Oldalak: 1 ... 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 [162] 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 407713 alkalommal)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #2415 Dátum: 2017. Június 01. - 17:43:52 »

A körforgót én is csípem, viszont a legkisebb Meppsek (talán 00-ás?  Fejvakarás) nem forog nálam rendesen. Valahogy nem indul be a pörgő kanál. Ti próbáltátok az ilyen kis méretűt? Lehet a felszerelés nem elég finom, 18-as vagy 20-as zsinórral szoktam horgászni.


A 00-ás meppsek csak sodrással szemben működnek, vagy állóvízen rohadt gyorsan kéne tekerni. Én már nem használok ilyen aprókat, mert a 30 centis domolykó is úgy torokra szippantotta sokszor, hogy kénytelen voltam megenni.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #2416 Dátum: 2017. Június 01. - 20:20:18 »

A 00-ás meppsek csak sodrással szemben működnek, vagy állóvízen rohadt gyorsan kéne tekerni. Én már nem használok ilyen aprókat, mert a 30 centis domolykó is úgy torokra szippantotta sokszor, hogy kénytelen voltam megenni.

Igen a nagyon aprók csak sodrásba, vagy nagyon rohanó vízben indultak el, és a tizedik dobás után a zsinóron "moher pulóver képződött" ami még nagyn jó volt az a Vibrax harang testtel, én körömlakkal színeztem őket, a wobblerek, ár érték aránya taszított, egy hernádi túra így is megevett napi négy Meppset minimum. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #2417 Dátum: 2017. Június 01. - 21:20:14 »

Igen a nagyon aprók csak sodrásba, vagy nagyon rohanó vízben indultak el, és a tizedik dobás után a zsinóron "moher pulóver képződött" ami még nagyn jó volt az a Vibrax harang testtel, én körömlakkal színeztem őket, a wobblerek, ár érték aránya taszított, egy hernádi túra így is megevett napi négy Meppset minimum. Emelem
És akkor még nem dobtál olyan merészeket gondolom...
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #2418 Dátum: 2017. Június 01. - 21:49:37 »

És akkor még nem dobtál olyan merészeket gondolom...

Hát biztos láttad már vagy ismered a Hernádot, ott a partról csak merészet lehet dobni ha halat akar valaki fogni, pláne pergetve, persze vannak könnyebb részek is, de tiszta víznél esélytelen volt. Ahol belép az országba azt a szakaszt én "Kanadának" neveztem, nekem nagyon tetszett és tetszik ma is, remélem lesz még lehetőségem újra gyakorolni a sportot. Mondjuk elég rapszodikus víz és a szomszédoknál lévő duzzasztók meg gátak miatt, sokat liftezik ok nélkül is a víz.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #2419 Dátum: 2017. Június 02. - 08:01:41 »

Hát biztos láttad már vagy ismered a Hernádot, ott a partról csak merészet lehet dobni ha halat akar valaki fogni, pláne pergetve, persze vannak könnyebb részek is, de tiszta víznél esélytelen volt. Ahol belép az országba azt a szakaszt én "Kanadának" neveztem, nekem nagyon tetszett és tetszik ma is, remélem lesz még lehetőségem újra gyakorolni a sportot. Mondjuk elég rapszodikus víz és a szomszédoknál lévő duzzasztók meg gátak miatt, sokat liftezik ok nélkül is a víz.
Láttam persze, a jutubon😃
Én lejjebb vagyok pár kilóméterrel, és legtöbbet a Karasicán pergetek. Ez azért nem durva terep, sőt, sokhelyen túl egyhangú a part(erről gondoskodik a vízügy). De már tettem ellene, mert a partoldalba dugott fűzágak igen jól erednek😃.
Szóval még itt is el lehet dobálni évente párezernyi csalit.
Szintén jutubon láttam egy SurFer nevű csaliszabadítót, no az hamar behozná az árát...
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2420 Dátum: 2017. Június 13. - 15:41:27 »

És szerintem az a kétszer félóra a legszebb! A hajnali és az esti fényváltás. Ha mindíg enne a süllő, mindenki arra horgászna.  Emelem

Az év első esti félórájának eredménye. A tanyaszomszédékkal indultunk esti pergetésre - én az új engedéllyel és a vadi új woblerrel . Előtte mondtam nekik hogy rántott süllőt szeretnék enni majonézes újburgonyával .  Nyálcsorog  Ők a szomszédos kövezésre mentek én a velem szemben lévőre . Az új wobler " szűz keze" segített . Az első dobásra rávágott őkelme és jól is akadt .
Mire kikötöttek szomszédaim írtam az sms.t  " Majonéz van ?"  Röhög  Másnap horgász és vadász barátokkal megcsemegéztük ahogy elképzeltem .  Peca Főz Vörösbor

Naplózva
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #2421 Dátum: 2017. Június 13. - 21:33:44 »

Az év első esti félórájának eredménye. A tanyaszomszédékkal indultunk esti pergetésre - én az új engedéllyel és a vadi új woblerrel . Előtte mondtam nekik hogy rántott süllőt szeretnék enni majonézes újburgonyával .  Nyálcsorog  Ők a szomszédos kövezésre mentek én a velem szemben lévőre . Az új wobler " szűz keze" segített . Az első dobásra rávágott őkelme és jól is akadt .
Mire kikötöttek szomszédaim írtam az sms.t  " Majonéz van ?"  Röhög  Másnap horgász és vadász barátokkal megcsemegéztük ahogy elképzeltem .  Peca Főz Vörösbor



Milyen wobi volt, ha nem titok?  Wave
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #2422 Dátum: 2017. Június 13. - 22:36:17 »

Mark, ez a Stefi pimaszkodik veled...a helyedben nem hagynám... Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2423 Dátum: 2017. Június 13. - 23:24:52 »

Az év első esti félórájának eredménye.
Vasárnap este rám is rám mosolygott Rapala Istenasszony  Vigyorog
Szomszéd jól beetetett a parttól kb. 10 méterre, aztán egy órát bírt ki kapás nélkül és el is ment haza.
Újabb egy óra múlva a keszegek már ott forgolódtak a 60-70 centis vízben az etetésen és nem kellett sokáig várni,
hogy megjelenjen az első egyenesfogú sem.
Kb. a 3. rablásig bírtam a feeder botok mögött, gyorsan kivettem mindkettőt, elő a pergetőt és a harmadik dobásra fel is kéretőzött egy kilós forma süllő  Táncol
Vajban, friss zöldhagyma ágyon, némi borsok és citromlé társaságában sült omlóssá alufóliába csavarva,
majd kicsomagolást követően a grill alatt pirult meg szégyellős színre.....
Jelzés értékű petrezselymes újkolompérral került beburkolásra.... Angyal Igen 
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #2424 Dátum: 2017. Június 14. - 00:28:53 »

Mark, ez a Stefi pimaszkodik veled...a helyedben nem hagynám... Ördög Ördög Ördög

Ja, ja, epp veszem eszre, hogy fel kell kossem a gatyat, a "kompeticio" nem alszik... Vigyorog.. Vigyorog
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #2425 Dátum: 2017. Június 14. - 00:33:54 »

Másnap horgász és vadász barátokkal megcsemegéztük ahogy elképzeltem . 

Szep sullo Stefi, gratula. Ezt az eggyet fogtad ? Eleg is lett a csemegezeshez ?
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #2426 Dátum: 2017. Június 14. - 00:43:00 »

Vasárnap este rám is rám mosolygott Rapala Istenasszony  Vigyorog
Szomszéd jól beetetett a parttól kb. 10 méterre, aztán egy órát bírt ki kapás nélkül és el is ment haza.
Újabb egy óra múlva a keszegek már ott forgolódtak a 60-70 centis vízben az etetésen és nem kellett sokáig várni,
hogy megjelenjen az első egyenesfogú sem.
Kb. a 3. rablásig bírtam a feeder botok mögött, gyorsan kivettem mindkettőt, elő a pergetőt és a harmadik dobásra fel is kéretőzött egy kilós forma süllő  Táncol
Vajban, friss zöldhagyma ágyon, némi borsok és citromlé társaságában sült omlóssá alufóliába csavarva,
majd kicsomagolást követően a grill alatt pirult meg szégyellős színre.....
Jelzés értékű petrezselymes újkolompérral került beburkolásra.... Angyal Igen 

Illett volna kepet csinalni mikor kicsavartad az alufoliabol, es felrakni ide, a finom uj petrezselymes krumplival....te Csaba !!
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2427 Dátum: 2017. Június 14. - 04:15:35 »

Illett volna kepet csinalni mikor kicsavartad az alufoliabol, es felrakni ide, a finom uj petrezselymes krumplival....te Csaba !!
Nincs kecmec, muszáj lesz fognom mégegyet....persze kizárólag a fotó miatt 😁
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #2428 Dátum: 2017. Június 14. - 04:28:56 »

Nincs kecmec, muszáj lesz fognom mégegyet....persze kizárólag a fotó miatt 😁

Hat ja, es latom igyekszel is a korai kelessel  Vigyorog Vigyorog Wave
« Utoljára szerkesztve: 2017. Június 14. - 04:56:31 írta Sakac » Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2429 Dátum: 2017. Június 14. - 07:29:48 »

Szep sullo Stefi, gratula. Ezt az eggyet fogtad ? Eleg is lett a csemegezeshez ?

Sajnos el kellett szokni az alkalmankénti 3-3 db engedélyezett mennyiségről.  Rííí
Ezt az egyet fogtam !  Rííí  Jó sok krumplival , kenyérrel , birkapörkölttel  Ördög persze hogy elég volt .  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 [162] 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: