Oldalak: 1 ... 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 [172] 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 407803 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2565 Dátum: 2018. Május 08. - 22:59:41 »

Nagyon nagy élmény egy ilyen eredményes balatoni horgászat, ajánlom mindenkinek, aki eddig félt kiszakadni a kis "nájlontavak" világából, hogy bátran tegyen egy próbát.
Semmi mással sem összehasonlítható élményekben lehet része!
Múlt hét közepén újból meglátogattuk Szántódot.
Kollégámat sikerült feltüzelnem, így ő is velem tartott. Eddig nem igen volt szerencséje a balatoni horgászataival, bíztam benne, hogy egy kis "bírói" segédlettel nem fogja megbánni a túrát.
Magas volt még mindig a vízállás, ez azért jó, mert kevesen vállalják be a tocsogást, meg azt, hogy már kisebb nyugati szélnél is átcsapnak a hullámok a mellvéd felett Vigyorog
Sajnos keleti szél volt és azt is jósoltak egész éjszakára, ami nem tűnt túl jó kilátásnak, legalább is általában nem szokott sok halat adni.
De ha már időt csináltunk magunknak, úgy gondoltuk, hogy nem futamodunk meg.
Jocinak kezdett egész jól beindulni a bót, már világosban elkezdte fogni a szebb dévéreket, meg egy szebbecske, 3 kiló körüli ponty is a szákjában kötött ki.
Nekem nehezebben indult a dolog, több leakadásom is volt (új szereléket próbáltam, kicsit nagyobb horoggal, ami ezek szerint nem passzol a haldorádós Blendex csalikhoz), de aztán éjfél előtt nem sokkal csak beszákoltam egy jó 4-es tőpontyot én is, pár jó keszeg, egy bő két kilós és két "retúr" kisponty után.
Kollégám elálmosodott, és mivel a szokásos éjfél körüli csend be is ütött (fél órán át egy mozdítás sem nagyon volt) így elköszönt és otthagyott.
Alig gurulhatott ki a parkolóból, amikor egy nyélig görbítős kapásom lett a közelebb dobott feederen, de sajnos pár perc torna után az is lemaradt.
De nem értem rá szomorkodni, mert csalizás közben a messzebb dobott bot hajlott derékszögben és alig bírtam elkapni, hogy ne repüljön a Balatonba.
Némi izgalom után (egyszer akadóba ment, de sikerült kikormányozni belőle) egy jó 6 kilós nyurga testű, igazi aranysárga balatoni torpedót tehettem szákba.
Még visszadobtam mindkét botot, de mivel lassan éjjel 2 óra közeledett, úgy gondoltam, hogy lassacskán és is hazamegyek.
Fogtam még viszonylag hamar két 2-2,5 kg körüli pontyot, de visszatettem őket, csak annyit szoktam hazavinni, amit egy, max két alkalommal megeszik a család (ilyenkor 5-8 kiló pontyból és
némi keszegből szoktam halászlevet főzni, no meg sütünk-rántunk egy kis filét mellé, ami egy hétvégére a teljes klánnak elég szokott lenni Vigyorog).
Mindent összepakoltam, botok a zsákban, apróságok vödörben és ládában, minden felpókozva a kiskocsira, már csak a teli szákot kell kiemelni a vízből.....ami sajnos igen könnyen sikerült.
Álltam ott, mint lóf@sz a hideg vízben és nem értettem, hogy kicserélte ki az én csodálatos hallal teli szákomat egy üresre.... Fejvakarás Vállat von
Aztán pár pillanat után belém mart a sanyarú felismerés. Rííí
Az első alkalommal használt, vastag perlonból kötött, merevítőkarikás, "nagyhalasnak" aposztrofált szákomat úgy szétrúgta a benne lévő 3 ponty (gondolom a 6-os nyurga vezérletével),
mint a pinty....azaz ponty.
Komolyan mondom, hogy egy pillanatra az is megfordult a fejemben, hogy a habok közé vetem magam és megkeresem őket, biztosan nem juthattak még messzire Ördög
Aztán inkább kipakoltam, új etetőanyagot kevertem és reggel fél 6-ig csak sikerült fognom három 2,5 kg körüli tőpontyocskát, meg két kilónyi dévért, bodorkát és karikát vegyesen,
hogy legalább egy gyenge főzetre való halat vihessek haza a gyerekeknek, akik már egy hete nem ettek......halászlevet Vigyorog
Most hétvégén fog rá sor kerülni, biztosan jó is lesz, de ha eszembe fog jutni a kéttenyérnyi, gyönyörű vörös pontypatkó, amit egy ilyen hatos csodából metszeni lehet,
még biztosan könnybe fog lábadni a szemem Röhög
De, hogy a jövő héten egyik éjszaka visszamegyek revansot venni, az hót ziher! Angyal
 Fishing Igen
 Wave 
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2566 Dátum: 2018. Május 09. - 17:37:55 »

Múlt hét közepén újból meglátogattuk Szántódot.
Kollégámat sikerült feltüzelnem, így ő is velem tartott. Eddig nem igen volt szerencséje a balatoni horgászataival, bíztam benne, hogy egy kis "bírói" segédlettel nem fogja megbánni a túrát.
Magas volt még mindig a vízállás, ez azért jó, mert kevesen vállalják be a tocsogást, meg azt, hogy már kisebb nyugati szélnél is átcsapnak a hullámok a mellvéd felett Vigyorog
Sajnos keleti szél volt és azt is jósoltak egész éjszakára, ami nem tűnt túl jó kilátásnak, legalább is általában nem szokott sok halat adni.
De ha már időt csináltunk magunknak, úgy gondoltuk, hogy nem futamodunk meg.
Jocinak kezdett egész jól beindulni a bót, már világosban elkezdte fogni a szebb dévéreket, meg egy szebbecske, 3 kiló körüli ponty is a szákjában kötött ki.
Nekem nehezebben indult a dolog, több leakadásom is volt (új szereléket próbáltam, kicsit nagyobb horoggal, ami ezek szerint nem passzol a haldorádós Blendex csalikhoz), de aztán éjfél előtt nem sokkal csak beszákoltam egy jó 4-es tőpontyot én is, pár jó keszeg, egy bő két kilós és két "retúr" kisponty után.
Kollégám elálmosodott, és mivel a szokásos éjfél körüli csend be is ütött (fél órán át egy mozdítás sem nagyon volt) így elköszönt és otthagyott.
Alig gurulhatott ki a parkolóból, amikor egy nyélig görbítős kapásom lett a közelebb dobott feederen, de sajnos pár perc torna után az is lemaradt.
De nem értem rá szomorkodni, mert csalizás közben a messzebb dobott bot hajlott derékszögben és alig bírtam elkapni, hogy ne repüljön a Balatonba.
Némi izgalom után (egyszer akadóba ment, de sikerült kikormányozni belőle) egy jó 6 kilós nyurga testű, igazi aranysárga balatoni torpedót tehettem szákba.
Még visszadobtam mindkét botot, de mivel lassan éjjel 2 óra közeledett, úgy gondoltam, hogy lassacskán és is hazamegyek.
Fogtam még viszonylag hamar két 2-2,5 kg körüli pontyot, de visszatettem őket, csak annyit szoktam hazavinni, amit egy, max két alkalommal megeszik a család (ilyenkor 5-8 kiló pontyból és
némi keszegből szoktam halászlevet főzni, no meg sütünk-rántunk egy kis filét mellé, ami egy hétvégére a teljes klánnak elég szokott lenni Vigyorog).
Mindent összepakoltam, botok a zsákban, apróságok vödörben és ládában, minden felpókozva a kiskocsira, már csak a teli szákot kell kiemelni a vízből.....ami sajnos igen könnyen sikerült.
Álltam ott, mint lóf@sz a hideg vízben és nem értettem, hogy kicserélte ki az én csodálatos hallal teli szákomat egy üresre.... Fejvakarás Vállat von
Aztán pár pillanat után belém mart a sanyarú felismerés. Rííí
Az első alkalommal használt, vastag perlonból kötött, merevítőkarikás, "nagyhalasnak" aposztrofált szákomat úgy szétrúgta a benne lévő 3 ponty (gondolom a 6-os nyurga vezérletével),
mint a pinty....azaz ponty.
Komolyan mondom, hogy egy pillanatra az is megfordult a fejemben, hogy a habok közé vetem magam és megkeresem őket, biztosan nem juthattak még messzire Ördög
Aztán inkább kipakoltam, új etetőanyagot kevertem és reggel fél 6-ig csak sikerült fognom három 2,5 kg körüli tőpontyocskát, meg két kilónyi dévért, bodorkát és karikát vegyesen,
hogy legalább egy gyenge főzetre való halat vihessek haza a gyerekeknek, akik már egy hete nem ettek......halászlevet Vigyorog
Most hétvégén fog rá sor kerülni, biztosan jó is lesz, de ha eszembe fog jutni a kéttenyérnyi, gyönyörű vörös pontypatkó, amit egy ilyen hatos csodából metszeni lehet,
még biztosan könnybe fog lábadni a szemem Röhög
De, hogy a jövő héten egyik éjszaka visszamegyek revansot venni, az hót ziher! Angyal
 Fishing Igen
 Wave 


 Igen  Nem állsz szerződésnem a Balatoni Halgazdasággal  ?  Jól adod a "Gálosmarketinget" nagy kedvem támadt egy balatoni pecára . Mennyi a napijegy ?   Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2567 Dátum: 2018. Május 09. - 22:17:58 »

Igen  Nem állsz szerződésnem a Balatoni Halgazdasággal  ?  Jól adod a "Gálosmarketinget" nagy kedvem támadt egy balatoni pecára . Mennyi a napijegy ?   Emelem

Nem is rossz ötlet.... Ördög
A Balatonnal vagyok szerződéses kapcsolatban...holtomiglan Piál
Eddig minden nagyobb autós-motoros utazásunkról az M7-esen jöttünk haza, Letenye felől.
Mikor egy csodálatos túráról hazafelé jövök, mindig van bennem egy "na, ez is elmúlt, jönnek a dögunalmas munkás hónapok" érzés.
De ez eddig minden esetben elillant, mikor nem sokkal Kanizsa után, átbillenve a dombtetőn, elénk nem kerül az a csodás látvány,
amiben nem tudok eleget gyönyörködni. Néha még könnyet is csalnak a szemem sarkába a hajnali párából, a víz túloldalán kibukkanó
hegyek. Ahogyan F.I. írta, én is mindig szerelmes leszek vízparton, ez kimondottan és hatványozottan igaz a Balatonra.
Az óceán látványa volt hasonló talán, de csak első alkalommal.
A Balatonnál viszont mindig elkap ez az érzés.
Annyira, hogy úgy tervezzük, hogy ha tisztességben megérjük az idős korunkat, akkor oda szeretnénk költözni valahová a Káli-medence
környékére, ahonnan reggelente az első pillantásunkat a vízre vethetjük.
Nekem a világon a legszebb hely!
Pedig nagyon szerencsésnek mondhatom magam, hogy járhattam már itt-ott benne.

A napijegy 24 órára szól, a kezdés időpontját te adod meg, és 2500 pénz.
Nekem minden évben éves területim van, így ha most úgy gondolom, hogy menni kellene, akkor már indulhatnék is Vigyorog
De most őzbakkászás a program, így a horgászatról csak álmodás van.
Menj és próbáld ki, ndm fogsz csalódni.
De május végén elkezd kiürülni a sekély víz, onnan csak a csónakosok fognak szebbeket, a parti pórnépnek októberig marad
a keszeg, és a jóval ritkábban beköszönő ponty, süllő.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2568 Dátum: 2018. Május 10. - 10:40:30 »

Nem is rossz ötlet.... Ördög
A Balatonnal vagyok szerződéses kapcsolatban...holtomiglan Piál
Eddig minden nagyobb autós-motoros utazásunkról az M7-esen jöttünk haza, Letenye felől.
Mikor egy csodálatos túráról hazafelé jövök, mindig van bennem egy "na, ez is elmúlt, jönnek a dögunalmas munkás hónapok" érzés.
De ez eddig minden esetben elillant, mikor nem sokkal Kanizsa után, átbillenve a dombtetőn, elénk nem kerül az a csodás látvány,
amiben nem tudok eleget gyönyörködni. Néha még könnyet is csalnak a szemem sarkába a hajnali párából, a víz túloldalán kibukkanó
hegyek. Ahogyan F.I. írta, én is mindig szerelmes leszek vízparton, ez kimondottan és hatványozottan igaz a Balatonra.
Az óceán látványa volt hasonló talán, de csak első alkalommal.
A Balatonnál viszont mindig elkap ez az érzés.
Annyira, hogy úgy tervezzük, hogy ha tisztességben megérjük az idős korunkat, akkor oda szeretnénk költözni valahová a Káli-medence
környékére, ahonnan reggelente az első pillantásunkat a vízre vethetjük.
Nekem a világon a legszebb hely!
Pedig nagyon szerencsésnek mondhatom magam, hogy járhattam már itt-ott benne.

A napijegy 24 órára szól, a kezdés időpontját te adod meg, és 2500 pénz
.
Nekem minden évben éves területim van, így ha most úgy gondolom, hogy menni kellene, akkor már indulhatnék is Vigyorog
De most őzbakkászás a program, így a horgászatról csak álmodás van.
Menj és próbáld ki, ndm fogsz csalódni.
De május végén elkezd kiürülni a sekély víz, onnan csak a csónakosok fognak szebbeket, a parti pórnépnek októberig marad
a keszeg, és a jóval ritkábban beköszönő ponty, süllő.

Kösz !   Nagyon korrekt ár és opció !   Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2569 Dátum: 2018. Május 10. - 15:24:22 »

Kösz !   Nagyon korrekt ár és opció !   Emelem
Az.
És interneten keresztül is intézhető, elővételben. Igen
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2570 Dátum: 2018. Május 15. - 19:04:03 »


Halradar olcsón eladó !    Röhög

Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #2571 Dátum: 2018. Május 16. - 09:17:19 »

 Ördög Ördög Röhög Röhög
Naplózva

Üdv End
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #2572 Dátum: 2018. Május 26. - 16:23:13 »

Fenekeztem sullore, fogtam is egy tucattal masfel ora alatt. Ezeket tartottam meg.
27" volt a legnagyobb.
 


Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #2573 Dátum: 2018. Június 05. - 03:28:50 »

Pergetes: feher twister tail egy pink olomfejen volt a "forro" csali, nagyon lassan a koves, sziklas feneken "rangatva". Egy fel tucat bele is szakadt, de valamit valamiert (mellesleg egy nagyon olcso csali)



Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Ts@bi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 91


« Új üzenet #2574 Dátum: 2018. Június 06. - 10:05:42 »

Sziasztok!

Harcsázik rendszeresen valaki? Nekem eddig kimaradt, de ezt az évet csak nekik szánom. Merre érdemes ebben az időszakban keresni őket? Mehet még az ívás, vagy abszolút hely / hőmérséklet függő a dolog?
Próbálkozom mélyvízben, nádasnál, stupekkal, csúszó úszóval, élőhallal, nadállyal, de egyelőre semmi. Tudom, hogy akár az egész év betli lehet így kezdésnek de nem adom fel. Nevet
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2575 Dátum: 2018. Június 06. - 10:23:24 »

Sziasztok!

Harcsázik rendszeresen valaki? Nekem eddig kimaradt, de ezt az évet csak nekik szánom. Merre érdemes ebben az időszakban keresni őket? Mehet még az ívás, vagy abszolút hely / hőmérséklet függő a dolog?
Próbálkozom mélyvízben, nádasnál, stupekkal, csúszó úszóval, élőhallal, nadállyal, de egyelőre semmi. Tudom, hogy akár az egész év betli lehet így kezdésnek de nem adom fel. Nevet

Na ja, betli az lehet. Én kergetem őket itthon is, meg a Taljánoknál is több kevesebb sikerrel.

A tavasz, kora nyár erős szokott lenni a stupekes, és break line-os módszerrel, főleg a nappali tartózkodási helyük közelében felszínene csobogtatott jókora csalihallal. Ívási időszakban nem horgászom rájuk, nem ülök a fészekre "fonyódizni" , nem úgy mint a felettébb erősen hangsúlyozott C&R horgászok, és horgásztatók, akik előszeretettel ültetik kapávak a vendégeiket ilyen helyekre.  Hány

Leginkább a Duna Komárom - Bős közötti szakaszán pergetek, vertikálisozom, gumihalazok, de nagyon sokat kell menni. Ha sikerül megtalálni jó vízállásnál a keszeg, küsz ívást, az csoda. Az idén nem jött össze. (nem tudtam sójázni, romokban volt a terepjáróm, partról meg esélytelen megközelíteni a pályákat)

Leginkább a kuttyogatással kombinált vertikális horgászat, amit mostanában csinálok, a tavalyi év idehaza is elég jó volt, sok akció, de nem túl nagy halak. (5-18 kg között)

Milyen vizet horgásznál konkrétan?
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Ts@bi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 91


« Új üzenet #2576 Dátum: 2018. Június 06. - 10:43:04 »


Milyen vizet horgásznál konkrétan?


Egyelőre tavak. Duna bár közel van, partról csónak hiányában esélytelen. Fészekről való kirángatást én sem preferálom, bár találtam ígéretes helyeket ezekre nem ülök rá.
Akkor a stupeket erőltetem továbbra is, megpróbálok többet kiülni esténként és lesni, hol él a víz.

Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2577 Dátum: 2018. Június 06. - 11:01:54 »

Egyelőre tavak. Duna bár közel van, partról csónak hiányában esélytelen. Fészekről való kirángatást én sem preferálom, bár találtam ígéretes helyeket ezekre nem ülök rá.
Akkor a stupeket erőltetem továbbra is, megpróbálok többet kiülni esténként és lesni, hol él a víz.

Ilyenkor még a stupeken felkínált nagy csokor nadály is szokott jó halat hozni, de a fél kg feletti keszegnek, illetve kárásznak sem tud ellenállni még a kisebb harcsa sem. Ha van rá módod, próbáld a szakitózsinóros horgászatot (break-line) élmény egy jó társasággal akár egy egész hétvégét eltölteni, így viszonylag nagy területet le lehet horgászni. Itt találsz róla néhány videót: https://www.youtube.com/results?search_query=break+line+siluro
 
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Ts@bi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 91


« Új üzenet #2578 Dátum: 2018. Június 06. - 11:06:09 »

Igen, nézegettem a spannolós technikát, de ez tényleg úgy jó, hogy 2-3 napot lent tud tölteni az ember. Illetve a csónak itt is alap. Talán még a nyáron lemegyünk Nagyrédére is kipróbáljuk.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2579 Dátum: 2018. Június 06. - 17:29:38 »

Harcsázik rendszeresen valaki? ....... Tudom, hogy akár az egész év betli lehet így kezdésnek de nem adom fel. Nevet
Szia!
Jó sok éven át vadásztam szenvedélyesen a bajszikat, leírnék pár gondolatot csak úgy, ami eszembe jut.
Nem kell, hogy betli legyen.
Ehhez viszont kell pár dolog.
Legelőször az, hogy ne akarj mindjárt, görcsösen kapitálist fogni, mert azt "megérzik" Vigyorog
Olyan víz sem árt, ahol van harcsa, sőt inkább sok harcsa.
Én is próbálkoztam sok mindennel, de végül a wobleres pergetéssel értem célhoz.
Amikor meglett a tó, ami sikerrel kecsegtetett, nagyon sokat kijártam éjszakánként, megismerni a vizet, a partot, a halak mozgását.
A part ismerete olyan szintűvé vált, hogy bekötött szemmel körbe tudtam volna menni a 4 hektáros tó körül.
Ez azért volt döntő jelentőségű, mert így éjszaka, akár újholdnál a tök sötétben sem kellett fénykardoznom, ami nagyon fontos az eredményes part-közeli pergetésnél.
Feltérképeztem az összes küsz-ívóhelyet, nappal "bedobáltam" őket, hogy a sötétben se legyen probléma a part menti 1-1,5 méteres sávban vezetni a Rapalát.
Pontosan tudtam, hogy milyen időjárási körülmények kellenek ahhoz, hogy jó pecára legyen esély és mikor jobb, ha otthon maradok és a feleséggel foglalkozom Angyal
Persze már a tanulási folyamat alatt is próbálkoztam, és ha néha sikerült fognom valamit, az vagy beigazolta az addigi sejtéseimet,
vagy szimplán ráébresztett, hogy rossz következtetéseim vannak Nyihi
Ha minden összevágott (időjárás, küsz-ívás, feleség Ördög) és kimentem pergetni, akkor a következőt szoktam csinálni:
Belopakodtam sötétedés után egy jónak gondolt helyre, a küszök ívóhelyétől max. 10 méterre, egy J-9 vagy J-7 GFR Rapalát túldobtam az ívó sneciken és vártam, hogy megjöjjenek a harik.
Olyankor a snecik viselkedése megváltozik, valahogy idegesebbek lesznek....akkor szoktam indítani az addig a part mellett lebegő műcsalit.
Sokszor volt, hogy az első behúzás már adott rávágást, de ha nem volt, akkor kis mozdulatokkal, oldalra pöccögetve, a beesés előtt a zsinórral feszesre fékezve dobáltam tovább.
De mindig csak azt az egy irányt és rövid partszakaszt.
Ha volt akció, akkor még maradtam egy kicsit, ha nem járt nagy zajjal, de ha negyed órán át nem történt semmi, akkor mentem a következő helyhez.
Ha volt elvitelre szánt halam, akkor azt ott lekötöttem hosszú pányván ahol fogtam és csak a horgászat végén mentem érte.
Ez a fajta küszös pergetés általában fedett, bokros, fákkal benőtt partszakaszon zajlott, ahol a harcsának, főleg a nagynak sok esélye van rá, hogy meglépjen.
A harcsák a legjobban a 7 és 9 centis csalikat ették, 11-esre nagyon kevés kapásom volt küszöknél, 13-asra szinte semmi.
Mivel a kis woblert nem lehet nagy horoggal jól vezetni, ezért a kis méretű horgok miatt is vesztettem sok nagyobb halat, volt amelyik egyszerűen szétmorzsolta a 9 centis SR felszíni csalimat.
Volt zsinórszakadás is, bottörés is, a legnagyobb amit sikerült partmentéről kikormányozni, az egy kicsivel fölözte a 25 kilót.
De a kisebbekből nagyon sokat sikerült fognom ilyen módszerrel.
Lehet, hogy nagyképűnek, vagy hülyeségnek tűnik, ezért csak itt, szűkebb körben is említem meg, de egy idő után elkezdtem "megérezni" a harcsák jelenlétét.
Egyszerűen nem tudok rá semmilyen magyarázatot adni, de talán olyan, tudat alatt észlelt jelekből következtettem erre, amiket tudatosan nem figyeltem meg....nem tudom.
De számos alkalommal szinte tutira mentem, a legemlékezetesebb ilyen varázslat egy májusi küsz-íváskor történt még szürkületben, a kedvenc helyemen egy nagy fűzfa alatt.
Kb. negyed óra alatt, 5 dobás, 5 rávágás, ebből 3 megfogott harcsa, 7 és 13 kg között.
És az utolsó megfogása után bár még tudtam, hogy ott vannak a többiek, rajvonalban támadták percenként a sneciket, de egyszerűen elég volt.
Szerintem soha többé nem lesz ilyenben részem.

Szóval ha netán pergetésre adod a fejed, akkor csak türelem és kitartás Igen
 Wave

Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 [172] 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: