól mozognak az általad linkeltek is.

Jégről meg ne is beszéljünk, néhány éve  már a legvastagabb jéggel csak pohárban találkoztam.  Röhög

 Emelem
Én, itt a Velencei-tavon, míg volt horgászfelszerelésem és ha volt jég, élőhallal mindíg páternoszteres szereléket használtam.
Döglött hallal 3-5g-os jig fejet az úszós szerelék végére. Tele lett a t..köm a máladozó fagyasztott hal fűzögetéséhez meg gumizgatásához, a jig meg egész jól megtartotta.
Szerintem itt senki más nem használta pedig eredményes voltam vele.
Az is igaz, senki nem kérdezte hogyan csalizok, én meg önszántamból, kocsog módon, senkinek nem árultam el.
 Stoel
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #2630 Dátum: 2019. Január 07. - 17:59:15 »

Vasarnap. A legnagyobb 26" volt, amugy fogtunk jol.

















Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2631 Dátum: 2019. Január 07. - 18:34:40 »

Vasarnap. A legnagyobb 26" volt, amugy fogtunk jol.


Erről az öreg Samu, a volt Asszonyfai vadászmester jut eszembe, amikor mentünk beírni a kocsmaudvarban levó beírókönyvhöz, azt mondta: gyertek menjünk be a kocsmába, bsszuk fel valakinek a cukrát!   Röhög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #2632 Dátum: 2019. Január 08. - 20:12:39 »

Komolyan mondom, ha ilyen helyen élnék, a fagyasztószekrény lenne a legnagyobb gondom. Vállat von Télire csak heti öt napra tennék el halat, a többit valami mással oldanám meg, mert Márk amit már felrakott, abból nincs az a tél, amin túl ne élne egy ember egy telet. Ja és most csak még a halakról beszéltünk! Ha belegondolok, hogy a kicsi testvérem, a hugocskám már kb egy éve lakik Kanadában, lassan kezdem irigyelni.  Wave Ő Torontóban él.
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #2633 Dátum: 2019. Január 08. - 20:16:20 »

Bocs a közepe felé lévő mondatért, nem volt folyamatos az írás és elvesztettem a fonalat. Legközelebb küldés előtt átolvasom. Emelem
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2634 Dátum: 2019. Január 08. - 21:09:58 »

Erről az öreg Samu, a volt Asszonyfai vadászmester jut eszembe, amikor mentünk beírni a kocsmaudvarban levó beírókönyvhöz, azt mondta: gyertek menjünk be a kocsmába, bsszuk fel valakinek a cukrát!   Röhög
Nem értem, hogy jön ez ide.......azaz "Milyen medve?"
 Röhög
(Én, merő önvédelemből, inkább el sem hiszem amiket Márk itt mutogat nekünk.
Úgy vagyok vele, mint anno szegény szomszédunk, aki hithű kommunista volt, és elkötelezett híve a tervgazdálkodásnak,
mikor meséltem neki '80 ban, hogy miket láttam az ellenséges NSZK-ban, pl. hogy akinek van pénze, az bemegy a kocsiboltba
és vesz magának egy autót, befizetés, sorszám és több éves várakozás nélkül......
Mi volt erre a válasz?
Hogy ne üljek fel az imperialista propagandának, mert azt csak úgy mutatták nekem, hogy azt higyjem, ők milyen jól élnek....
de a valóság egészen biztosan teljesen más, csak azt elrejtették előlem, mert tudták, hogy én itthon majd mindenkinek jól elmesélem, hogy mit láttam....

Szóval, milyen süllő?
 Röhög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2635 Dátum: 2019. Január 08. - 22:18:39 »

Kezdjük talán azzal, hogy mi az a süllő? Ilyen állat pedig nincs is! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2636 Dátum: 2019. Január 25. - 07:50:54 »

Azért ez nem túl vastag jégen történik:



Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #2637 Dátum: 2019. Január 25. - 09:31:13 »

Azért ez nem túl vastag jégen történik:



Az orosz "bevállalós" nép, meg bírja a hideget. Vigyorog
Egyébként szép halak.

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2638 Dátum: 2019. Január 25. - 14:04:14 »

Az orosz "bevállalós" nép, meg bírja a hideget. Vigyorog
Egyébként szép halak.

 Emelem

Nekik ez a tó csak egy mocsár .(bolota) Ördög
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2639 Dátum: 2019. Február 25. - 08:58:21 »

Nu, ez a Rock and Roll:


Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 [176] 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: